Neighbours from Hell 2: On Vacation

Sejmi Souseda 2

logická > nezařazeno *
27.02.2004 PC
Zlomyslná televizní show pokračuje. Tentokrát se šprýmař Woody rozhodne znepříjemňovat život svého souseda přímo na jeho dovolené. Cestovat budou po mnoha exotických lokacích a dokonce potkají i nové lidi, jako třeba sousedovu drahou stokilovou máti nebo svalnatou Olgu, na kterou chce soused zapůsobit. To by ovšem nesměl být kolem její syn. Vtípky řádně přitvrdily, tak se připravte na vyměňování čokoládové zmrzliny za kravské exkrementy nebo čištění bot sekačkou na trávu.

Výborná humorná hra. O něco lepší než předchůdce. Postavy jsou naprosto šílené, humor všude, pasti vynalézavé, grafika je na stejné urovni co…

Druhý díl byl podle mě trochu přehnaný. Od souseda, který dělal běžné činnosti, jako je koupání, praní, vaření, jsme se dostali k sousedovi, který deptá slony, ničí hrady z písku a předstírá, že je diktátor. A Woody, který jen pokládal mýdla na zem, nebo schovávat na sedačku prdící polštář, tu najednou zaměňuje zmrzlinu za ho*** a strká do misky s lentilkama vonné tablety z pisoáru… Trochu extrémní…

Ale to asi nebylo příčinou toho, proč mě to tak nějak bavilo míň, než první díl a občas jsem se k hraní musel nutit. Neříkám, že to nebyla prdel, ale prostě se mi někdy do NFHII nechtělo a raději jsem si zapl něco jiného.

Co se týče hratelnosti, tak na jednu stranu vítám, že tu přibylo adventuření - už nejde jen o to najít klíč a odemknout s ním lékárnu v koupelně, ale často se to pomocí jednoho předmětu musí získat jiný. Jenže někdy je kvůli tomu celá hra natolik komplikovaná, že se mi nepodařilo objevit poslední dvě/jednu věc, kterou jsem musel sousedovi provést. A mnohdy taková výměna předmětů ještě zahrnuje mini hru, kdy musím udržet kurzor myši uprostřed kolečka po určitou dobu. To je pochopitelně velice otravná a nudná minihra, a je to jedna z věcí, u které bych se nezlobil, kdyby ji tvůrci vystřihli.

Jinak poslední dvě mapky (nepočítám tu úplně poslední na lodi) byly docela hardcore. Triků, které lze připravit sousedovi bylo AŽ 9 a kromě souseda tu navíc otravovala jeho matka. Byl jsem v podstatě rád, že už hra končí… Nejvtipnější na celé hře je dozajista sousedova žena, která pokaždé, když soused něco vyvedl, se rozběhla a brutálně ho dobila pěstmi. (To je trochu kruté, protože sousedova matka dávala jen na zadek :))
Neighbours from Hell 2 už mě nebavil tolik, jako první díl. Herní principy se v podstatě nezměnily, ale novinek je samozřejmě celá řada, už jen z toho důvodu, že jsem tentokrát neškodil sousedovi u něj doma, ale zajel jsem mu zpříjemnit jeho dovolenou.

Záškodnictví je tu znovu v plném proudu, a tak jsem strčil kraba do chladícího boxu, nasadil žraločí ploutev na miniponorku, dal petardu místo párku do rohlíku, přibil vodní lyže na molo nebo nastražil pružinu pod skákací prkno.

Za naštvání souseda získávám místo sledovanosti jakési mince a nakonec i zlatou sošku, což mi nepřišlo jako nejlepší odměna. Navíc jsem si musel hlídat ještě sousedovu matku, což byl v některých lokacích vcelku oříšek. Sice je dvojka o něco delší, ale přišlo mi to spíše zbytečně nastavované, pokud si některý díl zahraji znovu, bude to jednička.

Pro: trápení souseda, některé pasti, některé lokace

Proti: občas zbytečně uspěchané, sousedova matka, odměna za naštvání

Tohle je vpodstatě hříčka na jedno odpoledne. Vypadá to jako nějaká lepší indie hra. Měl by to být freeware.

Nicméně hra mě bavila, je to sranda, a přejet celou hru na 100 procent, je celkem těžké. Graficky je to srandovní, ale není to nic moc. No já si prostě nemůžu pomoct, připadá mi to jako freeware. Kdyby to nebylo u časopisu, asi bych si to nikdy nezahrál.

Pro: Je to sranda.

Proti: Za tohle mám platit?

Pokračování kruté sousedské hry je tady. Soused vyráží na dovolenou kolem světa a náš oblíbený chytrolín Woody je mu neustále v patách, aby na něj mohl přichystat ty nejvypečenější pastičky. Dostanete se tak na různá místa po světě, jako třeba k čínské velké zdi nebo do Mexika.

Druhý díl je oproti svému předchůdci delší. Je tu více levelů a ty jsou stále zapeklitější a zapeklitější.

Celkově se mi zdá, že hra náročností přitvrdila - dobře, přiznávám se, na mě to někdy bylo až moc zapeklité :-) Hlavně pozdější levely jsou hodně rozsáhlé. A když k tomu přidáte ještě drsnou sousedku, která vás taky nesmí načapat, je to fakt o rychlost, nervy a hodně rozumu. Hra mě ale celkově už tak nenadchla.

Pro: Stále odpočinkové a srandovní s trochou přemýšlení a cartoon grafikou.

Proti: Už to stačilo a čeho je moc, toho je příliš.