Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Reportáž ze 4. oficiálního DH srazu v Praze 2015

To byla jízda!

Victor hlásí dojmy z vlastně organizovaného srazu.

Rok 2015 mi strašně rychle utíká. Nevím, čím to je, ale za čtyři měsíce je zase konec roku. Ten minulý rok jsem hodnotil spíše negativně a jeden z těch špatných aspektů byl, že se nekonal oficiální sraz. Předpokládám, že to bylo tím, že 3x třem lidem po sobě stačí sraz organizovat a je potřeba si dát pauzu. Na posledním srazu nás bylo ve Zlíně už smutně málo, asi kolem patnácti (oproti tomu na druhém bylo lidí asi třicet). Z posledního srazu si pamatuju, že pršelo, byl guláš a pořád dobrá zábava, i když jsme byli nasraní, že je nás málo.

No a v tomhle roce se pořád nemluvilo o ofiko srazu 2015 a léto za rohem. Tak hodím do diskuze dotaz a dostane se mi odpovědi, že není čas ani organizátor na Zlínskou klasiku. Fg emigroval do Anglie, takže chatu nemá kdo zařídit a zbytek organizátorů je zaneprázdněn herním vývojem. :)

Chvilku jsem přemýšlel a pak prohlásil, že si letos vezmu ofiko sraz na starost. Kontaktoval jsem Lauronu, která je srazům věrná. Když se dívám do pošty, tak jsme to začali řešit v květnu.

Laurony nápad na místo byl kemp Džbán, který vypadal solidně, a tak jsme to ve třech s Kristmeisterem šli obhlídnout. Prostor slušný, okolí pěkné a paní domácí vypadala rozumně. Místo máme, teď najít vhodný termín a zařídit mnoho dalších věcí kolem. Myslím, že ti co dorazili a četli blog před srazem, si domyslí, kolik práce v tom bylo - bez Laurony bych to jednak nezvládl a druhak by mě to nebavilo a za všechno jí tímto děkuji. :)

Když se posunu už rovnou na pátek, tak jsem rád, že jsem si vzal dovolenou, ale nerad, že jsem spal do 10 dopoledne. Když jsem si uvědomil, že je den D a kolik toho je ještě potřeba udělat, tak jsem značně znervózněl. V průběhu mých příprav mi zavolala Laura, že jsou už na místě s Crashem, mají zařízeno a že na mě čekají s nákupy. Řekl jsem, ať se nezdržují čekáním na mě, vejdou se do budgetu od Memphise a když se rozšoupnou, tak že to když tak doplatím.

Někdy po čtvrté hodině jsem dorazil k bránám kempu a viděl venku čekat nerozhodnou slečnu. Říkal jsem si, že to musí být jedna ze dvou slečen srazu - Iveta. Můj instinkt se po chvilce potvrdil jako pravdivý. :)


Když jsem hodil věci do své chatky číslo 4, tak se plány daly do pohybu. Připravili jsme stoly, el. přípojku, gril a čekali na známé i neznámé tváře. Nastalo 18 hodin a tím byl ofiko sraz zahájen. Udělal jsem si nákupní seznam podle přání účastníků, který se skládal z různého druhu alkoholu, obracečky a kýble. Byl jsem trošku nervózní, že ještě nedorazili slovenští bratři a že jsme nedostali žádnou zprávu. Když jsme se vrátili z nákupu, tak lidi měli mastné ruce od grilovačky a byli mezi nimi i ti, na které jsme čekali. Po jídle jsme si dali Karasmanův DH kvíz, který rozhodně nezklamal a já dostal poloviční počet bodů, s čímž jsem spokojen. Rozdali jsme ceny, mezi kterými byla perla se závodem ovcí a OVČÍNEM, kterou jsme nainstalovali na můj starožitný, ale funkční notes, a hráli ve split-screenu. :)

Po kvízu se pilo a pouštěla hudba. Borovička jela solidně a málokdo na ní zapomene. :)

Sobota

Moc jsem toho nenaspal - na obřím parkovišti pořád někdo driftoval. Když jsem to řekl sekuriťákovi, tak mi pověděl: "njn, driftujou...". Někdy uprostřed noci nám někdo vpadnul do chatky a udělal fotku, kterou mi do článku neposlal. Prej to byl Slenderman.

Z chatky jsem vylezl asi v 8 hodin. Mám pocit, že jsem byl první, nebo mezi prvními. Dali jsme kafe, zjistili škody a po snídani šli do hospody vedle na oběd. Polívka byla good, ale Svíčková nic moc. Kecali jsme o filmech a seriálech. Po obídku jsme dali u chatky v pár lidech "tichou poštu v kreslení her na papíry". Kdo to nehrál, nepochopí, ale měli byste tu najít hilarious ilustrace, kdy byl Karas paf z mého "Slenderman arrival". (Kua, kdo by nebyl paf ze hry, o které nikdy neslyšel, aby pak zjistil, že žádná taková neexistuje, protože jsi zkonil název! - Karas)Po tomhle se hrály ńáké sprosťácké karty, na které se Karas velmi těšil (Nedělej ze mě chlíváka, já se těšil na jakoukoliv deskovku, nemusela bejt sprostá, woe... -Karas). Já se chvíli koukal a šel si pak lehnout. Kouknul jsem na Twitter a zjistil, že Memphis a Falagar jsou za rohem, tak jsem se zase oblíknul a když jsem vyšel z chatky, tak akorát vkročili do kempu. Přivítal jsem je, ubytoval a nechal je se zapojit do společnosti. Poté jsme vyrazili ve třech autech do Arcade herny v Červeném Újezdu, kde jsem pařil různé pecky s různými lidmi, ale nejvíc mě stejně zase pobavil Mortal Kombat. :)

Při odjezdu jsme ujeli Crashovi a jeli na druhý nákup s Deimosem, Jarynem a Bursoftem. Špatně jsme sjeli, a tak jsme se alespoň stavili na Šárce v Mekáči. Bursoft měl zase radost z vosí společnosti. Strávili jsme v nákupáku víc času, než jsme chtěli. Možná to bylo tím, že nefungoval pojízdný pás do patra a Deimos sháněl číslo prodavačky v Hráči.

Nákup jsme dovezli do kempu, kde bylo zase vícero lidí a hráli Citadelu. Strady se statečně staral o gril. Po Citadele na nás Kwoky vybalil audio kvíz, kde byly herní i filmové nahrávky. Se Stradym jsem hlídal gril a měl jsem zase asi tak půlku odpovědí správně. Díky Kwokymu tak zažili kvíz i lidi, kteří nedorazili v pátek - děkujeme! Maso bylo hotové a tak si všici dali do nosu. Na řadě byla opět volná zábava s alkoholem.

Ve zkratce tam bylo: Černé noční frisbí. Pole dance u tyče v party stanu pro dva s osmi diváky. Tancující Falagar. Grupen objímačka. Gril, ve kterém jsme spálili půlku stromu, abychom mohli grilovat buřty a homelessácky se zahřáli... a křeťanské techno.

Neděle

Šel jsem spát asi v 5 hodin a Laurona mě budila už v 9, že máme hodinu na to se sbalit a jít na procházku. No nebyl jsem moc příjemný po takovémhle probuzení. Vyhrožoval jsem, že nikam nejdu, ale nakonec jsem se umoudřil. Uklidili jsme spoušť, vyklidili chatky, zamkli věci a šli na památky. První zásek naší školky byl, že když přijela tramvaj, tak se všichni začali loučit a dovnitř se dostala jen půlky posádky. Pan řidič ani po slušném návrhu dveře neotevřel, a tak jsme čekali na další zastávce na další tramvaj, kde jsme se dali dohromady. V cílové zastávce jsme nakoupili zásoby na cestu a rozloučili se s Bursoftem. Na procházce jsme dělali fotky a hláškovali z her, až jsme ztratili na chvíli Deimose. Připojil se k nám Strady, aby nám udělal průvodce a zavedl nás do rozumné hospody na Staromáku, kde jsem si poprvé umyl mýdlem ruce a dal si smažák. Pak už se jenom loučilo ve stylu "unit lost" a Indián si zapomněl v hospodě peněženku. Posledního, koho jsem objal, byla Laurona a Deimos mě odvezl před panelák, kde jsem zjistil, že se mi vůbec nelíbí.

Dojezdy pro hvězdy

Po dvou dnech jsem volal Lauroně a říkal jí, že mám chuť hned na další sraz. Podle mě i ostatních se nám to povedlo. Vyslechli jsme si hodně chvály a jsme rádi, že se nám dostalo hromady podpory od ostatních lidí. Děkujeme všem, kteří přijeli a roníme slzu za ty, kteří se z různých důvodů neobjevili.

Co bude dál? Organizaci dalšího srazu si předem nezamlouváme, ale necháváme prostor dalším. Zaslechl jsem něco o Brnu, či rovnou Slovensku. Co bych vám poradil? Sraz dělají účastníci a ne organizátoři, a proto se snažte k sobě dostat co nejvíc lidí a zbytek jde už tak nějak sám.Něco od vaší pořadatelky Laurony:

Epický. Pro mě byl velký DH sraz jednoduše epický. Ať už z pohledu organizátora tak z pohledu účastníka to pro mě byl nezapomenutelný zážitek. Byly chvíle, kdy jsem se z organizace radovala a chvíle kdy jsem láteřila a propadala skepsi. Nyní však mohu s hrdostí prohlásit, že moje první zkušenost s takovouto organizací dopadla podle mých představ. Bohužel nemám porovnání s předchozími ročníky, kde byla dle toho, co jsem slyšela, laťka nastavena dost vysoko, avšak mým cílem nebylo překonat předchozí srazy, ale setkat se se všemi přáteli a známými a k tomu by nedošlo nebýt Victora, který mě k pořádání srazu vlastně dokopal a pomohl se vším co bylo potřeba.

Nedokážu popsat to natěšení, kdy se začali scházet známé tváře, avatary či hlasy z teamspeaku. Dojala mě také spoluúčast na programu v podobě Karasmanova a Kwokyho kvízu. Nebýt automobilové spolupráce Crashe a Deimose, byli bychom jen o vodě a borovičce. Mé díky tedy patří všem, kteří dorazili a udělali tak pro mě ten nejepičtější sraz, jaký jsem si ani nedokázala představit. :)


Mazar1234

Na DH zraze som bol prvý krát a vôbec nikoho zo zúčastnených som (naživo) nepoznal. Zo Slovenska sme dorazili až dvaja – Ja a Tulareanus, sa ktorým som sa dohodol na spoločnom príchode už z Bratislavy. Cesta autobusom ubehla v pohode vďaka dobre vybavenému Regiojetu Fun&Go a tak som si rozšíril kultúrne znalosti o úžasnú dvojicu filmov.

Po vystúpení v Prahe som si konečne podal ruku s Tullom. Pred cestou na Džbán sme sa dobre najedli, vybavili jednu maličkosť a splnili jeden quest obtiažnosti ultra-hard/nearly impossible – zohnali sme si cestovné lístky.

Po príchode do kempu som hneď zameral skupinku, v ktorej som spoznal Indiana, Drolina, Lauronu a Victora (na základe dávnejšie zverejnených fotografií) takže sme sa hneď mohli zoznámiť a označiť sa menovkami. Skupinka notorikov sa po chvíli teleportovala do hospody na pivo takže takého 90210 som videl tak cca 5 minút aj s cestou.
Najväčšou akciou večera bol populárny Karasmanov test, ktorý odhalil nepríjemnú pravdu – väčšina členov DH (vrátane mňa) sú casual nooby ktorí vedia prd makový. Česť pařanstva tak musela zachraňovať omladina ako napr. Drolin ktorý skončil prvý.

Po teste to už potom išlo vcelku rýchlo, na začiatok lahodný Jack Daniels Honey, nasledovaný vitriolom z borievok a dorazený kadečím podivným vrátane vína a becherovky. Prekvapivo najlepšie degustačné menu prišlo z rúk Laurony – medová slivovica chutila fantasticky hoci odporne smrdela (tož slivovica). Zvyšok noci nebudem extra rozoberať – bola tam jedna skoro mŕtvola a jeden absolútne nezničiteľný alkoholik, ktorý ale napokon kapituloval pred mocnou Írskou zbraňou - Tullamorkou.

Druhý deň viac menej začal fajnovým obedom v miestnej reštaurácii (hospode) a pokračoval čakaním na výpravu zo severného pólu, alebo to bolo zo Zlína, už presne neviem. Čakanie bolo veľmi zábavné vďaka hrám, najprv kreslenie a určovanie hier, pri ktorom vzniklo niekoľko luxusných skvostov ľudskej kreativity. Nasledovalo hranie úplne pošahanej úchylnej kartovej pakárne s doplňovaním slov či viet do výrazov.

Zlatým klincom dňa bola návšteva Arcade herne kúsok od kempu kam sme sa presunuli autami niekoľkých účastníkov za čo im patrí veľká vďaka. Máte u nás jedno malé a absolútne bezvýznamné plus. Arcade herňa je úplne super vec, akurát niekoľko hodín na automatoch hráča totálne zničí – bolia z toho oči, ruky, nohy, chrbát..... nabudúce radšej pôjdem do klietky odohrať súboj v MMA.Po návrate z herne som si zahral celkom zábavnú hru Citadela a nebyť nehanebnej konšpirácie Iluminátov a kryptofašistov proti mojej osobe tak by som aj vyhral. Posledná vec pred alkoholickým besnením bol Kwokyho zvukový test, v ktorom som bezkonkurenčne obsadil posledné miesto. Zvyšok večera bol klasický, pivo tieklo ako rieka Amazonka a k tomu ani neviem čo všetko. Za extra zmienku stojí brutálne hype pri snahe spustiť jedno Mobyho video na youtube.

V nedeľu už sme kemp museli opustiť a čas do odchodu z Prahy sme si vyplnili prehliadkou niektorých pamiatok a pekných lokalít. Vďaka Stradyho znalostiam sme sa slušne a vcelku lacno najedli a napili priamo v centre Prahy. Potom už nasledovalo lúčenie a Slovenská výprava sa oddelila od Českej.

Na záver organizačno technické zhrnutie.

Lokalita bola pekná, ubytovanie úplne OK. Bolo to dobre zorganizované, o nič som sa nemusel starať a mal som všetko čo som potreboval (jedlo, pitie).

Ľudia boli fajn, nespomínam si na nikoho kto by mi prišiel „na zabitie“ ani nič podobné, čo je pri počte 20+ ľudí pomerne zaujímavé.

Prakticky vzaté som zaregistroval iba jeden problém, ktorý ale nutne vyplýva z daného miesta – absencia jedného centrálneho spoločného indoor priestoru kde by mohli byť všetci prítomní pri svetle a v teple. V tomto má navrch tá veľká chata v Zlíne. Tu sme boli po zotmení prakticky v tme a relatívne v chlade.

Zistil som ale, že jeden víkend je pri tom počte 20-30 neznámych ľudí príliš krátka doba na lepšie zoznámenie. Takto som stihol v podstate preklepnúť len pár ľudí, z tých ktorých som pred tým absolútne vôbec nepoznal ani virtuálne (tzn. že ani z diskusií a podobne ).


Tulareanus

Keďže minulé zrazy som musel z rôznych dôvodov vynechať, povedal som si, že tohto sa už zúčastniť musím. A preto som v piatok ráno vyrazil z Bratislavy ako 50% slovenskej výpravy (hanba nezúčastneným slovákom!). V Prahe sme si dali dali regroup, smažák a pivo s druhou polovicou slovenskej výpravy - Mazarom a pomaly sme sa vybrali na miesto určenia - kemp Džbán.

Deň Prvý: "Dáš si borovičku?"

Napriek problémom s kúpením cestovného lístka na MHD (nikde žiaden automat, metro a ani číňania v trafikách lístky nemali) sme nakoniec dorazili živí a zdraví a našich šachistov sme našli veľmi ľahko. Myslím, že vzájomné hromadné predstavovačky, kde človek zabudne kto je kto hneď po podaní ruky, ak nemá náhodou nejakú výraznú črtu oproti ostatným (Alien a Drolin dlhé vlasy a napr. Laurona iné pohlavie než zvyšok) a následne pivo s 90210 a Indianom netreba bližšie opisovať.

Po dorazení zvyšku očakávaného osadenstva sa všetci tešili na jednu vec - borovičku, ktorú sme priviezli s Mazarom. Teda vlastne na dve veci - borovičku a Karasmanov kvíz. Karasman latku nasadili pomerne vysoko, najprv nás upokojil pomerne ľahkým otázkami z kategórii podľa herných desaťročí, len aby sme potom chytili "deprese, quit-time event, vražda" (v tom poradí) stav. Jednalo sa totiž o otázky, kde tri pojmy tvorili indície k jednej hre alebo k spoločnej vlastnosti (podrobnejšie určite vysvetlí Karas vo svojom reporte). Našťastie to neviedlo len vyššie spomínaným QTE depresiam, ale aj k humorným situáciam a väčšiemu nutkaniu si "cucnout" alkoholu na zlepšenie výsledkov kvízu. Minimálne u Drolina, ktorý kvíz vyhral, to fungovalo.Po vyhodnotení testu a všeobecnom chytaní za hlavu "Ježíííš, však to som hral" pri neuhádnutých otázkach sme sa vrhli na voľnejší program za tónov (nielen) soundtracku K Red Alertu a otázky "Dáš si borovičku?". Až teraz prišiel ten čas, pokecom si konečne o živote, vesmíre a o všetkom a správne priradiť nicky k jednotlivým tváram. Popritom sa Victor a spol. starali grilovaním mäsa o to, aby hráčske krky neostali hladné, za čo ešte raz vďaka!

Osobne ma veľmi príjemne prekvapilo, že napriek tomu, že všetci sme nejakí, čo je niekedy aj na diskusiach priamo na webe vidieť, na zraze som si dokázal pokecať asi s každým. Dúfam, že to bolo vzájomné. :)

Deň Druhý: Oldschool

Na druhý deň som sa ráno síce cítil ešte pokrčený, pomačkaný z cesty a alkoholu, ale každý hráč pc hier vie, že občas sa treba prekonávať a "dať si ešte jedno kolo/level/quest". Ešte večer sme sa rozlúčili s pár účastníkmi, ktorí boli len na skok, prípadne sľúbili, že prídu aj na druhý deň a odvtedy ich nikto nevidel (na teba ukazujem prstom 90210!), no a pár účastníkov ktorí sú priamo z Prahy sa šli prespať domov. Doobedie sa tak nieslo v znamení hier nepočítačových.

Prvá hra, ktorú sme hrali bola na pohľad jednoduchá - hráči si posadajú do kruhu, každý dostane 5 papierikov, napíše na vrchný papier názov hry, pošle celú kôpku doľava, hráč s posunutou kôpkou si hru prečíta, dá papier naspodok a na vrchný papier hru nakreslí, opäť posunie, ďalší hráč podľa obrázku háda o akú hru ide, napíše a posunie atď...kým sa neminie papier v kôpke. Prax ukázala, že pc hráči majú naozaj veľkú fantáziu, kreativitu a v prípade j.calling.2bad vedia hry kresliť aj ako metafory. Osobne som sa pri tomto nasmial najviac z celého víkendu. O konkrétne detaily Vás nebudem pripravovať, pretože Karasman vyzbieral tie najlepšie výtvory s prísľubom, že ich naskenuje a zavesí sem. Môžem len trocha hypovať - pretože hry ako Down Syndrome Simulator alebo Sexy Post Office Tycoon jednoznačne za to stoja!

Ďalšia v poradí bola kartová hra Párty Karty, ktorú priniesol j.calling.2bad . Šlo o "naprostou sprosťárnu" a o to väčšia zábava to bola. Princíp opäť jednoduchý, hráči majú karty, na ktorých sú rasistické, sexistické alebo len čiernohumorové pojmy a objekty, ktoré sme mali dopĺňať do kartičiek s vetami typu "v pekle ma čaká" a doplnenie napr. "análny kolík"... Opäť sme sa poriadne nasmiali a docenili sme viacero nápadov a odpovedí, ako napr. Karas, ktorý docenil, že na pomoc hladomoru v Afrike sa pošle ukradená Chilská propiska alebo j.calling.2bad má na hrudi vytetované "Ostrava, pyčo!", čo som vyberal len ako vtipné, nevediac, že je naozaj z Ostravy. Pri oboch hrách sme sa tak zabavili, že sme aj zabudli na osi, ktoré na nás robili početné nálety. S výnimkou Bursofta, ktorý využíval znalosti z FPS hier a tak pred nimi strafeoval a doublejumpoval.Následne sme sa v blížkej reštaurácii naobedovali, dorazila Zlínska výprava - Memphis a Falagar a my sme sa mohli vydať na ďalší bod programy a to do Múzea/herne starých arcade hier. Na stránke píšu, že majú cez 140 automatov. Nepočítal som ich, ale myslím si, že neklamú. Všetky sme vyskúšať nestihli, no po pár hodinách pozerania sa do starých katódových obrazoviek s nízkou frekvenciou si človek i tak musel dávať pozor, aby ho nerozboleli oči a hlava. Už sa nečudujem, že všetci nerdi a hráči na fotkách zo 70. a 80. rokov majú na očiach popolníky. Každopádne herňa bola super, konečne som si mohol zahrať hry, o ktorých som len čítal alebo ich videl len na obrázkoch v ich pôvodnej podobe, alebo sa vrátiť ku klasikám. Väčšina automatov navyše bola pre dvoch a viac hráčov a tak sme si dali nejaké tie partičky Double Dragonu s Drolin, zopár čudných fpsiek s Mazarom (najmä House of the Dead s otrasným zvukom streľby a prázdnej zbrane), Aerosmith on-rail fpsku s Victorom, kde sme museli útočiť na obrnený školský autobus, ktorý vezie mladých rockerov na prevýchovu do pracovného tábora a následne sme si dali ešte nejakú japonskú šialenosť, kde na nás útočili autá s očami a zubami, lietajúce vražedné ananásy, hrnce a taniere a potom bližšie neidentifikovateľné zvrhlosti. Absolútne som nedával nejakú tú oldschool verziu Dance Dance Revolution (vinu hádžem na alkohol z minulého večera), zatiaľ čo j.calling.2bad to dával ľavou zadnou. Vo štvorici sme v The Simpsons variácii na Double Dragon išli zachraňovať malú Maggie a potom som už len hľadal hry, pri ktorých sa dá sedieť., ehm. :) Bola tam aj nejaká predpotopná variácia na Space Invaders, ktorá vyzerala ako typický nízky obývačkový stolík so zabudovanou obrazovkou, jedným tlačítkom a páčkou na boku. Čas ubehol ako voda a o šiestej bolo načase presunúť sa naspäť do kempu. Rozhodne sa však do tejto arkádovej herne chcem ešte niekedy ísť pozrieť.

Po príchode naspäť do kempu sme privítali nové zrazové prírastky Daemon, Saruman, Walome. Keďže sme ešte čakali, kým sa pár ľudí navečeria, než sa pustíme do druhého kvízu - ktorý prichystal Kwoky - zahrali sme si partičku hry Citadela. Hrali sme v zostave ja, Drolin, Mazar, Walome, Daemon, Laurona a zistil som, že ak hru poznám a ostatní nie, je tu nutkanie sa spiknúť, o to viac, ak niekomu poradíte niečo zákerné a on to použije rovno na Vás. :D Rozhodne sme sa však zabavili a hoci niektorí jedinci párkrát pri hre umreli, aspoň mali čas odskočiť si na wc. Najviac si hru pochvaľoval Daemon, ktorý ju aj vyhral (nie, že by v tom bola súvislosť, že?).

A tak nadišiel čas na Kwokyho všeobecný kvíz - zvukové ukážky z hier, seriálov, filmov. Medzitým sa už začalo jemne popíjať, aby boli ľudia pripravení na očakávanú náročnosť. Mňa a Mazara občas zaskočil český dabing, ale Kwoky našťastie vo väčšine prípadov vyberal otázky tak, aby bol známy kontext, z čoho sa dalo už častokrát správne tipnúť bez toho, aby som to vôbec videl. Najviac som sa však pobavil pri tretej otázke od konca. Neviem, či to bolo alkoholom alebo neznalosťou, ale minimálne polovice osadenstva prišla daná otázka ako mindfuck, nevedeli akou rečou postavy hovoria, chceli ukážku počuť ešte raz a rozumieť čo hovorí a tie otázniky nad hlavami doslova blikali. Správna odpoveď bola detsiký seriál Pingu. :D

Po kvíze opäť došiel čas dať si nejakú grilovanú dobrotu a kecať do rána v móde "last man standing". Keďže borovička sa minula už prvý večer, žiadne hardcore eskapády sa neudiali a zopár ľudí sa už v priebehu noci začalo pomaly vytrácať domov. Boli tak ochudobnení o niekoľko veľmi pekných momentov, či už s kresťanským technom, Zdenom, ktorý kúpil v Poprade Kaufland a ani nezistili, že v Mobyho pesničkách sa vlastne častokrát spieva po slovensky. Keďže práve pri Mobym nám internet štrajkoval a buffering bol pomerne dlhý, podarilo sa mi vytvoriť väčší hype než na Half-Life 3. :)) Pripomenuli sme si aj Fallout a to zohrievaním sa pri grile, v ktorom sme sa rozhodli spáliť všetko, čo horelo a moc nesmrdelo, lebo vonku začala byť medzitým kosa. V takejto pohode sme kecali o všetkom možnom asi do pol piatej, zatiaľ čo Falagar si neďaleko tancoval (občas sme sa na jeho veľmi dôrazný apel pripojili).

Deň Tretí: Epilóg

Ráno sa nieslo v hesle "Unit lost" - ľudia postupne odchádzali domov a za povinnosťami a nás tak ostalo 7 statočných - Ja, Mazar, Laurona, Victor, Kwoky, Indian, Deimos a neskôr sa k nám pripojil ešte Strady. Poprechádzali sme si Prahu, videli sme, kde by mohli robiť nový Assassin's Creed a nejaké tie historické fakty o meste, ako napr. kde sa natáčali Rychlé Prachy 3. Po prezretí niekoľkých historických pamiatok nás Strady zaviedol do reštiky na Staromestskom námestí, kde bolo na moje prekvapenie najlacnejšie jedlo za celý víkend. Po výdatnom obede sme sa rozlúčili s prísľubom, že najbližší zraz by mal byť na Slovensku. :)Vážne som rád, že na DH máme takú skvelú partiu ľudí, s ktorými sa dá fakt pokecať, nehovoriac o internom hernom humore, vie sa zabaviť aj bez nealka. Len Indian by mi nabudúce nemusel ponúkať masku Adolfa Hitlera. :) A Laurone s Victorom ešte raz vďaka za zorganizovanie. Či už bude najbližší zraz na Slovensku alebo v Čechách, rozhodne plánujem prísť.

Je ťažké písať na zraz nejaké hodnotenie ale predsa:

Hodnotenie: 100%
Pro: Ľudia, dobre zorganizované, nízke HW nároky,
Proti: Druhý deň už nebola borovička, ľudia, ktorí neprišli


Drolin

Sraz databáze-her nabídl to, co jsem očekával. Tedy dobrou zábavu a kolektiv. Z více podrobného hlediska byl první den naplněn seznamováním; a kvízem. Zde, jako přítomný uživatel s nejvíce body, jsem nemohl zaváhat :). Následující výhra byla řádně oslavena, což znamenalo to, že jsem předčasně opustil hlavní stage, stůl. Druhý den znamenal aktivity značně herního charakteru - kreslení her, karetní hra s doplňováním a deskovka. Všechny velmi zábavné. Plus samozřejmě i Arcade herna, která jen podpořila moji neoblibu arkádových her :). Ale ne, Rampage, Paper Boy a jakýsi hokej byly povedené videohry, a na tu chvilku dokáží pobavit.

Prostředí se mi líbilo (jelikož jsem nadaleko od Kempu Džbán), a organizace byla zvládnuta na jedničku. Plus jsem se dozvěděl řadu informací z různých směrů, jen jsem tedy zapomenul šířit slávu Spurs.


Falagar

Hola. Sraz se mi celkově líbil, do příště potřebuju zařídit, abych tam pobyl déle - ale to je chyba na mé straně přijímače. :-)

Sobotní kvíz byl supr a arcade hry jsem si také rád vyzkoušel (byť nejspíš jednou stačilo :-)). Nejvíc jde ale stejně o pokec a čas strávený s podobnými magory a to se jistě povedlo. Pokud v neděli následoval výšlap, za mne jedině palec hore, rád se podívám někde, kde jsem dosud nebyl.

Z pohledu před akcí mne vůbec nelákalo spaní ve stanu (snad jsem to nespletl, že původně neměly být chatky vůbec k dispozici) - na tohle jsem prostě už starý a jakožto vydělávající člověk si rád připlatím za normální ubytování s postelí a sprchou. Ubytování byl pro mne jeden ze dvou důvodů (ten méně podstatný), proč tam nestrávit více času - ten podstatnější byl, že měl kolega v práci dovolenou a já jsem tedy nemohl v pátek mít volno.

Za mne dojmy pozitivní, dokonce i cestování proběhlo v pohodě, příště bych určitě dorazil znova. Tedy dobrá práce lidi! :-)AlieN

K průběhu můžu říct jen to, že jsem se celkem bavil, kvíz byl povedený, opíjení a jídlo v kempu taktéž dobré, ale ani zdaleka to není chata. Chata, kde máme soukromí a kde se můžeme pořádně odvázat. Chápu, že v Praze je to problém, nicméně osobně to beru tak, že když jde o akci na de facto tři dny, tak pro ni těch pár hodin na dojezd kamkoli v republice nemám problém obětovat.

Také mi tam chybělo větší množství lidí, ale s tím už organizátoři mnoho nenadělají. Každopádně díky za uspořádání, myslím, že má smysl ve srazech pokračovat ;).


Kwoky

Zúčastnil jsem se svého prvního DH srazu. Proto jsem byl před příjezdem trochu nervózní, ale mnohem víc jsem se těšil. Hlavně na to, že poznám osobně ty anonymní hlasy z TeamSpeaku :). To se podařilo a jsem moc rád, že se sešla solidní parta skoro normálních lidí, kteří mají společné postižení - hry.

Po organizační stránce nemám, co vytknout. Ubytování ok a za rozumnou cenu, jídla a pití bylo dost, o zábavu jsme měli také postaráno. Laurona a Victor to zvládli na jedničku, přestože vládli celému srazu hodně liberální rukou. Hlavně se ale sešla dobrá parta, která si zábavu vymyslela za všech okolností (Citadela, Párty karty, Karasmanův kvíz).

Odpoledne strávené v automatové herně bylo skvělé zpestření. Rád bych touto cestou poděkoval všem, co přispěli svým autem při odvozu ostatních účastníků. Pochválit musím také procházku po Praze a jejích zajímavých místech. Aspoň jsme si mohli užít taky trochu kultury.

Byly to tři příjemně strávené dny. Stihl jsem si pokecat jen asi se čtvrtinou účastníků, takže bych rád přijel i příště, abych to mohl napravit :).

Pár vzpomínek pro zasvěcené: Dej si borovičku, křesťanské techno, unit lost, tanec u tyče, vosy, Tulova peep show, Indian a jeho peněženka, co-op zahřívání pod dekou, noční frisbee, Bursoft popisuje rozjezdy v Brně, Falagarův tanec smrti, procházky na záchod, tramvajový quick-time event fail, česnečka na staromáku.Indian

Sraz byl jedním slovem fenomenální, organizace byla na to, že vše dělali poprvé, skvělá a lidé? No, pokaždé skvěle naladění a nejpohodovější squadra, co se může na srazu objevit. Návrat zpátky k prvím dvoum srazům se povedl na jedničku. Jen tak dál, Laurono a Victore! Velké díky vám i všem zúčastněným! :-)


j.calling.2bad

Je to 24 hodin, co jsem ze srazu dojel zpátky domů, a stále tu jen tak posmutněle sedím a v hlavě si ten parádní víkend znovu a znovu přehrávám. Řekl bych, že víc toho nemusím psát k tomu, jak se mi sraz líbil. :)

Co se ti na srazu líbilo, a co bys na příště naopak chtěl vidět zlepšeno, ohledně programu, organizace a kolektivu?

K programu zpětně nemám žádné výhrady. Byl jsem ve finále jen rád, že o paintballu a koupáku po prvním večeru nikdo ani neuvažoval, ostatně rozdělování na několik menších skupinek bylo víc než dost už přímo v kempu při debatování. A herna byla super, jen mě při pohledu na ten DDR mat hned zamrzelo, že jsem tam měl jen ty pantofle a natrhlé kraťasy. :(

Organizace byla rovněž výborná, všechna čest Vikymu a Janičce, stejně jako všem, kteří se nezdráhali přiložit ruku k dílu. :*

No a kolektiv, ty vole... splněný sen. Nejen z tohoto hlediska můj zatím nejoblíbenější sraz, poněvadž to teď bylo poprvé, kdy jsem si rozumněl opravdu s každým a nikdo mi ani trošku neležel v žaludku. Nemluvě o tom, že konečně dorazilo i pár jedinců, po jejichž přítomnosti jsem vyloženě toužil. Třeba takový Tulamorus, který naprosto vládnul první noci...

Opravdu, zcela úpřímně, smrtelně vážně, můžu s klidem na duši zhlásat, že má jediná výtka jest ta, že byl sraz příliš krátký. A ty vosy. Na druhou stranu, mohl jsem si alespoň naplnit i trochu ze svých sadistických choutek a pár jich sladce zahubit.

Přijel bys na sraz znovu?

Hahaha, no tak o tom tedy vskutku žádná.

Sranda je, že jsem zcela seriózně zvažoval, že si tuten srázek nechám ujít, že se mi do tý Prahy takhle samotnýmu asi moc nechce. Netřeba zdůrazňovat, že kdybych tak vážně učinil (a... pak se nějak přesně dověděl, o co všechno jsem přišel >_> ), mlátil bych se do hlavy tak dlouho a tak intenzivně, až by se ze mě opravdu stal Jay-Z. Na posteli by se objevila Beyoncé a já bych naráz každou druhou větu repoval. ^_^

Chci ještě jednou neskonale poděkovat všem lidem na srazu za nezapomenutelný víkend (hlavně pak těm, se kterými jsme společným teplem v brzkých ranních hodinách odháněli zimu. Viď, Falagárku.. zavolej mi. ;D ). Řidičovi pendolína, že to s náma nevykolejil. Té hodné paní na pražským hlaváku, že mi nápomocně vysvětlila, kterouže tu jízdenku si mám vlastně kupovat. Té hodné, milé, svěží, hebké, žádoucí, veselé slečně, která nad Džbánem venčila svůj smetáček, za ukázání směru. Prostě všem. Všecky vás mucinky líbáskuju a doufám, že na příštím srazu si po tomto procítěném vzkazu nebude nikdo ode mě držet přehnaný odstup. Tři metry stačí, quick time eventy by se měly triggerovat jen na dotek. ;D

Much love, xoxoxo,

Džejzí tůbed Artuš.


Walome

Tentokrát jsem se na sraz stavil jen na otočku a pobyl v kempu jen "pár hodin", konkrétně od půl pátý odpo do půl pátý ráno :). Cítil jsem se jako doma, šak jsem hráč počítačových her! Vic a Laurona to připravili skvěle, i toho buřta jsem dostal. Stihl jsem také zábavný audio kvíz a zjistil jsem, že existují nehořlavé hajzlpapíry.

Takže děkuju organizátorům a všem, co přijeli, zejména těm, co to měli hodně daleko. Těším se příští rok do Brna ;).


Strady

Já jsem byl velice spokojený jak s programem tak osazenstvem. Nevím, co bych mohl kritizovat, Džbán Kemp mě mile překvapil až na ceny v hospodě, které byly stejné jako dnes na Staromáku :-). Jinak fajn. Možná pro příště by se mohlo vybrat od každého 100,- a udělat si hostinu na grilu. Koupit nějaký krkovice, kuřecí řízky, hezky to naložit a trádá na gril. Nic složitého.

Hlavně zasloužíte velkou pochvalu, Jana i ty Martine :-). Muselo to být pro vás náročné, snad jste se svojí práci spokojeni.

Bohužel žádné foto nemám. Jo a jedu zas!! :-)))Karasman

Vzhledem k tomu, že jsem musel svoji účast na třetím srazu z vážných rodinných důvodů zrušit pouhých pár dnů předem, na ten čtvrtý jsem se těšil jako malý Karas. Bohužel, jako vždy na mě byl hozen úkol přípravy herního kvízu a řeknu vám, po čtvrté už je to už fakt peklo ty otázky vymýšlet. Některé byly vyloženě zoufalé, jiné až moc těžké (na dvě otázky nevěděl odpověď vůbec nikdo) a tu úplně poslední jsem už přebral z jednoho z minulých kvízů, protože do srazu zbýval jediný den a já to už potřeboval nutně dokončit a vytisknout. Takže další kvíz už opravdu nedělám. Né, že bych nechtěl, ale prostě jsem už vyčerpal všechny hry, které jsem hrál a nechci pořád dokola točit otázky na ty samé hry.

Jak můžete vidět níže, kvíz byl rozdělen na několik částí. První tři části jsou tři časové dekády, následuje pět otázek na vývojáře, pět otázek na hry podle třech klíčových slov, dále pět otázek na hry podle společných znaků a konečně pět posledních otázek jsou už takové perličky. Celkem tedy bylo možné získat 50 bodů, z nichž měl vítěz (Drolin) celých 40, což mě opravdu potěšilo. Druhé místo obsadil 90210 s 39 body, o třetí se poprali Ugraugra a Indian s 38 body. Bohužel poslední tři jmenovaní seděli vedle sebe a prakticky všechny odpovědi od sebe prachsprostě opsali, včetně těch špatných, což mi přišlo značně nefér např. vůči Garionovi, který získal opět bramborovou medaili... :-). Příště vás rozsadím! Vlastně já už příště kvíz dělat nebudu, tak nic... :D

Jinak co se týká cen, vyhrabal jsem doma asi 10 her, které jsem ale většinou nikdy nedal ani do mechaniky, protože jsem je dohrál dříve z pirátských verzí a teď už jenom překážely. Našly se tam třeba perly jako kompletní Morrowind, Oblivion i s datadiskem, Dungeon Siege 2 i s datadiskem a také Championsheep Rally, které mi kdysi poslal distributor za to, že jsem k tomu tenkrát překládal manuál (nebo texty ve hře, fakt už nevím). Vážně jsem nečekal, že se z téhle kraviny stane hlavní atrakce a ostatní hry nebude nikdo chtít a budou putovat z ruky do ruky, protože DVD mechaniku už stejně skoro nikdo nemá. Většina jich tak skončila na stole přes noc, kde se na ně snesla ranní rosa... :-)

Co se týká srazu, za mě opět maximální spokojenost. DH sraz je něco, co doporučuju všem pravidelným návštěvníkům DH. Sešla se zase skvělá parta lidí, že bych dal další sraz klidně příští týden, kdyby mi to časové podmínky dovolily... Bavil jsem se celou dobu a přestože, jak je mým zvykem, jsem musel odjet už v sobotu odpoledne přímo z Arcade herny, každá hodina strávená na srazu stála za to (snad kromě chvíle, kdy se mi vykalenej Tulareanus snažil dostat ve 4 ráno do postele a cpal mi hlavu do prdele). Spoustu lidí už jsem potkal na minulých srazech, takže jsem jel na jistotu, že bude sranda, ale i nováčci zapadli skvěle. Výše zmíněný Tulareanus i jeho slovenský brat Mazar jsou naprosto skvělí týpci, Drolin, Kwoky nebo Crash jsou zase úžasní pohodáři. A Laurona je super holka do nepohody a má fakt pěkný... vlasy!

Herní DH kvíz 4:


1990 - 1999

1. Ve které hře fungují jako platidlo zátky z lahví? Fallout
2. K jaké hře je známý cheat trojkombinace I+L+M? Wolfenstein 3D
3. Jaká hra má datadisk s podtitulem Beyond the Dark Portal? Warcraft 2
4. Jak se jmenuje česká freeware variace na Hada? Vlak
5. Kde se odehrává závěr hry Half-Life? V dimenzi Xen
6. V jaké hře nadaboval hlavní postavu Luděk Sobota? Polda, aneb s poctivostí nejdřív pojdeš
7. Ve které hře likvidoval nepřátele např. potápěč? Commandos: Behind Enemy Lines
8. Jaký hlavní hrdina má zašitou pusu? Abe
9. Jak se jmenuje nejznámější český dungeon (1998)? Brány Skeldalu
10. V jaké hře museli vývojáři změnit barvu krve na zelenou a lidi na zombíky? Carmangeddon

2000 - 2009

1. V jaké hře chodí Big Daddy? Bioshock
2. Kdo je Faith? Hlavní hrdinka Mirror's Edge
3. Jaká hra se odehrává na těžařské lodi Ishimura? Dead Space
4. Čím je zvláštní pátý díl Need for Speed? Jsou v něm pouze auta značky Porsche
5. Ve které 3D akci se náhodně generovaly staty i vzhled zbraní? Borderlands
6. V jaké westernové střílečce jste hráli postupně za dvě postavy? Call of Juarez
7. K jaké adventuře napsal scénář Benoit Sokal? Syberia
8. Kde se odehrává hororová pasáž v Half-Life 2? Ravenholm
9. Jak se jmenuje pohádková plošinovka se třemi hlavními hrdiny? Trine
10. V roce 2003 vyšel první díl které legendární série stealth akcí? Splinter Cell

2010 - současnost

1. Ze které hry pochází legendární pokřik Fus-Ro-Dah? The Elder Scrolls V: Skyrim
2. Jak se jmenuje karetní hra od Blizzardu? Hearthstone: Heroes of Warcraft
3. Kolikátý díl v sérii Bioshock je ten s podtitulem Infinite? Třetí
4. Jaký je podtitul Falloutu od Obsidian Entertaintment? New Vegas
5. Jak se jmenuje příběhové DLC k Deus Ex: Human Revolution? The Missing Link
6. Jakou hru nám naservírovali Frictional Games po trilogii Penumbra? Amnesia: The Dark Descent
7. Jak se jmenuje hra, která měla být původně True Crime: Hong Kong? Sleeping Dogs
8. V jaké hře na Source enginu neděláte nic, jen se procházíte? Dear Esther
9. Jak se jmenuje RPG podle amerického animovaného seriálu? South Park: The Stick of Truth
10. Jak se jmenuje zatím poslední adventura od Amanita Design? Botanicula

Vývojáři

1. Kteří vývojáři stojí za sériemi Settlers nebo Battle Isle? Blue Byte
2. Z jaké země pocházejí vývojáři z Piranha Bytes? Německo
3. V jakém studiu pracuje aktuálně Sid Meier? Firaxis Games
4. Jakou hrou se proslavilo polské studio People Can Fly? Painkiller
5. Jaké studio má ve svém logu horu? Sierra

Klíčová slova

1. Pokračování – Tahy – Diktátorka Jagged Alliance 2
2. Vězni – Orkové – Démon Gothic
3. Ostrov – Mutanti – Grafika Far Cry
4. Deprese – Vražda – QTE Fahrenheit
5. Strategie – Humor – Zombie Plants vs Zombies

Společné znaky

1. Hitman: Codename 47 – Assassin’s Creed – Borderlands Hudbu složil Jesper Kyd
2. The Witcher – Planescape: Torment – S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl Hrdina se ztrátou paměti
3. System Shock 2 – Vampire: The Masquerade Bloodlines – Dungeon Keeper Vývojářské studio už neexistuje
4. Alone in the Dark – Far Cry – Postal Filmy zrežíroval Uwe Boll
5. No One Lives Forever – Bloodrayne – Mirror’s Edge Ženská hlavní hrdinka

Perličky

1. Které akční RPG mělo být původně na tahy s hliněnými modely? Diablo
2. Ze které hry pochází hláška: “I took an arrow to the knee...“? The Elder Scrolls V: Skyrim
3. Jmenujte jednu z tří nejprodávanějších her na PC všech dob. Diablo 3, Minecraft, World of Warcraft
4. Která hra jako první vyžadovala pro hraní po internetu unikátní CD klíč? Half-Life
5. Která hra jako první oficiálně obsahovala Botmatch? Unreal

Sobotní ráno patřilo už tradičně klasické malovací hře, zde je několik perel, které stojí za zvěčnění:

01: Vpravdě luxusní Larry
02: Realisticky ztvárněný cow level z Diabla 2 (papírek výslovně říkal D2 cow level)
03: Poté, co se k Bursoftovi dostala jakási čmáranice, tento frajer neváhal a z fleku vyblil hru Sexy Post-Office Tycoon, což Deimos ztvárnil tímto master piecem. Kdybyste váhali, co je to lejno vpravo, tak to je prý symbol tycoonu.
04: Krásně ztvárněný Mortal Kombat, který tuším Deimos tipoval na FIFU. Pokud jde ve FIFĚ ukopnout hlavu, hned instaluju...
05: Lépe snad Lula nakreslit vážně nejde.
06: A Jagged Alliance 2 také ne.
07: Tyhle megahouby můžou představovat pouze Morrowind. Bohužel Kwoky hry bez railgunu vůbec nezná a nakonec z toho vznikl nějaký výblitek, který už si naštěstí nepamatuju...
08: Crysis se sice zaměňoval za Far Cry, ale tak to je ještě ten lepší případ...
09: Laurona si vymyslela Final Fantasy 6. Nevím, proč zrovna 6, ale výsledek předčil očekávání.
10: Vjíždíme pomalu do cíle - kdo by nepoznal bránu do Oblivionu, může kouknout na ten scroll, dát mu stáří 1000 let a hned je z něj Elder Scroll. Bohužel tuhle dedukci má jen j.calling.2bad.
11: Perla dne. Down Syndrom Simulator jsme uhádli všichni, ale jak nás opět j.calling.2bad vyvedl z omylu, je to postava z krabice Starcraftu 2. Jestli je to ale Jim Rainor z první části nebo Sarah Kerrigan z druhé, to už nám neřekl. Každopádně to nevypadá jako ani jedno, woe...! Kdo má tohle uhodnout? Tul si nad tím lámal hlavu asi 15 minut!Všechny fotky ze srazu jsou pohromadě v galerii: http://min.us/mdhof2015 a budou průběžně aktualizovány.

Diskuze ke článku

Strady - tak jedlo na grile bolo slušné IMO, a to som Vicovi nútil peniaze a on ma zmlátil, že to je OK, že nič netreba. Ale chápem ako to myslíš a plne s tým súhlasím.

@Victor (03.09.2015 08:07): Máš to slabé 4 hodiny cesty, takže ti rezervujeme miesto :-D.
Inak slováci a cestovaniachtiví susedia z Čiech a Moravy, do cca dvoch týždňov chcem zorganizovať v Bratislave zrazové dozvuky. Termín ešte nie je presný, išlo by sa na lepšie výberové pivo a alkoholy. Zatiaľ sme v zostave ja, Mazar a Mick, takže apelujem hlavne na ľudí, čo sa nezúčastnili zrazu, aby ma kontaktovali a došli. :)
Organizátorom ďakujem za zorganizovanie, veeeľmi sa kajám, že som neprišiel a ponížene sa pokúsím napraviť tento hriech v roku budúcom... alebo už skôr :)

90s - 5 (pri šestke nemohlo byť aj Ve stínu Havrana? To je prvé, čo ma napadlo)
00-09 - 8 (Ako som len mohol neuhádnuť sedmičku? :/ )
10-... - 9 (Pri 7. som myslel na Sleeping Dogs, ale premenoval som ich na Watch Dogs)
devs - 3 (Pri 4. som tipoval Hard Reset)
keywords - 4 (pri jednotke som dal Tropico :D )
znaky - tuto som sa úplne strácal - 0!
perličky - 4 (pri 3.ke - tam fakt nie je DOOM?)
Pozeram, ze Tul to tam roztocil riadne ;)

Ad kviz:

90s - 10
00-09 - 9 (fuck debilny Borderlands :-))
10-... - 10
devs - 5
keywords - 3
znaky - 3
perlicky - 3
Paradni report z jeste paradnejsiho srazu. *clap*

Nicmene nemuzu se zbavit dojmu, ze Tuli si ty dve noci plete - techno a Mobyho hovno prece bylo uz prvni noc, ne? Jinak by o tom trebas takovej Walome prece vedel. :)
Jaká pravidla má ta malovací hra? Final Fantasy od Laurony super, to člověk pozná podle těch mečů :-D
"tramvajový quick-time event fail" tak na toto budem ešte dlho spomínať rovnako, ako na tie deprese, qte a vraždu... Kwoky, bojím sa opýtať, čo bola Tulova peep show....

@Fatality (01.09.2015 15:12): Jak piják, to len Mazar a spol. tu budujú nereálne mýty a legendy. :D

@M.a.t.t. (01.09.2015 15:29): Ja s tým ďalším alkoholom a členmi databázy počítam totiž do datadisku. Hlavne žiadne DLCčka, tie sa zle pijú. :)

+ nabudúce pri kreslení obrázkov nesedím vedľa j.calling.2bad, lebo chcem aj niečo uhádnuť. :D
Omlouvam se, ze jsem v patek zmizel tak brzy a uz se nevratil, ale bohuzel jsem vubec nemel cas (pracoval jsem so i ne), byl vycerpanej a obaval se chlastu.
Mrzí mě, že jsem nestihl přilít do kotle, tak aspoň tady v diskuzi děkuji Vicovi a Lauroně za naprosto super a super zorganizovaný víkend. Snad se nikdo nebude ptát na zohlou tyč ve stanu a těším se na další rok (a doufám, že to fakt nebudu muset organizovat já, když jsem měl plnou hubu Brna po celou dobu :D :D)

@ugraugra (01.09.2015 16:54): Tomu se říká láska na první pohled :D
@Kwoky (01.09.2015 20:05): Logicky predpokladám, že sa jedná o tieto:
1830: Railroads & Robber Barons
Rail Simulator
Railroad Lines
Railroad Pioneer
RailWorks
Sid Meier's Railroad Tycoon
Sid Meier's Railroads!
Thrillville: Off the Rails
Trainz Railroad Simulator 2004
a Quaky alebo Kwoky? Je to Kvejgář.

A hneď 2 obrázky tu mám, ale zdarne sekunduje j.calling.2bad, to je hotový Picasso ako sa patrí.

BTW - Kwokyho "výblitek" bol Mass Effect :-D.

@Crash (01.09.2015 18:56): Škoda, že som skôr nestretol Stradyho. Už dva dni degustujem (chlastám) 12y Diplomático a proti tomu je Jack Daniels treťotriedne kloktadlo pre bezdomovcov. Vedieť to skôr tak fľašku prinesiem.

Skvělý report i reakce účastníků. Chtěl bych se drobně ohradit proti dvěma nepřesnostem :) Kwoky zná i hry bez railgunu a také jsem byl zmatená slečna před vchodem :)
No kurna to jsou kresby.

Ad kviz:
90s: 7b.
00s: 8b.
10s: 8b.
Devs: 3b.
Keywords: 5b.
Znaky: 1b.
Perlicky: 2b.
Že nebyla v sobotu borovička za to si může Tul sám, když si jí v pátek všechnu vychlastal. I když pravda, svůj podíl na tom má i Indián, který se s ní pokoušel opít holky.

Jinak kromě již zmíněného, se mi ze srazu vybavují ještě dva vyděšené výrazy. První měl j.calling.2.bad když v pátek v podvečer zjistil, že jeho medový Jack Daniels, se vychlastal rychlostí světla :) a druhý vyděšený výraz byl Karase, když při cestě do Arcade herny jsem na křižovatce zabrzdil na právě rozsvícenou oranžovou, abychom neztratili poslední Deimosovo auto naší kolony, zatímco Karas za mnou šlápl na plyn z rozhodným "To stihnu!!!" :)
Ty bído Karasi... Ty cestuješ časem? Nějak mládneš. Ale možná to dělají ty vlasy=D
"Někdy uprostřed noci nám někdo vpadnul do chatky a udělal fotku, kterou mi do článku neposlal. Prej to byl Slenderman. "
To můžu potvrdit, viděl jsem ho :D
"Po tomhle se hrály ńáké sprosťácké karty, na které se Karas velmi těšil "
Karas je hroznej chlívák.
"Posledního, koho jsem objal, byla Laurona a Deimos mě odvezl před panelák, kde jsem zjistil, že se mi vůbec nelíbí."
Laurona se ti nelíbí? :D To je věta twl :D
ad Lístky na MHD - příště si můžete koupit SMS jízdenku http://www.smsjizdenka.cz/MATicketsDPP/sms/index.do
"Falagarův tanec smrti" :D :D :D
"až by se ze mě opravdu stal Jay-Z." Však už ti jinak jak Jay-Z neřeknu :D
"Většina jich tak skončila na stole přes noc, kde se na ně snesla ranní rosa" To nene, vždyt jsem udělal give-away a zbyly mi asi jen 3 krabičky!

O jaké restauraci na Staromáku to všichni píšete?
No doprdele, ten kvíz :D

90-99
7 b.

2000-2009
5 b.

2010-současnost
7b.

Vývojáři
2b.

Klíč slova
3b.

Spol. znaky
1b.

Perličky
1b.

Karasi, je to cool, škoda, že už nebudeš dělat další :)
Jinak já s dalším srazem počítám v Brně :)
Protestujem proti Tulovmu hodnoteniu. Po prvé, čo som pochopil, tak mal naopak vysoké nároky, najmä na alkohol, takže zavádza. Po druhé, absencia borovičky a ďalších užívateľov je vcelku zásadná, takže hodnotenie 100% je prehnané. Mínus! :D