Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Zajímavosti

Vývoj

Vývoj hry trval 2 roky. Za hardwarovou oběť padl např. 1 monitor, 1 základní deska, 1 grafická karta, 2 hard-disky, několik myší, magnetofon a další.
Hra se prodávala slušně a původním vývojářům ze Sleepteam Labs byla proto předložena nabídka na vytvoření dalšího dílu, těm se do toho ovšem nechtělo a odmítli, protože cítili, že si vydělali dostatek peněz a raději se vrhli na freewarovku Bulánci. Další díly tedy už vytvořil jiný tým.
Hra má ve skutečnosti asi 100 MB, autoři ji ale na CDčko vypálili 6x, aby ztížili práci pirátům.

Tvůrci

SleepTeam
Zima Software

Producent: Martin Zima
Výrobní ředitel: Radek Smíšek
Technický manager: Pavel Neužil
Scénář: Jaroslav Wagner
Programová stránka: Radek Matějka
Grafika: Jaroslav Wagner
Animace: Jaroslav Wagner
Úprava animací: Radek Matějka, Lubor Kopecký
Hudba: Lubor Kopecký
úprava zvukových stop: Lubor Kopecký, Radek Matějka
Rozhovory: Jaroslav Wagner, Lubor Kopecký, Ladislav Wagner
Zvuky: Eduard Parma - Sokit
Dabing: Luděk Sobota, Petr Nárožný, Jiří Lábus, Pavel Pípal, Petra Hanžlíková Petr Gelnar
Externí spolupráce: Jan Laštovička, Tomáš Stanko, Kamila Hurníková
Hardwarová podpora: Petr Borovský, Aleš Mácha, Viktor Zbihlej, Václav Linter, Zděna Hřebec, Zima Software, Jindřich Poustecký

Easter eggy

Na začátku druhého dne, najdete pode dveřmi noviny a v nich můžete vidět inzerát, že pan Tomsa nabízí vysokou odměnu za jakoukoli informaci o Sleepteam Labs . Pokud pojedete před náčelníkův dům, na levé straně domu si můžete všimnout, jak tam občas proletí horkovzdušný balón a pokud na něj najedete kurzorem tak vám to napíše SleepTeam na útěku.
V sámošce se skrývají telefonní čísla, na které můžete zavolat a popovídat si s vývojáři hry třeba o tom, proč má Polda v poměru s tělem tak obrovskou hlavu.

Ostatní