Ryzen 3700x + 3060 Ti + nejnovější ovladače grafiky = 28 fps (se zapnutým DLSS 3.0, bez něj je to tak 10 fps). Jak dokázali z jedné z nejlépe optimalizovaných her udělat tohle, to je mi záhadou. Asi bych být vámi ještě počkal, než to trochu opraví (hra padá při změnách nastavení).
[přesunuto z komentářů]

Úžasná logická hra na zamyšlení. Jsem rád, že byla natolik úspěšná, že dala vzniknout druhému dílu.

Pro: Glados, "story", logické hádanky, chytne vás a nepustí

Proti: Mohlo by to být delší.
tak dohraju hru a odinstaluju a dozvim se ze to ma nejaky rozsireny obsah... Ale ja po dohrani nic nikde nevidel, kde to jako melo byt?
@Jumas (22.05.2020 18:48): Mnohonásobně bych úplně neřekl, o trochu delší jo, ale nijak výrazně. Každopádně zkus první čtvrthodinu a uvidíš, že to celý zhltneš jako malinu. Já byl z dvojky naprosto unešený a dohrál jsem ji několikrát...
@Red (komentář): Když jsem hrál Portal před lety, tak bych dal ruku do ohně, že titulky byly v pohodě, ale když jsem si to chtěl někdy před rokem projet, tak si titulky občas dělaly co chtěly, co je ještě mrzutější, že jsem nikde na netu nenašel žádný návod, jak to spravit :/
@Voja (07.09.2019 14:11): Dobrý postřech, řekl bych, že staví pouze ty nové, a pokud v nich je monitorovací místnost, je to možná proto, že je skladá ze starých částí, které ty místnosti mají.

Nebo je to jen designový rozhodnutí tvůrců, aby nebyly místnosti tak ploché.

Nebo je GLaDOS tak naprogramovaný a musí je tam dávat z protokolních důvodů.
Včera jsem zase Portal projel a všiml jsem si další věci co Portal 2 postrádá. Portal 2 postrádá tu atmosféru toho tajemného Aperture ve kterém je úplné ticho a jenom sem tam hraje nějaká záhadná hudba. A taky jsem si všiml jedné divné věci. Z Portalu 2 víme, že ty testovací místnosti stavý GLaDOS. Ale to my do prvního dílu nesedí. V prvním díle pobíháme mimo testovací místnosti v takových těch technických místnostech. To jsme byli v nějakých starých místností kde to GLaDOS ještě nestavěla, protože proč by stavěla ještě technické místnosti pro lidi, který jsou už dávno mrtví.
@Voja (komentář): já si naopak myslim, že grafika je na rok 2007 hodně dobrá. Neměl bys srovnávat dnešní věci s těmi staršími, neni to úplně spravedlivý :)
Nelishka: Dávej si víc pozor na gramatiku prosím, 3 chyby na jednom řádku (zajímavosti) je docela dost :).
@MartinezZ (24.01.2014 15:16): Jirx - viz komentář: hra sice krátká ale pak si zkus zahrát ty vybrané komory - které jsou medailově ohodnocené - musíš je dokončit buď co nejrychleji, s nejmenším počtem portálů nebo kroků - myslím že mi to zabralo alespoň 20 hodin než se mi podařilo získat zlaté.
osobně bych tomu nálepku plošinovka taky nedal. v popisu dvojky mimochodem není. klidně dejte návrh na úpravu profilu:).
@Fatality (24.01.2014 09:09): Tak je to možná pro tebe, ale tak se ten termín obvykle nepoužívá. Logický rychlík se používá pro hry, kde je nutné se rychle rozhodnout (jsi pod časovým limitem) a dá se říct, že se při nich musí přemýšlet, i když ta spojitost s logickými hrami bývá docela slabá. Prostě jako třeba match 3 hry.
@Crash (24.01.2014 09:02): Logický rychlík je pro mě design hry, kdy jedna úroveň trvá chvíli. V Portalu 1 máš jednotlivé místnosti celkem malé a na řešení přijdeš celkem rychle, tedy logický rychlík.
V mezičase jsem googlil a wikipedil, co na to jiné zdroje a s překvapením jsem zjistil, že je Portal uveden jako příklad "Puzzle platformer" i na wikipedii. Mě to sice trochu zaráží, protože já za typický znak plošinovky beru skákání, což v Portalu v podstatě není, nicméně je to tu nahrazeno využitím portálu a gravitačního zrychlení, takže OK, uznávám že jako plošinovka by se to v tomto pohledu dalo vzít, i když nad tím stále trochu kroutím hlavou, ale asi si zvyknu.

Ale co teda ten logický rychlík, jak si ho definujete? To co píše Arc (logický rychlík = lehká logická hra) snad nemůžu brát vážně...
Teda teď jsem si všiml těch žánrů přiřazených k Portalu a nepřehání to někdo trochu, jako plošinovku a logický rychlík tady fakt moc nechápu. Poženu li to do extrému tak bych to mohl označit i za strategii jak zničit Glados, resp. simulátor portálové pušky a při troše dobré vůle a velkého šílenství najdu i nějaký RPG prvek...
@Tarhiel (23.07.2013 11:02): Diky za reakci. Ja si treba radeji prectu kratky a vystizny komentar nebo konkretni jasny nazor nebo zkusenost, nez procitat sahodlouhe recenze, ktere majoritne rekapituluji to, co uz clovek vetsinou vi (zejmena, pokud to taky hral) :)
[přesunuto z komentářů]

Sebeironie (především Half-Life, ale i žánru mysteriózních scifi-thrillerů obecně.) Lehká obtížnost.
Advanced mají svojí položku v hlavním menu, nicméně jestli jí tam nemáš, tak nejsi první, od koho to slyším...
Poradíte někdo, kde se daj sehnat ty mapy Advanced a Challenge, o kterých se píše v profilu hry, pls?
Aj tak, tým pár vetám, čo tam je rozumiem =)
Ešte že dvojka má oficiálnu češtinu...
@Nons3nse (23.03.2012 06:13): Sice ani nevim že je čeština, ale když jsem jí kdysi cpal do epizody 2 tak bylo potřeba jí nacpat do správného adresáře a mít steam přepnutý do češtiny. U češtiny se nedá spolehnout na instalátor protože ty soubory hodí do jiný složky. Steam před nějakým rokem dvěma změnil umístění souborů. Chce si s tím pohrát.
Fungujú vám české titulky v hre?

Keď som mal pirátsku verziu, tak všetko išlo v pohode.
Teraz je v češtine iba menu, aj keď mám nadstavené titulky...
Portál jsem před několika měsíci hrál poprvé a hned komplet dohrál - byl jsem na něm úplně závislý když jsem zrovna nehrál tak jsem pořád musel přemýšlet jat to udělat / vyřešit - ten level kde jsem zrovna nemohl najít řešení - nakonec:

Portal dohrán komplet bez jakéhokoli návodu - získané všechny zlaté medaile:
moje hraní jsem si komplet nahrál - uploadnuto na youtube - taky playlist:

tady link přímo na tu skvělou finální píseň ( české titulky )

na hraní portalu 2 jsem si zatím neudělal čas - hraji TES ARENA a nové level-sety Supaplex / Megaplex.
Aha... tak to mi nedošlo. Já totiž Portal už nějakou dobu vlastním a tak jsem myslel, že to Install tam mám, proto. A ve vyhledáváni jsem viděl u názvu hry cenu, prostě zmatek :-) Ale strýcovi se to snad bude líbit...
No, co jsem to naposledy rozkliknul, tak mi to nenapsalo Buy Now! ale Install... A už to jelo :) Prej do 20. zdarma
Kde to tam vidíte, dám vyhledat Portal a vidím, že je za 13,99 €
Ty písničky se jen stejně jmenují, jinak nemají nic společného.

Co je to za móresy takhle demagogovat.
Tak včera večer na jeden zátah bez návodu, bičizzz:).

Trochu dýl než za 3hoďky, ale parádní zážitek. Akorát na konci jsem si říkal still alive, není to náhodou název songu z Mirror's Edge? A vono jo:). No co to je za móresy, aby 2 hry měly stejnej song (a vzdáleně i několik dalších povrchních podobností). Písnička každopádně luxusní, hned jsem si jí pustil ještě jednou..
S tím zjednodušováním to snad nebude tak horké. Chtějí usnadnit trefování do portálů (skokem) a vytváření portálů na místech, kde to bylo často způsobem pokus/omyl. Na jednu stranu člověk věděl, kdy co má dělat, ale to provedení bylo někdy náročné na koordinaci pohybu a čas. Nevím, mě obtížnost v jedničce vyhovovala, protože udělat všechno na první pokus by taky nebyla moc velká zábava. Snad odstraní jen ty nejvědší zákysové situace a neudělají z toho primitivní hopsačku pro konzole.
doufam, ze to zjednodusovani nebude nejak drasticke, jednicka uz tak byla lehka :( tady bych to teda rozhodne necekal...