Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

DH Masters 2017 - 3. turnaj

3. turnaj DH Masters je za dveřmi. Tentokrát budeme karbaníci...Září se blíží a s ním další turnaj DH Masters. Po strategickém běsnění ve Starcraftu si dáme trochu té strategie ještě jednou.

Organizace

Turnaj proběhne o víkendu 2. - 3. 9. 2017. Je nutné se do něj předem registrovat (stačí mi poslat krátkou zprávu do DH pošty). Deadline pro registraci je čtvrtek 31. 8. 2017 23:59:59. Maximální počet hráčů je 32.

Veškeré další organizační informace (bodování, pravidla, rozlosování do skupin apod.) budou uvedeny na stránce facebookové skupiny.

Co se bude hrát?

Ve třetím turnaji DH Masters 2017 budeme hrát karetní hru Faeria.


Budeme hrát klasické duely 1v1 a obě strany budou mít povinně základní zelený balík karet ("Zelený začátek").

Pravidla

- Hrajeme vždy na jeden vítězný zápas. Finále a boj o 3. místo se budou hrát na dva vítězné zápasy (BO3).
- Čas zápasu si hráči domluví mezi sebou, ale bude stanovena deadline, do kdy ho musí dohrát.
- Po skončení zápasu mi na e-mail kwoky@seznam.cz pošlete screenshot ze zápasu (nejlépe když to stihnete ještě těsně před koncem s rozložením jednotek po mapě). Pokud budete nahrávat video, jenom dobře, ale není to povinné. Video může posloužit jako důkazní materiál v případě, že se vám bude zdát soupeřův balík podezřelý.
- Pokud se prokáže, že soupeř zahrál nepovolenou kartu, znamená to automaticky kontumaci zápasu. Pokud hráči odehrají dva nebo tři zápasy a na chybu přijdou až pak, znamená to kontumaci obou (všech tří) zápasů.
- Účastník turnaje se může připojit do hry jako divák pouze se souhlasem obou hráčů. Pokud s tím alespoň jeden z hráčů nesouhlasí, musí divák místnost neprodleně opustit.
- Zápasy, ve kterých se bude hrát o postup mezi nejlepší 4, bude pořadatel (Kwoky) sledovat live. Tedy prosím účastníky, aby mi před zápasem napsali na Steamu. Které přesně zápasy to budou, se dozvíte v pátek před turnajem.

Pár užitečných informací o průběhu hry:
- Na začátku hry si můžete vyměnit karty, které vám nevyhovují do začátku. Ty nevyhovující se zamíchají zpět do balíku a hra si lízne jiné.
- Hráč, který začíná jako druhý, dostane na začátku kartu Průzkum a 2 faerie navíc jako kompenzaci.
- Schopnost Dash (Výpad) umožnuje se, okamžitě po vyložení, posunout v přímém směru. Ale neumožňuje v daném kole zaútočit.
- Pokud hráči dojdou karty v balíčku, každé kolo přijde o životy. Nejprve o 1 a poté každé kolo o 1 víc, dokud není jeden z hráčů na nule. Počet karet lze zobrazit najetím na počet faerií (modré kolečko s číslem) nebo to lze permanentně zapnout v menu (doporučuji).
- Karta "Květoskřítek" daruje majiteli při své smrti náhodnou zelenou kartu. Pokud tedy soupeř zahraje kartu, kterou neznáte, může to být právě tato náhodná karta.

Nejjednodušeji se se soupeřem spojíte tak, že si ho přidáte do přátel ve Steamu a poté v předfiltrovaném seznamu přímo ve hře. Pak už jen stačí kliknout pravým tlačítkem na jeho jméno a pozvat ho do místnosti.

Příjemnou zábavu! :)

Pokud jste od minule zapomněli, o čem tu píšu, v úvodním článku od DH Masters 2017 si to můžete připomenout. :)

Organizační pokyny:

TLDR: Každý s každým a nakonec rozhodující zápasy o medaile.

Budeme hrát všichni proti všem. Zápasy se odehrají na 1 vítězství a nebude se hrát žádný vyřazovací pavouk. Potkáte se tedy se všemi zaregistrovanými soupeři.

Navrhl jsem dvě doporučené skupiny, které by spolu měly odehrát všechny zápasy během soboty. Není to ale závazné, můžete vyzvat i soupeře z druhé skupiny. Abychom všechno stihli, tak prosím během pátku a soboty odehrajte všechny zápasy ze své skupiny a jeden navíc.

Doporučená skupina 1:
Karasman
Laurona
Fatality
Ronik
Crash

Doporučená skupina 2:
Terien
Drekt
Garion
Psyx
Eru

Na konci sečteme počet výher a určíme pořadí. Hráči na 1. a 2. místě si to rozdají o vítězství v zápase BO3 (na 2 vítězství), hráči na 3. a 4. místě si zahrají stejným systémem o bronz.

Průběžné výsledky můžete sledovat ZDE.

Kwoky

Chcete, aby byl na DH blogu uveřejněn i váš článek? Pošlete nám ho na e-mail clanky@databaze-her.cz.


Diskuze ke článku

A hned na další týden si radši vemte volno v práci. Z toho co uvidíte se jen tak nevzpamatujete. To bude tóčo že i Fatality si sedne na prdel a jen tak se nezvedne.
Oficiální datum dalšího turnaje (v CSGO) bude 14. - 15. 10. 2017. Kromě jednoho nebo dvou lidí by to mělo vyhovovat snad všem, tak si to můžete poznačit do diáře :)
@Kwoky (05.09.2017 00:13): Já kolikrát taky nevěděl jestli nahrávám nebo ne. Od doby co jsem takhle jednou zaktualizoval driver ke Gk se všechno rozesralo včetně toho Relive nahravani, následný downgrade většinu problémů vyřešil ale nahrávání zlobí pořád.
@Drekt (04.09.2017 18:46): Taky díky za upload, dost mě zajímalo, co ti chodilo/nechodilo tu druhou finálovou hru, a měl si fakt smůlu, v první hře mi přišly karty podobně, taky jsem měl rychle beastmastera, ale prvních 12(?) karet pouze jediný kanec co z něj dostal bonus a toho jsem navíc rychle nabořil, chodili samí píďové.
Kdo by pak chtěl, tady jsou nahrány všechny mé zápasy:

https://mega.nz/#F!0KAD1awT!vbm8uZRLow_OiYBE6F2NOA

Nejzajímavější jsou asi:

1)Drekt vs Psyx – Za ten se stydím nejvíc, ta chyba, co jsem tam udělal je fakt na facepalm, ale přesto asi nejvíc zajímavý zápas. Oba dva jsme šli face, já měl značnou výhodu a už jsem myslel, že mám vyhráno, ale v závěru jsem myslel, že mi bude schopný dát pouze 10 poškození a úplně jsem přehlédl, že pokud vytvoří prérii a posune jednotky, dá mi plných 11, i když jsem mu v tom mohl zabránit a vyhrát tak :D

2)Drekt vs Karasman – Druhý zápas, který jsem prohrál, použil jsem agresivní strategii, která mi často vyšla v ostatních zápasech, ale tentokrát, i když to v začátku vypadalo pro Karase hodně bledě, měl neuvěřitelné štěstí na karty (karta co mu uzdravila 6 životů a provokace co uzdravili další 2) a dokázal celou situaci obrátit na control celé boardy :D

3)Drekt vs Fatality – Tady jde asi nejvíce vidět, jak je důležité taktické rozmísťování políček. Ty tři nejbližší políčka po každé straně od boha, asi nikdy nechcete aby vám soupeř obsadil (to nejvíc na straně proto, že z něj může jednotkou sklidit faerii a zaútočit na boha v jednom tahu a ta na stranu nad ní protože dává jednotce 2 směry, kterými může zaútočit na boha, zatímco střed je rizikovější nejméně), já si tyto políčka tedy vždy kdy se k nim fatality mohl dostat obsadil a střed nechával volný, zatímco on udělal největší chybu v 5té minutě, kdy místo toho, aby si ochránil svoje boční cesty, jakmile jsem byl na dosah, celkem zbytečně místo toho posadil les přímo přede mě, což se mu nakonec stalo osudným. Zvlášť když jsem mu pak obsadil celkem 3 z těch nejdůležitějších polí.
@Terien (04.09.2017 12:42): Podle mě se nevyplatí Falcon Dive na 1/1, obzvlášť na toho, co ti drawne kartu, to je vše. Radši risknout sestřelení, než možnost nemít na ruce nic použitelného v prvním tahu, což už se mi taky stalo. Ty dvě silné karty na ruce v závěru by mi už nijak nepomohly. Kdybys neměl ty dva taunty po sobě, tak bych to vyhrál, si myslím. Kdybych Enforcera vytrejdoval Enforcerem, měl bych tam jen dva Yaky s útokem 4 (a navíc proti tvým dvěma následujícím tauntům 2/3, které by oba Yaky vytrejdovaly...), to bys mě se svým 8/7 a 3/4 umlátil rychleji. Alespoň můj odhad.
z celé té diskuze vyplývá že Terík je úplně blbej :D
a že si v prvním zápase Fatalitík nechá na startovní ruce 1/1 na těžení, i když je snadno sestřelitelná Falcon divem a nezkusí si to vyměnit za něco lepšího (třeba nějakej lucky top deck :P )
nebo později se nestará moc o těžení,(ani k té volné studni nepošle svýho jaka) a zatímco já když si kliknu karty tak můžu vše postavit, on když si klikne kartu tak je mu to naprd, končí se dvěma silnejma kartama na ruce na který nemá manu
toho si nikdo nevšimne :(
jo a s tou 7/6 asi vážně měl útočit než to tam vše vytradovat, spíš asi zavazet jakama a mlátit

nějaký svoje bláboly jsem napsal k videu
@Psyx (04.09.2017 10:20): To je v pohodě, měli jsme de facto stejný začátek v první hře, jenže on měl ještě Tikiho a pak mu to chodilo přesně tak, jak potřeboval. Nechtěl jsem trejdovat Enforcera za Enforcera, proto jsem ho stáhl dolů, aby k soupeřově Enforceru mohl můj druhý Yak. Jak už jsem řekl, beastmaster s bloomspritem blokovali cestu 8/7. Chtěl jsem v dalším kole hodit Horseridera nahoru a mít tak 10 dmg na boha, zatímco Terien by měl v prvních dvou tazích jen 3 dmg, takže bych ho umlátil dřív. Pak ale topdecks s tauntama no. Druhou hru už jsem vzdal de facto předem, ještě jsem udělal chybu hned na začátku s lesem (chtěl jsem dvě země k faerii), pak ještě když měl opět Beastmastera, Tikiho, prostě dream hand no :)
@Fatality (04.09.2017 06:38): Promiň, zase jsem vyzněl jako kritik, naopak, já tě pravě v tom momentě taky tipoval na vítěze, že se ti přes nepříznivou kartu podařilo přežít a dostat šanci vyhrát. Konečně ti přišel solidní bijec, podařilo se ti vyházet před soupeřem hromadu bytostí a ačkoliv Kwoky říkal něco, že jsi v nevýhodě, tak mě se zdál opak pravdou, Terienova 8/8 zevlovala v rohu u dolů prakticky neškodná a jediný trochu schopný obránce vzal čáru, ty jsi mohl zemřít nejdříve tak za 3 kola a sám jsi mohl zabíjet v dalším, kdyby Terien netopdecknul 2 provokatéry... Kdyby líznul jednoho, tak by to ještě možná šlo, záleželo by na druhé kartě. Po bitvě každý generál, já si ve finálovém duelu spletl výpad s nájezdem a snažil se útočit právě vyvolanou jednotkou, takže, ehm ehm už mlčím :) Jdu se mrknout na nutrii.

@Eru (04.09.2017 03:03): Máš recht, taky nezní jako špatné řešení a ani mě to nenapadlo zahrát takhle defenzivně.
@Psyx (04.09.2017 01:35): Já bych spíše toho Beastmastera postavil na to jezero (proč vytvořil jezero a ne les asi ví jen on sám). Poté mezi jeho 8-7 a svého Beastmastera vytvořil les a na něj vložit Květoskřítka. Tím byl Beastmaster chráněn. A všemi svými jednotkami zaútočit na boha. To couvnutí 7-6 jsem nepochopil.

Důležitější moment bych viděl spíše v čase 19:13, kdy měl svého jaka posunout doleva nahoru místo doprava nahoru. Tím by tam Terien nemohl seslat svoji 7-6. A jeho by byla chráněná. (Na podobnou situaci jsem ho upozorňoval po naší hře.)
@Kwoky (03.09.2017 23:22): Díky, zajímavý zápas, hlavně v momentě 20:33, jsem si říkal, jak tady Fatality mohl prohrát, asi nejideálnější by bylo zahrát:
spodním jakem hryznout tu Terienovu 7/6 (-2), postavit koníka někam nahoru a dát výpad beastmasterovi, když měl stejně chcípnout, ject za další -3 do té 7/6 a doťufnout ho tím 1/1. posunout svojí 7/6 do levého rohu s útokem a soupeř má najednou 10 životů a Fatality má nahoře 7/6, 3/2 a 2/4, kdyby pak Terien nelíznul dvě potvory s provokací za sebou, Fatality by vyhrál :)

Edit: Už se těším jak si budu drbat hlavu nad svými přešlapy :D +spoiler
CS GO? :) kam se podělo že hra na turnaj má být free? :) ja vím že to moc nestojí ale stejně :)
po CS hlasuju pro šachy třeba :) už je moc nehraji, takže by to bylo mizerný ale aspoň bych si je zahrál po věcích :D
poblinkaný zvířátko rules! ♥ :D

jinak se mi v průběhu celýho turnaje osvědčilo nechávat si na startovní ruce 1x Falcon dive..protivník si často vyvolával v prvním tahu 1/1 na těžení a pokud mu ho hned sundáte, tak ho to dokáže zdržet
a samozřejmě beastmaster...vše ostaní jsem měnil
Máme dohráno.

Oba finálové zápasy jsem nahrával. Přidám k nim komentář a nahraju na youtube.

Výsledky ve spoileru, pokud si nechcete kazit zážitek při sledování :)
O 3. místo
Terien 2 - 0 Fatality

Pěkné hry, od obou bezchybně zahrané, ale Fatalitymu nepřicházely potřebné karty, což vedlo k poměrně jasnému vítězství Teriena.

O 1. místo
Psyx 2 - 1 Drekt

Pořádné drama. Všechny mapy byly vyrovnané. V poslední mapě oba hráči udělali drobné chyby, což závěr ještě notně okořenilo. A kdyby Drektovi přišla na konci lepší karta, mohlo to být celé jinak.


Děkuji všem za účast. Jdu rozdělit body, obeslat vás s tipovačkou a připravit ty komentované záznamy.

Nezapomeňte, že další turnaj je již v říjnu. Budeme hrát avizovaný Counter-Strike: Global Offensive.
Díky za fajn turnaj, nepopírám, že štěstí mi fakt přálo, hra vybraná suprově, dřevnatost těch základních balíků už jsme probrali, ale aspoň jsem si tak zavzpomínal na doby, kdy jsem začínal s Magicem a kde byli 7/6 červi za 8 many největší zabijáci :D
@Fatality (03.09.2017 14:15): Pravda, ten pomůže taky dost, hlavně je jeho pomoc narozdíl od skřítka stabilní. Bohužel ho používám nějak automaticky a fakt si nepamatuju proti komu mi přišel a jestli vůbec :D
Mimochodem, ted jsem hral Pandoru s nejakym typkem na urovni 104, co mel v baliku 2x Ruunin (jednou mu padla nahodne) a skoro jsem ho dostal, doslo az na prazdny balicek. A tady v turnaji jsem predposledni... Y_Y
Tak nějak si rekapituluju hry a rozmýšlím jak moc mi přála štěstěna, dal jsem si dohromady hrubý seznam karet co mi padlo ze skřítků, u pár věcí si nejsem stopro jistý. Zhrubalist:

2x 0/2 (2) létající semeno (Fatality, Garion) - obě dvě hry co jsem prohrál, ale u obou si myslím, že by mi lepší karta nepomohla.
kouzlo (2) co dává 3 životy bytosti a 3 hráči (tady si nejsem jistý u koho, na 66% Terien)
5/4 (3) skákač, co může útočit pouze do soupeře (Terien)
3/4 (3) válečník s výpadem (Ronik)
3/5 (5) skákač, co při útoku do soupeře líže karty (Laurona nebo Crash)
4/5 (6) zlevňující se čuník s výpadem (Fatality)
6/6 (10) drak co dává dalších +5/+5 (Eru)
@Fatality (03.09.2017 08:03):
@Kwoky (03.09.2017 09:57):
tedaa :) a co poblinkaný zvířátka a pan Drekt s těma hrát už nebudu? :) bodů máme všichni stejně
s Drektem jsme se totiž nepochopili, psal jsem mu že má šetřit bez háčků a on to pochopil že mě má setřít :D
u náš čtyř, když jsme tak nějak vychcaní hráči stejně, by bylo nejlepší co nejvíce zápasů aby se eliminoval prvek náhody :D
no nerozumím tomu co máte v plánu ale je mi to celkem buřt, (a taky už mě štve ten mirror match s basic deckem :P ) hlavně když zůstanete hrát Faeriu se mnou :)
Omlouvám se za zpoždění.

Finálové zápasy se odehrají následovně:

O 3. místo (BO3 - na dva vítězné) - Fatality vs. Terien
O 1. místo (BO3 - na dva vítězné) - Psyx vs. Drekt

Klíč k tomuto rozdělení je podle vzájemných zápasů vás čtyř. Psyx a Drekt mají oba dvě vítězství, Fatality a Terien pouze jedno. Viz odkaz.

Rozhodl jsem se to řešit takto, protože bych rád systém "všichni proti všem" použil i v budoucnu a toto je jediná univerzálně "spravedlivá" varianta. Vzniká tím precedens do dalších turnajů.

Byl bych rád, kdyby se zápas o 3. místo odehrál dnes od 17 hodin a o 1. místo hned poté, cca v 17:30.
@Ronik (02.09.2017 21:32): Jo, myslím že fakt jo, když mají všichni stejně výher, počítá se jaké mají jednotlivé výhry váhu, podle finálního umístění člověka, s kterým ten souboj proběhl. Tedy prohra s člověkem na spodu žebříčku není tak hrozná, jako prohra s někým na vrcholu.

@Terien (02.09.2017 21:41): On tam myslím fakt nějaký mód pro 3 hráče je, že? :D Ale jako 2 hráči společně proti bossovy :D
takže souboj v aréně se sítí a trojzubcem nebude? :(

my čtyři jsme na tom tak nějak stejně, rozhoduje už vlastně to pořadí karet v jakém je dostáváme :) (a skříťa :) )
@Fatality (02.09.2017 21:20): Pravda, takhle to dává asi největší smysl.

A hlavně jsem doufal, že dostanu možnost to Psyxovy vrátit po tom epic failu, co jsem v závěru už téměř vyhraného souboje udělal, a který mi přinesl tak ostudnou porážku, že jsem se pak na sebe nemohl ani podívat do zrcadla :D
@Terien (02.09.2017 21:18): NN, podle mě a v souladu s o postupu do finále rozhodne výsledek už dříve odehraného vzájemného zápasu (c) Kwoky by měl do finále postoupit Drekt s Psyxem a my dva bojovat o třetí místo. My dva máme skóre 1:2, zatímco oni 2:1.
Nepravděpodobné se stalo skutkem a nakonec mají opravdu 4 hráči shodně 7 vítězství. O vítězi tak budeme muset rozhodnout nějak "složitěji". Nechám si to projít hlavou a zítra ráno oznámím systém finálových duelů.
Máme skoro dohráno, ale o tom, kdo postoupí kam ještě zdaleka není rozhodnuto. Ještě 4 hráči mají šanci na vítězství.
U zápasů o 1. a 3. místo chci být (abych mohl nahrávat pro další generace). Tak ne, že to odehrajete beze mě :)

@Garion (02.09.2017 16:53): A teď ještě může rozhodnout o tom, kdo postoupí do finále :)

@Eru (02.09.2017 17:47): Připíšu do pravidel, že koukání do křišťálové koule je před turnajem zakázáno :)
Po mé třetí hře se mě Fatality zeptal: "Jak to vidíš v turnaji?" Odpověděl jsem: 5. místo.
při usínání se mi zdálo že sázím na zahradě stromy s tauntem (provokací) :D
Psyx má dobrej nick ve hře, nosí smůlu ostatním :D jak mě tak Drektovi přinesl ze skřítka Seed of paradise 0/1 potvůrka :)

ten Karasman někdy logne? :) odpo jedu do Brna, přijedu až večer někdy
@Fatality (01.09.2017 22:22): Jasně, no. Tenhle mirror je ale obzvlášť na hovno v tom, že jediný comeback mechanismu toho balíku je ten zelený taunt, který ti dá chvíli na zotavení. Není tam žádný removal, kromě toho jednoho spellu žádný direct damage, žádný AoE nebo tak něco.
No, měl jsem rozepsaný rant, ale radši ho smažu. Každopádně souhlasím s Garionem, s pořádnými balíky je to určitě o něčem jiném, ale tady je to fakt hlavně o tom, kdo si jako první vytáhne nějakou slušnou kartu, se kterou pak ovládá board. Z těch sedmi zápasů, co jsem odehrál, mi vyrovnané přišly tak dva (a ne ty, co jsem vyhrál). Aspoň si ale zas o něco víc vážím Gwentu :)
@Kunick (01.09.2017 22:04): No, jak se to vezme. Vzhledem k tomu, ze mam v Pandore winrate cca 50%, cekal jsem, ze by to tady taky mohlo vyjit. Kdyz ale 4 souperum v rade prijde velmi dobra ruka a ty proste nemas prakticky nic a jen reagujes a snazis se branit, uz je to trochu k nastvani :)
@Kunick (01.09.2017 21:43): Par her jsem ve Faerii odehral a teda prijde mi, ze dnes mam fakt smulu na karty :) Hra typicky konci v cca polovine decku a ja do te doby typicky liznul - 0-1 tauntu (ze 4 mam dojem), 0-1 panu bestii (a kdyz uz 1, tak ve chvili, kdy uz je prakticky hotovo), 0 kancu a tak dale. Urcite jsem neco pokazil i svou hrou, ale tohle proste uz nemuze byt nahoda! :)