Crowns and Pawns: Kingdom of Deceit

06.05.2022
28.09.2023

Příběh sleduje na první pohled zcela obyčejnou dívku Mildu, která bydlí v Chicagu. Jednoho dne obdrží dopis, v němž se píše, že její dědeček zesnul a zanechal po sobě starý dům coby dědictví. Dům se však nachází v Litvě a tak s finanční pomocí pár přátel dorazí do Evropy, aby se o dům postarala. Děj však nabere nečekaný vývoj poté, co Milda zjistí, že se někdo do sídla násilně vloupal a po něčem pátral. Brzo poté navíc dostane výhružný telefonát od neznámé osoby. Je jasné, že Milda narazila na lidi, kteří se neštítí žádných zločinů, ale ani to nesníží její odhodlání dobrat se pravdy o svém dědictví, rodině a starobylé relikvii.

Jedná se o dobrodružnou point-and-click adventuru inspirovanou klasickými tituly jako například Broken Sword, Monkey Island nebo Syberia. Po stránce hratelnosti titul nevybočuje z řady a tak na hráče čeká klasické sbírání a kombinování předmětů, pátrání napříč mnoha ručně kreslenými obrazovkami, vedení dialogů s různými postavami nebo řešení hádanek a hlavolamů. S postupujícím dějem hráči nenásilnou formou získávají poznatky o historických reáliích Litvy, přičemž i mnohé lokace jsou vytvořeny podle reálných míst. Hráči mají na začátku možnost vybrat si vzhled hlavní postavy a také její zaměstnání, což ovlivní volby v rozhovorech i řešení některých puzzlů.

Jelikož sleduji nové hry, které vyjdou v daném roce a dělám si poznatky a jelikož mám rád point & click adventury, tak mi nemohla uniknout tato malebná adventura ze severní země Litva.

Malebná hříčka, která nejprve působí ve stylu My Little Pony, a to díky tomu, že můžete své hlavní hrdince vybírat oblečení každou chvilku. Zprvu se zdá, býti adventura nevinná, ale poté se ukáže oč tu vlastně běží.
Snažíte se zjistit, proč vám váš dědeček zanechal celý dům v Litvě a snažíte se přijít na kloub oné záhadě.
Co se týče hratelnosti tak jsem nenarazil na žádný problém. Malinko trošku pokulhávaly některé puzzly, které byly krkolomné až nervy drásající.

Příjemná hra, která nepotěší ale ani neurazí.

Pro: Historie Litvy

Proti: Krkolomné puzzly, obyčejný příběh