Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

1. oficiální zimní DH sraz - report

Pozdě, ale přece... hromadný report z lednového srazu Databáze her je konečně tady.

HolyMeatball

Prolog
Co může být obtížného na zorganizování srazu? Co se prosatana může kdekoliv pokazit? Beztak nic! A takto jednoduše jsme se s Famossem rozhodli, že dáme do kupy první zimní DH sraz. A posralo se skoro vše, co mohlo.

Chata byla vybrána s daným rozpočtem na základě vyplněných dotazníků, tedy na základě zájmu dvaceti lidí. A co se stalo? Víc jak pět lidí to odpískalo. Od začátku jsem měl stanovené minimum patnácti plateb předem, čehož jsem se tedy definitivně nemohl dočkat. Naštěstí do situace vkročil superhrdina, zachránce štěňátek a muž roku Crash, a celý sraz takřka samostatně zachránil. Famoss měl být náš kurýr. A co se mu stalo? Operace kolena 2. ledna, která ho znehybnila na 2+ měsíce. Ale nevadí, jen jednoho kamaráda naštěstí ještě nemám. Obrátil jsem se tedy na jiného, který nám vskutku přislíbil, že nás na místo v pátek hodí. A dodávkou, takže se nás mohlo vézt hafo! A co se mu stalo? Zachtělo se mu změnit práci a pohovor mu domluvili právě na páteční odpoledne. Naštěstí to ale je dobrý kamarád, a tak alespoň odsouhlasil, že zajedeme na nákup a po pohovoru nám to doveze. Nicméně pak ve středu v práci přišla řeč na mou dovolenou a vypadalo to, že mě na ty nákupy ve čtvrtek nepustí. Co se stalo? Musel jsem v práci dřepět do půl osmé večer, abych toho stihl dostatek na to, aby byla má čtvrteční přítomnost dostatečně nadbytečná. A tak jsme v onen den vyrazili na ostravskou pivní pohotovost, kde měli dle svých webovek mít do šesti odpo otevříno. A co se tam stalo? Přijeli jsme v 16:06, a jakési tamní štamgastky na nás mávaly, že už je zavřeno, že mají novou zavírací dobu již ve čtyři (webovky aktualizovat se jim už asi nechtělo). Naštěstí vylezl i nějaký chlap, který se rozumně odhodlal nás ještě obsloužit. I naložili jsme jeden 50l sud hnusné 12° Samoser (jo, bylo tam napsáno Ostravar, ale tohle je výstižnější - Karas), koupili pípu, a jeli pokračovat v nákupu.

Pátek
Páteční ráno bylo jako ta desetiminutovka v koupelně před ztrátou panictví - snad mám všechno, všechno zařízený, časově to vyjde, snad nedorazím příliš brzy, já se tak těším, fakt mám všechno, ty vole však šalina už pomalu bude vyjíždět, už se fakt musím dokopat vylézt ven, fakt jsem na nic nezapomněl? Vona to jako nebyla prdel, když krom piva a nealka jsem bral všechno s sebou. Naštěstí součástí plánu byl i třetí kamarád, Sarno, který mi ochotně přijel naproti, aby s tou náloží zavazadel vypomohl.

Cestou jsme se ještě sešli s Eru a samotná cesta byla pohodová. Příjezd do Karlovic byl pak vyloženě kouzelnej - všechno kolem krásně pokrytý bílou přikrývkou (ale sněhuláci se z toho stavět nedaly, zařídil jsem to na chuja), a ten vzdoušek! Pro Ostraváka asi takovej pocit, jako když se po utrápeném měsíci konečně odporoučí rýmečka. Vlezli jsme do chajdy a přípravy mohly začít. Dále jen v bodech:

- V rámci dohody s Eru a Coldplazem na posledním letním srazu jsem s nimi až do půlnoci abstinoval. Jelikož jsem muž svého slova (ať už jakkoliv hloupého a opilého), tak jsem vskutku až do půlnoci vydržel. Nikdy jsem se necítil víc upírsky. Na druhou stranu ten čas přitom odpočítávání každé vteřiny plynul pěkně pomalu, takže se mi o to sraz prodloužil. Jo, a Mazar mi vyhrožoval. S nožem!
- Kwokyho kvíz tentokrát sestával ze znělek vývojářských společností a vydavatelů. Zapsal se do mé osobní historie, neboť to byl první srazový kvíz, který jsem vyhrál! Domů jsem si odnesl podložku pod myš, kterou nepotřebuju, ale tak do zásob se určitě hodí.
- Po půlnoci jsem si to musel pochopitelně vynahradit. Aktuálně si pamatuju prvních pět sobotních minut, pak dlouho nic, a pak svůj souboj s postelí ve 2 ráno. Lauronu a Sarna jsem asi vcelku dobře pobavil, a přeživší dole prej taky (ale to si nepamatuju, takže zapírám!).

Sobota
- Já si normálně ani to sobotní ráno moc nevybavuju. Pamatuju si sprchu (hrozně malý sprcháč, jedna otočka a pupkem jsem to vypl, druhá otočka a půlkou přehodil na vařící vodu), pak dlouho nic, pak smažení steaků. Bylo to fajn, ale už v tu chvíli se mi ježily chlupy z vidiny toho, jak ty pánve umejvám.
- Většina účastníků vyrazila na výšlap, Sarno se uklidil nahoru trochu si zapařit na svém herním notebooku, a já s Tulim jsme jen tak nějak zevlili.
- Krátce po návratu většiny se šlo do nedalekého klubu na véču. Gulášek byl dobrý, ale jenom mezi náma, ten náš guláš na Magdě byl lepší. ;D
- Jituš se fakt za tu prudu s občankama omlouvá.
- Krátce po večeři jsem valil oči, kolik lidí si ochotně šlo hodit kyčlí na tu mou podložku. A jak fajně někteří vykrůcali!
- Následovala (nebo předcházela?) další kvízovaná, přičemž hlavní kvíz letos vyhrál opět Karas. A tentokrát mu ani trochu neleželo v žaludku, že je vlastně VIPko a měl by se stranit. :)) (To teda pěkně kecáš, já odmítal účast od začátku, ale všichni ostatní VIPové na to kašlali, tak jsem to taky zkusil. Ale museli mě přemlouvat! - Karas)
- Dále se pilo, jedlo, hádaly se hry, a ... pak to celé upadlo do temnoty, kdy se lidi začli předhánět v tom, kdo pustí větší bulšit na Youtube (Coldplaz je absolutní vítěz, větší hnoje jsem v životě neviděl - Karas). Jo, a Falagar ukradl Hexu do vedlejšího apartmánu.

Neděle
- Další nebezpečná sprcha, rychlé kafčo, mnoho rozloučení, dumání nad tím, co budu robit s tím nedopitým pivem v tom velkým škaredým sudu.
- Další loučení, dumání nad sudem ukončeno velmi solidární nabídkou majitelů chaty vrátit jej za mě a vyplatit mi kauci, úklid. Osminásobná kontrola chaty. Další úklid.
- Cesta domů neméně pohodová.

Budu upřimný, celkově jsem z toho srazu zklamán. Částečně to je jistě sebekritika, částečně čistě touha zorganizovat da best srázek evr, ale... bylo nás 15, většinově jsme byli naskládáni v jednom malém prostoru, a já toho stejně zase stihl hrozně málo. Možná je to jen rostoucí frustrace nad tím, že jsem stále nepřišel na fintu, jak z těch srazů odjíždět výhradně spokojen, bez jakýchkoliv výčitek či smutku. Nebo si toho letos fakt jenom tak moc nepamatuju?


Laurona

Ještě nikdy jsem nestrávila na cestě po ČR celých 5 hodin. Za tu dobu bych z Prahy dojela do Bratislavy, Vídně nebo Mnichova. Já však dojela do Karlovic. Přivítala mě skromná vesnička vykukující z hromady sněhu. Po nasátí čerstvého vzduchu jsem s Gotregem vyšla vstříc chatě u Biziho, kde jsme již byli očekáváni.

Jarda Meatball (dále jen Jarda) pro příchozí přichystal občerstvení, které po nekonečné cestě přišlo vhod a vděčně jsme se do něj s Gotregem po příjezdu pustili. Před hostinou jsme se však ještě stihli seznámit se Sarnem a Kunickem, kteří mi každý čtvrtek dělají společnost při hraní Quake Live.

Začátek pátečního večera jsem si popravdě představovala trochu jinak. Televize nejsou zlo jen doma a v hospodách, ale i na srazech. Místo hudby nám tedy dělalo ze začátku společnost YouTube (Jarda měl napojený notebook na televizi), u kterého se pár lidí střídalo s pouštěním vtipných i nevtipných videí. Nevím, zda to utnul Jardův kamarád, který ve večerních hodinách konečně dovezl pivo, či Kwoky s kvízem, u kterého jsem nedokázala odpovědět téměř na žádnou otázku (prej téměř... :D - Karas). Poté už však následovalo společné tlachání a opíjení, tak jak to tradičně bývá zvykem. První láhev slivovice padla a já ji kolem půl čtvrté hodiny ranní následovala a padla do postele.

Nejradši bych chatu u Biziho vychválila až do nebes. Nejen, že se mi skvěle spalo, ale celkově byla chata krásná. Z fotek si to může každý představit.

V sobotu došlo na stolní hry a pěkný výlet na zasněženou vyhlídku, který mi připomněl nedávno dohranou hru Firewatch, jen v zimním prostředí. Při návratu z výletu na nás čekala již připravena Jardova taneční podložka, s naivním očekáváním, že bude po náročném výšlapu použita. Nakonec na ni došlo až po chutné večeři v místní hospůdce (teda vlastně klubu, jak jsme byli několikrát upozornění). Nečekala jsem, že po jídle někdo bude mít chuť tancovat, avšak chlapci z databáze překvapili a s elánem se po Jardově mistrné názorné ukázce do podložky pustili. Jelikož jsem se sama „tancování“ nezúčastnila, ohodnotím taneční výkony ostatních pouze slovy: „Snaha byla“ a příště to taky zkusím... :D

Po tanečních orgiích následoval Jardův kvíz, ve kterém jsem dopadla méně tragicky, než jsem čekala, a Crashův kvíz, který ověřil mé neúplné znalosti o Databázi her. Vzhledem k tomu, že v kvízech neexceluji, těšila jsem se na kreslící hru. To jsem však ještě nevěděla, jaké to je sedět vedle připitého Indiana. To prostě nešlo. Moje fantazie pracovala na plné obrátky a i přesto byla na jeho kreslící tvorbu krátká. Abych to ještě neměla tak úplně jednoduché, vždy jsem od něj dostala kompletně promíchaný balíček obrázků a názvů her, který mu neustále vypadával z rukou. Druhá láhev medové slivovice mi byla následně útěchou.

Zvěčněné Hádejkresové výtvory zde

V neděli následovalo rozloučení a postupné vyklízení chaty. Největší radost mi udělal Mazar, který mi před odjezdem gentlemansky věnoval výhru z minikvízu v podobě klíčenky Diablo III, na kterou jsem si už od začátku brousila zuby.

Závěrem bych ráda poděkovala Jardovi za organizaci srazu. Obdivuji, že přes veškeré komplikace sraz dotáhl do zdárného konce. Navíc si nastavil laťku ještě výš, když ve stejném měsíci zorganizoval turnaj v Quake Live. Moc ráda jsem všechny viděla a doufám, že se zase shledáme dřív jak za rok :).

Crash

Plusy
Výborní spolucestující Karasman, Kunick a Kwoky
Skvělí noví účastníci Kunick, Gotreg a Sarno
Skvělí všichni účastníci srazu
Skvělá chata a nádherné počasí
Legrace od příjezdu do odjezdu
Pohoda
Kunickova deskovka (jak se to sakra jmenovalo)
Všechny kvízy
Pití všeho druhu
Meatball na taneční podložce
Sobotní výlet a večerní gulášek v místním klubu
Tradiční kartičkovaná
Vtípky, legrácky a přátelské špičkování

Mínusy
Coldplazův budík v sobotu ráno
Přehršel stupidních videí
Slováci obdivující krásy Bruntálu, kvůli kterým jsem v pátek až do večera abstinoval
Indian obdivující krásy Bruntálu, kvůli kterému jsem v sobotu dopoledne abstinoval
Bruntál
Jen tři dny
Jituš prudící s občankama
Bruntál
Brzký odjezd v neděli
Bruntál

Crashův kvíz o databází + soubor s řešením


Kunick

Sraz byl super! Nejlepší na něm bylo zjištění, že ti divní lidi z Databáze jsou divní nejen na netu, ale i ve skutečnosti. Takže pro všechny váhající pro příští srazy – nebojte se, do kolektivu zapadnete bez problémů.
Na závěr snad jen poděkování hlavnímu organizátorovi za jeho práci a snahu nás naučit hrát QL na taneční podložce.

A vlastně ještě jednu věc jsem se naučil: i pravověrné srdce metálistovo tluče v rytmu tuc tuc…

Gotreg

Zimní sraz Databáze byl pro mě prvním srazem. Dříve mi to bohužel nevycházelo časově. I přes to, že byl sraz v Kralovicích na Bruntálsku, kam cesta vlakem byla nekonečná a skoro neutíkala, jsem rád, že jsem tam jel.

Poté, co jsme se po delší cestě úspěšně dostali k chatě, jsme zde byli přivítáni prvními účastníky, kteří dorazili před námi. Čekalo nás zde výborné domácí pohoštění, a jak jsem poznal později, skupina super lidí.

Na páteční večer pro nás byl Kwokym připraven zajímavý kvíz, kdy jsme museli dle znělky vývojářského studia uhádnout, o které se jedná. I přes mé počáteční pochybnosti, že nepoznám ani jednu znělku, jsem byl ke konci testu mile překvapen. Mnohdy mě provázelo klasické déja vu „To už jsem slyšel, ale kde?“

Jelikož mám rád v menší míře turistiku, přivítal jsem nápad udělat si v sobotu menší procházku po okolí, která měla směřovat na blízkou vyhlídku. Po třech hodinách brodění se sněhem jsem rád viděl přibližující se chatu s vidinou tepla. Na sobotní večer si pro nás Jarin přichystal zábavu ve formě taneční podložky. Myslel jsem si, jak to bude jednoduché, ale opak byl pravdou, a já měl co dělat, abych získal aspoň nějaké minimální skóre. Dále pro nás Crash připravil zajímavý kvíz o všem možném z Databáze. A jak se říká nakonec to nejlepší, tak v tomto případě platí to nejtěžší. Jednalo se totiž o Jarinův kvíz k nejrůznějším hrám, zejména hororovým.

Snad nejvíc jsem se pobavil při kreslící hře. Zde vzniklo mnoho zajímavých obrázků, ztvárnění her či hlášek. A samozřejmě nemohu opomenout na již lehce společensky unaveného Indiana, kterému hromádky s obrázky padaly z rukou a pak se řádně promíchaly a všem to řádně zamotalo hlavu.

Po oba večery tekl nejrůznější alkohol proudem a rozhodně bych nemohl říct, že jsme byli na suchu. Jediné co mě trošku na sobotním večeru mrzí, bylo pouštění si nejrůznějších primitivních či stupidních videí na YouTube. To si osobně jako zábavu na večer nepředstavuji. I to bych řek, že vedlo k rozdělení nás do dvou skupin. Jedna se dívala na videa a druhá skupina šla hrát nějakou karetní hru.

Doufám, že se opět někdo chopí organizace srazu v létě. Rád se ho opět zúčastním.

mazar1234

Na zraz sme vyrazili okolo 11:00 v piatok z hlavnej vlakovej staci v Bratislave ako kompletná slovenská útočná jednotka v zložení mazar1234, Tulareanus, Coldplaz. V Ostrave sme boli za chvíľu, následoval presun z vlakovej na autobusovú stanicu. Podľa Mítbolových inštrukcií sme si kúpili 10 minútové lístky, ktoré samozrejme nestačili a pár minút sme už išli načierno.

Nasledoval presun autobusom do mestečka Bruntál. Cestou sme si uložili checkpoint (kopli sme do seba menšie množstvo pálenky priamo z fľaše). V bruntáli sme zažili také menšie Blair Witch peklo sprevádzané časopriestorovou anomáliou, ale nakoniec sme sa dostali až na okraj cieľovej dediny Karlovice, kde nás už čakal pristavený Taxík s úžasným zodpovedným a spoľahlivým vodičom Crashom.

Príchod do chaty sa neobišiel bez hlasných zvukových prejavov prítomného osadenstva. Následovalo privítanie / zoznámenie s ľuďmi, ktorých som z väčšiny poznal z Prahy 2015. Potom následovala štandardná zrazová jazda, jedlo, chľast, hudba, kvízy a žiadne kurvy...

Sobota začala pokľudne, raňajky a hranie zaujímavej a zábavnej hry so špiónmi. Po chutnom obede sa väčšina účastíkov vydala na polárnu expedíciu s cieľom dobyť ďalekú rozhľadňu. Skupinka ultra lenivcov v počte 3 kusy ostala na chate robiť bordel. Po návrate z úspešnej výpravy nás čakal zlatý klinec (hřeb) večera - profesionálne varený guláš v miestom hospodo-klube. Kvalita prekonala aj najoptimistickejšie očakávania - guláš som hneď ohodnotil na 6 * z možných 5. Mňamka!

Pred návratom na chatu sme ešte absolvovali intermezzo so zabavovaním občianskych preukazov.
Po príchode k chate nám síce zmizol Mítbol s občianskymi a kľúčmi od chaty, ale stlačením kľučky na druhých vchodových dverách sme sa bez problémov dostali do nezamknutej chaty. Security hadr.

Následne už štartovala klasická chľastačka doplnená o hlavné kvízy zrazu a potom kresliacu hru. Epizódku s hopsačkovou podložkou už som našťastie úspešne vytesnil z mozgu. Bŕŕŕ, strašná chujovina.

Alkoholové šialenstvo vyvrcholilo znížením IQ všetkých prítomných minimálne o 60 bodov, spôsobené pozeraním absolútne dementných videí. S výnimkou perličiek ako Purple and Brown, tí boli fakt fajn.

V dôsledku značného vyčerpania organizmu polárnou výpravou som už nevydržal tak dlho ako prvú noc a išiel som odpadnúť do postele.

Nedeľné ráno už sa nieslo v duchu odchodu do domovských krajov, veľká vďaka patrí Deimosovi, ktorému bolo ľúto jazdiť prázdnym autom a celú slovenskú výjazdovku (spolu s Indiánom) odviezol z Karlovic priamou linkou až do Brna. Načasoval to úplne dokonale, pretože v momente ako sme sa pohli od auta smerom k nástupištiam okolo nás prešiel autobus do Bratislavy. Po kontrole či nás oči neklamú sme sa uistili, že skutočne o 10 minút odchádza autobus do Bratislavy, v ktorom sme o pár minút aj sedeli. Paráda, cesta späť prebehla dokonale.

Za mňa zraz dopadol výborne, jediná zlá spomienka je Bruntál. Extra musím vyzdvihnúť a pochváliť kvalitu ubytovania. To nebola chata ale malý hotel, za toto patrí Mítbolovi veľká pochvala.


Coldplaz

Keďže som sa už zúčastnil minuloročného zrazu, tak som už vedel čo zobrať a ako akcia bude prebiehať. Netušil som ale ako sa tam dostaneme, tentoraz moja sestra nemala čas a tak sme tam museli ísť sami prestupom.

O jedenástej hodine sme sa na vlakovej stanici stretli so starým Mazarom a Tulom, takže Team Slovakia mal tento rok rekordných 3 členov. Cesta vlakom do Ostravy trvala 3 hodiny a prebehla viacmenej bez problémov, ťažšie to bolo potom s autobusom, po krátkej ceste električkou a miernom blúdení po stanici sme vyrazili a dostali sa na Bruntál, ktorý bol viac brutal ako pán Brumbál. Najskôr si Tul chcel vybrať peniaze, ale po chvíli zistil, že je to príliš ďaleko, tak sme sa vrátili, potom sme tam čakali na autobus, ktorý sa záhadne vôbec neobjavil a ďalší išiel skoro o hodinu tak sme medzitým išli k bankomatu, vrátili sa a po chvíli čakania konečne zmizli z tej diery, po tom nás autobus vyhodil niekde v strede lesa za súmraku, tak som si pripadal ako v hre Alan Wake, tak sme zavolali Crasha, ktorý nás tam konečne odviezol.

Nakoniec sme na chatu prišli až o šiestej hodine zase ako poslední, boli tam už ľudia, ktorých som poznal ako Laurona, Crash, Meatball, Karas a Kwoky a pár nových, ktorých som nepoznal, tento rok ale bohužial chýbali Ugra, Jones a Memphis.

Prvá noc bola podobná ako minule, hlavne sa pilo, zase bol pivný sud a Tuli, ktorý mal najmenší batoh prispel najviac s niekoľko fľašami tvrdého. Keďže ja som ale vzorný chlap, tak som ale nič zase nevypil. Jarda "Meatball" dodržal dohodu, ktorú uzavrel so mnou a Eru a celý deň tiež nič nevypil.

Prišiel aj prvý kvíz, ktorý sa týkal zvučiek rôznych známych firiem, získal som prekvapivo veľa bodov, hoci som skoro nič nevedel a viacmenej som hádal.

Čo bolo ale lepšie, bolo že na tejto chate bola Wi-Fi, tak sme si púšťali rôzne blbé videá ako videoklipy bez hudby a psie remixy. Spolu s Tulom sme potom robili rolu ako DJ a púšťali rôznu hudbu, snažil som sa vyberať rôzne veci od rocku, ska, indie, synthpopu, big beat, drum n bass, britpopu a Mishu, zatiaľ čo Tul púšťal cool synthwave a nejaký hipsterský post-rock. Po dlhom kecaní a krátkom tancovaní som išiel do postele okolo tretej.

Na druhý deň prišiel aj miestny šašo Indian a po krátkych raňajkách sme hrali dobrú stolnú hru o hľadaní špiónov. Po krátkej zábave sme sa vydali na krátku 2 hodinovú túru na kopec okolo, keďže som išiel rýchlejším tempom, tak ma tá cesta hore dosť unavila a navyše som mal z toho chodenia po hlbokom snehu premočené topánky. Po chvíli oddychu nám Meatball ukázal DDR a okrem neho to nikomu moc dobre nešlo.

Potom sme sa vydali do neďalekej krčmy na guláš, kde sme sa aj porozprávali s majiteľom a keď sme sa vrátil tak prišli na radu kvízy. Prvý o databáze som zvládol tak priemerne a poslednému s najmenej bodmi som daroval svoju úžasnú hru Need for Russia. Druhý Meatballov všeobecný kvíz mi išiel trochu lepšie, ale tentokrát som nič nevyhral. Potom na rad zase prišla perfektné obrázková hra, kde zase vzniklo veľa vtipných výtvorov, hlave ten Robin Hood. Nakoniec sa zase pilo a ukazovali sme si absurdné videá do neskorej noci.

Posledný deň sme si zase len zabalili veci a odišli. Cesta späť bola o dosť hladšia, keďže nás Deimos odviezol do Brna a z tadiaľ cesta do Bratislavy nebola problém.

Tak celkovo to bol zase skvelý zraz, keď ho porovnám s posledným, tak bol rovnako super a rozhodne sa teším na ďalší.

A mimochodom, kto si nakoniec zobral tú Mafiu?

Kwoky

V pátek ráno vstávám a plný nadšení sedám na autobus z Brna do Velkého Meziříčí. Cože? Proč jedu na druhou stranu, než je místo srazu? To proto, že z Prahy vyráží parta hic ve složení Crash, Karasman a Kunick a máme se sejít ve Velkém Meziříčí na oběd. Vše se podařilo, sešli jsme se, rybička byla výborná a můžeme tedy společně vyrazit směr Bruntál.

Díky Crashově navigaci a řidičským schopnostem nacházíme chatu napoprvé a vyjíždíme po zasněžené a zledovatělé silnici. Uff, jsme tu. Chata vypadá zvenku moc dobře a zevnitř je to ještě lepší. Vítáme se s osazenstvem (zejména s Yearynnem a novými tvářemi) a jdeme se ubytovat. Na můj vkus je to až příliš luxusní.

Kromě bezuzdného pití jsme se po večerech věnovali také různým deskovým hrám, prach nesedal ani na taneční (nebo spíš hopsací) podložku, kterou někteří zkoušeli ovládat ve dvojici i rukama. Deimosův návrh, že si zahrajeme šachy, se však nesetkal s přílišným pochopením :) V rámci spontánní Youtube párty jsme zabrousili do hlubin dark internetu, což začalo Karasovým nevinným "Pusť tam nějaký tuc mix". Téhle věty, myslím, bude litovat do konce života :D

Pobyt jsme si také okořenili pěším výletem na místní vyhlídku na Praděd a gulášem v místní klubovně Baníku. Vedoucí klubovny mě dostal větou přibližně ve smyslu "Už jsme tu měli různé lidi, ale tohle ještě ne." :) Nesměly chybět také tradiční kvízy, ve kterých se mi letos obzvlášť dařilo a vyhrál jsem DVD s Barbie filmem, knížku o upírech a kredit na nákup her. A v Yearynnově monster-kvízu jsem skončil druhý za Karasmanem. Až mě ostatní podezřívali, že jsem to měl "ošéfovaný" jako v Ivánku, kamaráde. :)

Nedělní ráno bylo krušné, ale nějak jsme se sbalili, rozloučili a odkulili do auta. A Crash mě bezpečně odvezl zpět do Brna, za což mu velice děkuji. Díky Yearynnovi a Sarnovi za organizaci, hlady ani zimou jsme rozhodně netrpěli. Chci také poděkovat všem, co přijeli, protože i díky vám to zase stálo za to. Tak snad se všichni potkáme na letním srazu, pokud bude. :) Těším se.

Kwokyho studioznělkový kvíz

Kwokyho dvacetiminutový záznam z místa činu


Karasman

Původně jsem o zimním srazu ani neuvažoval, protože táhnout se někam na Sibiř se mi fakt nechtělo, ale tak když to nakonec dopadlo tak, že bych se nakýbloval ke Crashovi do auta, tak jsem se obětoval. A dobře jsem udělal. Jarinovy nespokojený kecy vůbec neberte vážně, byla to naprostá paráda. Dlouho jsem se tak nenasmál, ubytování vynikající a sestava přímo elitní.

Sraz byl parádní od začátku do konce, ale několik zážitků je přeci jen potřeba vypíchnout. Za prvé jsou to videa s nějakým zubatým debilem, které Coldplaz pouštěl z YouTube skoro pokaždé, když někdo neznalý jeho hudebního (ne)vkusu povolil a pustil ho k noťasu. Za druhé je to vynikající gulášek v místním klubu a výraz toho vency, co nám ho nosil, když se dozvěděl, co jsme za skvadru. Za třetí je to Jarinův výkon na taneční podložce. Von sice vypadá jak špunt do přehrady, ale to co tam předvedl, to jako R3sp3ct!!! A za čtvrté Tulova monstrózní historka o jeho (ne)zrušenym bankovním účtu, kterou díky často prokládaným panákům vyprávěl snad ještě v neděli ráno. Jo a ten tuc tuc kokotinec už z tý palice fakt nikdy nedostanu, že já vůl nedržim hubu...

Všechny fotky zde: https://goo.gl/5Gbb1b

Diskuze ke článku

@Karasman (15.04.2017 20:47): Ty by si jako se mnou na Slovensko nejel jo? Možná bych ti pustil i nějaký metal. :) Mimochodem, pokud by to bylo někde u hranic, řekněme tak někde na ose Blava - Trenčín - Žilina, tak to možná bude kratší než do Bruntálu...
@Deimos (14.04.2017 14:57): Tak to vítej zpátky a gratulace ke zkouškám. BYlo super tě zase vidět, ještě že jsi dorazil... :-). Taky mě mrzí, že sraz vždycky tak rychle uteče, ale ruku na srdce, organizovat něco delšího je bez šance. Za prvé se spoustě lidem netrefíš do termínu, dovolenou si na to nikdo brát nebude (max. kromě pátku na cestu nebo tak) a hlavně nesvobodní se taky nemůžou sebrat a vyrazit na dovolenou bez rodiny (jako co si budem nalhávat, ono i ten víkend chce aspoň několik bodů ve speech skillu). Za sebe nemůžu slíbit ani účast na Slovensku, to už je fakt štreka.
@Deimos (14.04.2017 14:57): gratulace ke zkouškám.
Ale s tím Slovenskem jsi otevřel Pandořinu skříňku. Všichni si mysleli kdoví co o Bruntálu a tak jsi nejsem jistý, jak by reagovali na dalekou cizinu.
Ahoj přátelé, omlouvám se, že jsem byl dlouho inactive. Zkouškové mě skoro zničilo, ale prošel jsem do dalšího semestru. Uši už nemůžu mít odřenější, ale pokračuji. Nicméně jsem rovnou skočil do dalšího studia a nemám pořádně čas se ani vyspat. Výhodu to snad má v tom, že mám příležitost se setkávat s filmovými tvůrci a objevovat kouzlo mnoha filmů.

Abych byl upřímný, sraz se mi velice líbil. Mrzí mě, že měl Jarda náročnou organizaci, ale nějaké nedostatky jsem ani nepoznal. Myslím že ani ostatní ne, takže můžeš být v klidu a jsme rádi, že jsi sraz zorganizoval. Pro mě to byl docela risk, vydat se na víkendový výlet, ale jak víte, touha Vás vidět zvítězila nad odhodláním se připravovat na zkoušky....díky tomu jsem si krásně odpočinul, nabral spoustu energie a získat opět mnoho pěkný vzpomínek: luxusní chatička, zábavná společnost (po Crashově hlášce v mé nepřítomnosti jsem se smál hodně dlouho, Indian-ano zase ty, krásná Laurona a vlastně bych musel jmenovat všechny... ), abych nezapomněl: krásná příroda kolem nás, do které jsme se i na kousek podívali, výborný guláš s prímová společnost na cestě domů.

Ale abych jen nechválil, mrzí mě dvě věci: že to není delší-možná by to spravila nějaká dovolená, schválně přeženu a hodím nějaké návrhy: roadtrip po Evropě, dovolená v Chorvatsku u moře. A druhá věc, že na Vás a na databázi nemám tolik času, kolik by si zasloužila, máte to podobně?

Váš Deimos

PS: Příští sraz by mohl opravdu být na Slovensku, rád bych se tam podíval.
Nemáte niekto náhodou fotky aj od Deimosa?
Ja som mu síce písal PM už dávnejšie, ale nebol vyše 2 mesiace online.
coldplaz zabil "so starým Mazarom". :D :D :D

Inak práve som si spomenul na jednu historku... a to, že na to, že som mal zo slovenskej výpravy najmenší batoh, som v ňom mal vlastne toho najviac. :D
LOL, koukám na ty obrázky z tý naší kreslící hry... :D
"Mám hlad. Tumáš!" a Fritz 15 FTW!!! :D :D :D
No tak konečne, super report, prečítal som to celé hneď ako som to videl.
Len škoda že niektorí nič nenapísali.

"Za prvé jsou to videa s nějakým zubatým debilem, které Coldplaz pouštěl z YouTube skoro pokaždé, když někdo neznalý jeho hudebního (ne)vkusu povolil a pustil ho k noťasu"
Lol
Zábavné jako vždy :) kvíz znělek by mě dostal :D a Lauronova hláška, že jí příroda připomněla Firewatch mě hodně pobavila. Se mi vybavilo, jak jsme šli s našima někam na výlet a táta: "hm, tady to vypadá jako ve Flashpointu" a mamka: "ne, ve Flashpointu to vypadá jak tady" :)