Tohle byla skvělá hra možná i lepší než první díl ale bohužel se už nikde nedá sehnat a to ani na Steamu, neví někdo kde to sehnat stáhnout ? A pojede to na Windows 10 ? Škoda že to není alespoň na GOGu.
patch 1.9.0.6 vôbec nepomohol, stále chyby v grafike, cz nejde nainštalovať...
Chápem, že aj na win 8 sa dá spustiť ledačos, ale tu bude zrejme problém s grafikou... keďže na staršom pc, ktorý normálne používam, hra išla bez problémov a na nb to nefunguje a nie som jediný kto rieši bezvýsledne tento problém...
jojo tahle hra je jeden zdůvodů, proč si radši sehnat (hodně) staré PC na hraní starých klasik..........v některých případech hráče nezachrání už ani emulátory.
no neviem, ja som nainštaloval najprv hru s tým, že som tam dal ten patch a pri inštalácii cz mi vyhadzovalo neznámu verziu hry... tak som to nechal bez patchu a začal to hrať v cz, spočiatku pohoda... ale už v druhej misii sa to začalo kašlať a keď som zapol kampaň za aliena tak nešlo zapnúť nočné videnie, namiesto toho len čierna obrazovka...
kompatibilitu som na win 8 skúšal a bezozmeny, hra chce DX 8, takže DX mám aktuálny.
Nastavenia grafiky som skúšal... dokonca som vyskúšal aj ten grafický mód a mód na zmenu rozlíšenia a stále nič...
Žeby som bol presný, tak mám tento problém :

chcel som si to zahrať v cz a tá je kompatibilná s verziou 1.0.9.5, takže patch 1.0.9.6 som už neinštaloval a pochybujem, že by to nejako pomohlo...

Mám notebook hp probook 470 G0 s grafikou hd 8750 M a uvládače mám najnovšie, takže ostáva skúsiť len downgrade...

Notebook mám len krátko takže som sa s podobnou chybou ešte zatiaľ nestretol.
Zdravím, nevedil by mi niekto poradiť ako sa zbavím v hre grafických artefaktov v podobe bielych čiar, hrám to na nb a neviem sa toho zbaviť :( Vďaka za prípadné rady...
zajimave, vcera jsem to diky tehle diskuzi znovu rozehral :) rozliseni jsem si dal na nejvyssi mozne, nejakych 1280x1056 ci tak nejak, a hra se mi zmensila do tak maleho okynka, ktere bych prirovnal k okynku hry hledani min :D tak, jsem rozliseni snizoval postupne az na to nejmensi (640x480) a hra mi jede full screen na mym 22" monitoru :D
No teď nevim jestli třetí nebo čtvrtej level v jedničce je pro predátora na director's cut celkem masakr. Rozhodně jsme si jako pán tvorstva nepřipadal.
@Tarhiel (21.06.2014 19:29): V jedničce byl Predator skoro nesmrtelný, ve dvojce je to prakticky jeden headshot (předpokládám, že to ti syntetici se sniperkami mají představovat) a je po smrti.
@Tarhiel (21.06.2014 19:29): Jo je fakt, že někdy bylo ovládání za aliena dost na houby a v některých místech šlo jen o štěstí. Káždopádně dát si predátora na nejtěžší už docela výzva je :)
@koudy_cz (21.06.2014 09:39): V jednotke som miloval Aliena, jeho rýchlosť a responzívne ovládanie robili z neho vražednú mašinu. Mariňák bol v tesnom závese.

No v dvojke bolo ovládanie votrelca neohrabané, zrejme kvôli enginu (napr. bolo maximálne smiešne, že ked ste sa snažili prejsť cez otvorené dvere, on sa akoby snažil vojsť do tej dverovej štrbiny a väčinou vtedy človek spadol na zem), tam jendoznačne víťazil Mariňák. Plus dvojka mala na svoju dobu veľmi peknú grafiku.

No a Predátor bol v oboch hrách tak silný, že hranie za neho bola skôr oddychová zábava, no v dovjke bol predsa len silnejší než v jednotke, tam som si musel dávať na votrelcov pozor; v dovjke som už ten pocit nemal.
@koudy_cz (21.06.2014 09:39): ony vsechny tri kampane zatupuji ruzne styly hrani. Za marinaka je to takovy survival horor, za predatora klasicky rambo styl a za aliena stealth. Pro me byla prave nej kampan za marinaka, jelikoz mam hororovky rad a marinak nema zadne specialni schopnosti, takze jeho asi jedina vyhoda je palebna sila, ktera o hodne predci tu predatorovu (napr. smatgun, minigun, druhotna strelba z brokovnice, jez sejme pretoriana na dve davky)
@koudy_cz (21.06.2014 09:39): Tos určitě hrál jedničku. Tam se objevíš v absolutní tmě a musíš se dostat ven ze základny. Základem je zjištění, že máš noční vizi a světlice :)
Ta kampaň byla maximálně atmosférická.
Jinak jednička je teď na Steamu ve slevě.

Nemáte někdo páru, jestli se dá koupit dvojka digitálně?

@7c (21.06.2014 10:09): Mariňák je hodně cinematický, ale jako vetřelec se hodně dozvíš. Je tam spousta momentů kdy třeba lezeš šachtou a pod tebou slyšíš někoho mluvit. Osobně jsem měl rád všechny stejně.
@koudy_cz (21.06.2014 09:39): Ani ne, podle (myslím nejen mě) je nejlepší kampaň v AvP2 za mariňáka a nejslabší za aliena. Nicméně samotný příběh (který je provázaný všemi kampaněmi) je minimálně z herního hlediska hodně slušný nadstandard.
Kurna ze bych to zas po letech zkusil? Už je to hodně dávno, co jsem to zkoušel, a to jen první misi za mariňáka, sel jsem, hovno jsem viděl, akorát na tom senzoru něco, ale v té tmě jsem to prostě neviděl, tak jsem to vzdal a už to nikdy nehrál, možná to byla dokonce jednička, teď fakt nevím. Jako ne ze bych byl posera, filmy zboznuju jak aliena, tak predátora (ty samostatné teda), ale prostě mi to nešlo, tak jsem to už nezkoušel. Pritom za marines je to asi nejblbejsi co tak čtu, teprve za predátora a aliena to stojí za to.
Mě nikdy nepřišlo, že má dvě stě kilo, tak akorát 100 max, ale wiki tvrdí, že má mít 136 - 180 Kg. :/
No je fakt, že tahle vývojová fáze chestburstera do vetřelce mě nikdy neseděla. Chápu, že kvůli filmu je třeba to udělat rychle ale přibrat za den dva sto kilo je fakt blbost...
Je to fakt kočička. Nejprve přivezou vajíčko na základnu, protože jsou idioti. Vajíčko se vylíhne, vy chvilku pobíháte po základně, než najdete šťastlivce co prospává směnu. Právě toho šťastlivce oplodníte a pak se jako malinkatý had, který neumí ani hovno (v prvním kole jste aspoň mohli lozit po stěnách) plazíte exteriérem základny, dokud nenajdete kočku, která očividně je dostatečně výživná na to, aby se dvaceticentimetrový hádek proměnil na 160 kilo bolesti a utrpení.

BTW: Nikdy mi nedošlo proč prostě nesežere tělo které oplodnil...
Ja si len pamatam ze to bol "mammal" a sa mi zdalo ze az tak debilne nekopirovali film a dali tam psa, ale to sa mi len zdalo. Su to uz roky co som to hral, bol to skratka "cicavec". tzv. "Kockopes"
Klasika, za marináka zesraný strachy, a za predíka jsem si připadal jako borec, jo to byly časy.
nerekl bych ze to ma odflaklou grafiku....je to 11 let stara hra a v roce 2001 vsichni nad ni museli valit oci.
Nechcem ti kaziť radosť mladý Stalinista, ale tak ako máš ty právo napísať komentár tak, ako ty chceš, tak majú ľudia právo komentovať ho v diskusii tak, ako oni chcú.
spoilery to je pravda...ale hru jsem dohral bez cheatu a ten navod jsem si pamatoval, protoze jsem to cetl snad stokrat
Zbytečně zdlouhavý. Umazal bych ty pasáže typu: "Věděl jsem, že propadne stropem." apod. O kvalitách hry to nic moc neříká.
Tak hele, cheaty jsem zapl, protoze jsem byl malej posranek. A kdyz se vam to nelibi tak to nectete a nemuSite to rozebirat v diskuzi.
no ale da se rict, ze to neni komentar, ale recenze. Ja se ale chtel podelit o rady a veci co jsem vykoumal pri hrani
sorry, na odstavce jsem zapomnel a ty usere47 si ty svoje chytry kecy nech. Jeto muj nazor na hrua je to moje vec jak jsem to napsal. Aspon jde videt ze jsem to hral a ze se v tom vyznam.
Dal jsem repete a napsal nový komentář (ten starý byl jen ze vzpomínek). Souhlasit se mnou nikdo asi nebude, ale muselo to ven:-)
Dvojku. Jednička je taková více hardcore a ne zrovna líbivá, kdežto dvojka se na své roky stále drží, je filmovější a taková hratelnější.
Jednička měla na tehdejší dobu ultimátní atmosféru a hratelnost, ale z dnešního pohledu už asi moc nezaujme. Grafika dost skuhrá a hratelnostně už je to asi taky překonaný. Asi bych spíš doporučil dvojku, ta už měla vychytanější některý věci. Např. dvojka za vetřelce byla úplná libůstka, kdežto v jedničce se to nedalo hrát kvůli ovládání (i když se mnou asi spousta lidí nebude souhlasit).
Co byste mi doporučili spíš? První nebo druhý díl? Hodnocení mají stejná, v čem se tedy liší?
Každopádně ten trailer vypadá opravdu skvostně, otázkou jen je, jestli to takhle vážně "bude vypadat", ale předpokládejme, že ano. Koneckonců, nebudu malovat čerta na zeď.
No, k Fearu se tu vyjadřovat nebudu, to si nechám do komentáře po dohrání, takže bych jen dodal že z toho traileru na mne AvP jako budget nepůsobí (naopak) a těch pár gameplay záběrů za predátora co jsem viděl se mi taky jakž takž líbilo, ikdyž to mělo dost nedostatků.Šancí na podělání je tam každopádně dost.Aspoň že tu jsou dva pokusy, když se nevyvede AvP, tak je ještě šance že Colonial Marines budou good : ).
Mně se teda docela FEAR 2 líbil, ale uznávám, že šlo docela o "kontroverzní" pokračování. Monolith ale nejsou špatné studio, v dnešní době se všechno mění. Jinak AvP 3 vypadá moc moc hezky. Trošičku se ale bojím, uniklé gameplay záběry mi připadají jako z nějaké prachobyčejné budgetovky.
Kubulus - skoro bych ten poslední řádek změnil na "Monolith uměl!", protože to co vydává Monolith posledních pár let za moc nestojí...teď hraju Fear 2 a prvních několik levelů (tak 3 hodiny hraní zatím) docela nechutná nuda.
Jinak AvP 3 vypadá dost zajímavě, hlavně tenhle trailer se mi velice líbí..snad to Rebellion nepodělá.
Kromě tebe asi očividně nikdo ;-) Sliby chyby - hodnotil bych radši až výsledek. No, třeba se stane zázrak a Rebellion to pojme podobně jako AvP...
Tak co, kdo si ustříknul do trenek při čtení zprávičky na Tiscali, že Sega mluví s Rebellionem o AvP 3? 7 let ani hovno, a pak vyjde Aliens RPG, Aliens Colonial Marines a Aliens VS Predator 3 v rozmezí dvou let? žjóva.Nestěžuju si, pokud to teda nebudou zkonzolovatělý sračky.