Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

DH Masters 2017 - 2. turnaj

Druhý turnaj DH Masters 2017 je tu. Jakou hru budeme hrát tentokrát?Po delší pauze jsem zpět s dalším turnajem DH Masters. Připravte si myši a rychlé prsty, budete je potřebovat :)

Organizace

Turnaj proběhne o víkendu 15. - 16. 7. 2017. Je nutné se do něj předem registrovat (stačí mi poslat krátkou zprávu do DH pošty). Deadline pro registraci je čtvrtek 13. 7. 2017 23:59:59. Maximální počet hráčů je 32.

Veškeré další organizační informace (bodování, pravidla, rozlosování do skupin apod.) budou uvedeny na stránce facebookové skupiny.

Co se bude hrát?

Ve druhém turnaji DH Masters 2017 budeme hrát známou strategii Starcraft 2.


Budeme hrát klasické duely 1v1 a obě strany budou hrát za rasu Terranů. Všechny zápasy proběhnou na mapě Xel'Naga Caverns ve variantě pro dva hráče.

Ke hraní je nutný účet na Battle.net. Tam se prosím zaregistrujte a stáhněte si hru v tzv. Starter edici, která je zdarma.

Pravidla

- Hrajeme vždy na jednu vítěznou mapu. Finále a boj o 3. místo se budou hrát na dvě vítězné mapy (BO3).
- Čas zápasu si hráči domluví mezi sebou, ale bude stanovena deadline, do kdy ho musí dohrát.
- Rychlost zápasu musí být nastavena na Normal! Myslete na to před spuštěním zápasu a nezapomeňte to přenastavit. Ostatní nastavení zápasu ponechte výchozí (1v1, Melee, Infinite, ...)
- Po skončení zápasu mi na e-mail kwoky@seznam.cz pošlete replay ze zápasu. Replaye se nahrávají automaticky a najdete je v dokumentech v adresáři Starcraft II (například C - Users - Kwoky - Documents - StarCraft II - Accounts - 455566608 - 2-S2-1-7578496 - Replays - Multiplayer)

Nejjednodušeji se se soupeřem spojíte tak, že si ho přidáte do přátel přímo ve Starcraftu. Pak ho stačí jen pozvat do party a je to.

Příjemnou zábavu :)

Pokud jste od minule zapomněli, o čem tu píšu, v úvodním článku od DH Masters 2017 si to můžete připomenout. :)

Kwoky

Chcete, aby byl na DH blogu uveřejněn i váš článek? Pošlete nám ho na e-mail clanky@databaze-her.cz.


Diskuze ke článku

Protože jste po minulém ročníku volali po nějaké karetní hře, zvolil jsem pro vás jednu z nich. Původně to měl být Gwent (je akční, snadný na pochopení a zatím zdarma), ale multiplayer proti příteli zdá se nefunguje.

Proto jsem sáhl do jiného soudku. A i když jsem měl chvilku nutkání dát tam Hearthstone (přece jen už máte toho Blizzardího klienta od minula), tak nakonec budeme hrát hru...

Faeria

Můžete si ji nainstalovat a vyzkoušet. Je zdarma na Steamu. Systém hry a podrobnosti opět sdělím později, ale už teď je jisté, že budeme hrát duely a bude to pouze se základním zeleným balíkem karet.

Termín turnaje je víkend 2. - 3. 9. 2017. Zašlete mi prosím registraci do DH pošty. Deadline tradičně do čtvrteční půlnoci před turnajem (tedy do 31. 8. 2017 23:59:59).
Přátelé herního soutěžení. Čas letí jako splašený a blíží se nám termín dalšího turnaje DH Masters. Ten proběhne už o víkendu 2. - 3. 9. 2017. Hru, ve které budeme soutěžit, oznámím příští víkend.

Těším se na vás.
V tipovačce po 2. turnaji DH Masters bohužel nikdo nevyhrál.

Můžete zkusit štěstí alespoň v giveawaích, které jsem vytvořil pro skupinu DH 100 na SteamGifts.
Koukal jsem, že se dají sehnat CSGO klíče kolem 5,5 až 6 euro, ale to jsou klíče pro nějaké obskurní regiony, takže je nutné je aktivovat přes VPN. Tedy pouze pro otrlé.
Cena nebyla nic moc, ale už jsem nečekal, že by to bylo levnější a koupil to právě v těch letních slevách.. Nejvíc mě však pak zarazilo, že to vlastně s těmi dropy beden se skiny kopíruje F2P modely a mohlo by si to klidně dovolit jít zdarma.. Ale na vině asi nebudou vývojáři, hlavní racionální důvod, proč tomu tak není bude nejspíš problém s cheatry, takže vinit lze pouze komunitu..
Myslím, že je vhodná chvíle, abych prozradil, že CSGO se bude hrát v říjnu. Takže za čtvrt roku. To by ještě nějaké slevy přijít mohly.

Pokud sháníte klíč nebo víte o někom, kdo by o klíč měl zájem, dejte mi vědět. Pokusím se je sehnat za nějakou výhodnější cenu. Nakonec - slibem nezarmoutíš :)
@Kunick (18.07.2017 15:22): jo stálo to za to :) každopádně strategie mi stejně nikdy nešli, potřebuji totiž vždycky hrozně moc času než si postavím nějaké fungující městečko se kterým jsem spokojená a pak až začnu stavět bojující jednotky...takže zatímco na mě táhne nepřítel s hordou vojáků, tak já si ještě vesele farmařím a prostě buduji :D Starcraft jsem teda nikdy nehrála ale nemyslím si, že bych zde dokázala změnit svoji strategii :D

@Steve (18.07.2017 15:07): Promyslím to :) Jako ráda bych si to s vámi zahrála...každopádně teď už je to zase za 14 E takže musím zase vyčkat až zlevní.
@Kunick (18.07.2017 14:41): protože jsem byla od pátku na hudebním festivalu a vrátila jsem se až včera kolem poledne..takže bohužel mi to nevyšlo :(

@Steve (18.07.2017 14:47): ano na tuto slevu o které tady už dříve někdo básnil čekám od té doby,co bylo CS oznámeno jako hra, která bude v turnaji a pořád nic :/
"Slibuji, že tentokrát to nebude tolik zběsílé" CSGO jako zlatý hřeb confirmed
Taky se přidávám s díky. Celou dobu jsem se i přes početné prohry, skvěle bavil. A aspoň si konečně, když už to je na disku, projdu kampaň a hodím si to do výzvy :)

@Steve (16.07.2017 22:26): děkuji uctivě. Budu se těšit při dalších komentátorských počinech.

@Crash (17.07.2017 06:37): taky jsem se na ten zápas těšil. Žel hvězdy nám nepřály, a místo watchOuta jsem na poslední zápas zase chytil místního terminátora.
Taky děkuji za turnaj!
Po zápase s Headem mi zbýval už jen boj o poslední místo turnaje, který jsem vyhrál, a poslední místo získal.

V prvním zápase proti Karasmanovi jsem začal slibně: poprvé jsem se věnoval i micru a ručně rozhodil SCVčka na jednotlivé krystaly. Po minutě jsem si všiml, že jsem pět SCVček poslal asi 0,6 pixelu za krystal, kde si pak okusovala nehty. Byli jsme hotovi za 7:30 - Karas přišel s jednotkami, se kterými si nevěděla rady ani moje pěchota, ani já.

S Crashem, to byla jiná písnička! Věděli jste, že SCVčka umí stavět i tzv. Advanced budovy? S mými novými Cyclony jsem bez problémů rozbil dvě velké vlny Crashových mariňáků, čímž jsem ho notně vyděsil. Strach však přetavil ve zběsilé stavění tanků, se kterými mě rozmetal na maličké kousíčky...
...které zase někam dopadly a hrálo se dál. Poslední hra se nevzdává! Létal jsem se základnami, stavěl nové, vracel se tam, kde jsem už byl zničen, a masoval kasárna. Poslední čestný boj svedl můj poslední mariňák s Crashovým mariňákem a třemi obléhacími tanky.

GGs!
@Kwoky (16.07.2017 22:37): Tak ještě jednou veřejně díky za turnaj! Vzhledem k tomu, že jsem tradičně podcenil přípravu a instaloval až v pátek, tak to byl docela hektický víkend, protože jsem se to snažil alespoň trochu dohnat, a odehrál jsem kromě soutěžních zápasů asi 15 dalších tréninkových. Moc to pravda nepomohlo, ale bylo to intenzivní. :) Jinak škoda, že na sebe nenarazili Kunick se svojí strategií "stavím si základnu a vy mi sem nelezte" a Watchout se svojí schovávací taktikou, i když pravda, takový zápas by hráli asi ještě dnes. :)
Gratulace všem zúčastněným a hodně štěstí v tipovačce - královské disciplíně.
Máme dohráno a známe DH šampiona ve Starcraftu. Je jím H34D. Velká gratulace :)

Také ostatní předvedli zajímavé výkony a začátečníci vývoj. Jistě mi dáte za pravdu, že kdyby se teď turnaj teprve začínal hrát, vypadalo by to úplně jinak :)

Za sebe musím říct, že jsem si turnaj velice užil a koukání na replaye s různými taktikami a zajímavými momenty bylo super. Děkuji všem účastníkům za dochvilnost, spolupráci a vstřícnost při kreativních řešeních :)

Celé pořadí turnaje je tedy následující:
1. H34D
2. Garion
3. Fatality
4. Drekt
5. Kunick
6. Karasman
7. Crash
8. watchOut

Oficiální vyhlášení, výhry, body do celkového pořadí a tipovačku dořeším zítra. Dneska už mi padá hlava. Zveřejním také všechny replaye, takže jestli mi nějaký dlužíte, prosím o zaslání.

A za dva měsíce opět nashledanou :)
Neviděl jsem jedinou vteřinu hry, ale Hexa z toho přesto dělá velmi napínavou podívanou! :D
Jen rychlé info: Sháním Drekta a Hexu. Oba se prosím hlaste u velitele. Díky :)
Tak už se nám to pěkně plní. Moc zápasů už nezbývá.

Vy, co ještě budete hrát (takže všichni) ještě prosím počkejte na Karase. Jakmile dojde, tak doplním do spodní části tabulky všechny "zatím tajné" informace :)

Jisté však už je, že H34D je ve finále a Garion nemůže být hůř než třetí.
Fatality: Kunick - konec zářné kariery

Nabuzen předchozím výtězstvím upnul jsem zraky ke světlým zítřkům. Jaké to však bylo překvapení, když se místo nich vylouply ze slunečních paprsků Fatality letecké síly a zdecimovaly nebohé dělníky. Těžce pochroumaná ekonomika pak neustála nápor hladových hyen (čti Fatalityho), kroužících kolem bezmocné kořisti.
Ale uhrál jsem 12 minut a to se počíta |B
@Kunick (16.07.2017 12:36): Zahrál si to dobře, a já tragicky, normálně jsem nebyl schopný dokoukat replay, když jsem viděl ty chyby co jsem tam nasekal. A navíc jsi měl štěstí že i tu zoufalou záškodnickou akci medivacama jsi odhalil včas, i když bůhví jestli by mi ještě pomohla. Dobrá hra pane. :)
Crash: Kunick - blýskání na lepší časy?

Takticky vyzrále rozhodnutí odehrát zápas před obědem, kdy byl soupeř stižen akutním nedostatkem glukózy v krvi přineslo ovoce. A také jsem konečně přežil úvodní nápor, což do teď nechápu. Každopádně po půlhodině hraní se ukázalo, že člověk může být i horší hráč, hlavně když má krásnou zástavbu. Luxusní vybavení báze i ubykací zaslepily soupeřovy síly, a ty si v záblescích vycházejícího slunce nevšímly přilétajících projektilů.


@Karasman (16.07.2017 11:05): jakápak haluz? byl jsem prostě horší... ikdyž je otázka jestli jsi na těch houbách nenašel nějaký doping :D
Chvíli to se mnou už bylo nahnuté, ale silnou mech koncovkou jsem Heada nakonec těsně porazil. Ale vás asi tolik nezajímá, co se mi v noci zdálo, že? watchOut - Head 0:1

Byl to dobrý zápas, první, ve kterém mi do puntíku přesně vyšel plán. A také první, kdy jsem vůbec nějaký měl. Mým záměrem bylo přestěhovat se hned na začátku na jiné místo a představovat si, jak se Head bude tvářit, až s armádou přijde na pustou plošinu.
GG :-)
Já teda chápu jak Kwokyho, tak Karase. Osobně bych to možná i protáhl o pár dní, protože nerad rozdávám kontumace a věřím, že Kwoky jako organizátor nemusí být neustále v pozoru, protože my jsme vzorní účastníci turnaje a dokážeme vše vyřešit sami. :)

Jinak dnes před 19:00 hod. musím odejít a pokračovat budu moct až tak v 21:30, tak abyste s tím počítali, pokud chcete zápasy poodkládat na večer...
Prostě jak už je místní dobrou tradicí, ať se organizátor snaží, jak se snaží, my mu ten turnaj stejně rozbijem. :)
@Kwoky (15.07.2017 21:42): Jak jsem psal, kravinky na víkend jsou v pohodě, tu chvilku si každej najde, ale na multi turnaj mi nepřijde taková oběť natáhnout to třeba i jen do úterka. Já jako otec dvou malých dětí prostě víkendy mám zapráskaný a čas mám jen večer, kdy zase ti mladší razí někam ven. Turnaj byl oznámen dost dopředu, za to thumbs up, ale kluk měl narozeniny a přijel kvůli tomu tchán až od Mikulova, takže i kdybych to věděl rok dopředu, stejně ten čas mít nebudu. Z pohledu organizace mi tvoje výtky nepřijdou tak opodstatněný, natáhnutí o pár dnů ti žádnou práci nepřidá, prostě jen na replaye počkáš trochu víc. Ale je to tvůj turnaj, já to do toho kecat nebudu, je úžasný, že někdo pro DH něco takovýho dělá. Rozhodně nejsem naštvanej, stejně bych se v SC2 nijak nechyt, nikdy jsem to nehrál a včerejší výhra nad Hexou byla taková haluz, že se za to až stydím.

Jinak dneska zase po osmé budu online, pokud budu muset ještě něco odehrát.
@Garion (16.07.2017 09:32): Tím "o třetí místo" mám na mysli něco jako semifinále. Tedy zápas, kde už zbývají v turnaji pouze 4 hráči.

Časově by to mělo vyjít pěkně - představ si hodinu na každý sloupec a je to v klidu i s pořádnou rezervou.
Aktuální pavouk zde: odkaz

Druhou skupinu nepřekvapivě vyhrál H34D.

Fatality může zatím hrát, jako by porazil Karase (zapíšu to tam později).

První zápasy pavouka prosím odehrajte nejpozději do 17:00 - to je deadline po které budu muset zasáhnout. Když je odehrajete dřív, jen dobře.

A připomínám, že zápasy o 3. a lepší místo se hrají na dvě vítězné mapy. Pokud by to nebylo z pavouka jasné, tak jsou to tyhle zápasy: odkaz
@Garion (15.07.2017 22:20): Prostě nedržel jsem se svých slov, a opět pokračoval ve smolné sobotě. Ač byl zápal i nadšení na mé straně, chladné rutinérství a bezcharakterní manipulace s životy prostých vojáku zajistili mrzké vítezství Garionovi...
ale jak napsal klasik: „Hin sa hukáže!"
@Crash (15.07.2017 21:22): Jistě by se našli tací, kteří v týdnu nemůžou. Natažením turnaje třeba do úterý bychom je diskvalifikovali z pavouka. To není o nic lepší, než stávající stav.
@Karasman (15.07.2017 21:03): Díky za dotaz. Přinutilo mě se nad tím znovu zamyslet a dojít znovu ke stejnému názoru, že současný formát je správný. Těch důvodů je celá řada (viz níže). Pokud tě termín pořádání automaticky diskvalifikuje, je to samozřejmě škoda a rád bych tomu předešel. Ale nemyslím si, že roztažením turnaje na více dní nebo dokonce týdnů by něčemu pomohlo. Možná tobě ano, ale jiným by se zase situace mohla zkomplikovat.

Nějaké z těch důvodů:
- Dva dny a je hotovo. Z organizačního pohledu je to nejlepší. Když si vzpomenu na DH řežbu z roku 2015, kde hráči mohli hrát kdykoliv během celého týdne, a stejně se plno zápasů termínově nějak "lepilo"... brr. To už bych nerad opakoval.

- Delší turnaje jsou stresující. Jak pro účastníky (ví o blížícím se zápase několik dní dopředu), tak pro mě (kdykoliv během turnaje může být potřeba můj okamžitý zásah). Ač se to možná nezdá, tak i já mám svůj život a nemám dva týdny na to, abych se věnoval turnaji.

- Snažím se, aby DH Masters obsahovalo jak "kravinky", tak i seriozní hry. A nemůžu dát na kravinku týden nebo dva. Takže v rámci zachování konzistence se hrají všechny turnaje stejně - o víkendu. Organizačně bych to asi dost zamotal, kdyby se hrálo pokaždé jinak.

- Termín turnaje se snažím oznamovat dostatečně dopředu. Minulý rok to bylo tak 14 dní před turnajem, ale Starcraft jsem dal vědět "extra" brzo, aby se začátečníci mohli připravit (+ Memphis to zveřejnil až po třech dnech). A aby to vůbec stihli stáhnout (je to přes 20 GB). Přesto to někteří stahovali den před turnajem. Myslíš, že by bylo řešením stanovit termíny turnajů rovnou na rok dopředu? Mohl bych to zkusit, ale stejně si nemyslím, že by to pro účastníky něco řešilo. Ten má narozeniny, ten jede na dovolenou, ten to, ten tamto... Já u turnaje být musím, zatímco účastník může. Kdybych oznámil datum dlouho dopředu a pak nedorazil, to by byla ostuda, že? Takže to stanovuju až v momentě, kdy vím, že opravdu budu moct. A to reálně víc jak měsíc dopředu nevím.


Pokud tě napadne něco konstruktivního, jsem jedno ucho. Ale natažení turnaje na víc než 3 dny u mě neprojde, nezlob se.
Kwoky: Ok, s tou hodinou jsem lhal, už mi solidně padá hlava a jdu spát. S Headem a Drektem mi piš kontumační prohru. Zítra mám čas opět po 8 večer, pokud už je to pozdě, opět kontumace.
@Karasman (15.07.2017 21:03): Dobrá připomínka. V podstatě co nás nutí to v neděli ukončit? Vždyť můžem pokračovat i v týdnu dokud to neodehrajem. Myslím, že je to lepší, než nějaké kontumační prohry.
Kunick: Karasman - dnešek mi není souzený

Opět krásná a krátká prohra. Člověk v dobré víře rozjede ekonomiku, a z přátelského sousedství se stane Chánov. Karasman nezván vtrhnul do mojí základny a ničil a ničil... Smutný den. Ještě, že nejde být horší než osmý
@Kwoky (15.07.2017 17:32): Hele, Kwokec, teď jsem stihnul sehrát jednu hru s Hexou a jsem rád aspoň za to. Celý víkend jsem se nezastavil, spal jsem asi 2 hodiny a ráno jedu hned zase do Prahy a čas budu mít až večer. Tudíž otázka do pranice - proč je multiplayer orientovaný turnaj koncipovaný tak, že jak nemáš v danou sobotu čas, tak jsi de facto bez šance? To neni jako ta single kravinka z minula, tady se musí domluvit celkem dost lidí a mít čas ve stejnou chvíli. Další kolo turnaje je zase (předpokládám) nejdřív za pár měsíců, tak proč na tohle neni třeba čas tejden či dva? Kam ten spěch? Btw já budu online ještě tak hodinu a pokud se Drekt nebo Head neobjeví, tak mi piš automaticky prohru (ne že bych od těhle dvou čekal něco jinýho, v životě jsem SC2 multi nehrál).
@watchOut (15.07.2017 17:33): Jen nekecej, měl si to pěkně připravený, teď jsem koukal na replay. Provokační základnu si zakládal dřív, než jsem se vůbec objevil, a to zkur... SCVéčko, co mě tahalo po mapě jak na vodítku, to sis tam taky chytře nachystal od začátku. A jak tam pak zmateně ty moje oddíly běhají po mapě a netuší co se děje, na to se mi vůbec dobře nekoukalo. Ale jinak souhlas víc mariňáků je víc, než víc skrytých základen. :)
watchOut - Crash 0:1

Tato hra byla docela obyčejná - prakticky jsme dokázali, že víc mariňáků je víc než méně mariňáků. Protože se mi v sedmi minutách ještě nechtělo končit, vylákal jsem Crashovu armádu jedním SCVčkem na jednu stranu mapy a na druhé straně založil novou provokační základnu. Vydržela o dost kratší dobu než můj úsměv na tváři.
GG
@Fatality (15.07.2017 13:16):
Velice zajímavá hra! Fatalitymu se asi zdálo, že mám málo krystalů, protože mi je v druhé minutě přinesl na vidlích svého SCV. To je vám tak otravná jednotka! Poté, co jsem se jí komplikovaně zbavil, jsem už protivníka do konce hry neviděl. Srovnal mi totiž základnu se zemí neviditelnými jednotkami. Rozdíl 100 APM je znatelný.
GG
S Garionem odehrajeme zápas zítra v sedm ráno, protože se teď pravděpodobně nesejdeme, tak abyste věděli :)
H34D: Kunick - moje překvapivá prohra.

Nalejme si čistého vína, nic jiného jsem nečekal ani já ani nikdo jiny (možná moje babička ale ta mě fandí vždycky). Co je překvapivé je čas. Přežil jsem celých 9!! minut. Buď to H34D bral jako zahřívací kolo, a nebo u toho obědval. Každopádně jste mi S2 stále neznechutili, takže vyhlížím Karase.