Neighbours from Hell

Sejmi Souseda

20.06.2003
25.05.2017
01.06.2017

Zlomyslná taškařice těžící z vděčného námětu sousedských vztahů zpracovaná formou televizní show. Jakožto zlomyslný uličník se v každém dílu vkrádáte do domku svého nevrlého, tlustého, hloupého a ošklivého souseda s cílem provést mu v přímém přenosu během časového limitu co nejvíc lotrovin. Soused vás pochopitelně nesmí spatřit, a tak za jeho zády vesele ucpávate záchod, sypete kuličky po zemi, měníte deodorant za lepidlo atd. Čím víc naschválů nebohému sousedovi provedete, tím víc zuří, diváci nadšeně fandí a sledovanost roste. Postupem času se zpřístupní i části domu, které byly zpočátku zamčené a manévrovací prostor se tak rozroste od sklepa až po půdu. Běda ale jak vás běsnící soused chytí, pořádná nakládačka vás nemine a kolo si musíte volky nevolky zopakovat.

Neighbours from Hell je kratší záležitostí. Dočkala se také druhého dílu s názvem Neighbours from Hell 2: On Vacation.

Hra vyšla i na konzoli Xbox. Na této konzoli je hra upravená a obohacená o nové vtípky a pekelnější problémy. Sousedova matka je i u něj doma.

Příjemná odreagovačka na líné odpoledne či večer, kdy není nálada dělat nic jiného či se nikomu nechce do hospody. Úkoly, které musíte jako hráč plnit, jsou logické a vpodstatě vás napadnou samy od sebe, když se podíváte na herní plochu. Hra je lehká, je s ní docela sranda a na nic víc si nehraje...což je možná škoda, protože tenhle koncet má na víc, si osobně myslím...
I když je tak krátka (údaj dvě odpoledne se mi zdá hodně přestřelený, spíše tak 4 hodiny), je nesmírně zábavná. Určite je hodně veliká nevýhoda opakování různých rošťáren (vajíčko v mirovlnce, perly do koupele místo bonbónů), ale zábava je to nesmírná. Navíc se dá koupit společně s dvojkou za 250 korun.
A to se vyplatí!

Pro: Nápad, stylová grafika, humor

Proti: délka, opakování některých vtípků

Potřeboval jsem do herní výzvy 2018 nějakou rychlovku a tak jsem na doporučení uživatele zapařil tuhle jednohubku. A k mému údivu je to vlastně zábavná hra, která má lepší stealth než Assassin's Creed (lol). Využívá komicky stupidních naschválů, které znáte z Toma & Jerryho, má jednoduchou mechaniku pro 2 styly přístupu - po špičkách a fofrem - a nutí váš mozek přemýšlet opět tím dětským způsobem jako je např. zakorkovaná puška, ručník od krému na boty a podobné kulišárny. V každém levelu máte údaj o zbývajícím čase, použitých "tricích" na souseda i to, kolikrát jste ho xmrti vytočili a kompletnost. Ne vždy jsem měl nad 90 %, ale ve většině času mě to bavilo (občas je třeba hledat předměty pozorněji) a díky starší grafice jsem se alespoň vrátil do dětských let. Dost možná sáhnu po ostatních pokračováních.

Herní výzva 2018 - Sousedy si nevybereš

Pro: Komičnost, jednoduché mechaniky, přiměřená hrací doba

Proti: Někdy prostě nevíte, co s věcí provést, pitomý soused.

Neighborous from Hell je krásná hra. Velmi originální. A proč jsem tomu dal 80%?

No přece proto, že zde škodíte sousedovi za to, že je na ostatní lidi zlý i na vás. Jeho každodenní život mu narušíte v podobě různých triků a upravováním jeho předmětů. Třeba namazání lepidlem dalekohled, nebo ucpáním záchodu, vylepšením krému na opalování medem - který mají rády včely :) A podobné vylomeniny. Pravda, některé vtípky se opakují a téměř v každé epizodě soused spadne na zem.

Zpracování hry je opravdu krásné. Byt je udělán opravdu detailně. V každém díle má v bytě něco nového. Je to kombinace 2D a 3D grafiky. Zvuky jsou taky dobré. Velmi věrohodné prdění či zvracení a nebo sousedovo řvaní :) No a spousta domácích zvuků.

Libí se mi, jak Woody čeká a je nervozní, tak klepe na monitor :) A zvuk je jak by klepal do skla.

Na druhou stranu je hra hodně krátká. Nabízí se otázka, jestli by delší hra byla taky takto zábavná. Těžko soudit.

Pro: Vydařená grafika, animace, zvuky. Pěkně zpracovaný byt. Originalita.

Proti: Krátké.

Neighbours from Hell je pro mě velice originální, zábavnou, vtipnou a povedenou hrou. Úžasná cartoon grafika (sice jen 2D, ale o to hezčí). Ale hlavně hratelnost a vtip dělá tuhle hru tak skvělou. Líčit pastičky na souseda je skutečná zábava, vše je doprovázeno napětím, humorem a dokonce se u toho musí i přemýšlet.
Slabinou hry je její délka, skutečně jen pár hodin - škoda že nejde o freeware, to by jinak byla úplná bomba.

Pro: Humor, cartoon grafika, originalita, zábavnost.

Proti: Krátká hrací doba