Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Diskuze

Oni jsou povolání z budoucnosti, které dnes (ještě) neexistuje.
Určitě je v tom část psychologie, ale rozhodně i část IT.
Pro hardcore variantu je to asi sporné, ale jak bylo řečeno, na normal tam doktor je.
@Can (21.01.2022 04:30): psychiater ie v ramci mediciny, psychlog v ramci humanitných vied. Sam som mal psychologiu ako sucast studia na univerzite, doktor nie som. Kazdopadne by bolo dobre si prezistit tie hl postavy na nejakej wiki venovanej hre, aky bol ich odbor.
@Tulareanus (20.01.2022 23:25): Nemůžou, ale pořád to teda podle mě neznamená, že nepatří do zdravotnictví, ale třeba se pletu a patří někam do soc. služeb, jinak už nevim. Podle mě i psycholog je právě jen doktor co se stará se o duševní zdraví.

Sestra Ti taky nemůže předepsat léky a jen proto bych jí určitě nevyřadil ze zdravotního systému. Lékárník to samé atd.
Chtěl bych se zeptat někoho kdo hru hrál, jestli by šla zařadit do Herní výzvy do kategorie č.7 Hippokratova přísaha? Čím víc názorů, tím lépe, díky...
@kiddo (komentář): Hře jsem dal 90%, ale tvůj komentář jsem +1 a naprosto ho uznávám jako objektivně správný, zvláště po zmínce o Brothers, které využívají herní médium, jako žádné jiné.
Objektivně máš rozhodně pravdu, že by hry jako To the Moon neměli tako bezúčelně využívat médium, které vůbec neždímají. Ta hra samozřejmě benefituje z interaktivity, vizualizace (ne ze samotných puzzlů) či soundtracku, který si tvůrce složil sám, takže je to nějaká přidaná hodnota oproti například čistě psané formě, ale jeden by mohl tvrdit, že je to málo. Z tohoto pohledu chápu tvoje naštvání i hodnocení 30%.
Na druhou stranu hra, stejně jako jakékoliv jiné umění, je čistě o subjektivní zážitku. A přes všechno objektivní, co máš pravdu, to pro určitý typ lidí, včetně mě, je prostě krásný ucelený zážitek, který má hodnotu 90%. Nehledě na potenciál, který to mohlo z herního média vytřískat :)

Tak to je vše, co jsem chtěl říci, že je hezké, jak i tak rozdílná hodnocení můžou být zajedno. Tedy z mé strany minimálně.
@John Mirra (28.05.2021 20:19): Já docela lituju, že jsem se dal snadno otrávit u nutnosti opakovat misi v Dishonored 2, měl bych splněno. Teď jsem musel dohrávat datadisk abych to měl pro jinou kategorii. DE:MD jsem také hrál relaivně nedávno a věřím, že nebudeš mít velké problémy . Ta kategorie Pacifista ve výzvě má opravdu své úskalí, třeba v těch adventurách je to hop a nebo trop, u většině adventur je násilí třeba až na konci a zrovna tyhle pasáže si člověk nechce vyspoilerovat. Zrovna u her RPG makeru zde neznámých a nehodnocených bych si našel kandidáta na zahrání, žel většina má příznak horor a to už je dost podezřelé:)
Je tam taky pasáž s chodbou ve škole, kdy se tě kolegyně snaží zastavit a posílá na tebe nejrůznější předměty... to by se komisi taky nemuselo líbit :)
@Red (28.05.2021 16:22): No nevím, já bych si to tam právě kvůli ní nedal, ale nejsem v komisi herní výzvy, takže můj názor nemusíš brát v potaz :) Navíc už si úplně přesně nepamatuju, jestli ve škole nebyla nějaká šikana. Každopádně jsi stejně psal, že si to tam nedáš, tak je to fuk.
Jsem si hru po dohrání radši z herní výzvy vyškrnul, to už bych byl definitivně zařazen mezi věčné kverulanty :( Za mě to rozhodně nedosahuje úrovně jiných RPG maker her a zdráhám se to vůbec řadit k hrám. Hrozná nuda. Mám nějak na tu kategorii Pacifista smůlu.
Tak musím vzít zpět, cca od druhého aktu, tj. po zavření letiště (není to velký spoiler, ale pro jistotu...), se to začne slušně rozjíždět. První půlka opravdu slouží jen k seznámení s pacientovým životem, ale nakonec to vypadá, že vše nebude tak jednoduché a přímočaré, jak se původně zdá... rozhodně doporučuji vydržet.

A btw, postava Wattse mě nyní zajímá ještě více :).

Edit: Tak dohráno, nebylo to nakonec úplně marný, ale To the Moon zaujal rozhodně více.
@Fritol (07.07.2019 21:44): Jo taky jsem někde cca kousek za polovinou, dnes se pokusím to dohrát, tak uvidíme. Jako určitý nádech tajemna "někde na pozadí" tam jakoby je, ale je pravdou, že zatím nic velkého se pořádně neděje.

Překvapivě mě více zajímá, jestli se něco dozvím ohledně Neila Wattse (kolem něj se dělo pár zvláštních událostí a mám dojem, že něco bylo už i v závěru jedničky), než toho ústředního protagonisty.
@Isair (07.07.2019 21:34): No mně hlavně příjde, že se to nikam neposouvá. Mám odehrané dvě hodiny, což je polovina hry, a furt jen hledám mementa a nikde žádné pořádné zvraty nebo něco, co by překvapilo, dojalo, cokoliv...
@Fritol (07.07.2019 21:28): Taky mám ten pocit (zrovna to mám rozehrané). Ten feel tam je, ne že ne, zajímavý životní příběh to vypráví celkem taky, nicméně to zatím není zdaleka tak "emotivní" :). Ale jak říkáš, třebas překvapí závěr.

Finding Paradise má taky o trochu horší pozici tím, že jsou na něj (zcela logicky) kladeny zkrátka vyšší nároky a hráči mají určitá očekávání. To the Moon přišel jako blesk z čistého nebe, absolutně nic jsem o něm nevěděl a nic jsem od něj nečekal, zpočátku jsem jej hrál dokonce s určitým pohrdavým pohledem (a v hlavě se mi honilo "co je tohle zase za blbinu"), nicméně velice záhy mě z toho vyvedl a je pravdou, že jsem byl k obrazovce přikován tak nějak více, než je tomu nyní u Finding Paradise, který není sice špatný, ale není to úplně ono.
@Maríca (komentář): Finding Paradise není na takové úrovni imo, nejsem to schopný dohrát už hodně pátků. :) Nějak ne a ne se do toho dostat, fakt to může zachránit jen samotný závěr.

Každopádně jestli čekáš od her silné emoce, tak zkus Hellblade, Plague Tale, GRIS nebo Spec Ops, ani jedno si nehrál koukám. Nebo dohraj všechny série Walking Dead, speciálně ta poslední stojí za to.
Nemali ste niekto problém s tým, že v momente ako idete rozložiť equipment vám hra padne a resetne pc? Googlil som a pozeral aj na fórach GOGu a aj u vývojárov a hoci tam ten problém bol, nebolo tam žiadne uspokojivé riešenie v daných diskusiach. Mám na tomto pc win xp a skúšal som aj povoliť DEP výnimku a aj tak to nepomohlo. Nevie niekto, čo s tým?
Hru jsem sice ještě nehrál, ale ten soundtrack jsem si koupil, poslouchám ho v posledním týdnu už po několikáté a stojí za mnohem víc než jen 5 $. Takže se ani nedivím, jestli GOGu nedovolili ho přidat jako bobnus zdarma, byl by to totiž nádherný bonus...
"music selections from other Freebird games" wtf? proc tam neni soundtrack -_-