Je to tu už i v příslušném vlákně se slevami. Ale kdyžtak pro jistotu i sem - hra je zadara na Epicu.
Mě by se líbilo kdyby udělali základnu velkou kosmickou loď a vyrazilo se do vesmíru zničit emzackou hrozbu jednou provždy :)
Ale jak jsem psal, po stránce mechanik hry moc nevím co by ještě mohli vymyslet. Možná se zbavit te komiksové grafiky a udělat to víc brutal.
Pod vodou nevím, sice teror pod vodou byl bezva, ale je to trosku debilni, tak nějak, na dnešní pomery :) Možná jako další dlc ke dvojce by to šlo.
@BUMTARATA (26.08.2021 11:04): Ja by som nesmútil, počítam s tým, že až dokončia túto Marveláreň, tak sa vrátia ku XCOM 3, majú to moc dobre našlápnuté, než aby túto značku po úspešnej resuscitácií nechali vykapať.

Chimera Squad som vždy bral ako spin-off, ktorý má preklenúť čakanie na plnohodnotnú trojku (podobne ako Batman: Origins)
@SilentWolf (26.08.2021 10:48): No ono možná s tím xcomem nemají moc kam jít dal, aby to pořad byl xcom. Navic ten počet různých klonů taky není zrovna malý.
Já se spis soustředím na tu finální ( asi ) verzi Phoenix pointu co za chvíli má být na konzole.
Nehrajete teď někdo?
Už druhej den mi nejde hra spustit. Ostatní přes Steam mi přitom normálně běží.
Vůbec netuším...
@Zdendin (13.10.2020 16:59): Jestliže nemáš WotC, tak ti nezbývá než čekat, až dostaneš, jestli vůbec, misi, ve které máš eskortovat/zachránit VIP. V takovém případě by VIP měl být jeden z tvých zajatých vojáků. Obávám se ale, že celou jednotku takto zpět nezískáš.
Zdravím. Opět prosím o nějakou radu. Tentokrát v Xcom2. Hru hraji na Iron mana. Celou dobu v pohodě. Jsem cca za půlkou hry. Odhadem tak 50h a pak se stane katastrofa. Časově omezená mise. Když už jsem skoro doběhl na místo vyzvednutí tak mi hra ono místo pro vyzvednutí vojáku posunula, že prý bylo prozrazeno. No paráda , pak bylo tak daleko, že jsem tam ve zbývajících 3tazích již nestihl s jediným vojákem doběhnout. Loď mi odletěla doslova před nosem. Přišel jsem o všechny mé nejlepší vojáky. Napsalo to, že jsou zajati. V památníku padlých nejsou. Další postup hry je myslím téměř nemožný, protože ostatní jednotky až asi na 2 jsou dost bažanti. Je možné zajaté vojáky, kteří nestihli včas dojít na místo vyzvednutí nějak zachránit-osvobodit? Díky všem za rady. Jinak je to 50h hraní v h….u ☹
predpokladam ze nemam naletet na slevu na GOGu a xcom 2 vc. datadisku (za cca 30 ojro dohromady) nemam kupovat neb se od meho @ntz (komentář) nic nezmenilo ? pokud jsem prvnimu modernimu xcomu dal 70% tak 2-ce bych musel dat tak 50% pokud je tam vse jak v 1-cce
War of the Chosen ma dle steamu castecnou podporu ovladacu, tak to bude asi jedina sance no.

@Charllize (10.07.2020 20:10): Hraje se to na PC s gamrpadem stejne jako na konzoli. :) Ale uprimne mi prislo, ze to spousta lidi na PC hralo s gamepadem protoze k+m ve hre neni idealni.
Já to hrál a dohrál na X360 gamepadu a úplná pohoda, myslím že i tutorial ukazoval všechny tlačítka správné gamepadové. Jediný fail byl teda v tom, že jsem musel zapnout gamepad a až potom hru. Když už hra běží, tak to nově připojený gamepad nezaregistrovalo. Ale hrál jsem teda rovnou XCOM 2: War of the Chosen datadisk, možná to v původní hře fakt chybí.
@Charllize (10.07.2020 17:59): Jde to hrát na gamepadu ale je to jen převedený K+M na tlačítka a páčky. Není to ofiko gamepad podpora.

@marwel (10.07.2020 19:28): Vůbec bych neremcal kdyby to byl jen PC titul. Ale že to vyšlo na konzole tak tu podporu mohli dodatečně nahrát, ne!!!??? To už nemůže být takový problém, když to má první díl.
Například k Renowned Explorers: International Society jsem si to nastavil v Big Picture a hrál na gamepadu a řekl jsem ani popel ale Xcomu jsem to prostě čekal, a to zamrzí. Ale je pravda, že i Steamu není podpora gamepadu napsaná.

Teď Xcom odložím a možná se k němu vrátím až budu mít chuť to hrát na K+M.
@Strady (10.07.2020 17:48): XCOM 2 byl primarne vyvijen jako PC titul, konzolovky vysly o pul roku pozdeji. Tu podporu mohli pridat dodatecne, ale asi se jim to jevilo jako zbytecna prace, kdo by to tak na PC hral. Podobne jako EA a PC verze Mass Effectu. Doufam, ze ten remaster ME uz podporu gamepadu na PC mit bude. Pokud tedy na PC vyjde. A pokud vubec nejaky remaster bude. :P
Tak jsem se těšil na Xcom a pánové mě doběhli...Na PC verzi neudělali ofiko podporu na gamepad. Je tu pouze pseoudo podpora jakou si můžu sám vytvořit v Big Picture sám a to přitom je konzolová verze, acho jo

Je mi jasný, že to dostanu sežrat. Přece strategie se hrají na K+M!!! Ale už takhle jsem hrál první Xcom a hrál se dobře. Fakt to nechápu proč to tam není... No nic tak konečně třeba dám Shadow Tactics: Blades of the Shogun
@SilentWolf (03.05.2020 11:24): To je pravda, kór se zaplími všemi DLC při War of Chosen je hra náchylnější k nevyrovnaným bojům. Naštěstí jich není moc, za hru potkáte 1-2 takové boje. Občas žádné. Já už teď vím, čemu se vyhnout, abych měla správný gear a nestalo se mi to :)
Mě třeba přijde vanilla XCOM 2 oproti XCOM 2 Complete Edition jako "nahá" verze.
(Ne, že by i ta nahá verze nestála za koupi.)
Děkuji pánové, Slingshot dlcčko nebyl úplně marný. Budu se tedy pídit asi po samostatném Xcomu 2
Jak moc jsou zásadní DLCka co jsou v Choise Reinforcement Pack + Resistance Warrior Pack? Je to něco jako u jedničky Enemy Within?
Ahoj, prosím o pomoc, zrovna jsem začal hrát XCOM 2 a nevím jak vylézt na střechu. Když přijdu k žebříku, tak se zobrazí šipka nahoru, ale nevím na co má kliknout, prostě voják zůstane dole a nic se nestane. Střecha je průhledná, takže tam kliknout nejde.
Kompletní edice mě zabavila na 95 hodin, a to už sem měla zmáklé mechaniky z vanily. Pokud přihodíme blbůstky kolem (legacy), tak to je dalších pár hodin navrch.
Co mě ale po dlouhých letech doslova vyděsilo... před pár dny sme s manželem zkusili MP a ten je snad v horším stavu, než Anthem při launchi.
@pajmič (20.10.2018 15:02): To si dokážu, jak tahle hra umí pít krev :D Když si vzpomenu na všechny bugy, nuznou optimalizaci, zjednodušení a někdy fakt úsměvné šance na zásah z jednoho metru. Tu hru lze nemít rád z mnoha důvodů.
Ono dost očekávání u té hrsy vzbudilo to, že to bylo obestřeno spousty rumours o tom, jak to bude remake starého X-COMu a pod. Kdyby se to jmenovalo jinak, tak by člověk nic neočekával a jen se královsk bavil. Jako já jsem na to jako staromilec samozřejmě dost prskal, hlavně než jsem si zvykl, ale líbila se mi příběhová linka, docela jsem si užil výzkum a modifikaci vojáků a vlastně se mi líbila dost i grafika ve městech.

Jinak já se těším, až si najdu konečně čas na Xenonauts. Ten je starému UFO mnohem blíže.