Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Battlefield 1943

08.07.2009
09.07.2009
kompatibilní
70
5 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Specializing in online warfare since 1942.

Guadalcanal, Iwo Jima, Korálové moře a Wake Island zní jako názvy slibných prázdninových destinací. Ve 40. letech minulého století však i je zachvátila 2. světová válka. Battlefield 1943 připomíná čtyři z tichomořských bitev tohoto konfliktu, v němž se utkala mužstva, tanky, lodě i letouny Námořní pěchoty Spojených států amerických a Námořnictva Císařství velkého Japonska. Jen digitálně dostupný titul je obsahově značně zeštíhlenou předělávkou primárně multiplayerové počítačové střílečky Battlefield 1942 (2002) na konzole 7. generace. Evropských ani afrických bojišť z originálu se zde nedostává, z původních módů zbyl Conquest a AI kontrolované boty tu vůbec nenajdete. Nižší je i počet dostupných tříd, vozidel a maximální počet hráčů na mapě. O zásadní změny se stará Frostbite engine, který nahradil Refractor a do série v odnoži Battlefield: Bad Company (2008) poprvé uvedl rozbitné prostředí.

Na exotických atolech tak výbušninami počechráte reliéf a líté bitvy až 24 hráčů nepřečká řada opevnění a budov. V obou verzích remaku odemykáte achievementy a stoupáte v hodnostech na základě bodů z odehraných kol. K bodům navíc si přijdete hlavičkami, ničením techniky nepřítele, obranou opěrných bodů, záchranami i pomstami spolubojovníků. Další vítanou novinkou je možnost přivolat si z bunkru leteckou podporu trojice bombardérů. Dosažením 43 milionu killů odemkli hráči ještě v roce 2009 mód Air Superiority se čtvrtou mapou (Coral Sea). Jak lze předpokládat z názvu, prim tu hrají letecké souboje. Po vzoru free to play Battlefield Heroes (2009) máte za obě strany na výběr mezi pěšákem (SMG, raketomet), střelcem (poloautomatická puška střílející i granáty) a průzkumníkem (odstřelovačka, pistole, dynamit). Zatímco na PS3 je multiplayer zdarma, na Xboxu je třeba mít předplacené Gold.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.