Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Battlefield 1

70
77 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > 1st person akce *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ano
Datum vydání:
21.10.2016 PCPS4XOne
Vývojáři:
Oficiální stránky:
https://www.battlefield.com
Další díl série Battlefield se odehrává na bojištích 1. světové války. Hra je opět primárně zaměřena na multiplayer, ale nechybí i příběhová kampaň. Battlefield 1 běží na nejnovější verzi FrosbiteEngine, stejně jako Star Wars: Battlefront nebo Mirror's Edge Catalyst od stejného vývojářského studia.

Battlefield 1 nabízí klasické principy herní série, tudíž pěchotní boj, využití lehkých vozidel, tanků, letadel nebo dokonce vlaku, vzducholodi i koní. Kromě vynikající audio vizuální podívané hra obsahuje velkou zničitelnost prostředí a dynamické změny počasí ovlivňující bojovou taktiku. V multiplayeru nechybí klasické módy jako Conquest, TDM a další. Novinkou je mód Operations, který přenese výsledek minulé bitvy do bitvy další, díky čemuž se vlastně "přesouváte" z jednoho bojiště na druhé. Tým, který dobyl první mapu, bude na další mapě začínat v defenzivní pozici.

Hra nabízí arzenál zbraní ze začátku 20. století, nechybí ani první automatické zbraně, odstřelovačky nebo protipancéřové a protiletadlové zbraně. Ke hře postupně vyšla čtveřice multiplayerových DLC – They Shall Not Pass, In the Name of the Tsar, Turning Tides a Apocalypse. Všechny tyto DLC jsou společně se základní hrou obsaženy také v edici Battlefield 1: Revolution.


Poslední diskuzní příspěvek

Johny8x: já bych se nebál. Ono podle mě jádro hratelnosti je furt stejný. Mě tedy Battlefield chytnul právě až s BC2. Předchozí díly mě…

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 50
Singleplayer je jednoduše katastrofa. Absolutní hrůza. Paradoxně nejkratší a hned první mise za harlemské bojovníky je asi nejlepší, neboť na hráče háže hustou náplň vjemů a efektů a střídání po smrti je dobrý nápad.
Následuje trapná kravina za trapnou kravinou. Příběhy nejsou podstatné, jsou napsané všechny za asi pár hodin. Scénárista evidentně neexistuje. Což by vůbec nevadilo, kdyby úrovně měly nějakou hlavu a patu a nějaký zábavný obsah. Ne. Nic. Dojdi tam, vystřílej partu totálních debilů, jdi dál. Světlý moment kampaně za RFC je paradoxně ta, která se neodehrává ve vzduchu, ale na zemi.

Umělá inteligence je vyloženě komická. Už tak dost blbému singleplayeru tak dávájí smrtící ránu. Neuvěřitelně propásnutá příležitost. Celá hra navíc působí nesmírně fantasticky steampunkově kvůli nejen velmi přehnanému vizuálu, ale i výběru zbraním. Autoři šli až na dřeň, aby do hry narvali automatické a poloautomatické zbraně, takže každý druhý je zde vybaven experimentálními zbraněmi, kterých bylo vyrobeno sotva pár kusů a povětšinou prototypy, které se ani nikdy nedostaly do služby.
To ale ani vlastně nijak nevadí, protože jinak bysme si museli vystačit každý s opakovačkou a občas semtam jedním kulometem, což by byla nuda. Důvody, proč se moc nedělají střílečky z WWI vidíte tady. DICE to chytře obešlo zasazením hry do jakési alternativní historie, takže OK.

Multiplayer je už mnohem lepší. Zde už si na žádnou zkušenost z první světové války nikdo nehraje, krom občasných kulis, uniforem a někdy nápisu Austria-Hungary vám nic nepřipomene, že by se nejednalo o naprostou fantazii. A je to paradoxně dobře, protože se lze soustředit čistě na akci, která je velmi dobrá. Mapy jsou povětšinou dobře udělané, zbraní a doplňků na ně není milion, destruktibilita prostředí je solidní, s týmem se pracuje dobře.
Třeba se ale po čase objeví negativa, jako že těch map je vlastně docela málo, všechny strany můžou mít všechny zbraně, kůň je vyloženě LOL, tank asi trochu overpowered. Ale nic, co by asi časem nešlo spravit.

Prozatím je tedy hodnocení, jaké je. Kampaň je něco otřesného a už vlastně sotjí za to si ji zahrát, protože větší fušeřinu člověk neviděl. Multiplayer je celkem dobrá řežba zasazená do fiktivního steampunkového světa, který si půjčuje pár prvků z první světové války.

Pro: multiplayer, fantasy stylizace, zvuky, grafika

Proti: otřesná kampaň, historie šla na vandr

+26+28 / -2
  • PC --
B1 není takový tím klasickým military script festem, známým z Call of Duty nebo MoH. Hráč má často možnost postupovat dle vlastního uvážení a ačkoli je prostor pro pohyb stále dost omezen, nepůsobí level-design tak sevřeně a křečovitě. I díky tomu jsem si hraní relativně dobře užil.

Audio-vizuál je naprosto ukrutný a je až s podivem, jak dobře je hra optimalizovaná. Grafika si v klidu seděla na 50° a nijak zvlášť se nepředřela. Musím vyzdvihnout především zvukové efekty, které subwooferu nedají vydechnout. Ať už je to padající hlína na přilbu nebo vzdálená kanonáda, všechno zvučí ukrutně dobře. Víc mé uši dokázala potěšit snad jen skutečná houfnice Dana a její pšouknutí tak silné, že mi to rozvázalo tkaničky.

Nejsem žádný expert na zbraně první světové války, jsem si ale docela jistý, že některé zde použité kousky měly do reálného nasazení hodně daleko. Autoři se zřejmě nechtěli spokojit s klasickou výzbrojí, která by mohla působit nudně, ale utrpěla autentičnost, od které jsem si hodně sliboval. Povídkové příběhovno je sice servírováno dost na efekt, ale některé postavy jsem si oblíbil a u filmečků se nenudil.

Pochválit musím možnost vypnout veškerý HUD, což hru povyšuje na trochu jiný level. Jestli je to použitelné je na zvážení, ale třeba v leteckých pasážích jsem neměl absolutně šajn o bojišti. Naopak v těch pěšáckých misích to zvedá adrenalin a atmosféru hodně vysoko.

Herní doba je krátká a na MP mě neužije, ale těch pár hodinek bylo rozhodně příjemných.

Hodnocení: ✰✰✰
+19+19 / 0
  • PC 70
Battlefield 1 splnil přesně to, co jsem od něj čekal. Nenadchnul, nezklamal. Poctivá sériová výroba od zkušených rutinérů. Téma první světové je fajn premisa, ale na hratelnost a design hry nemá takřka žádný vliv. Nepoznáte rozdíl od her z druhé světové.

Povídkové zpracování singlu je sympatická změna a v úvodu zaujme působivým přelétáním z jednoho padlého vojáka do druhého. Lehce otravné texty o WW1 vás ale rychle vrátí do reality patetických filmečků, klišoidních scén a velenudných scénářů. Vrací se také staří dobří gumáci místo herců. DICE by se opravdu hodili profesionální scénáristi a filmaři. Důraz na stealth nechápu a do Battlefieldu mi ani trochu nesedí. Zvláště bez propracovaných úrovní a fungující AI. Že o mě, po výkřiku jednoho vojáka, ví celá mapa patří do 10 let starých her. A to, že mě ani přesto nejdou hledat a stojí na místě možná tak do 20 let. Pouze finální povídka z pouště potěší lehce otevřeným prostředím, ve kterém ale nakonec není co dělat, protože ve hře jednoduše nic není.

Multiplayer celou hru tradičně táhne a po dlouhé době (=Bad Company 2) je radost si zase zastřílet. Nové Operace jsou jen lehké splynutí Conquestu a Rushe, takže mírný pokrok v mezích zákona. Jinak se DICE s multiplayerem nijak experimentovat nechtělo a je to prostě jen další Battlefield. Nic proti ničemu. Bambitky samozřejmě nemají nic společného s realitou WW1 a upřímně mě všechny přijdou na jedno brdo. Nedovedu si představit strávit v mulťáku desítky hodin. Na to je tu málo map (Premium pass v ceně druhé hry, haha, víšžejo) a mizerná variabilita. Na občasné casual zastřílení ale naprostá ideálka. Bitvy mají parádní atmosféru, všechno zvučí, bouchá, duní a krásně se na to kouká.

Zklamáním je pro mě destrukční model, který se od prvního Bad Company nikam pořádně neposouvá a spíš dost upadá. Po těch deseti letech bych čekal krapet jinou ligu. Ale v dnešní době totální ignorance fyziky ve hrách je i slepý mezi jednookými králem. Jinak hra samozřejmě šajní na všechny strany, jak je u DICE zvykem.

Jednička je každopádně povedený Battlefield, který i přes "netradiční" téma nepřináší nic nového a místy působí až moc na jistotu. Ostatně jako všechno, co v posledních letech DICE dělá. Tak snad klukům do budoucna povolí obojky...
+12+12 / 0
  • PC 80
Hledáte zajímavý singl, nebo očekáváte historickou přesnost? Ruče pryč. Singl je plný špatného patosu a nejlépe poslouží jako tutorial k ovládání vozidel. Po třetí sekvenci jsem se k singlu nevrátil. MP je naopak boží. Moje jediná BF zkušenost je s Bad Company 2 a BF1 mi přijde stejně zábavný, jen má ještě obrovské plus v neotřelém zasazení s neobvyklými zbraněmi. Jako jo, v 1. světové asi nestřílela polovina vojáků automaty a ta druhá nejezdila v tolika tancích, že to pomalu připomíná World of Tanks, ale snad se shodneme, že to není v MP podstatné. Ještě je fajn, že zde není důležité jen sbírat fragy. Na nejvyšší příčky tabulek se můžete dostat třebas i jako medik s mizerným K/D ratiem.

K tomu výborná optimalizace (2K na Ultra v pohodě 60fps), zábavné operace a skvělá grafika, kde vám zejména zablácené mapy vyrazí dech. Ta atmoška tam totiž je. Když si navíc lehnete, bláto se vám přilepí na zbraň. Koupě nelituju ani náhodou.
+11+11 / 0
  • PC 80
Do Battlefield 1 by som nešiel, keby som naň nemal zľavu. V prvom rade mi hra príde celkom drahá na to, že aj tak si budete musieť naň kupovať DLC, no to sú dnešné hry od EA. Ale čo čert nechcel, hra sa mi objavila v mojej hernej knižnici.
A musím povedať, že som spokojný. Hoci zasa sa na singleplayer a misie pre jedného hráča musia veční sťažovači sťažovať, ja som bol spokojný. Oproti Battlefield 3, či Battlefield: Bad Company 2 sa mi kampaň pre jedného hráča páčila. Ja neviem, mám pocit, že v poslednej dobe je asi byť strašne cool, keď sa budem sťažovať na niečo, čo nemá ani opodstatnenie. Kolega predo mnou napísal, že mu tam chýbal zábavný obsah a ja sa pýtam, čo je do prd*le zábavné na vojne? Whatever, môj názor. Nehovorím, že scénar a príbeh hry sú na jednotku, no nie sú tak hrozné, aby sa "tešili" takémuto opovrhnutiu.
Rovnako sa mi na hre páči perfektná optimalizácia, ktorá oproti Star Wars: Battlefront je skvelá. Hra sa neseká a jediné zadrhávanie čo som zažil, bolo počas loadingu multiplayeru. Grafike a zvukovým efektom, nie je čo vytknúť.
Konečne tvorcovia BF vypustili ten otrasný prehliadačový vyhľadávač hier, ktorý bol na môj vkus strašný gýč.
Multiplayer je skvelo spravený, tomu nemám čo vytknúť. Neviem či to brať ako plus a či mínus, no pokiaľ ste ostreľovačom a nájdete si dobré miesto zabíjate jedna radosť. Mne sa takto podarilo zabiť cca. 10 nepriateľov za sebou v priebehu ani nie minúty.
Celkovo, sa mi BF1 páči, ale za plnú cenu by som si ho momentálne proste nekúpil, možno v prípade ak by sa zrušil season pass a DLC by boli zadarmo :-) , ale o niečom takom môžeme len snívať.

Pro: Grafika, multiplayer, singleplayer

Proti: cena

+7+7 / 0