@Tyrael (19.06.2016 09:21): Mám ještě jeden takový problém hledám deset drahokamů,které mám zasadit do monolitů. Už jsem jich našel 9 a poslední mi to ukazuje že je v golemovi. Jenže když kliknu na golema tak mi to udělá nabídku jako bych do něj něco musel vložit. Co mám udělat abych drahokam z golema získal?

@John Mirra (19.06.2016 10:40): Dobrá hláška ze Zaklínače je od bijců v hospdě "Nakopu ti prdel a ještě na tom vydělám"
@účet smazán (18.06.2016 22:03): Tak jasné, že jsi odkázaný pouze na pevně daná rozhodnutí, co jsou ve hře ukotvený. Nicméně u toho kanibala je to fakt tak přespříliš lineárně "buď a nebo". Třeba si vzpomínám na ten quest ve Witcherovi 2 s těmi dvěma zrádnými archeology, přičemž se máš rozhodnout, jestli je necháš potrestat tím přízrakem, nebo je před ním ochráníš. A pokud se rozhodneš pro tu druhou možnost, nemusíš je pak nechat jen tak na pokoji, přikážeš jim, aby se udali (nebo něco takového, už si přesně nevzpomínám). Ale jelikož je ten kanibal fakt prťavej vedlejšák, tak to zas taková výtka není.

@Tyrael (19.06.2016 09:21): "Ven! Po domě mi dupe, žádnou úctu ke starým lidem nemá!"
@player (19.06.2016 00:06): deník a okurky se sádlem...jo kdyř jsem tenhle quest dělal poprvý (ale až při druhým hraní), tak jsem tu babku proklínal......když tě chytne měl bys vystřízlivět a vrfátit se ...... ted už vím dávno..jak tu bábu jednodušše eliminovat....
staší přepít Talara - od něj získat knížku o tajných službách......pak několikrát pokecat s čističem bot (projet všechny možnosti)......jakmile je ta možnost...knihu mu darovat a on naoplátktu věnuje prsten melitele........takže si bábá celou dobu myslí, že je geralt knězem zamaskovaným za zaklínače a ochotně ho pouští , aby domluvil shani.

a je to mnohem lepší....než nekonečně se opakující výrok "Tys ožratý!!"
- "to není práávdááá" :D
Sakru pořádaal jsem u Shaniny skvělou párty s Carmen a Marigoldem. Hráli jsme hru na pravdu a na měla jít dolů a sebrat něco zajímavího té babce. Chtěl jem být gentleman tak jsem se nabídnul sám. Jenže dole mě babka vyhodila ven. Asi to loadnu a zkusím znova. Co a kde mám dole tý babce čmajznout?
@Vurhor (18.06.2016 21:06): To je ale problém všech Zaklínačů a všech her s rozhodováním. Ve skutečnosti se svobodně nerozhoduješ, ale akorát volíš z několika možností, ze kterých by sis však při volném výběru nevybral ani jednu.
Tohle kanibalovský rozhodování je právě úplně parádně obtížný tím, jak je to nedotažený. Mně se nelíbí ho zabít, když už mi pomohl, ale úplně ho nechat na pokoji mi taky přijde špatný. Já bych ho nejradši dal na převýchovu druidům... nebo alespoň před ním varoval obyvatele té vesničky.
@Tyrael (18.06.2016 18:22): Ale zase vůči Geraltovi se chová slušně a pomůže mu. Žádný spor na osobní rovině. U mě to spíš bylo 9z10 případů, že jsem ho ušetřil. :)
Když přežije, zůstane v chajdě ale ani v 3. kapitole nemá žádný další dialog, prostě nic navíc.
@player (18.06.2016 15:58): 9z 10 případů jsem ho sejmul......pro mě to byl až příliš velký netvor... :D ..... sice je souboj těžší a člověk se nedostane k cenným spisům....ale aspon si člověk příjde k několika částe z echinopsa a archeospory-

nevím jestli se pak v průběhu hry na něj dá ještě narazit...
@Tyrael (18.06.2016 13:50): Díky za radu.

Mám jednu nepovinou misi v bažině kanibal, kde se mám rozhodnut jestli mám ušetřit nebo zabít kanibalského dědka. Jaké budou důsledky pokud se rozhodnu pro možnost ho ušetřit nebo ho zabít?
Mě zatím nejvíce sere to kupení všeljakých žvanců.... (jsem ten typ co vybírá i popelnice)
@Vurhor (14.06.2016 22:02):.......počítaš o toho i oleje??? no asi jo......
...podle mě to opravdu nejde....respektive dokážu si to představit....kdyby závěr první kapitoly byl jinej

slyšel jsem, že bestii lze údajně omráčit namaxovaným aardem ale nikdy se mi to nepodařilo ověřit. Tudíž pro bezpečný průchod koncem první kapitoly, to chce mít olej proti přeludům a vlaštovku.....nebo taky překovanej meč (stejně ale nevím, jestli je tam dost času na složení bestie, než tě ukoušou k smrti)

ale i tak by to bylo dost o hubu......zvlášt druhá kapitola stálečlověk nemá lepší equipment a stříbrný talenty pro rozvoj znamení......asi by šlo bojovat na nekonečný uhýbání a unikání...bez použití elixíru....ale ta hra by byla dost na houby....a závěrečněj fight v druhé kapitole s JAvedem a magistrem...taky dost fuj......ikdyž už můžeš mít Harval a lepší zbroj...
Když už jsme u tý alchymie, dohrál to někdo na nejtěžší obtížnost, aniž by si za celou dobu vyrobil jediný lektvar? Nebo je to fakt tak nemožné jak je to ve hře psáno?
Nejjednodussi je mit v zasobe kocku. Toxicita minimalni, lektvar je jednoduchy a nenarocny na pripravu. Sbirej vsechny rostliny co najdes a kuchej vsechny potvory a nebudes mit s pripravou problemi:)
@player (14.06.2016 19:24): Pokud budeš různě štrachat po všech bednách, sudech a krabicích po celém Podhradí, určitě bys nějakou najít měl.

Nebo pokud jseš hodně línej, jako jsem byl mnohdy já, drž v té kryptě klávesu, kterou se ti objeví všechny interaktivní předměty a naviguj se podle minimapy. Ono to v tý tmě jde, byť teda nevidíš ani prd. :)
@player (14.06.2016 10:51): Louč seženeš prakticky kdekoliv a pak si ji dáš jako sekundární zbraň do příslušného slotu (u obchodníka třeba). Lektvar se jmenuje vlaštovka a ingredience na ni seženeš taky u obchodníků nebo sbíráním kytiček (podívej se do výroby lektvarů).
@Vurhor (12.06.2016 18:10): Díky moc jsi mi pomohl.

Ještě jednu věc bych potřebovl vědět. Vlezl jseem do krypty, kde je hrozná tma. Jak se dá v takových lokací zlepšit viditelnost? Když jsem vstoupil do krypty říkalo mi to něco o lektvaru (který nemám) a o louči. Kde se dá louč sehnat?
@player (12.06.2016 17:58): Jestli si to dobře pamatuju, tak jakmile si Geralt klekne před ohniště, musíš si v pravým horním rohu dát ikonku alchymie, kde budeš mít možnost si ten lektvar namíchat. Pak už dáš jen odpočinek a lektvar bude na světě.
Mám takový problém. Mám namíchat lektvar pro Triss a Vessemir mi říká že si mám odpočinout a pak namíchat lektvar. Dal jsem odpočinout a meditovat několikrát, ale potom mi Vessemir říká furt že si mám odpočinout, když mi má dát recept na lektvar. Sakru kde je chyba?
@player (12.06.2016 14:59): Komba vznikají, jen když klikneš ve správnou dobu (svítící kurzor). Jinak bych soubojový systém přirovnal trochu k diablovkám, kde vlastně skoro nic neděláš. Tady pouze střídáš styly boje a sem tam použiješ nějaký ten lektvar nebo znamení.
Začínám s hrou Witcher a už jsem absolvoval pár bojů (jsem ještě na začátku). Akorát moc nechápu jaký je styl boje. Dám tlačítko myší na nepřítele a mačkám tlačítko myši a Gerald útočí. Dají se v během boje dělat nějaká komba?
Jel jsem nejtěžší obtížnost při prvním hraní. Pokud nemáš se střední problém, bez obav nastav těžší.

A dabing jedině polský. Bez debat.
@Gordon (28.04.2016 22:32): Jel jsem taky na střední, ale postupem času je to trochu těžší, ale ne nijak brutálně, dost jsem si pomáhal alchymií, hlavně oleje a lektvary jsem užíval hojně. Naopak petardy jsem ani nepoužil. Zemřel jsem tak všeho všudy 10x za celou hru, mě to přišlo tak akorát. :)
@Gordon (28.04.2016 22:32): na střední je ta hra furt v pohodě......v dalších kapitolách je několik souboju a potvor, který jsou docela tuhý...každopádně bych se do třetí obtížnosti nepouštěl dřív, než při třetím hraní.....ten prolog je takový suší
@Gordon (28.04.2016 21:13): Mám čerstve dohráno hlavní příběh, ještě dojíždím ty "krátké" epizody. Které budou odhaduji na dalších 10-15 hodin. A jsem celkem nadšený. Hlavní co mě táhlo vpřed byl příběh postavy a rozhovory.
Conse týče soubojů, tak s postupem hrou to bude zábavnejší. Přidaji se dokončovací údery, znamení a komba budou delší. Za mě souboje naprosto ok. A Gerald je vlastně emo, není to človek, ani nečlovek takž je vyvrhelem téměř všude:)
Tak jsem to konečně rozehrál a zatím mě to zaujalo, atmosféra je hutná a středověky temná, kultůra zaklínačů je zajímavá a menu a HUDy na mě působí nostalgicky, čekal jsem ale větší dynamiku soubojů (první boss, čaroděj byl ale zajímavý) a Geralt na mě působý jako strašný emo... Hraju to na střední obtížnost ale přijde mi to nějak jednoduché... A taky mam český dabing, který je lepší?
@Tyrael (12.04.2016 10:42): Ta věc se do dvojky nepřenese. Spíš to vidím na pozůstatek z vývojové fáze hry. Možná mělo k boji s Honem dojít dřív a tohle měla být ingredience pro další mutagen.