Battlefield 1 – In the Name of the Tsar

05.09.2017 PCPS4XOne
Battlefield 1: In the Name of the Tsar je druhým multiplayerovým přídavkem ke hře Battlefield 1, který hlavně přidává dvě nové hratelné frakce – Ruské impérium a Rudou armádu. Novinkou jsou ženské hratelné postavy, které reprezentují ruskou bojovou třídu Průzkumníka (Scout) v podobě ženského batalionu smrti. DLC také přidává šest nových map, odehrávajících se na východní frontě během chladných ruských zim. Konkrétně se jedná o mapy Lupkow Pass (bojiště na roklinách Lupského průsmyku nacházející se na dnešních slovensko-polských hranicích), Albion (mapa ledového souostroví v dnešním Estonsku), Galicia (mapa otevřené venkovské oblasti během Brusilovovy ofenzívy nacházející se na dnešní Ukrajině), Brusilov Keep (bojiště u malého horského městečka v Karpatech), Tsaritsyn (bitva v zabarikádovaných ulicích mezi Rudou a Bílou armádou o nadvládu nad Ruskem) a Volga River (mapa pro tankové bitvy mezi rudými bolševiky a bílou carskou armádou).

Dále na hráče čeká nový herní režim Supply Drop (týmy zápasí o kontrolu nad zásobami, které jsou pravidelně letadly shazovány na bojiště), nové operace, nová kavalerie v podobě legendárních husarů, nové hodnosti, medaile, psí známky, kodexové záznamy a úkoly. Zbraňový arzenál se rozšířil o brokovnici Model 1900, německý samopal SMG 08/18, ruskou automatickou pušku Fedorov Avtomat, čínskou poloautomatickou pušku General Liu rifle, německý samopal Parabellum MG14/17, italský samopal Perino Model 1908, ruskou pušku Mosin-Nagat M91, italskou pušku Vetterli-Vitali M1870/87, karabinu C93, ruský revolver Nagant M1895, ruský Obrez Pistol a ruský granát model 1912. Mezi nová vozidla a dopravní prostředky patří ruský bombardér Ilya-Muromets, ruské obrněné auto Putilov-Garford, letadlo Y-Lighter a nová stacionární zbraň Coastal Gun Battery.

GERHART: DLC je pouze pro multiplayerové hráče, žádnou novou singleplayerovou kampaň nepřidává.

Nejsem zadny rusofil, ale toto DLC se mi libi ze vsech nejvic. Nadherne nove mapy odhaluji krasu a velikost ruske krajiny. Lupkow Pass, Brusilov Keep, Volga River jsou mapy, ktere hraji nejradeji. Vsude hromady snehu, hory, skaly, reka. Uplne na me dychla obrovska ruska zima vsude okolo. Opet pribyly nove Operace, kdy nejprve souperite za carskou armadu proti Rakousku-Uhersku a pote po rozpoutani bolsevicke revoluce se muzete pridat bud ke komunistum nebo bojovat na brezich reky Volhy a v riunach Tsarytsinu pod armadou cara. Pribyl novy mod Supply Drop, kde souperite s nepritelem o shozene zasoby, dale kvanta novych zbrani, novy rusky husarsky kavalerista, zenske sniperky v radach carske armady a kvanta kosmetickych kravin. Hudebni ozvuceni a rusky voiceover je na urovni BFBC2. Jelikoz je moje pritelkyne Ruska, rozumim skoro vsemu, co rusti vojaci ve hre rikaji. Na zaver: nehrajte Conquest na Tsaritsynu. Jde o neuveritelne nudnou a camperskou mapu. Kdo obsadi katerdralu, vyhral. Na mape jsou pouhe tri body a je obrovsky otevrena a plna sniperu. Snad ji jednou prekopou.

Pro: nadherne zpracovane mapy plne hor, rek, skal, vesnicek, nove operace, zbrane, rusky kavalerista, zenske sniperky, kvanta kosmetickych kravin

Proti: Conquest na Caricinu