Zajímavosti

Vývoj

V roce 1999 byl Warcraft Tides of Darkness a Beyond the Dark Portal, předělán do tzv. Battle net edition. Který je kompatibilní se službou Battle net.

Hardware

Oficiální minimální hardwarové požadavky:
Procesor 486 33MHz
8MB RAM
SVGA grafická karta
Harddisk
CD-ROM mechanika (doporučená dvourychlostní)
Hra podporuje Rebook Audio, General Midi, Sound Blaster, Adlib, Pro Audio Spectrum, Gravis a kompatibilní zvukové karty.

Easter eggy

V "Shareware" verzi hry po opětovném klikání vás základní jednotky (Grunt a Footman) požádají o zakoupení plné verze hry.

Grunt - "Kup si plnou verzi a já tě nerozsekám na malé kousky"
"Koupíš si plnou verzi prosíííím?"
"Pokud si nezakoupíš plnou verzi, tak začnu zpívat - dáá, da, da dáááá"
Footman - "Kup si plnou verzi, jsem v ní daleko vtipnější"

Ostatní

Hra byla přijata kritiky převážně pozitivně a jednalo se i o komerční úspěch; prodalo se přes 2 miliony kopií.
Hra byla zařazena do knihy 1001 Video Games You Must Play Before You Die vydané nakladatelstvím Universe Publishing.
WarCraft II Battle.net Edition (DVD BestSeller Series) lze spustit zcela bez chyb v grafice na Windows 7 SP1 64 bit pokud na WarCraft II zástupci na ploše v režimu Kompatibilita zvolíte:
1. Spustit v režimu 256 barev
2. Spustit s rozlišením 640x480
3. Zakázat motivy
V roce 2006 byl Warcraft II uveden na seznam nejlepšíchch her všech dob GameSpot . (GameSpot je web, který poskytuje novinky, recenze, náhledy, soubory ke stažení a další informace o videohrách.)
Doposud se hru podařilo nejrychleji dohrát za 2 hodiny a 55 minut. Údaj může být ve zdrojovém odkazu průběžně aktualizován.