Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Danganronpa: Trigger Happy Havoc

Danganronpa: Kibō no Gakuen to Zetsubō no Kōkōsei

85
14 hodnocení Platformy
Žánr:
adventura > vizuální román *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
25.11.2010 PSP
11.02.2014 Vita
18.02.2016 PC
14.03.2017 PS4
Vývojáři:
, (Vita verze), (PC verze, PS4 verze)
Hope's Peak Academy, škola určená pro ty nejtalentovanější jedince ve svých oborech. Setkávají se v ní nejlepší sportovci, nejchytřejší studenti, ale i třeba nejlepší jasnovidec. Do prvního ročního nastupuje i Makoto Naegi, který byl do elitní školy vybrán náhodným losem a získává tak titul největšího šťastlivce. Jenže ihned po příchodu je omráčen a probouzí se v učebně se zazděnými okny. Společně s ním je ve škole i čtrnáct dalších studentů. Situaci ještě komplikuje sadistický robotický medvěd Monokuma, který dává jasné instrukce: pokud se ještě někdy chtějí dostat ven, musí zabít někoho jiného z nich. Jenže pachatele nesmí nikdo odhalit, jinak bude zabit právě on. Začíná tak hra plná nedůvěry a utrpení.

Danganronpa je 2.5D vizuální novela s prvky adventury, kde hráč musí pomocí stop a výpovědí svědků zjistit totožnost vraha. Samotné odhalení probíhá pomocí tzv. Class Trial, který je v podstatě souhrnem několika různých miniher.

PC verze hry je portem z handheldu PS Vita, který samotný je remastrovanou a rozšířenou verzí, pouze v Japonsku vydané PSP verze. Vyšla také dvě pokračování s podtituly Goodbye Despair a Killing Harmony a akční spin-off Danganronpa Another Episode: Ultra Despair Girls.


Poslední diskuzní příspěvek

Shoggot: Opravdu. Pravdou je, že jsem čekal od této hry různé klišé v podobě béčkových hororových námětů, ale "bohužel" se tak nestalo a tím…

Nejlépe hodnocené komentáře

  • Vita 80
Takže příběh ve zkratce, byli jste z nějakého podivného důvodu vybráni do Akademie do které chodí a jsou voleni pouze studenti kteří jsou ve svém oboru naprostá jednička. Takže je tam třeba nejlepší Gamblerka, nejlepší Detektiv apod. No a vy jakožto ničím nezajímavý člověk do této Akademie která se jmenuje "Hope's Peak" už chodíte taky.

Každopádně první den začíná vcelku normálně, omdlíte a probudíte se ve třídě z polospánku s hlavou položenou na dřevěnou lavici. Oka, na tom by nebylo nic divného, stres s vámi může udělat i tohle. To zvláštní ale je, že všechny okna jsou zabarikádovaný nějakým železným plátem. Po chvilce hlavní hrdina zjistí že tam není sám a nebyl jediným který zkolaboval. Náhle potkává mám pocit asi čtrnáct dalších studentů kteří vědí o tom co se jim stalo taky naprosté...nic. Pak BUUUUUUM začne na vás mluvit medvídek Monokuma, který následně dává studentům motivy k tomu aby se mezi sebou vyvraždili. Jop, to je příběh v kostce.

Studenti se nemohou jak dostat ven a vy sledujete jak jim to pomalu začíná lézt na mozek a do toho je úchylně obtěžuje rozjuchaný místy i přeteplelý medvídek Monokuma, který vás popohání aby jste se zavraždili. Když někdo někoho zabije tak pak následuje takový "Class Trial" ve kterém musíte přijít na to kdo je vrah. Když to zjistíte pokračujete dál a vrah bude potrestaný. Neuhodnete to ? Tak vrah vyhrává je propuštěn a všichni studenti budou zavražděni.

Vy v tomhle "Class Trialu" musíte vše odkrýt, použít argumenty, ukázat důkazy a tak, je to prostě silně Revampnutý Ace Attorney. Mimo to je hra silně ukecaná Vizuální Novela.

Scénář je na neskutečně vysoké úrovni a nabízí jak silný psychologický thriller tak místy i pěkně černou a zvráceno bláznivou komedii. Bohužel i tady se najde pár těch chyb. Ne není to dabing, ten je kupodivu slušný, i když ho není hodně (hlavně si ho užijete při "Class Trialu").

Tou hlavní chybou je přepálená délka, tvůrcům chyběla nějaká režie a bez takových deseti hodin by se to obešlo. Jde totiž o to že každá kapitola hry je prakticky stejná: Objevujete nově odemknuté části, najdete nějakou sotpu kterou Monokuma hned vyvrátí, následně se stane vražda, vyšetřujete a pak Class Trial. Takhle to jede pořád, vás to baví ale ke konci začnete být toho silně přejedený, navíc když teprve hodně věcí se začne konečně pořádně řešit až cca posledních pět hodin hry. Nemluvně o tom že občas vám tvůrci musí něco opakovat klidně 5x za sebou a to vás pak už taky unaví.

Jinak je to ale výborná záležitost s dobře napsanými postavami, nikdy nevíte co se stane dál a to napětí vás u toho bude držet. Jo a PS: Můžete trávit i volný čas s ostatními charaktery a dávat jim dárečky.

Pro: Postavy, příběh, soundtrack, Monokuma,Dabing,

Proti: Přepálená délka a s ní lehce repetetivnost, občas zbytečné dialogy.

+11
  • PC 90
Právě teď píšu čerstvý komentář na dohranou hru před necelou půl hoďkou.

Jedním slovem "Wow".

Musím upřímně říci, že nejsem velikým fanouškem Japonských her a to zatím jsem hrál Tales of Zestiria, který mě také nadchl. Tak oproti Zestirii, jsem si tuhle adventuru sakra oblíbil.

Výborné různé zvraty, skvělý nápad, hned jsem si oblíbil i charakteristiky postav, které se ve hře objevily a samozřejmě dlouhá doba hraní na to, než vůbec dosáhnete konce. Já opravdu nemám žádnou výtku k téhle hře, je to moje první pořádná Japonská adventura a druhou hru (neboli má první) bylo zase RPG což je taky z jiného douška.

Opravdu propracovaný příběh, který dává smysl, ještě k tomu to je detektivní thriller, což je pro mě nejlepší kombinace.

Opravdu za mě dávám 90% - Ještě že je další díl, na který brzo půjdu!

Pro: Příběh, postavy, detektivní thriller, dlouhá hratelnost

Proti: Někdy zbytečné dialogy :)

+7