Alan Wake

Nojo, já jsem perfekcionista, ještě pak dva dny ten komentář upravuju a furt po sobě čtu, jestli tam nejsou chyby. Taky to napíšu hned, ale na druhou stranu, odstup je taky dobrý, aby člověk nepsal zbytečné detaily, které pak čtenář neocení. Ten, kdo to nehrál, tak se v tom nevyzná, a kdo jo, ten si to už nepamatuje. Nazval bych to zabřednutí a sebekriticky to vnímám jako slabinu zase některých svých komentů :-)
@Dan9K (20.11.2019 09:45): Právě když píšu komentář brzo nebo prakticky hned po dohrání jako tady, tak to všechno vychrlím najednou a jak jsem ještě nadšený ze hry tak mi pak takové věci unikají :) Každopádně díky za postřeh, zaměřím se na to aby to ty komenty zbytečně nesráželo ;)
"Alan Wake's name is an anagram, a very important one, when you rearrange the letters you get weak anal, think about it"
-Gmanlives
Po obtížné akci je jako odměna super muzika mezi epizodama. Podporuje to skvělou atmosféru a pocit, že člověk překonal něco, co nebylo tak snadné.
@raisen (16.02.2019 15:23): Být tebou, zkusím si najít na youtube nějaký sestřih, určitě se najde magor, co ty cutscény vyzobal.. něco podobného vzniklo i pro Mafii 2.

@Walome (16.02.2019 14:28): O vývoji nic nevím a nezajímá mě to, bohužel jsem hrál hotovej produkt v této podobě..

Stejně by Remedy mělo udělat Max Payne 4..
@Bursoft (komentář): Od téhle hry jsem čekala asi až moc a pak ji nebyla schopná dohrát, jak mě štvala. Jedna z mála her, kde mě odradilo otřesné ovládání a vůbec gameplay. Asi to bude mít jeden z těch lepších příběhů, ale pro mě osobně to zábavná hra nebyla.
@Chuck (03.04.2018 10:12): & @Kwoky (03.04.2018 11:26): Ano, pod to se podepíšu a konec mě vysloveně naštval, čekal jsem nějaké konečné rozumné rozuzlení, bohužel.
Pochopil bych 45% hodnocení DLCčka Alan Wake's American Nightmare, to byla bída. To mi vůbec nesedlo, ani nevím proč jsem tomu dal 65%???

Postavy, prostredi, pribeh. Vsechno je perfektni. Combat? Zas tak ne, ale vytahnout svetlici je i po letech krasne vizualne efektivni.

Moje srdcovka, chci moc dvojku. :(

Ale s kritikou souhlasim. QB je dost mozna kvalitne podobna hra - ale uz se mi holt netrefil a strhal jsem to. Podobne jako ted USER strhal AW.
@Chuck (03.04.2018 10:12): Přesně. Gameplay zejména v druhé polovině, je hodně repetitivní, ale atmosféra a děj to táhnou jako lokomotiva. Škoda, že na konci není pořádné rozuzlení, takže právě ta budovaná atmosféra splaskne. Aspoň u mě to tak bylo.
Tak tohle bylo hodně smutný. Ta hra musela projít solidním vývojovým peklem, když po všech těch letech a po brutálním hypu dokázali Remedy přijít s něčím takovým.

Čekal jsem slušnou hru, která pouze nedostála přehypovanosti, ale ono je to skutečně celý dost špatný. Gameplay je nuda a repetice od začátku do konce. Musel jsem to projít za dva dny, protože jsem věděl, že pokud bych si dal na chvíli pauzu, už bych se k dohrání nikdy nedokopal.
@koudy_cz (24.05.2017 07:31): No, ale u Alan Wake ta hudba podle mě zůstane všem majitelům hry, protože to stáhli z obchodu. Nicméně "zvrat" by nastal ve chvíli, kdyby se Alan Wake znovu objevil v digitální distribuci – to by jedině znamenalo, že došlo k updatu s cílem odstranění nežádoucí hudby a to už by postihlo všechny majitele, jak ty původní tak i ty nové...
@Wolverine (15.05.2017 08:57): no, právě že u San Andreas se stáhne update a zmizí část obsahu hry. A bohužel některé hry nelze ani spustit aniž bys je updatoval, viz třeba Euro truck simulator. Ale vsivak na to kapl :)
@koudy_cz (14.05.2017 23:44): Řešením by bylo nainstalovat to teď, zazálohovat a pak při každé instalaci preventivně zakázat updaty. Nebo stáhnout DRM-free verzi, která je k mání na HumbleBundle store.
Je to stejné divné. Chápu stažení z prodeje. Ale že upraví i stávající hru a smazou z ní některé písně? I těm co si tu hry koupili mnohem dříve a zaplatili za to aby byla kompletní jako při vydání? To mi přijde vůči zákazníkovi jako pěkný poděl... Jako kdybych si koupil DVD s filmem a z něj mi časem odstranili písně, ptz už na ně nemají licence (chápu, že u filmu je to asi jinak)...
Což bohužel ukazuje, že Remedy nemá extra plány udělat tu slibovanou dvojku...:(
Tak od 15. 5. 2017 zmizí hra z digitální distribuce a neměla by být k dispozici ani v krabicové verzi. Důvodem je vypršení licence na použitou hudbu. Od dnešních 19:00 začíná na Steamu akce s 90% slevou, proto kdo chce Alana koupit, neměl by už déle otálet...
@Kwoky (19.04.2017 16:52): S tím příběhem to mám tak trochu podobně, ale hrál jsem to delší dobu zpět, takže je dost pravděpodobné i to, že jsem dost z něho prostě zapomněl a mám to v mlze. Tak trochu přemýšlím, že si to taky dám znovu.

Mimochodem už mi začíná fakt jebat. Ta tvoje zkratka AW mi dala fakt zabrat :-D Jak jsi zmiňoval American Nightmare a Signal Writer a následně začal psát o AW, tak jsem přemýšlel, který z předchozích dvou názvů myslíš, bo na každé odpovídalo to druhé písmenko ve zkratce a až po půl minutě mi došlo, že se vracíš k původní hře Alan Wake :-D
@special_plan (19.04.2017 16:36): Tak ten tvůj spoiler mi naopak přišel jako nejlepší věc v American Nightmare :) Nebo mluvíš o DLC (Signal a Writer)?

Mě na AW spíš naštvalo, že jsem nepochopil příběh. A to jako vůbec. Asi si to zahraju ještě jednou, abych se trochu zorientoval.
Řeknu vám, je to nuda :/ Začátek vypadal docela nadějně, ale ta monotónnost je strašná (o kameře nemluvě) a neustále vyskakující bubáci na každém roku brzo ztrácí efekt
@Chuck (19.04.2017 15:58): Ale on je myslím u babky, pokud se nepletu. Já to nemyslel tak, že odejde od ženské a pořídí si nový comp :-D

Jinak ty, které nedokážou pochopit hraní her, tak za to nestojí a jsou to podle mě nudné krávy. Já mívám větší problém s tím, že ty rozumné nechápou můj smysl pro humor :-))

EDIT: No nic, jde se testovat AC: Syndicate a problém s myší.
Jo, Vanishing of Ethan Carter je taky fajn hra plná záhad apod. A taky další hra se skvělou grafikou a luxusní optimalizací, kterou jsem hrál na velmi vysoké detaily se svou GTX 650, takže 940M by to v nížších rozlišeních taky mohla hravě zvládat.
@Chuck (19.04.2017 15:31): To znám. Vím, že kdysi sis dělal srandu, že dokážeš zabloudit i o kachličku na zemi nebo něco na ten způsob. Každopádně s tím hledáním páček nebo rozstřelením věc to moc dobře znám. Tedy hlavně z dob, kdy jsem vyrůstal a ještě nebyl ani pořádný internet a navíc jsem to s ním ani moc neuměl. Dodnes si pamatuji, jak vždy musel přijít kamarád, aby mi třeba v Max Payneovi pomohl rozstřelit klín držící přívěs od náklaďáku :-)) Pak jsem třeba i dost bloudil v Doomovi 3, kde jsem lozil chodbami někdy tam i zpět :-D

Teď už jsou ale hry jeddnodušší a navíc jsem i nabral zkušenosti, takže už tak nějak intuitivně vím co dělat i v případech, kde je potřeba najít něco skrytého. I když i tak mě třeba zaskočil nový Doom, kde jsem přehlédl malou chodbičku, do které bylo třeba skočit a kde se nalézalal lebka, kterou jsem potřeboval. To jsem pak jak magor lezl celou mapu zpět a pak zase zpátky. Nakonec mi došlo, že jsem nejspíš přehlédl něco na konci a byla by kravina, abych se dostal tak daleko s tím, že jsem mohl něco přehlédnout na začátku levelu. Kdysi hry sice s člověkem uměly takhle vyjebávat, ale dnes už by si to asi nedovolily.

@SilentWolf (19.04.2017 15:35): Tak AA patří klasicky mezi nejnáročnější prvky, které je na slabších sestavách nebo u náročnějších her třeba vždy vypínat. Ale ta 940M bude pořád o něco výkonnější než 8800 GT, tak snad nebude nutnost vypínání něčeho přes nvidia panel.

@David_Cravford (19.04.2017 15:26): Proč až potom, co budeš bydlet sám? To právě budeš mít vyšší výdaje za všechno a teď když jsi ještě u někoho, kdo tyhle výdaje platí za tebe, je právě nejlepší příležitost koupit pořádný comp. Ale tak záleží, jakou práci si najdeš apod. No je to na tobě. Já bych využil příležitosti, kdy ještě nemám velké výdaje.