@Vurhor (11.04.2016 23:22): doufám, že se rozhodli tam něco takovýho vložit, mě by spíš zajimalo použití ingredience z posledního zabitého monstra když se mi podaří sejmout divoký hon, dost daleko od velmistra, aby nebyl bojový režim, získám zněj mutagenní ingredienci.......zkoušeli jste to někdo použít ve dvojce????
Hmm a není to aspoň zmíněný někde ve trojce? Bylo by fajn důsledek tohohle rozhodnutí nějak rozvinout, takhle tu volbu chápu jen tak, že se mě hra ptá, zda mám ještě koule porazit jednoho bosse bez sejvu.
Tak konečně pokořeno, jen se optám na dvě věci:

Má nějaký zásadní vliv na další události, že jsem se rozhodl, velmistra zabít sám a nenechat ho divokému honu?

Co se stalo s Aliviem?
52 hodin za mnou, pátá kapitola a proklatá Striga. Jak na ni? Nechtel bych ji zabíjet a vyjít tak Foltestovi vstříc. De Wetovi proste nevěřím. Jinak hra me zatim nenudila ani chviličku. Snad jen ten venkov a odklonění hlaví dějové linky mě moc nepotěsilo, ale bylo nahrazeno parádní atmosférou venkova.
Človek to v devět večír pustí, že si spní jeden dva questy a najednou kouká, že je půlnoc:D
@Sinister (22.01.2016 17:50): tak skutečně to je tím v-syncem. Samožřejmě jsem googlil jako blázen, ale předpoládám že to bude spjaté s moji GTX 560, chuděra už jí budu muset vyměnit :).

Prý při kostkách vyletí FPS až do vesmíru a systém se s tím nějakým způsobem nedokáže vyrovnat, co naplat :) Vyřešil jsem to.

A skutečně EE na steamu je verze jakou jsem psal níže
to bych čekal, že na steamu bude enhanced edition automatický opatchovaná na 1.52 jak to bylo u platinové edice
Tak nechci házet bobek, když ještě nemám sundané kalhoty, ale zdá se že problem SOLVED, nespíš to dělal V-Sync, který nejde ve standartním nastavení zapnout, musel jsem ho natvrdo nastavit v Nvidia control panelu.

Tak snad dobrý, ale odehrál jsem asi čtyři hry a drží.
Pokud se ti to nedělo při jinejch turnajích, tak bych se na tu hru s elfem vykašlal - není pro samotný questy s kotkama důležitá, je to jen taková okrajová možnost hry.
Setkal se nekdo s padanim hry pri kostkach? Pri konci kola hra vzdycky spadne a totalne zasekne system. Takze jedine tvrdy reset. Nevi nekdo co s tim? Konkretne se mi to stava ve vezeni na zacatku druhe kapitoli kdyz hraju s elfem ktery ma jit na sibenici.
@SilentWolf (19.01.2016 12:52): Ta jeskyně byla vždycky nějaká divná.....vždy se mi tam objevoval úplně jiný počet echinopsů (i na stejné obtížnosti). Naposled co jsem to hrál na Hard, tak byly tak rozestavění, že jsem našel místečko, kam neměli dosah a zregeneroval jsem se.

Ale než blizzard, jsem radši používal puštíka a smažil to ohněm.
@Vurhor (16.01.2016 22:41): Pomohl mi u kytek v 1 kapitole v jeskyni poblíž Wyzimy. A to fakt tak, že to před použitím nešlo vysekat a umíral jsem tam.

Ale nejsem si jistý, jestli to nebyl nějaký mod na ještě vyšší obtížnost.
Co se týká bylin a dalších ingrediencí, není špatný investovat bronzový talnet do bylinkářství a znalosti příšer - Geralt tak může získávat ingredience ze základních bylin a příšer. - nebo někteří staří lidé za úplatu mohou prozradit informace k neznámým příšerám,

Jinak se vyplatí nakupovat knihy, když jsem to naposled hral na hard, tak jsem stále prodával suroviny alchymistům/bylinkářům, nakonec jsem skončil s 20 000 orény.

@Vurhor (16.01.2016 22:41): TAky si myslím, papírově by měl být blizzard dobrej, jinak ale stojí za nic. Vlaštovka, Puštík, Kočka úplně stačí.... + na hard se hodí pár olejů proti nemrtvím, přízrakům....
Jsem jediný, kdo si myslí, že lektvar Blizzard je hrozně na hovno? Jak se celej čas zpomalí, tak mi to vždycky upřímně akorát uškodilo než pomohlo. Navíc je v tom zmatek a táhne se to. Egh... Vlaštovka vždy úplně stačí.
Tak mam odehranych nejakych 5-6 hodin a zatim spokojenost. Jen ten pohyb je takovy kostrbaty.

Jinak jsem rpg lama tak prosim o radu. Jak nejefektneji na lektvary? Zatim jsem uvaril jen jeden na ostatni nemuzu nikde sehnat ingredience. A to seberu vse, nac narazim. Napadlo me koupit u carodejky knihu bylin a z toho snad neco vykoumam. Jinak jsem v podhradi Wyzymi.
Tak místo Dark Souls jsem rozjel nakonec Zaklínače, snad jsem neudělal chybu :)
@Barbar Conan (04.01.2016 08:01): sorry no :D ..... z wowka sice zdeformovanej nejsem...do ted jsem ho pořádně nehrál, ale questy jse si chtěl splnit dopodrobna.

Bohužel už na sobě pozoruji deformaci, vzniklou při snaze sjednotit kompletně všechno o zaklínači dohromady(knihy a hry). už jenom vývoj sapkowského povídky vs. sága, dal vzniknout chybám, nelogičnostem....co teprve když další věc začnou vytvářet úplně jiní lidé
A taky z důvodu, že po asi desiti projetích a znalosti všech důsledků a pohnutek, je celá hra jen o zvolení v tu chvíli, pocitově líbivější cesty. Událost v bance zprvu nabízí typicky Geraltovskou možnost - nepočkám na Siegrfrida, pracuju sám a vlezu tam přes skladiště a vyřeším to zlatou střední cestou.

Jak řekl Leviathan: "knižní Geralt by do té banky vůbec nešel," - ( sice si myslím, že by to po něm někdo určitě chtěl, ale jen tak by tam nešel.)

Nejde srovnávat Geralta herního a Geralta knižního aby byli všichni spokojení :D
Souhlasím s Bodkinem a Jabem, Geralt je neutrální tak maximálně co se politiky týče a i to se mu, jak všichni víme, samozřejmě nedaří. Jinak neutralitu jen předstírá, ač je to paradoxní, tak je to vlastně skoro větší kecal než Marigold. Stejně tak se snažím hrát i hry :-D Plná huba pesimistických řečí, ale činy vypovídají o něčem jiném.

@Tyrael (31.12.2015 02:18): Nemáš pravdu, expy mi byly fakt uplně šumák (a stejně asi každýmu jinýmu hráči, co není zdeformovanej z wowka, no offence :-D) a co se týče 1. kapitoly, tak Zaklínač je NAJATÝ na ochranu zboží. Volba tedy není mezi řádem a veverkami, ale mezi splněním práce, za kterou jsi dostal peníze (neutralita) a veverkami.

EDIT: Ale pokud si vzpomínám, tak jeho ukolem bylo vlastně chránit zboží jen před utopenci, tj. dají se OBĚ rozhodnutí uhádat jako neutrální (geralt chce ochránit zboží vs. geralt nebude pro peníze zabíjet lidi) a stejně tak neutrální být nemusí (geralt chce pomoct veverkám vs. geralt chce zabít veverky)..záleží jen na tom jak to roleplayuješ.

U banky to nejde, protože tam se z OBJEKTIVNÍHO hlediska (tj. z pohledu hry) přidáváš na jednu stranu a je jedno, jak se to snažíš obhájit (třeba že geralt nechce nikoho zabít, tak pomůže veverkám).
@účet smazán (03.01.2016 20:45): Tiež si, nepamätám si, žeby Geralt niečo také urobil (uvedomil si, že neutralita je chyba) - to, čo však prehodnotil, bol jeho nihilistický pohľad na svet - na konci ságy bol menej skeptický voči osudu/životu.
@účet smazán (03.01.2016 19:03): Tak si znova přečti konec ságy a uvidíš.

"že během jedničky se mu stihne stát najednou tolik věcí"

Já také mluvil o rozdílu od první Geraltovi povídky po konec ságy, jedničku vem čert, ta je, co se příběhu a zápletky týče jen slabá fanfikce, to až od dvojky je to pokračování CDR trošku zajímavější.

Mě jen přišlo že to věčné debatování o Geraltově neutralitě bylo vyřešeno už dávno a dostatečně jasně samotným Sapkowským. Nic víc, nic míň.
Imho tu neutralitu Sapkowski v knihách řešil trošku podivně ve dvou rovinách, které moc neodlišoval. Tedy ve smyslu politické neutrality (kterému království nadržovat a či se vůbec do politiky plést a či se dá do ní neplést) a neutrality ve smyslu zda má zaklínač pomáhat nebo jen mlátit potvory za peníze. Tohle bylo spíše vedeno tím, že Geralt byl klaďák a tak vícekrát pomáhal (bojoval) i za cenu vlastního ohrožení. Posledním takovým příkladem v románech byl právě onen pogrom.

Imho bych tak souhlasil s Bodkinem a to i přes onu scénu se znásilňovanou nilfgaardskou holkou. Asi dost dobrá motivace, proč něčemu takovému dát přednost, byla oběť jeho přátel. Regise, Milwy, Cahira. Prostě ta jeho neutralita v tomhle ohledu byly takové kecy, což je mu ostatně i v románu vícekrát předhazováno.
Mne teda príde, že riešite úplné nezmysly. Kniha je kniha, hra je hra, ani Sapkowski ju napriek výrazne pozitívnejšiemu názoru ako na ten seriál, neberie ako klasické pokračovanie. Kto chce hrať neutrálne, jednotka mu to umožňuje, ale neviem, prečo by to malo byť tak dôležité. Sám Geralt v úvode stratil pamäť a akokoľvek je to ošúchaná dejová barlička, umožňuje to začať s čistým štítom - nikde nie je napísané, že by bol pohľad danej osoby na tú istú vec rovnaký. Asi tak...