Valve ale nerozlišuje verze Source. Stále ten engine vylepšuje bez toho, aniž by mu dával nálepku Source 1.5, 2.0 atd. Zrovna teď o tom Gabe Newell mluvil. Na vývojářských nástrojích a vylepšování Source nyní pracuje daleko nejvíce lidí než na kterékoliv jiné věci. (viz. článek). To souvisí i s vývojem Portalu 2 či doufejme HL3. Portal 2 vypadá o třídu lépe než jeho předchůdce a přesto ten engine nemá žádné řadové označení verze. Je to prostě poslední verze Source enginu.
Walome: no chtel jsem to napsat bez a puvodne i slovo zastaraly....ale on by se tu zas nasel naky rozliceny fanboy a na to opravdu nemam naladu :)
Proč ty uvozovky? Scource je starý už skoro 10 let. A co se samotné grafiky týče, včera jsem si zahrál jednu mapu Portal a koukal jsem, jak je to pěkný - bez těch nesmyslných efektů jako "reálné" odlesky, blur atd. Kouká se na to hezky.
Včera jsem viděl logo Portalu (panáček se šipkou směřující do kruhu) na něčí Fábii, na zadních dveřích. Tak to mě docela pobavilo, kde se s tím člověk všude nesetká...
tak to jo...ale sem rad, ze muzu hrat s lidmy na PC(tedy s DHakama:) a ze dostanu zadara PC verzi hry :)
To by byla na konzolich docela skoda... kdyby takovou hru hrali dva lidi fakt spolu vedle sebe, tak by to melo teprve stavu :)
Dvojku už je možno předobjednat na Steamu, cena nějakých 34€ (sleva 10%)...
Já zpočátku taky, ale pak mě štvalo, že jsem taková lamka tak jsem na to vlítnul a voila- 100% achievmentů.
To je nás tak málo, komu ta hra přišla úplně o ničem? Když koukám na to hodnocení, tak většina kolem 90.
<br><br>Pro: příběh, atmosféra, originální logické hříčky<br><br>Proti: krátké, obtížnost logických hádanek mohla být větší, ze startu mírně lineární
Já osobně za vrchol této "úchylnosti" považuji několikahodinový maraton s písničkou "Picard SongPicard Song". Tenhle styl hudby vůbec nemusím a přesto jsem si to pouštěl ve smyčce :)

A u Still Alive záleží také hodně na textu (znalost hry nutná)... Ta ironie mnohdy nemá chybu.
JohnCZ - taky se tomu divím, skoro jsem se styděl, když jsem si ji pouštěl furt dokola :)
Vcelku zajímavá logická hříčka. Škoda jen té krátkosti - hru jsem osobně dohrál 3 hoďky. Štěstí se na mě usmálo u té ventilační šachty. :)
Parádní hříčka. Lepší atmosféra než původní hra.A závěrečný song nemá chybu.
Teď nedávno jsem to někam psal, ale zopakuji to: v nedávno probíhající ARG která oznamovala Portal 2 se objevil mimo jiné i text zakladatele AS Johnsona který obsahoval typy lidí vhodných k testování, čili žádní androidé.
Zjistil jsem, proč považuju Chell za androidku. Když dokončíte test chamber 16 (?) (tj. ta s těma turretama), tak GLaDOS pronese "Well done, android. Let us remind you that andriod hell is a real place where you'll be sent after first trace of defiance." (nebo něco v tom smyslu)...
Tak jsem se po dlouhé době po dohrání vrhl na advanced a challenge... Advanced v pohodě, bez větších problémů dokončeno. Ale challenge je teda jiná šťáva... Zatím mám completnutou jen druhou mapu (tj. test chamber14 - 2 portály, 10 kroků, 10 sekund), co se první mapy týče, tak tam jsem dal čas (19 sekund), ale jak to mám zvládnout na 20 kroků (rekord 27) a 4 portály (rekord 5), to opravdu nemám ponětí...Y_Y
No nic, budu se snažit, je to šíleně chytlavé...XD
I think we can put our differences behind us. For science. You monster.

*in love*
Tak jsem si to konečně taky prošel. Super... Až to trochu projedu ještě v bonusových mapách, tak napíšu komentář.
no zadarmo je, ale jen jsem nepochopil, jestli do toho 24. kvetna musis akorat aktivovat a pak uz ti zustane, nebo jestli ho 24. kvetna lidem seberou :)
Ano je to celkem lehké, ale nic ti nebrání nainstalovat fan mod Portal:Prelude a to ti garantuju, že budeš mít hlavu v pejru.I dortu se možná dočkáš.
Takhle to dopadá, když někdo celý život nemluví a pak se snaží něco napsat. Ano, dívám se na vás, Gordone!