Polda, aneb s poctivostí nejdřív pojdeš

Vyko: na krabici bylo videt cervene kolecko s doporucenou pristupnosti 15 nebo 18 let, zive si to pamatuju:-P
Ve svy dobe to bylo na cesky pomery docela ok, kvalitni dabing s vyuzitim znamych jmen (jmena) uz kazdopadne predtim prineslo Horke Leto, takze to nebylo nic novyho ani v tomhle smeru. Nejhrosi al bylo, ze na me moc nefungoval ani ten udajne nejvetsi atribut Poldy a to humor. Hru jsem hral jeste jako nactiletej a maximalne jsem se u ni parkrat pousmal. Naopak me vytacela neuveritelna tezkopadnost vsech dialogu, ktera je jeste evidentnejsi u dvojky a obtiznost, vyuzivajici ty nejhorsi triky typu mista na obrazovce aktivni az po urcity dobe. Myslim ze zadnej poradnej hrac adventur (tim nemam na mysli nekoho, kdo dohral nekolik ceskych a par epizod Sama a Maxe) nemuze zadny dil ze serie Polda povazovat za skutecnou udalost a to jsem velky ctitel bozskeho Ludka. Samozdrejme proti gustu...

Ad. Dreamland - Hral jsem to tesne po prisernym Poldovi 2, takze jsem hned ocenil strucnost a vecnost dialogu a krasnou grafiku. Dreamland ale dojizdel na tezkopadny ovladani a celkove me to nejak nechytlo, kazdopadne tomu mozna jeste dam nekdy v budoucnu sanci.

Jedina ceska adventura, ktera se IMHO muze skutecne bez uzardeni rovnat zahranicni produkci, je Posel Smrti.
"dialogy a humor"

No vidíš a tohle je právě věc, kvůli které jsem Poldu poslal do kytek;) + absence smysluplného příběhu, ač vyvrcholení nebylo špatné. Povrchově byl nicméně Polda opravdu dobrý, ačkoliv se i tak nejednalo o žádný zázrak.
Proč se mi Polda tolik líbil? Dabéři (hlavně Luděk Sobota), pestrá, byť jednoúčelová grafika (ok, Broken Sword byl o několik koňských dálek dál), dialogy a humor - přiznávám, že je dost puberťácký až trapný, ale mě nesmírně bavil, aneb nezapomenutelné vymáhání pokuty (nesnažte se mi namluvit, že to nikoho nerozesmálo) a mnoho dalších věcí.

K Sam & Max - sám nechápu, jak se mi můžou líbit oba druhy humory a jak tak koukám na hodnocení, tak Polda zřejmě výrazně přeceňuji, byť Sam & Max je mnohem, mnohem ... prostě lepší. Jsem holt divný.
To každopádně, nicméně ten Dreamland mi ještě nepřišel tak úplně špatný (na rozdíl od Poldy)... nu Démonův komentář je všeříkající:)
Na Dreamland si pamätám ešte z recenzii, ale nehral som to. Mne príde, že české hry sú lepšie tie akčné (Mafia, Vietcong, Hidden & Dangerous, Flashpoint), než adventúry, kde za jediný fakt dobrý titul, z toho čo som hral, považujem Posla Smrti.
Jedi - jezisi to je porovnanie. Polda je nieco ako herne Slunce Seno... Sam&Max to je absolutne ina liga.
1. Nejsem sice adventurista, ale ne-málo adventur jsem za svoji kariéru již zfnrknul.
2. Neumím jako vrozený anglánec, ale zase mi nijak nebrání v hraní v originále.
3. Hrdě se považuji za typický opak.

.. a přesto mám Poldu tak rád. Čím to je?
Isair: Dík. No ja si myslím, že ono to je asi odvodeného od faktu, že takí uživatelia 1.nehrali priveľa adventúr (ak vôbec nejaké iné okrem polda+posel smrti+posel bohu/nibiru) 2.nevedia dobre anglicky (ďalší dôvod prečo nehrali veľa adventúr) 3.podvedomý nacionalizmus - nadržiavanie domácej scéne. :)
Ja napr. nič nemám proti čechom (samozrejme!), ale v prípade hier som na "zlaté české ručičky" akosi alergický, nie preto, že by neboli dobré české hry, ale preto, že to vyznieva, ako keby išlo o 20 ročnú tradíciu s bezchybným portfóliom minimálne 20 titulov. :)