Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Danganronpa: Trigger Happy Havoc

Danganronpa: Kibō no Gakuen to Zetsubō no Kōkōsei

86
10 hodnocení Platformy
Žánr:
adventura > vizuální román *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
25.11.2010 PSP
11.02.2014 Vita
18.02.2016 PC
14.03.2017 PS4
Vývojáři:
, (Vita verze), (PC verze, PS4 verze)
Hope's Peak Academy, škola určená pro ty nejtalentovanější jedince ve svých oborech. Setkávají se v ní nejlepší sportovci, nejchytřejší studenti, ale i třeba nejlepší jasnovidec. Do prvního ročního nastupuje i Makoto Naegi, který byl do elitní školy vybrán náhodným losem a získává tak titul největšího šťastlivce. Jenže ihned po příchodu je omráčen a probouzí se v učebně se zazděnými okny. Společně s ním je ve škole i čtrnáct dalších studentů. Situaci ještě komplikuje sadistický robotický medvěd Monokuma, který dává jasné instrukce: pokud se ještě někdy chtějí dostat ven, musí zabít někoho jiného z nich. Jenže pachatele nesmí nikdo odhalit, jinak bude zabit právě on. Začíná tak hra plná nedůvěry a utrpení.

Danganronpa je 2.5D vizuální novela s prvky adventury, kde hráč musí pomocí stop a výpovědí svědků zjistit totožnost vraha. Samotné odhalení probíhá pomocí tzv. Class Trial, který je v podstatě souhrnem několika různých miniher.

PC verze hry je portem z handheldu PS Vita, který samotný je remastrovanou a rozšířenou verzí, pouze v Japonsku vydané PSP verze. Vyšla také dvě pokračování s podtituly Goodbye Despair a Killing Harmony a akční spin-off Danganronpa Another Episode: Ultra Despair Girls.


Poslední diskuzní příspěvek

Shoggot: Opravdu. Pravdou je, že jsem čekal od této hry různé klišé v podobě béčkových hororových námětů, ale "bohužel" se tak nestalo a tím…

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 90
Právě teď píšu čerstvý komentář na dohranou hru před necelou půl hoďkou.

Jedním slovem "Wow".

Musím upřímně říci, že nejsem velikým fanouškem Japonských her a to zatím jsem hrál Tales of Zestiria, který mě také nadchl. Tak oproti Zestirii, jsem si tuhle adventuru sakra oblíbil.

Výborné různé zvraty, skvělý nápad, hned jsem si oblíbil i charakteristiky postav, které se ve hře objevily a samozřejmě dlouhá doba hraní na to, než vůbec dosáhnete konce. Já opravdu nemám žádnou výtku k téhle hře, je to moje první pořádná Japonská adventura a druhou hru (neboli má první) bylo zase RPG což je taky z jiného douška.

Opravdu propracovaný příběh, který dává smysl, ještě k tomu to je detektivní thriller, což je pro mě nejlepší kombinace.

Opravdu za mě dávám 90% - Ještě že je další díl, na který brzo půjdu!

Pro: Příběh, postavy, detektivní thriller, dlouhá hratelnost

Proti: Někdy zbytečné dialogy :)

+6+6 / 0