@TombSpirit (23.01.2021 22:02): Což je nějaký nesmysl, protože

Minimální HW požadavky Warcraft 3: Reforged
Procesor: Intel Pentium D nebo AMD Athlon 64 X2
Grafická karta: Nvidia Geforce 6800 nebo ATI HD 3650 Pro (256 MB VRAM)
Operační paměť: 2 GB RAM
Pevný disk: 3 GB volného místa
Operační systém: Windows 7/8/10 (64bit)

Našel jsem i na game database toto.

Warcraft 2: Tides of Darkness at recommended sys specs on a 1920x1080 screen resolution will be if your PC has at least the GeForce 2 MX 400 64MB/Radeon 7000 64mb graphics card. The CPU required to meet recommended requirements is either an AMD Athlon MP or Intel Pentium III processor. This type of gaming rig will deliver you around the 60 Frames per second. 32 MB will also be needed to achieve the Warcraft 2: Tides of Darkness rec specs and get 60FPS. We suggest a 20 year old PC to play smoothly.

Computer: Warcraft II: Battle.net Edition requires a 100% IBM PC compatible computer, with a Pentium 60 MHz or better processor and at least 16 megabytes of memory. ...
Computer: Warcraft II: Battle.net Edition requires a Macintosh with a PowerPC processor and 16 megs of physical RAM.
Je tady někdo, kdo by měl zájem si někdy zkusit zahrát pár her v bnet edici? Viděl bych to tak na hodinku hraní, zapnul bych na to stream, možná z toho udělal youtube video, kdyby to za to stálo... Předpokladem je ale aspoň nějaký základní skill v RTS.
@H34D (11.07.2019 07:51): On tam nejspíše opsal údaje z Anthology edice:), kde jsou uváděny přesně ty níže vypsané (a ještě třebas 300 MB místa na disku a grafická karta kompatibilní s DirectX 5).

Jenže ta edice obsahuje krom Warcrafta 2 a Diabla 1 ještě první Starcraft a ony požadavky tam jsou jen souhrnné pro celou edici, nikoliv pro každou hru zvlášť.
U klasického dosového Warcrafta 2 je to samozřejmě nesmysl, třebaže Anthology obsahuje Bnet edici.
@rikuhahl (11.07.2019 17:49): Však tady jsem doma i mezi kamarádama, no ne? :) Já sprostej na lidi, co přidávají nepravdivé zajímavosti asi budu. :) A samozřejmě sem tam nějakou nahlásím, když mě udeří do očí...
@H34D (11.07.2019 17:38): sprostej si buď doma, nebo mezi kamarádama, ale tady prosim ne. Mě třeba HW ani speedruny nezajímaj a přesto vás za to klidně pochválim :) Pokud ti nějaká zajímavost nevyhovuje, tak ji nahlaš a předělej ;)
@Crash (11.07.2019 09:09): Tak já jsem prostě sprostej, to musíš brát v nadsázce. :) Speedrunové rekordy mají nějaký základ v realitě, protože jednou byly platné a já jsem se snažil i některé updatovat, ale samozřejmě to není v mé moci sledovat 300+ her. Na druhou stranu tyhle informace o HW nárocích, jako tady přidal Tyrael, jsou naprosto zcestné a platné nikdy nebyly. Asi jsem trochu úchyl na ty HW nároky, ale v době, kdy jsem vyrůstal to prostě bylo důležité a bavilo mě zkoušet rozchodit hry na slabších sestavách apod. A tak nějak mě štve, když někdo bude chtít třeba prozkoumat herní historii, mrkne tady na profil Warcraftu II a jiných her a dočte se tam naprostý nesmysl, který mu nabourá představu o tom, jak to v dané době fungovalo.
@H34D (11.07.2019 07:51): S těma dementama bych brzdil. Ve stejném duchu bych se mohl ptát, proč jsou na DH "s prominutím dementi", co přidávají do zajímavostí speedrunové rekordy, které už za pár let neplatí. ;-) Obojí tu má své místo.

Nicméně beru připomínku k tomu, že ty informace o minimálních požadavcích byly mimo mísu. Upravil jsem to podle toho, co bylo uvedeno na obalu hry.
Svojí reklamou si mě přiměl mrknout do zajímavostí a nasrat se. Proč jsou na databázi, s prominutím, dementi, kteří ke hrám přidávají informace o naprosto zcestných HW nárocích? Jak může být miminum Pentium 90 a 16 MB RAM? Takový nesmysl bych snad nedokázal vygooglit ani kdybych chtěl.
Osobne jsem teda od Blizzardu hral hry v poradi Warcraft 1, Blackthorne, Warcraft 2, Diablo, chvilku Starcraft, kterej me ale moc nebavil, Diablo 2 a nakonec datace k obema Diablum, byt ten prvni neni od nich. Vse zhruba v dobe, kdy to vyslo a dal uz jsem jejich tvorbu nesledoval. Nemam pocit, ze by pak jeste vydali neco, co by stalo za zminku...;0)
Tak dvojka je ještě ze starý školy....delší mise...pomalejší postup....to mi chybí u trojky...ale diferenciaci ras ze trojky bych neměnil
@Všivák (15.03.2017 10:02): A to je právě to, mě ten příběh vůbec nezajímá :D Na můj vkus je to takový moc fantazy, což je žánr, kterej mi nikdy nepřirost k srdci. Takže jsem dával důraz na gameplay, kterej je však u všech dílů bezva (u dvojky však nejlepší, pro mě). Trojka mi taky nesedla svym grafickym zpracovánim, tyhle hry z počátku přechodu na 3D se mi prostě nelíběj. Podobně jsem to měl např. u Commandos série, kde jsem hltal jedničku, ale následující díly už hlavně kvůli grafice neřadim tak vysoko, ač jsou hratelnostně celkem dobrý :) No, každýmu se líbí něco.
[neexistující komentář]: Líbí se mi, že shledáváš dvojku lepší než trojku, taky to tak mám. Tady jsou sice rozdíly mezi rasami jen vizuální, ale hra pořád krásně vypadá a hraje se jedna radost. Do trojky jsem se musel občas nutit.
@MattRicks (10.02.2017 14:51): jako diskety 3,5 jsem používal pouze pro přenos wordovských dokumentu..atd.. jinak u nás všechno šlo z všemožných cd od špidla data procesing (dost drahý shareware verze :D )... ale eru vypalování, tu si pamatuju s nostalgií zase já.. když člověk musel koupit cd...uplatit vlastníka disku aby ho přepálil...... a jak postupně přicházely různý protipirátský ochrany :D (jsem si kvůli tomu nemohl dva roky zahrát icewind dale 2)....

steamu..gogu...originu atd. jsem přišel na chut až teprve nedávno....radši mám fyzickou originálku doma, na druhou stranu to, že můžu mít hru dostupnou během pár minut ke stažení..zvláště i ty kousky, který se blbě shání...to je k nezaplacení
Taky pamatuju doby, kdy se predavaly diskety, pak se pujcovaly hry na CD.. a raritne se koupila nejaka velka krabice jako originalka. Ale to bylo az pozdeji. Doba, kdy se lidi chodili divat na to, jak hrajete hry, jsou neskutecny. Nekolikrat jsem chodil se svyma CD a instaloval hru x a pak se dival, jak ty lidi jsou vtazeni do jinyho sveta. A bez toho myho cd by tu hru nikdy nesehnali. Epickej vyvoj. Dneska z kidz tohle nikdo nezna. Podobne jako my meli walkmany, ja nevim co vsechno. Dneska je proste mobil, na kterym jde uplne vse a je to vykonnejsi nez pocitace NASY v roce nevim kterym.
@Chark (10.02.2017 15:24): jj, zjišťování, který driver myši ze čtyř možných zabere méně paměti, co nacpat do které paměti, jestli použít nebo nepoužít EMS či smartdrive ... to byly časy :-)
@Tyrael (10.02.2017 09:16): Ale to pak měl hráč ke hře trošku bližší vztah, když samotný získání byla taková menší výzva. Asi proto spousta hráčů na tu éru tak nostalgicky vzpomíná. Získat hru byla první výzva, druhá byla zvládnout jí a třetí, na kterou dost často nedošlo, dokončit jí. Dneska pár hodin stahuješ, pár hodin hraješ a pak si uděláš na databázi další fajfku u dohrál jsem.

Klid, děcka, jenom vás škádlím ;-).
@Tyrael (10.02.2017 09:16): Diskety, to si pamatuju docela dobře. Pokud se nepletu, tak největší kolos byl Mechwarrior 2, který byl snad až na 50 disket.

Kdysi jsem tak kamarádovi půjčoval Magic Carpet a "omylem" jsem mu nedal jednu z posledních disket. Taky jich bylo asi 13. A musel si pro ni zpátky.

Dneska ani nevíte, jak je to všechno jednoduché, když si originál hru o velikosti 20 GB můžu koupit a stáhnout na Steamu na 3 kliknutí z pohodlí domova.
Kdo to nezažil, ten to nedokáže plně ocenit.
@MattRicks (09.02.2017 19:45): Tak tahle story je klasika vsech klasik. Me se stalo to samy u Heroes 2, ktery byly asi na 30 disket a kamos me to nahral v patek a pak jel nekam do prdele, takze jsem na nej cekal celej vikend. Pak se opakovala ta procedura s tim, ze se to pokazdy sbalilo jinak, soubory se smazaly... No proste bes. Heroes 2 jsem pak ale na 386 paril az do chvile, nez vysla trojka a tu hraju dodnes...
Na Warcraft II mám jednu hezkou vzpomínku z mládí.

Jeden kamarád (Míla) hru měl a já jsem to řekl druhému kamarádovi (Petr), u kterého jsem byl ten den na návštěvě. Petr, který po hře toužil, vypravil se i se mnou k Mílovi. Ten hru zabalil, tuším na 11 disket, zkopíroval a my vyrazili zpátky k Petrovi. U něj jsme hru dali kopírovat do počítače, ale bohužel jsme zjistili, že osmá disketa byla vadná. Tak jsme vzali jinou disketu a vypravili se zpátky k Mílovi zkopírovat osmou část. Jenže Míla to zabalené mezitím smazal a tak to musel celé zabalit znovu. Poté jsme zkopírovali pouze osmou část na disketu a šli zpátky k Petrovi. Ten dal disketu do počítače a po zkopírování začal hru rozbalovat. Už si nepamatuju, jak je to možné, ale když se rozbalovala ta osmá část, zahlásilo to chybu. (nejsem si už jistý, ale mám pocit, že některé programy to při zabalování do disketového formátu uměly zabalit pokaždé jinak). Tak jsme u Petra vyzkoušeli 11 disket, abychom se ujistili, že určitě fungují a šli zpátky k Mílovi. Ten vše samozřejmě mezitím opět smazal, takže jsme potřetí zabalovali a kopírovali. Zpátky u Petra jsme konečně hru zkopírovali a rozbalili. Kupodivu i fungovala. Asi po 15 minutách hraní Petr prohlásil, že ho to nebaví a hru smazal. No nezabili byste toho debila.

A takhle se trávila odpoledne v létech 90. Kdo nezažil, neuvěří.
Ja jsem to pred par lety hral znovu a skoncil jsem prave v ty posledni misi, kdy jsem nezvladal chranit moje pracne budovany mesto proti drakum nebo tem kostejum na koni, Bylo to uz docela frustrujici, tak jsem to vzdal. Jinak to byla celou dobu pohodicka. jako malej kluk jem to dohraval bez problemu, ale samozrejme se to hralo pokazdy s cheaty.:)

Podle me je to taky porad super hra s nestarnouci grafikou, a to realtime strategie jinak nesnasim.
@Tyrael (30.01.2016 12:41): Díky, ale když jsem to nějak doklepal v minulosti:)... ale je tedy fakt, že tu poslední misi za lidi jsem dal taky jen tak tak, nehledě na to, že dost misí jsem musel rozehrávat vícekrát (a taky už si z toho houby pamatuji, takže mi utkvěly jen některé mise).

Každopádně na datadisk se vážně těším, v původní hře bych mnohdy ocenil mnohem vyšší obtížnost (a hlavně vyšší agresivitu AI, která na vás útočí jen zřídka a menšími skupinkami), ta mi teď celá přijde spíše jako takový (pravděpodobně asi hodně potřebný:)) tutorial před datadiskem:).
@Tyrael (30.01.2016 12:31): Zajímavé, díky za tip, určitě se na to podívám. Tedy teď si ten datadisk už střihnu v původní verzi, ale při příští hře tu vyšší obtížnost u původní hry určitě využiji.
@Isair (30.01.2016 03:28): po dohrání battle net edice, jsem si sehnal fanouškovsky upravený Wargus Warcraft 2 (abych nemusel mít furt cd v mechanice). Kde je možná volba asi z pěti obtížností (nevím jaká je ekvivalentní Beyond the Dark Portal), takže si lze zahrát Základní hru za horších podmínek, datadisk pak za lehčích - kvůli některým misím v battle net edici jsem chtěl taky odpálit pc.....ale ten pocit pak :D odkaz

Jsou tam k tomu ještě dvě fanouškovské kampaně
Tak po dlouhé době opět dohráno, přišlo mi to tedy výrazně jednodušší, než co si pamatuji. Všechny mise jsem prošel jako nůž máslem, trošičku složitější byl asi jen začátek poslední mise za lidi, kdy jste pod stálým, silným útokem draků, ale po postavení věží se to už celkem uklidnilo:). Každopádně stále skvěle hratelný titul, o tom žádná (a pro mě rozhodně mnohem lepší hra než třetí díl). Už se těším na datadisk, který rozehraji co nevidět, ten mi kdysi přišel občas až pekelně obtížný, tak uvidíme...
@ViRus (27.03.2013 16:32): Zvláštní, mně nikdy na mozek nelezla. :-) Ale možná mám při hraní nižší hlasitost. Ořezanou verzi jsem nehrál, ale dokážu si to představit. Kdysi jsem si totiž stáhl z torrentu nějakého Tomb Raidera a při hraní mi tam furt něco nesedělo. Až později mi došlo, že tam chybí FMV animace a hudba (spíš teda efekty). Absolutní barbarismus! :-)
Ja netvrdim, ze je hudba spatna, ale po nekolika hodinovem hrani uz le ze na mozek. Jinak ji povazuji za genialni. Clovek si ani neuvedomuje, ze je nedilnou soucasti, kdyz tenkrat hral orezanou verzi.
Souhlasím. Osobně hudbu miluju (o trochu víc tu, co hraje u lidí). Nízkého rozlišení je škoda, stačí se podívat na Level Editor, jak velkou část mapy bychom s vyšším rozlišením mohli vidět zaráz.
@ViRus (27.03.2013 14:25): Schválně se večer kouknu, mám ho taky nainstalovanej ale ještě jsem ho znova celej nedojel, to rozlišení mi nějak na 23,5" ani nepřišlo :D a hudba ta je klasika buď ti sedne nebo ne.
Z pohledu dnešního hráče, který nemusí čekat na tento díl, tudíž ví jaký skok přinesla dvojka, musí dát vyšší hodnocení oproti jedničce. I já jsem pomalu zapomněl ten propastný rozdíl, škoda jen že se nedá nastavit vyšší rozlišení, než jen 800x600.
Co máš za verzi? Tu původní možná budeš muset (i když nevím, jak je to na XP) spustit pomocí DosBoxu. Jinak ta novější, Battle.Net Edition, by měla běžet naprosto bez problémů (akorát bych si stáhl a nainstaloval nejnovější patch).
Az to budes nastavovat, tak si dej nejakej SOundblaster, a ne treba Adlib Gold blahe pameti.:0)
míca,
skús ešte pred spustením hry nastaviť zvuk a grafiku, je tam na to samostatný spúšťací súbor. Divné, tiež mi to pod 32b WinXP+SP2 bežalo bez problémov, akurát sa príliš rýchlo posúvala herná mapa.
Já teda nezaznamenal žádný problém se spuštění v XP, záleží možná na verzi co máš.
Co Dosbox? Nebo spustit v rezimu Win95 (pravy tlacitko na war2.exe, vlastnosti, kompatibilita, WIn95).