@Korbitch (21.03.2024 05:39): Taky mám rád francouzský jazyk, ale když už umím anglicky, tak jsem raději, že tomu rozumím. No možná, jestli si někdy dám repete, tak to tak zkusím, ale ještě nemám dvojku. :)
Ano, ano, anglický dabing je úplně stejně energický jako francouzský. Pokud chce mít hráč pořádnou imerzi, tak se přeci jenom hra odehrává ve Francii. Můj problém je, že Francouzsky neumím ani slovo. Pro mě je to lepší zážitek v angličtině. I přes to, že hra obsahuje české titulky. Kdyby tam ale byl český dabing. To by byla úplně jiná liga. :)
@pajmič (20.03.2024 20:41): Mě přišel anglický dabing výborný. FR jsem zkoušel po dohrání, jelikož je velmi chválený, ale jak už jsem byl zvyklý na ten AJ, tak mi to nesedělo. Taky bych měl u příběhovky strach, že to v jazyku, kterému nerozumím, všechno nepochytám. Do výzvy jsem hrál nového Prince v perštině a upřímně, spíš jsem si tím zážitek lehce kazil než obohacoval… ale zase zajímavá zkušenost.
@Gordon (21.03.2024 01:15): Ta fránina tomu dodá úplně jiný level. V první řadě, protože to je pro mě podstatně exotičtější jazyk než angličtina, v té druhé, protože ten můj malý obsesed úchyl v hlavě prostě ví, že to je z Francie. Jestli se bojíš, že by ti něco extra uniklo, tak v klidu. Tohle není tak ukecaný jako Borderlands nebo Strážci galaxie.
Co myslíte, měl bych to hrát napoprvé s Francouským dabingem? US/UK Dabérka hlavní proragotistky dává ten přízvuk výborně a nerad bych se nechal rozptylovat čtením titutlků.
@Všivák (komentář): Fajn komentář, rád jsem si na hru zase po pár letech zavzpomínal. Brzo si jí musím zas projet a dodělat těch pár achievementů ;)

Jen bych teda ke hře nenapsal, že obsahuje historické reálie, protože je to opravdu spíš pohádka inspirovaná středověkem ve Francii. Spíš bych použil pojem historické kulisy. Ale to je jen moje hnidopišství, takže se omlouvám :)
Francouzský dabing byl skvělý, doufám, že tak to bude i u druhého dílu.
Na Epicu zdarma a skvěle se to hodí do výzvy, protože tohle je škoda hrát jinak, než francouzsky.
Dohráno. Z počátku mi to přišlo tak trochu jako lineárnější Tomb Raider  v jiných kulisách, což ale nebylo vůbec špatně. Vizuál působivý (byť s odpovídajícími nároky), příběh vtahující, herní mechaniky víceméně ok. Bohužel zlom nastal s prvními Sharknády, pardon, Ratnády, když se do toho začalo míchat nadpřirozeno. To mi nesedlo. Úrovně ke konci pak už byly hodně o metodě pokus omyl a hodně jsem umíral. A to mi přijde, že se do příběhem hnané hry moc nehodí. To samé loot. V každé aréně člověk probíhal jak trotl, aby všechno vysbíral, NPC na něj mezitím čekají... mrší to tempo a uvěřitelnost dění. I crafting byl za mě navíc.

Asi třetinu hry jsem odehrál v angličtině, pak jsem přepnul na Francouzštinu, byť jí nevládnu. Tak jako Metro je třeba hrát v ruštině, tak i tady to sedlo víc. A Amicia je fakt půvabná.

EDIT: Ještě jedna věc - čekal jsem, že ve hře bude na konci nějaké shrnutí toho, kde se příběh mohl větvit. Třeba jsem zachránil jednoho zloducha před krysami, to bylo hned někde na začátku. Hra taky vyhrožovala, že používání tý substance pro omámení bude mít nějaký konsekvence. Ale jaký? Nebo nějakej rating na konci za průchod? Nic...
Po rozbitém True Crimu jsem chtěl dát něco modernějšího. Zatím první dějství a pocit fantastický. Jen opět nechápu, proč když si někdo dá tu práci s pěknou grafikou, tak tam pak prdne chromatickou vadu, vinětu a šum, který nejde vypnout ve hře ale musí se přes config. Proč? Proč?!
@Fritol (25.02.2022 12:48): Já nevím ty sošky furt...stejně mám nejraději ty polosběratelky, kde je jen třeba plakát, pár samolepek a artbook. Čili vlastně taková standartní edice od CD Projektu :D
@Fritol (25.02.2022 14:32): Ten se dá leckdy koupit samostatně, první díl ho měl, tak tenhle bude mít určitě taky. Většinou jsou ty soundtracky dlouhý, takže to musí být alespoň 2 LP a to už máš s nějakým pěkným bookletem dost drahý na to abys to šoupnul jako bonus do sběratelky. Takhle je to položka v desítkách kč.
@Garion (11.09.2021 11:07): takže krysy už nebudou "jen" vybuchovat ze země a tvořit útočné kupy, ale povalí se ulicemi města jako několikametrové vlny? Pro mě ty jejich přehnané vstupy na scénu a útočné kreace představovaly ve hře zápor, takže jejich tsunami na mě působí jako vyložený úlet.
Hra je skvělá a doufám že 2 díl bude stejně nebo alespoň podobně dobrý, jen taková poznámka je to sice jen detail ale celkem důležitý, škoda že do té hry nedali možnost interakce s tím klukem např ho pohladit nebo obejmout ( nebo obojí ) prostě aby tam byla ta autentičnost toho vztahu a starostlivosti mezi bratrem a sestrou protože i malá interakce může prohloubit ten pocit nebo jak to říct.

Jinak je škoda že tam není lepší možnost zabíjení například že by jste někoho zezadu zařízli nebo ho uškrtili, zabíjení prakem je sice zábavné ale není to ono, mohlo tam být prostě víc možností likvidace.
Velice dobrá hra, nejlepší na tom bylo starat se o toho kluka hlídat ho pomáhat mu atp atd celkově ta hra byla bezva, je více her kde spolupracujete a musíte se o sebe navzájem starat a pomáhat si ?? Nebo je jen tahle takto dobře v tomto ohledu udělaná ?
@Pluto (11.04.2021 13:14):  Tak taká funkcia nedáva zmysel. Hodnotiť sa dá bez akýkoľvek iných atribútov okrem registrácie. Zaškrtnutie dohranie je pre ľudí, ktorí dokončili hru. Tí čo hru nedokončili, si to nezaškrtnú. Je to prosté.
@Chuck (11.04.2021 13:15): Tak to není až tak pravda. Vpodstatě nebyla ani jedna hra, na kterou bych se dodíval na youtube. Já osobně sledování gameplayů nebo letsplayů nemám vůbec rád, nebaví mě to a považuju to za ztrátu času. Tady jsem to zmínil jen pro to, že mě celkem zajímá, jak se příběh vyvine a dopadne a proto jsem zmínil, že to zvažuju... Ale překvapuje mě, že někomu vadí, když se pustím do svého méně oblíbeného žánru a ve finále zjistím, že to není úplně přesně to, v co jsem doufal. Ono třeba takové Commandos je taky svým způsobem stealth a trochu i akce a přesto jsem u toho vydržel spousty hodin a bavil se... No a to zaškrtávání "dohrání" asi nemá smysl dál rozebírat, já to beru hlavně jako informaci pro mě, abych měl přehled...
@Chuck (11.04.2021 10:13): Bohužel tu není funkce "nedohráno". A proč jsem hru rozehrál, i když nejsem příznivcem akce a stealthu? Prostě jsem to chtěl zkusit, jestli to nebude v takové míře, že by mě to bavilo dohrát. Nemám vůbec rád akci nebo střílení a takovou první Mafii jsem si užil a dohrál až do konce. Zkusil jsem to, někam jsem se dostal, ale není to hra pro mě.
@Pluto (10.04.2021 21:17): Tak hlavní je, že jsi to označil jako dohrané. :-) Já vím, nedávno jsi říkal, že dohraná hra je pro Tebe ta, kterou hrát přestaneš, aniž bys ji dokončil (zvláštní přístup). Ale mnohem zvláštnější je nebýt příznivcem stealth stylu a přesto tu hru rozehrát, když vím, že tenhle styl tam stoprocentně je.
@Pluto (10.04.2021 21:17): Škoda je to velmi dobrá hra. A není lehká. A pravdou je, že těch úmrtí jsem tam měla taky mraky. Jinak příběh je takový slabší, ale atmosféra je parádní s tím hororovým podtextem a strachem z toho, že tě někdo chytne.

Ovšem po druhé bych se k tomu asi už nevrátila.
Tak dnes jsem tuhle hru definitivně vzdal. Bojoval jsem s ní asi pět měsíců, nakonec marně. Nejsem moc příznivcem akčnějších ani stealth pasáží, přesto jsem se v prosinci odhodlal vydat se do Francie čtrnáctého století, abych si vychutnal příběh Amicie a jeho bratra. Po příběhové stránce i stylem vyprávění je to skutečně hodně podařené, stejně tak grafické a zvukové zpracování. To byly faktory, které mě hnaly dál v hraní, protože mě zajímalo, jak se bude příběh dál vyvíjet. Bohužel, dle očekávání mě vůbec nebavily stealth pasáže ani zahánění kdys světlem, což jsou hlavní herní mechaniky této hry. Přesto jsem se snažil to pokořit, vztekal se při věčném umírání a nutnosti opakovat jednotlivé akce... Ale už je to nad mé síly a vzdávám to. Ani nebudu psát komentář, ani nebudu dávat číselné hodnocení, protože od začátku jsem věděl, že herní náplň není to, co by mě bavilo a ve finále se to i potvrdilo - tohle není hra pro mě. Každopádně zvažuju, že zkusím na youtube prolítnout videa, abych aspoň viděl, jak to dopadne...
Dohráno 14,5 hodin :). Prolezl jsem věci skrz na skrz a přesto jsem nenalezl spousty věcí. Hra měla spousty chyb, některé mě i dost ztížily postup hrou. Díky atmosféře :)hudbě ke konci a hrdinům jsem se rozhodoval mezi 60-90%. Na konec mě dostala ke konci hudba a úmrtí jednoho velkého hrdiny, takže jsem rozhodl pro 80%.
Hlavně grafika mě dostala :)
A především díky za češtinu bez které bych se ke hře nedostal. Nestíhal jsem občas české titulky natož anglické.

Normální hrací doba byla mezi 5-9 hodinami.
@Steve (29.12.2020 17:11): To já bych ho přesunul do diskuze a jako admin bych autorovi napsal, ať se příště trochu rozepíše. Věřím, že pokud to admin napíše slušnou formou, většina autorů takovou připomínku vezme v potaz. A ve finále to bude win-win situace pro všechny - ubudou nic neříkající jednovětné komentáře, admini budou mít míň práce, čtenáři budou mít k dispocizi hodnotnější komentáře, autoři budou rádi, že dostali nějakou zpětnou vazbu a ve finále se ještě zlepší ve svém písemném projevu (aneb trénink dělá mistry).
@Steve (29.12.2020 02:03): Zrovna tenhle zase tak v pohodě není. Přitom by stačilo ještě pár vět připsat. Tohle je fakt spíš výkřik do diskuze než nějaký rozumný komentář ke hře.
Co blázníte s tím přesouváním komentů? Vždyť tam je jeden koment, který je ještě kratší a nebyl přesunut...
[přesunuto z komentářů]

Velmi zajímavá hra. Sice má pomalejší start a hráč poměrně dlouhou dobu vůbec netuší o co se jedná, ale cca od poloviny hry to začne být zajímavé. Obrovské plus alespoň za mě využití příběhu o Krysaři.

Pro: Příběh, využití příběhu Krysaře, motiv co jsem snad jinde neviděl

Proti: Pomalý start, chvílema otravné postavy
Zajímavé. Já to taky kupuju za dolar opakovaně, ale jen na měsíc. Tohle na tři mi koupit aktuálně nejde. Škoda.
@Fritol (15.12.2020 21:26): Mně to jde využít a to jsem měl minulý rok 3 měsíce za dolar. Celkově to u mě funguje tak, že koupím za dolar (měsíc nebo tři, co je zrovna za nabídku), hned zruším automatický účtování.. jakmile mi skončí subscribe, tak za 2 3 dny se kouknu znovu a zase mám slevu :D
@Fritol (28.11.2020 18:22): No kdyby tomu vyčítal jen koridorovost - ale když stírá i příběh, přičemž hned dodá že ze hry odehrál jen 2,5 hodiny... tak pak asi i dává smysl to jeho vysoké hodnocení u Call of Duty série :)
@Fritol (28.11.2020 18:22): CoD se obvykle nehraje kvůli single playeru, řekl bych.

Tohle jsem nehrál, ale podle komentářů jde o žánr, který nemusí každý (podobně jako "walking simulator" nebo Telltale "hry").