A Musical Story

02.03.2022
03.03.2022

A Musical Story je rytmická hra, odehrávající se na pozadí 70. let. V silně stylizované grafice hráč prozkoumává vzpomínky mladého kytaristy Gabriela, upoutaného na nemocniční lůžko. Pomocí své hudební paměti se Gabriel snaží vyrovnat se svou situací a vzpomenout si na uplynulé události. Každá správně zahraná melodie otevírá novou kapitolu Gabrielovy minulosti a postupně beze slov, jen s pomocí hudby a vizuálu, odhaluje pravdu.

Hra se skládá z 25 kapitol, představujících vzpomínky hlavního hrdiny. Každá z kapitol je píseň rozdělená na několik segmentů, během kterých má hráč za úkol poslechnout si několikavteřinový výsek z písně a následně jej stisky kláves napodobit. Perfektní zvládnutí všech písní může zpřístupnit tajnou kapitolu.

A Musical Story je debutem nezávislých francouzských vývojářů Glee-Cheese Studio.

Tak schválně, tuto hru jsem si přečetl v časopise Score a jelikož já jakožto umělec, jsem si musel vyzkoušet zda-li opravdu mám hudební sluch.

Až na pár chybiček tak se musím pochlubit, že se mi celkem dařilo. Hudba 70. let Hippies, pohoda jointíček a cesta autem přes celou Ameriku co víc si přát. Hratelnost podobná Pataponům byla pro mě zajímavá ale víc herních mechanik tam nenaleznete. Je to právě ta hra, kdy přijdete z práce a chcete si zarelaxovat tak si dáte kapitolku denně a za chvíli ji máte dohranou. Jenže příběh odehrávající se na pozadí vás nutí jít dál v příběhu a jste zvědaví jak to vše celé dopadne.

Pro: Rytmus, pohodička

Proti: Krátké, repetetivní