Už se mi dvakrát po sobě zdálo, jak to hraju. Sakra, asi to je fakt numero uno ve střílečkách:)
@Chuck (23.02.2021 09:20): 100% skore mas, pokud vsechny pachatele dopadnes zive a zdrave .. samozrejme pokud je snajpnes, tak ti ubejvaj bodiky ... dle obtiznosti potrebujes pro postup do dalsi mise prekonat nejakej threshold .. u hard obtiznosti to je 85%, coz odpovida tomu, ze pokud neudelas dalsi chyby, tak porad mas celkej velkej prostor na to, spousta zlocincu poslat do vecnych lovist ..
Jak je to s tím multiplayerem? Zrovna tady bych MP rád zkusil.
@Adieu (06.08.2020 11:52): Jo, to že jsem místo nasazení želízek nebožáka rozstřílel se mi už taky stalo. Ale nejklasičtěji před dveřmi chci použít zrcátko nebo zarážku a místo toho do dveří pustím dávku a spustím inferno. Pozitivní je, že aspoň ty jedny dveře můžu bez problému držet tělem, napříč všem varováním jak se prostřelují dveře se mi ještě nikdy nestalo, že by mě přes dveře někdo střílel.
@Rapier (06.08.2020 11:59): Já jsem začínal na trojce, akorát to jsem byl ještě capart, co ani neuměl anglicky a vyprosil jsem si to, protože jsem nad tím slintal v PC Gameru, hehe, tak ani nevím, zda jsem vše dohrál. Někteří lidé tvrdí, že byla v trojce lepší AI, no nevím.

Zásadní výhodou pokračování je jistě živá komunita, že k tomu prostě ten Elite Force je vyvíjen.

Je mimochodem ve vývoji duchovní nástupce, jmenuje se Ready Or Not a pracuje na něm i tvůrce SEF módu.
Docela by mě zajímalo porovnání od někoho kdo začínal na SWAT 3: Close Quarters Battle a hrál a dohrál i SWAT 4 jak to vidí. Já jsem hrával SWAT 3 jako o duši a na tenhle taktický simulátor policejní jednotky nedám dopustit. Je mi jasné, že SWAT 4 je novější a tudíž asi ve všem lepší.

SWAT 4 mám už dlouho koupené, jen jsem ho skoro nehrál.
Tak jsem dostal chutě a rozehrál to. Stejně je boží, jak vždy ta mise proběhne jinak... První mise: už jsem vcházel spodem garáží, když sniper nahlásil, že nahoře je muž. Vystřelil jsem brokovnicí hlavní dveře, vletěl jsem co nejrychleji dovnitř, jen abych spatřil muže, který není podezřelý Lawrence Fairfax a nemá na místě vůbec být, ale zabíhá za stěnu - blížím se kryt překážkou, když vidím, že vytahuje zbraň a míří na kolegy, načež na něj naběhnu a okamžitě jej vykropím krátkou sprškou nábojů a na místě zabiju. Vše vidí stará matka Fairfaxe z kuchyně, aby i poté odmítala spolupracovat a přestala křičet, načež jí dám pár facek a ona se konečně vzdá. Chci vytáhnout želízka, ale omylem stisknu spoušť a zblízka ji klečící popravím kulkou z M4-ky mezi lopatky. :D
Já mám dojem, že mluvíme o stejné věci (I když už mě je to search and secure), ale jak říkám ty DOA a incapacited mi nenahlásí a v tom je ten problém.
@Shoggot (05.08.2020 10:59): U mě teda ne. Dělají to při zatýkání, ale hlavní problém jsou ti ležící, nejhorší je, když ležej na sobě a teprve po dlouhý době hledání zjistím že jsem nereportnul toho pod tím prvním:))
Co mi chybí:
1)balistický štít
2)parťáci by mohli sami reportovat raněné/mrtvé
3)snipera jsem prakticky nevyužil
4)jak už jsem říkal, ten počet v jednotce je v některých misích silně poddimenzovaný
5)vůbec jsem si nevšiml, že by nepřítel reagoval na světlo baterek
@Rapier (04.08.2020 08:18): Ja som síce PUBG nikdy nehral, ale bývalý kolega to hrával celkom často a prišlo mi to ok.

@Adieu (04.08.2020 09:53): Tak u mňa je to taká vec prebraná asi z Deus Ex a pár iných hier, že mám možnosť prejsť hru, bez toho, aby som niekoho zabil. Neumožňuje to veľa hier a ak to nejaká umožní, tak to rád skúšam. A ani s tými nesmrtiacimi zbraňami to hlavne neskôr nie je jednoduché, nemajú tú kadenciu mnohých smrtiacich zbraní a hlavne obrneným nepriateľom v neskoršej časti hry nerobia až taký problém, ak im človek nedá headshot a niekedy ani vtedy nie. Každopádne je škoda, že takýchto hier nie je viac, pred pár rokmi som hral Tom Clancy's Rainbow Six: Vegas 2, dúfajúc, že to bude podobné a hoci to nebola vyslovene zlá hra, nemalo to skoro žiadne možnosti a bolo to až prehnane akčné a počet nepriateľov v druhej polovici hry už sedel do klasických arkádovitých fpsiek.
@Shoggot (04.08.2020 09:49): Přesně, člověk úplně jinak visí pohledem na suspectu, když je otázkou zlomku vteřiny, zda ten tu zbraň zvedne a bude nutné použít sílu. Zapepřákovat vše a pak jen sesbírat zbraně ze země není taková sranda.
@Adieu (04.08.2020 00:46): +1
Kdysi dávno jsem používal jen nesmrtící zbraně, ale teď si beru jen jako sekundární taser a jinak smrtící M4 nejčastěji :))
Je to asi nejreálnější a nejzajímavěji se to hraje.
@Rapier (04.08.2020 08:18): Bych řekl, že místní komunitu tvoří spíš zkušení hráči než děcka na Fortnitu, každopádně zástupce zde mají asi všechny skupiny, od otrhaných veteránů Ostfrontu s pokřivenými maskami hrůzy namísto tváří, až po hráče úchylných blikajících chichotajících se japonských obskurností.
Docela zírám kolik z Vás tady hraje taktické akce (simulátory). Měl jsem pocit, že tady každý drtí akorát PubG & spol. (v tom horším případě), Battlefieldy (v tom lepším případě), apod.
@Adieu (04.08.2020 00:46): No jo, kuličkovky mi prostě do SWATu nepasujou:) Teď jsem zvoral misi (skore 59) bo mi smažka po všech výzvách zastřelila parťáka a kulila si pryč, -20 za unauthorized use of deadly force. To bylo prostě v afektu:)
@Tulareanus (04.08.2020 00:26): To já ani na hard nikdy neodolal, abych neměl něco smrtícího, zaprvé mi to přišlo realističtější a zadruhé ve SWAT 4 z těch smrtících zbraní jde fakt respekt a je hrozná zábava z nich střílet, jak brutálně působí. :) Akorát člověk nesmí mít itchy trigger finger, občas stačí vystřelit pár kulek navíc a může misi opakovat.
@Red (03.08.2020 22:38): Pre mňa bola najzábava dať celú hru len na nesmrtiace zbrane na hard. Hlavne, keď je človek odkázaný len na tie nesmrtiace, tak sa ešte viac zmení hrateľnosť oproti iným hrám v tom, ako k tomu musí pristupovať.
Tak dohrány všechny mise na hard kromě Granite Hotel a Agriculture center (to je IMHO nejtěžší mise, ten hotel aspoň můžu v klidu vyčistit první patro a to druhý je dost lineární), ale časový limit v tom centru je na pováženou a ta lokace dost otevřená. V pár misích jsem si říkal, že by bylo reálnější mít větší backup, přeci jen je nutné neustále zamykat/zarážet dveře a to je dost krutý pro ty rukojmí:)) Zrovna tam mi chybělo víc členů a snadnější navigace druhého týmu.

Klidně bych si někdy zahrál multiplayer, zatím jsem nezkoumal jak ho zprovoznit, naposledy jsem hrál před lety Americas Army.

Ještě to budu trochu pilovat na Elite a možná dám ještě šanci SWAT 3, kde jsem byl dost otrávenej myšlenkou na přenastavení kláves.
@Red (30.07.2020 23:52): Ty důkazy musíš zabavit a hra by Tě bez nich nepustila dál, stejně tak bez všech zabavených zbraní. Že by někdo z podezřelých důkazy cíleně zničil a Tys tak nemohl pokračovat, možné není.
Tak jsem vrazil do místnosti, civilista mě zmerčil a začal běžet ode mě, což mě strhnulo a tak jsem běžel za ním. Řval jsem na něj a bouchal ho do zad, no proběhli jsme asi pět místnosti a skončili na záchodku. To mě docela pobavilo, no zpackaná akce:) Ale už pro tyhle případy nosím taser.

Chci se zeptat, zabavuju evidences, většinou různý zbraně a tak. Nicméně jde jenom o to si jich všimnout nebo třeba ten pán šel spláchnout drogy, tzn jestli se může těch důkazů zbavit a je to třeba důvod proč běžel kam běžel?
Tak včera rozehráno, první otázka... jak vstoupit zároveň do dvou dveří? Jde to nějak naplánovat nebo to musí být v reálném čase?
SWAT 4: Elite Force

Super mód, zlepšuje AI i příkazy (lze třeba kolegům říct aby zajistili všechny zbraně, podezřelé a civilisty a nahlásili to TOC), prolíná do sebe obě kampaně, přidává nové zbraně, pasti na dveře a vybavení a spousta dalších věcí. Řekl bych že úplný must-have i pro lidi co by to hráli poprvé.
[přesunuto z komentářů]

Hoj Lidi,po dlouhé době jsem si tuhle hru nainstaloval a nejde mě hrat online.. prej Game spy to už nepodporuje! nevíte někdo jak ji ji hrát jinak přes nějaký servr nebo program? prosím o radu...dííík.
@Chuck (12.08.2015 23:11): Já tuto hru zkoušel hrát sám, bohužel to nešlo :D Tak jsme se sešli 4 do coopu a tahle hra byla naprosto parádní. Nejradši bych si to dal takto znovu, ale pak už jsem na to našel jen šuliny, kteří si dělali co chtěli :D

@KRoman47 (12.08.2015 16:08): Nejde sehnat GOLD edici, kde je i datadisk?
@MarezCZE (12.08.2015 22:51): Tak ono je sice možné zvolit nejnižší obtížnost, kdy můžeš nepřátele nekompromisně kosit a nestrhávají se Ti žádné body, ale přestože ta druhá je často docela vopruz, je s touto obtížností hra o tom, o čem by být měla. Můj nejčastější problém byl v tom, že mi podezřelí vyřadili parťáky, takže přestože se mi pak podezřelé jakžtakž dařilo eliminovat nesmrtícími zbraněmi, v závěru jsem na odpovídající bodové skóre neprošel a misi jsem musel opakovat. Celkově si nepamatuji, kterou jinou hru jsem tak často po neúspěších opakoval a nakonec ji pokořil. :-)
@Walome (12.08.2015 17:53): Diky.

V podstate jde doopravdy o vyrazeni dveri a cisteni. Ale nescetekrat se stane ze je v mistnosti nekolik civilu a parkrat se mi stalo ze jsem se trefil i do civila nechtic. Obcas se stane ze i nepratele se rozhodnout utect a pak je to vazne o super pomalem postupu kde clovek doslova hlida kazdy roh. Nervy napnute jak struny. Protoze jedna rana a jde clovek pod kytky. A pozdejsi mise jsou fakt hardcore:)
@MarezCZE (komentář): dobrej koment. Na tuhle hru se chystám roky, kamarád ji hrál v době vydání a dodnes o ní bájí. Ale dle popisu mi to přijde jako Door kickers, což už mám a je to super.
No novou kopii datadisku nejde sehnat už několik let, jedině se dívat po použitých, pěkně mě to sere. Digitálně vážně nikde není, netuším proč.