Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Jaroslav Hendrych • 29 let • Ústí nad Labem (ČR - kraj Ústecký)

Komentáře

Stray

 • PC 85
Jakožto majitelem 3 kocourů teda pardon já jsem JEJICH majetek, jsem nemohl odolat a samozřejmě tuto hru si pořídit a zahrát.
Takhle jednou bych si představoval že jeden z mých kocourů zachrání svět, pozná pár přátel a pak se vrátí za mnou a pomocí robůtka mi všechno povypráví... ach krásná představa.
Ke hře nemám ani jedinou výtku. Svět je nádherný, krásné cyberpunkové neonové barvy, nepřátelé přímomínající headcraby a příjemné hledačky vzpomínat v zákoutích světa. Hudba byla příjemná a nic mi na hře nevadilo. Jen ta krátkost a prosil bych i o druhý díl ale to jsou jen má přání.

Jen pro zajímavost na Steamu hrálo až v jeden okamžik přes 63 tisích hráčů - což je na novou hru a malé studio úctyhodné číslo a doufám, že vytvoří další úžasnou hru.

Pro: Cyberpunk, kocouři!, hudba, puzzly

Proti: Krátké :) ale je to akorát.

+16

Watch Dogs

 • PC 75
Série Watch Dogs nám upadá do herních končin a tak jsem se rozhodl zahrát si první díl, který jsem nikdy nedohrál a díky výzvě konečně k tomu došlo.

Co k této hře jen říct? Nabourání se do systému v americkém město Chicago, řízení dopravních semaforů a způsobit tím nehody, útěky před policisty a v zápetí jejich nárazy do sloupů. To všechno je super. Příběh? Pro mě trošku ohrané klišé s pomstou hlavního protagonisty. Ano uznávám psal se rok 2014 a myslím si, že UBISOFT tehdy vydával hry jak na běžícím páse. Multiplayer nemohu říci, že by mě nějak nadchl. Obzvlášť teď, když už hru hraje málo hráčů.

Vydávat hry jsou pro hráče žně, ale zase jsem ten člověk co si radši počká na kvalitní hru, než průměr.

Pro: Hackovat pomalu vše co se dá.

Proti: Nestabilní řízení, klišé příběh

+9 +10 −1

A Musical Story

 • PC 75
Tak schválně, tuto hru jsem si přečetl v časopise Score a jelikož já jakožto umělec, jsem si musel vyzkoušet zda-li opravdu mám hudební sluch.

Až na pár chybiček tak se musím pochlubit, že se mi celkem dařilo. Hudba 70. let Hippies, pohoda jointíček a cesta autem přes celou Ameriku co víc si přát. Hratelnost podobná Pataponům byla pro mě zajímavá ale víc herních mechanik tam nenaleznete. Je to právě ta hra, kdy přijdete z práce a chcete si zarelaxovat tak si dáte kapitolku denně a za chvíli ji máte dohranou. Jenže příběh odehrávající se na pozadí vás nutí jít dál v příběhu a jste zvědaví jak to vše celé dopadne.

Pro: Rytmus, pohodička

Proti: Krátké, repetetivní

+9

Dying Light 2: Stay Human

 • PC 75
Opravdu jsem se těšil na tuto hru.
První díl mě bavil, připomínka na staré dobré časy Dead Island je ke nezaplacení a do toho parkour styl famozní. To bylo zase moje Mirror´s Edge. Přišel druhý díl - super zase zombíci a můj největší postrach z běhajících zombíků se zase vrátil.
Začátek slušný, úvod do děje, začátek strachu z prozkoumání prázdné budovy plné kostlivců + jsem se těšil také na to, že uvidím herečku, která hrála v marvel seriálech.
2 - 3 hodinky hraní mě bavily jenže... - jsem hráč, který se snaží hru dohrát na 100% a sem tam počítá taktéž s úkoly, které se budou opakovat. A bylo to zde - první část města, prohlídka a prozkoumání dobrý, zápletka děje se rozvíjí a začalo - skoč támhle, dones tohle, přines tamto.... Než jsme se dostali do hlavního centra.
Chvíli zase skvělý, nové mise, lokace atd.. a pak najednou uběhly 3 měsíce a já hru ani nezapl. Pro mě tato hra působí tím stylem, že na ni hráč musí mít chuť. Pokud ho nebaví nebo nenajde tu správnou "slinu", tak hru klidně nechá nainstalovanou na ploše jako to bylo v mém případě.
Až před nějakým měsícem jsem se do hry pustil a dohrál ji až do konce. No... Mohlo to být zakončené trošku dramatičtěji nebo dokonce víc šokovaně, ale co budiž. Hra dohrána a já jí musím dát 75%. Chybí mi to gro se do hry vracet.

Pro: Příběh, možnost volby rozhodnutí. slavná marvelovská herečka, grafika.

Proti: Repetetivní úkoly, chut si to znova zahrát.

+12

Hellblade: Senua's Sacrifice

 • PC 85
"Ragnarok is coming."

Dlouho jsem se zdráhal zahrát si tuto hru. Nakonec díky herní výzvě jsem se k ní dokopal a musím říct, že hra je opravdu bomba! Je pravdou že dalším lákadlem byl trailer na druhé pokračování což by mi nedalo jinou možnost, než si zahrát první díl.

Nádherně udělaný obličeje postav, kde opravdu vidíme obličeje opravdových herců a jejich "grimasy". Dabing netřeba komentovat - skvěle zahrané. Příběh poutavý s navíc doplněným příběhem o norskou mytologii. Jedinou výtkou, kterou bych měl je opakující se soubojové styly a krátká hratelnost. Jinak za mě super. - Doporučuji je to taková "perla v bahně"

Pro: Poutavý příběh, dabing, norská mytologie.

Proti: krátká herní doba, opakující se soubojové techniky

+19

Polda 7

 • PC 70
Polda Pankrác se již po sedmé vrací opět na scénu.
Od minulého šestého dílu, musím podotknout že se o velký převrat nijak nejedná a tato hra je pouze určena pro fandy celé české série nebo pro ty, kteří se vyžívají ve starých adventurách s všemožnými narážkami a vtípky okolo. Pro dnešní generaci hráčů tato hra nepřinese nic záživného a pravděpodobně to ani ne po půl hodině hru vypnou.
Všechny postavy byly nadabované kvalitními a profesionálními herci ale bohužel si nemohu pomoci buď byl napsaný špatně scénář, nebo se to tááááááhlo strašně nudně. Luděk Sobota daboval každé slovo jako by to bylo jeho poslední a nehledě na to, chyběla tak jakákoliv herecká snaživost. Jestli to chtěli mít rychle za sebou?
Podlovi dávám 70% vývojářům za snahu a za nostalgii, kterou mi přivedli.

Nicméně i přes aféru pirátění, která se na české scéně odehrála, a měly to snad všechny herní webové stránky jako obrovské téma, musím zdůraznit a podotknout, že vybraná částka na hit hitu byla přes nějakých 300%, dle mého názoru to otázkou pirátění nebude.

Pro: Nostalgie, humor,

Proti: Zdlouhavé dialogy, utahanost.

+15

Syberia: The World Before

 • PC 90
Konečně po dlouhé době adventura, která má kvalitní a strhující příběh. Škoda že už je poslední. Já prostě miluji Steampunk a v Syberii jsem si připadal, jako v ráji. Příběh kvalitní a dojemný, herecké výkony byly dobře nadabované, grafika nádherná a nostalgie pro první díl byla všude možně.

Ještě podotknu že puzzly byly výborně zpracované.

Musím říct, že Sokal může být spokojený ikdyž se bohužel této hry a jejího vydání už nedožil. :-(

Já jsem spokojen a proto dávám 90%.

Pro: Nádherný a poutavý příběh, grafika a vyzuální stránka hry.

Proti: Mohlo to být delší, poslední díl série.

+11

Far Cry 6

 • PC 70
Již osmý (snad počítám dobře) díl ze série Far Cry, který si pro nás připravil dalšího záporáka, další lokaci, a další vítězství dobra nad zlem. Ubisoft je velice znám svými otevřenými světy, které sice mám rád, ale při hraní těchto her dochází k repetetivnosti a následně hra začíná nudit. Kort, když jste maniak a musíte mít dohráno na 100%.

Prostředí se povedlo, jelikož mám herecké zkušenosti mohu řící, že podání hereckýh výkonů v této hře nejsou špatné a hlavní záporák není Vaas, nebo můj milovaný Joseph Seed. Bohužel musím zkritizovat to, že nový díl Far Cry nepřinesl do hry žádné novoty, a jen přinesl stejnou hru v jiném prostředí. Doufám, že Far Cry 7 bude něčím více vynikat.

Pro: La Libertad, herecké výkony, Prostředí.

Proti: Repetetivnost, nic nového

+11

Neighbours from Hell

 • PC 70
K této hře jsem se dostal díky výzvě a mohu říct, že na přijemné odreagování z práce na večer, kde alespoň tomu virutálnímu sousedovi můžete dělat naschvály aniž by na vás zavolal policii a kde se v určitých okamžicích i dokonce zasmějete. Nutno podotknout, že většina lokací se opakuje a jen se mění různé žertíky, což mi přijde škoda.

Pro: Vtipné, zábavné

Proti: Repetitivní lokace

+15 +16 −1

Metro 2033 Redux

 • PC 85
Je to dlouho, co jsem hrál hru Metro 2033. A jelikož by se mi to nepočítalo do výzvy, tak jsem si vybral tu samou hru ve vylepšené edici, kterou ještě nemám ohodnocenou. Co se týče zpracování a vylepšení tak za mě můžu říct, že větších rozdílů jsem si nevšiml. Hra je to pořád bombastická se skvělou postapokalitpickou atmosférou.

Pro: Příběh, post-apo

Proti: Není žadný extra razantní rozdíl oproti Metru 2033

+5 +8 −3

Happy Game

 • PC 75
„Kúty? Kúúútýýýý“ Aneb, když postavička z Happy Game volá na pejska ztraceného v obilí. Musím uznat, že hned hudba v hlavním menu mě vtáhla do temné atmosféry a rozhodně jsem hned věděl, že hraju šťastnou hru naruby. Pro mě velice zajímavá hra a také první hra od Amanity Games. Až dokončím výzvu, pustím se do dalších her z jejich pera.

Pro: Hudba, atmosféra

Proti: Krátké

+7 +8 −1

Danganronpa: Trigger Happy Havoc

 • PC 90
Právě teď píšu čerstvý komentář na dohranou hru před necelou půl hoďkou.

Jedním slovem "Wow".

Musím upřímně říci, že nejsem velikým fanouškem Japonských her a to zatím jsem hrál Tales of Zestiria, který mě také nadchl. Tak oproti Zestirii, jsem si tuhle adventuru sakra oblíbil.

Výborné různé zvraty, skvělý nápad, hned jsem si oblíbil i charakteristiky postav, které se ve hře objevily a samozřejmě dlouhá doba hraní na to, než vůbec dosáhnete konce. Já opravdu nemám žádnou výtku k téhle hře, je to moje první pořádná Japonská adventura a druhou hru (neboli má první) bylo zase RPG což je taky z jiného douška.

Opravdu propracovaný příběh, který dává smysl, ještě k tomu to je detektivní thriller, což je pro mě nejlepší kombinace.

Opravdu za mě dávám 90% - Ještě že je další díl, na který brzo půjdu!

Pro: Příběh, postavy, detektivní thriller, dlouhá hratelnost

Proti: Někdy zbytečné dialogy :)

+6

Ve stínu havrana

 • PC 60
K této hře jsem se vrátil za prvé: Z důvodu herní výzvy 2017 a za druhé: Z nostalgie a ze záhádneho důvodu, proč jsem tuto hodinovou hru nedohrál.

Ve stínu havrana? Vážně? Ten název mi příjde úplně zbytečný a ten havran tam ani neměl nějakou důležitou roli. Vypadalo to jako dobrý námět na dobrou Slovenskou klasiku, kterou si všichni budeme pamatovat (což je pravda), ale přijde mi to nedotažené dokonce.

Taková škoda, hudba se povedla, dabing v podání Jiřího Lábuse nebyl špatný, i některé vtipy nejsou k zahození tak mě napadá otázka PROČ? to není perfektní?

Na tuto otázku si budu klást dlouho odpověď a jakmile na ni přijdu poté asi změním komentář s poznámkou: Už vím proč tu hru vytvořili. Bohužel teď to potvrdit nemohu.

Dávám 60% Nevím jestli je to tím, že jsem hodným kritikem a nebo tím, že tu hru znám od mala.

Pro: Dabing, humor, ručně dělaná grafika

Proti: Krátký příběh, nedotažené do konce

+15

Papers, Please

 • PC 90
Já jsem si připadal jak v práci. Kontrolujete doklady zda jsou platné, fotku zda se podobá tomu co je na průkazech, všechny tyhlety serepetičky jak já říkám prostě musí být v pořádku. Také jsem v této hře exceloval a nějaké ty menší chybičky se naskytly, ale to tak už bývá.

Papers, please byl pro mě neskutečným zážitkem a opravdovým připomenutím toho, že pokud bychom věci nedělali tak jak máme mělo by to následky a opravdu si dovoluji říci ty špatné.

V této hře jsme se dostali do komunistického státu plné propagandy a slávě velkému městu, do toho vás inspiruje krásná komunistická hudba ve stylu " Věř v naší vlast" a navíc toho nekontrolovatelného množství dokladů.

Výborný nápad, skvělá myšlenka, hra mě bavila, mohl bych pokračovat klidně dál s chválením této indie hry a více takových her. Opravdu jsem byl unešen. Více těchto obdobných her.

Doteď přemýšlím, jestli jsem neudělal nějakou chybu v práci aby mi nepřišla závada..... :-/

Pro: Hudba, hratelnost

Proti: Více bych to udělal příběhovější a delší

+21

Far Cry: Primal

 • PC 85
"Uršvar Takkar švarš švar ba"

Na tuhle větu při každém pokračování hry nikdy do smrti nezapomenu. Byť jen slovo Primal uslyším, vybaví se mi tato věta.

Při prvním spuštění Far Cry Primal jsem si říkal, joo super, výborný nápad dáme hru do pravěku, vymslíme jím nějaký jazyk, budeme lovit mamuty a mnoho jiných. Nápad byl skvělý a nadchl mě, jenže po několika hodinách hratelnosti, je to to samé pořád dokola. Seberte co nejvíce tohohle, při stavbě toho potřebujete 50 tohohle apod.

Tato část s "vedlejšími úkoly" a věřte že jsem to dohrál na celých 100%, nebyla až tak záživná než ta příběhová linie. U příběhové linie jste se mohli podívat na nějaké lokace, do kterých byste normálně nešli.

Pokud bych vypustil všechny vedlejšáky a zaměřil se pouze na hlavní příběh zabralo by nám to hodně málo hodin.

Sice kritizuji a dávám 85%, je to z toho důvodu, že jsem se pořád k Far Cry Primal vracel a chtěl to mít na 100% dohrané. Další procenta přibyila díky postavám, které se ve hře obějví, jsou zajímavé, někdy i srandovní a nedá se na ně zapomenout.

Jop prostě 85% a jsem zvědavý s čím příjdou příště.
+21

Assassin's Creed: Syndicate

 • PC 75
Po tragické události, která se stala v AC Unity, si dali vývojáři opravdu záležet a Syndicate se stal být velice dobře hratelným. Trvalo mi několik dní na dohrání této velkolepé série, která vydrží ještě dalších sto let.

Stále jsem přemýšlel nad tím jak tuto hru vůbec ohodnotit, protože hra se stále opakuje, plníte buď hlavní úkoly, nebo vedlejší úkoly, a pro jistotu vývojáři to zaplní ještě nějakým sbíráním truhel, za které dostaneme bonusové zbraně, a přitom zjistíte, že jste si už vyrobili lepší.

Na této sérii velice oceňuji nápad, se kterým se můžeme podívat do minulosti a tak nějak trošku si představit jak to v té době přibližně vypadalo.

Líbí se mi zde náznaky celosvětové nejlegendárnější hry a to fotbalu, nebo také dětské pracovní síly. (Samozřejmě nejsem toho podporovatelem, ale kdo by neznal Olivera Twista). Co se týčen celkového hodnocení tak zůstanu na 70%. Sice bych jim dal možná i o 10% procent méně, ale tahle série mě bavila o něco míň, než dvojka nebo Black Flag.

Jsem zvědavý, kam se podíváme příště.

Pro: Nové období, závody s kočáry, hák.

Proti: Po pár hodinách jednoznačný stereotyp, pár novinek.

+6 +7 −1

Far Cry 3

 • PC 80
Třetí díl k titulu Far Cry 3 se podle mého názoru velice povedl. Otevřené prostředí jsme mohli zažít již u druhého dílu, ale tropit se džunglí a jen tak si plavat v čistém oceánu byl pro mě zážitek. Nehledě na to, létat na rogalu.

Co se týče dabingu a hereckých výkonů, tak opravdu smekám, hlavně Vaas jakožto první z nepřátel. Určitě bude spadat do mého žebříčku dobrých záporáků.

Hratelnost se opravdu dá naučit rychle, nápaditost v RPG stylu jak vylepšovat své schopnosti, které se potom "vytetují" na levou ruku. Ona pak tak ruka vypadá opravdu hezky.

Já osobně jsem byl se hrou velice spokojen, co se týče dějové linky tak trošku delší by neuškodila, ale naštěstí hra dokáže zabavit na více hodin, díky vedlejším úkolům, nebo hledáním sběratelských předmětů různě po chrámech, nebo pod vodou.

Co musím podotknout a zdůraznit, že mě velice pobavilo, tak to byla krásná hudba v poslední misi z Apokalypsy. :)

Pro: Nádherné prostředí, hudba

Proti: Krátký hlavní příběh

+12 +13 −1

No One Lives Forever 2: A Spy in H.A.R.M.'s Way

 • PC 85
No one Lives Forever 2 alias NOLF dvojka je zpátky a tato hra je výborným nostalgickým zážitkem. Co se týče příběhu, tak zde nechybí humor 60. let s agentkou Archer v hlavní roli.

Velice povedené pokračování prvního dílu a jsem rád, že se naše agentka vrátila v roce 2002 zpátky na scénu. O to víc bych si přál aby se vrátila i ve třetím dílu, ale to už je spíše můj sen, než skutečnost.

Jen, pro co bych měl výtku je krátký příběh, mohl být delší a tím pádem více herních hodin strávených s naší sexy prsatou agentkou.

Pro: Povedené pokračování, dabing, Japonsko

Proti: Kratší příběh

+10 +13 −3

The Incredible Adventures of Van Helsing

 • PC 65
Po dohrání této hry, jsem ani nepochopil to, že hra už definitivně skončila. Pro mě to bylo velice divné zakončení příběhu.

Co se týče hratelnosti nic proti tomu nemám, ale bohužel příběh nijak moc nevynikl. Hra přechází do stereotypního režimu a pouze zažranému hráčí se snad podaří dohrát celou hru, která není nikterak dlouhá.

Ovšemže si stihnete částečně trochu zamilovat Katarinu a její pomoc velice dobře oceníte, i když většinu práce uděláte vy sami, nezbývá nám nic jiného, než doufat, že druhý díl bude na tom lépe, a po tomhle dohrání se vrhnu i na díl druhý.

Já tedy dávám 65% pomohla tomu grafika, která se dle mého názoru povedla. Doufám, že v druhém díle bude ještě lepší.

Pro: Připomíná Diablovku, grafika.

Proti: Přišlo mi to velice krátké, stereotyp.

+5 +6 −1

Life is Strange - Episode 1: Chrysalis

 • PC 95
Hra Life is Strange mě přivádí k nízké melancholii a dokáže mě zamyslet se nad svým životem, zda nepociťuji melancholii také.

Každý z nás má své dny, kdy by nejradši unikl před celým světem a raději by nikoho neviděl. A to mi připomíná hra Life is Strange.

Námět na příběh není vůbec špatný, ba naopak, dát to do filmu a zpracovat přesně jako takhle hra, byl bych velice nadchnut a hned bych si ji dal do sbírky mezi mé Blu-ray disky.
Nedokázal jsem se od této kapitoly odtrhnout a hned se těším na pokračování a jak to celé vůbec dopadne. Velice mě těší, že si můžu pohrát se svoji budoucností (tedy s budoucností hlavní hrdinky), a tím pádem určit později celý konec hry.

Dabing pro tuto hru je jako dělaný, a vyhovuje mi v každé postavě. Já někdy osobně říkám, že některé postavy jsou lepší ve hře nadabované než na stříbrném plátně.

Hudba je velice zajímavá a na srdce pohlazená. Já jakožto posluchač disko hudby, se v tomto oboru moc nepohybuji, ale mohu říci, že tento styl hudby bych klidně rád poslouchal.

Co se týče hratelnosti, tak je to to samé jako Dreamfall, nebo série Walking dead, akorát na rozdíl od nich si více zahraji než rozhodovat své odpovědi. Proto s tím neám žádný problém.

Jak už jsem zmínil, nemohu se dočkat dalšího pokračování, takže návykovost pro tuto hru je 100%

Opravdu se těším na další díl.

95%

Pro: Hratelnost, hudba, focení, melancholie.

+28 +30 −2