Battlefield 1

Tak hoďte bobek na singe a vyražte do mulťáku, je to oproti predchozim dílům paradní oživení.

@Paul (12.08.2017 21:54): Ten leaving zone je jako blbost, ale přijde mi, že u moderních her se objevuje právě častěji.

Co se týče grafiky, tak BF 1 se mi líbí více než Unity nebo Witcher 3, přestože jsou všechny tři hry graficky povedené, ale je to zřejmě o vkusu. Ale taky BF1 exceloval na určitých mapách, zatímco jiné byly graficky průměrné. Unity a Witcher si podle mě držely po celou dobu svůj grafický styl, ale zase jsou to otevřenější hry, kde máš pořád jednu mapu a není to rozdělené na úrovně, takže to je i logičtější podle mě.

Battlefront znám jen z videí, ale vypadal na nich dobře.

Ale ještě mi přišel luxusní v určitých uzavřených lokacích Homefront: Revolution. V exteriérech to sice špička nebyla, ale ty tunely nebo ta mise v přístavu, tam to bylo hodně povedené a docela detailní.

@CrocoRay (12.08.2017 21:49): Já se nezasmál, jenom zacringoval, což není úplně ideální. Leaving combat zone je nesmysl co nemá v moderní hře co dělat a je jedno jestli je na 5 vteřin nebo 5 minut.
Grafika je v kampani pěkná, ale např. Battlefront taky od DICE vypadá ještě o dost líp, jiný hry (AC Unity, Witcher 3, Order 1886, Hellblade) vypadaj taky lépe. Ale multiplayer jsem tu nezkoušel, nevím jak tam ty mapy vypadaj.
Jinak tanky mě taky moc neberou, stejně tak debilní turret sekvence. Nebo ta italská minikampaň, designovej humus.

@Paul (12.08.2017 21:40): Mně se ty příběhy celkem líbily a bral jsem to jako takovou odlehčenou parodii a místy se u toho i zasmál a pobavil. Ten "leaving combat zone" mě taky dokáže nasrat, ale přehlížím to, pokud to hra nemá nastavené na 5 nebo méně vteřin, což se mnou někdy vyjebe, když jsem zraněný a potřebuji se schovat, takže můžu zazmatkovat a 5 vteřin je málo.

Jinak grafika podle mě nejhezčí ze všech her, co jsem hrál, ale nejlépe vypadá u jedné venkovské mapy v multiplayeru, i když tam je to spíš nevýhoda, jak člověk čumí po stromech a nějaký kokot ho sejme.

Ale ty letecké mise mě právě spíš nudily, ale to u každé hry. Já tanky a letadla moc nemusím v žádné hře a raději hraju jako pěšák.

To byla zase podprůměrná kampaň. Opět ty klasický designový odpornosti typu "leaving combat zone 9..8..7..", neexistující AI (občas se enemáci kompletně zasekli a čuměli), kompletně nevyužitej potenciál, patetický tryhard "příběhy".
Na druhou stranu pěkná grafika a místy atmosféra, pár misí mě bavilo (letecká, stealth v noční poušti).
Ale DICE by se na ty kampaně už možná fakt měli vykašlat. Místo aby je zlepšovali, tak se děje opak. Aspoň že jsem za to v rámci Origin Accessu nemusel dávat extra peníze.

Hraje to tady ještě někdo? Mám takový dotaz. V poslední době, když hraju Domination, tak se vždy připojím do malé mapy, kde jsou jen 3 body k ovládnutí a nejsou tam vozidla. A je to jen pro 20 hráčů. Je to tak nastavené ze strany EA, nebo je někde chyba u mě? S nastavením hry jsem nic nedělal a nedokážu najít způsob jak si zapnout normální Domination i s vozidly. Hraji na PS4.

"Hra klade velký důraz na tzv. Harlem Hellfighters." = jsou jen v prologu, takže cca 20 minut hry max.

"Hellfighter voják je tak hlavní protagonistou hry." = Hellfighters jsou jen v prologu, kde když se umře, tak se skočí na dalšího vojáka. Tomu bych "hlavní protagonista" (sic!) neříkal...

@MarezCZE (26.03.2017 13:03): Jj taky jsem za to, aby bylo automatico nerfnutý (teda pokud jsi myslel konkrétní zbraň a ne automaty celkově). Proti takovému hráči v přímé konfrontaci třeba takový medik nemá moc šanci...

Třeba - až bude tenhle Battlefield hrát míň hráčů - tak ten server browser pro ty operations přidají. Potom už by mohl být velký problém začít novou operaci, když by se tam skoro nikdo nepřipojoval.

Krátká určitě je, ale když to člověk vezme v kontextu žánru, tak to ještě ujde. Nadprůměrná kampaň mi přišla akorát ta úplně první mise za toho černocha a potom ještě ta další s tím tankem. Další už mi přišly víceméně průměrné až podprůměrné. Ale teď se budu zase opakovat - v rámci žánru to ještě také ujde a v rámci série Battlefield je kampaň v tomhle díle nadprůměr. Zařadil bych to zábavností hned za kampaň v Bad Company 2.

@Sykii (26.03.2017 07:53): Zatím jedu čtvrtý příběh. První dva byly celkem fajn a letadla jsem si vyloženě užil. Že celá single kampaň je ale jen tutorial s příběhem je asi netřeba zmiňovat, i když první dva příběhy nebyly úplná žumpa. Ovšem to za toho obrněnce, tak to tvl bylo vyloženě trapný, krátký a nudný.

Ještěže kašlu na historické reálie a beru nový Battlefield čistě jako popcornovou záležitost. Musím říct, že dlouho jsem tak nechrochtal nad grafickým kabátkem. Tyhle hry potřebují grafické orgie, protože příběhem zaujmout nemůžou. Od příběhu tu jsou jiné typy her. A já říkám, vypněte mozek a užijte si tu jízdu, protože takhle dobře žádná střílečka v poslední době nevypadala.

Tahle hra je prostě žrádlo ... nic hezčího jsme asi neviděl. Klobou dolů před Frosbitem, jestli takto bude vypadat i Andromeda, tak se máme na co těšit :)

Tak jsem dohrál singl a musím říct, že na rozdíl od mulťáku, kterej mě vůbec nebaví mě singl bavil nejvíc ze všech nových dílů (BF3+)... Škoda že nejlepší příběhy jsou hned na začátku - tanky a letadla... Pak už je to celkem nuda, ale i tak mnohem lepší než to co bylo v předchozích dílech

Mulťák BF1 je super, konečně něco zajímavého od dob BC2. Ano, sice se mi párkrát za tu stovku hodin stalo, že hru jsme projeli kvůli šílené zakempovanosti snajprů a mediků z druhého týmu případně to byl opruz, ale vždycky je tam nějaký způsob jak je zneškodnit.

@CrocoRay (25.12.2016 14:36): Tos mi připomněl, jak jsem v betě v té pouštní mapě (tuším Sinai Desert) nasednul do auta a lítal v úzkých uličkách toho městečka sem tam, dobýval vlajky a nakonec nahromadil asi 15x killstreak čistě jen přejížděním. Skoro za celej match mě nikdo nebyl schopnej sundat. Jó, to byla královská zábava! :)

@tomi2k9 (25.12.2016 13:16): Jo, aha. Čtyřku jsem multiplayer nehrál a dohrál pouze dvakrát kampaň. U jedničky jsem multiplayer hrál nějakou dobu a celkem mě to i bavilo, ale zase se mi tak moc nedařilo. Tuším, že jednou se mi ale match dobře povedl. Jsem se tam schoval do takového výklenku pod schodištěm a kolem mě pobíhali jak moji tak i nepřátelští vojáci. Tak jsem vždy číhal, jak nějaký přátelský toho nepřátelského zraní a pak jsem vždy zákeřně vyběhnul a nožem ho zezadu dosekal :-D Navíc nikdo ani nevěděl, že jsem tam, bo jsem z krytu vždy vyběhnul a vojáka zabil na otevřeném prostranství, takže mě ani za campera nepovažovali. Byl jsem zalezlý a měl akorát přehled, co se v okolí děje, tak jsem vždy využil příležitosti a vyběhnul ve správný moment.

Ale pak mi to nějak dodalo sebevědomí a začal běhat po mapě a dokonce i samopalem v přímém střetu udělal párkrát multikill a celkově se mi to tehdy povedlo.

Ale bylo to výjimečné. Většinou jen běhám a jsem průměrný. Někdy jsem ale dostal tak hodně na budku, že jsem to vypnul a neměl chuť dál hrát. No, poslední matche se mi celkem dařilo, ale pak začaly problémy s netem a hrozně to lagovalo, takže nepřátelé všude tam, kde vlastně nebyli a já střílel poslepu. Od té doby jsem se k tomu zatím nedostal, i když teď by měl být net stabilní. Tak uvidím.

@tomi2k9 (25.12.2016 12:01): Grafika je tu fakt luxusní a jedna z nejhezčích her, co jsem měl kdy možnost hrát. Možná i nejhezčí místy.
Jinak multiplayer jsem zkoušel, ale "naštěstí" jsem nikdy nebyl tak dobrý, aby mě někdo musel vykopnout :-) Chápu, ale že to naštve. Kdyby se mi nějaký match povedl, zrovna bych vedl a nějaký magor mě vykopne, tak bych asi roztřískal stůl.

Teď mi zrovna spravili net a zatím je celkem stabilní a funkční, tak přemýšlím, že bych si to mohl zase zkusit. Uvidím. zatím dohraju Far Cry 4 a Bioshock Infinite a pak podle nálady.

EDIT: Jo a co se týče grafiky, tak v multiplayeru je to možná nevýhoda. Kochám se grafikou a nějaká svině mě vždycky sundá :-D

@Rapier (24.12.2016 14:15): To se mi stávalo taky, že jsem byl "moc dobrej" - takže kick. To je hodně trapný no. Každopádně u jedničky jsem teď rozehrál singl a ten mě teda baví fakt hodně. Příběh mi přijde dost originální, i když jednoduchej - vzhledem k tomu, že se jedná o šest příběhů. A grafika? To je fakt pecka...

@tomi2k9 (23.12.2016 13:57): hm o Battlefield 4 mě nemluv. Předevčírem to ukazuji synovi, hrozně se mu líbí vrtulníky. Tatínek si letí a daří se mu, najednou z ničeho nic kick bez duvodu, holt asi místní admin neunesl, ze mě furt nemůžou v heli sundat. Tak nic, tak jsem to zase odinstaloval. :)

@JohnCZ (23.12.2016 13:06): Asi jo, ale stejně je to celý divný a nehrálo se mi to zkrátka dobře :-D Navíc vždycky všichni hráli snipera (včetně mě), do toho malý děcka a trollové (na některých mapách dokáže 1 troll zkazit celou hru) apod.

@FildasCZ (23.12.2016 12:03): To budou asi spíš osobní důvody, zkrátka mi ta hra nesedla...Narozdíl od zdejších historiků bych byl schopne překousnout automaty i to, že půlka vojáku jsou černé podrážky od bot, ale zkrátka mě ta hra nebaví. Všichni tam pobíhají jak zfetované frekty a to jsem hrál ty obrovské mapy...co teprve když člověk zapne třeba team deathmatch, kde je na malé mapičce asi tak 40 hráčů.
A navíc mi ta hra nejde, což je zdaleka nejhorší :-D Respektive bodový systém je nějaký podělaný, hrál jsem většinou snipera a i když jem měl K/D např. 20/2, což bylo nejlepší z celého týmu, tak jsem byl v žebříčku někde hluboko v druhé polovině...nejvíc bodů člověk dostane když pobíhá jak dement z pointu A do B a zpět...

Tve, proč jsem si toto kupoval... :-D Zatím asi nejhorší poměr cena/odehrané hodiny ze všech her, co jsem si kdy koupil.