@Jab (07.11.2022 22:40): Jasně že to je Liara, ale asi těžko hovoří s Gethem, tedy alespon ne konvečním způsobem. Jesli si pamatuješ tak jeden Geth má inteligenci na úrovni zvířete nebo Twiterovýho aktivisty, zato Legion je "spešl" neb kolektivně sdílel inteligenci s ostatníma "neheretikama" a umí proto simulovat řeč. Obecně si ale myslím, že to jsou jen dvě náhodné zvukové stopy, které tam prdli jen proto, aby potvrdili přítomnost Liary a Gethů :)
@pajmič (07.11.2022 22:28): Četl jsem jen diskuzi, co tam pod tím říkají. A vidím, že sestavují nové mass relay.

Ta ženská, co mluví na tom přelouskaném zní jak Liara. Že by kafrala s Legionem? Že by ale fakt lezli do pozadí fandům destroy endingu tak moc, aby i ty Gethy oživili... Do téhle doby se museli nějak psychicky vyrovnat (well, většina byla stejně v "denial" stadiu) s tím, že ve jménu "svého hrdinného konce" spáchali takovou maličkou genocidu. Takhle jim ten parádní konec zjednodušit, aby najednou ta volba byla triviální... To by byla věčná škoda. :)
@Jab (07.11.2022 22:23): Pokud je destroy ending kanon, tak jak to že v té audio stopě je slyšet Geth? Destroy ending je měl přeci zničit, leda že by je zase quariani dali dohromady.

Mám to jen jako neveřejné video, páč 4K je celkem slide-show. Netuším proč. V počítači mi to jde pěkně. UHD tak berte jen jako tech demo. 1440p ale funguje v pohodě, čili do QHD to jde sledovat plynule.

Hlavně je to ukázka alespoň nějakého HDR. Veškerá ME 3 LE videa s HDR, co jsem na youtube viděl, jsou úplně fejková (šílený vysoký jas a žádný skutečný kontrast). Tohle mé je jen napůl fejkové (viz popis videa). Ostatně jako celé HDR v ME LE. :)

Čili pokud chcete vidět ME LE s mody, tak pro představu to poslouží. Pokud máte HDR panel, tak rovněž. Anžto jsem tomu dal čas a HDR pečlivě nastavil. Zároveň znovu tvrdím (viz popis videa) že není viditelný rozdíl mezi osmi bitovou barevnou hloubkou a desetibitovou a tudíž je opravdu HDR v ME LE celkem fejkové (znovu viz popis videa).

Pokud toužíte po komparaci s původním ME 3 s mody, tak viz odkaz níže. Jen upozorňuji, že ALOV je tam jen ve FHD, páč se mi nechtělo mod stahovat v obří 4K verzi. Zbytek videa 4K je.

P. S. Opravdu netuším, proč má ALOV v ME LE všude ty duchy. Je to tak ale bohužel i ve hře. Asi se ten upscale moc nepovedl. Imho až tak, že vlastně ta videa v nižším rozlišení vypadají lépe.
@Paul (27.08.2022 18:19): V prvním dilu který je vylepšeny nejvíc, zůstali některé stíny nakreslene na texture.
Ale je to jedno. Po tom co jsem dohral teď jedničku jsem hrál dvojku asi 20 hodin a totálně mne to přestalo bavit. Ten gameplay je otřesny a zbytek vzasade taky. Šlo to z disku a do bazaru :)
@Jab (27.08.2022 17:31): to je takovej vopruz že i na tzv. "legendary" edici (kterou jsem zdarma neměl, vyšla mě na cool 40 eur protože jsem chtěl steam verzi) je potřeba dávat mody, pokud člověk nechce mít odporný rozkostičkovaný stíny...fakt nechápu proč to nemohli vylepšit komplet.
Btw hraji si teď pár dní s LE verzí. Mám ji jak zadara přes ten Amazon prime video na PC, tak na xbox v rámci game passu. Měl jsem tak možnost i porovnat HDR na obou, kdy mi výsledek přijde velmi fejkový. Z xboxu by to teoreticky mělo být lepší (neb desetibitová barevná hloubka přes HDMI 2.1), ale výsledek je stejný přes PC a starší HDMI 2.0 s osmi bitovou hloubkou, což už ukazuje, že se o skutečné HDR nejedná (neb jinak by xbox verze byla úplně jinde díky "pravému" HDR). Chápu, že je to starší hra a "slušné" HDR do ní by bylo náročné dodělat, ale kolikrát je to bohužel opravdu jen o tom, že se část scény "zatmaví" pro vyšší kontrast, přičemž detaily "ve stínu" jdou totálně do háje. Tzn. asi budou scény, kde to ve výsledku neva. Ale jinak bych HDR u ME LE považoval za značně fejkové a prakticky bych při jeho absenci neplakal.

Za druhé při chvilkovém hraní trojky člověk v podstatě nemá pocit, že by hrál jinou hru, než když jsem projel před asi dvěma roky ME 3 s mody. Jeden důležitý detail... Při tom programovém upscalu se v Bioware totálně vykvajzli na textury s osvětlením, které byly ve hře "napevno". Bez ISL, který se dá stáhnout k ALOT modu, je dojem opravdu příšerný. Viz screenshoty k modu. Popis zde:

Additionally, the original ALOT's Improved Static Lighting (ISL) component was remade and vastly improved upon for the LE. Much of the lighting and shadows you see in-game are pre-rendered and stored as textures. These textures have not been improved for LE, which results in blocky shadows pretty much everywhere in the games (see screenshots). ISL fixes this by running the textures through a state-of-the-art, neural network-based denoising, antialiasing and upscaling process for about 40,000 light and shadow maps across the trilogy.

Jak jsem psal jindy. Zadara asi ok. Ale celkově člověk vidí zase jen tu lenost s hrou skutečně pohnout.
Já si hlavně pamatuju, jak jsem si říkal, že určitě vymyslí něco lepšího, než "našli jsem supertajnou zbraň, co vyhladí Reapery!"

Po 60 minutách: "Našli jsme plány na supertajnou zbraň, co nám umožní vyhrát nad Reapery!"

Umělci, tvl :)
Já jsem dohrál jen první díl a u druhého jsem skončil u po Horizonu... :-( :-(
<span class="reply">a tak by mně zajímal, počet opakovaní oblíbených her (jaká šílená čísla vylezou)

1. MAFIA 30+
2. Diablo 1 cca 25x
3.Witcher 1 20x
Počítadlo nemám, u mě
1.BG 1, 2 - dohráno 5x,
2.NWN 1 - 2x (ale násobek času v editoru a v dalších modulech),
3.ME - 2x všechny díly

Ty zbylá BW ne RPGčka a Mass Effect: Andromeda jsem nehrál a ty další RPGčka jsem dohrál 1x a stačilo. Někdy zvažuju, že zkusím ještě jednou NWN 2 nebo aspoň datadisky, ale potom si vzpomenu na engine.
@Charllize (17.07.2021 20:51): Nevadí... jako alternativu nabídnu míru hrudníku :D

Lidi, a to tu taháme čísla jen pár her... dokážete si představit ty číslovky, kdyby si každý sečetl celoživotní odehraný čas ze všech her O.O
@Ria Kon (17.07.2021 14:23): Směji se a házím bobek na tvá chatrná čísla! :D
Mass Effect dvojka o samotě načítá 1000h+200h ME1+ 420h ME3+ 100h Andromeda.
1000H dradonáž série.

Shattered Steel dohráno 3x (cca 30h)
Baldurs Gate 1+2 cca 1000h
MDK2 Dohráno 7x (cca 70h)
Kotor dohrán 4x (cca 130h)
Jade Empire 3x (cca 45h)
Neverwinter Nights 1x (dohráno se sebezapřením)
SWTOR skoro všechny klassy (cca 400h)
Sonic 1x cca 15h
cca 30h agonie v Anthem.

Tak což, vy cucáci, čí kariéra tu končí? Muhhaha!!
@Cathan (17.07.2021 19:37): xD

Takhle zlá sem byla včera, když sem rozšlapala těžce nafeeděný gym v Pokemon GO jednomu čtyřicátníkovi, co ke mě na lavičku přišel brečet, že tam ještě nemá pokemona ani 2 hodiny, aby dostal plnou odměnu. Naučila sem ho pravidlo číslo jedna: Nikdy nebreč u hry s kompetetivním prvkem. Prostě pak už sem to musela strhnout už jen z principu xD
@Tyrael (17.07.2021 07:38): Aktuálně cca 1500 hodin, a to se tam nepočítají má mladá léta, kdy jsem to několikrát prošla warez. Prostě nejoblíbenější herní série i přes fakt, že Dragon Age sem nahrála 1850 hodin (stejný případ s dalšími nezapočtenými hodinami). Ale pravda, že DA je s oblíbeností v těsném závěsu a má delší hrací dobu :)

@Malignus (17.07.2021 10:59): Možná na to má vliv hraní offline - u Steamu to taky v offlinu blbne.

EDIT: ještě tam můžeme přihodit 250h z Andromedy :D
@Tyrael (17.07.2021 07:38): Mám větší číslo jen u samotného Dragon Age: Origins Ultimate Edition. :-D ... Aha! Tak nemám. :-( To se omlouvám. :-(

Hm... Ale stejně je to nějaký divný. Měl jsem dojem, že když jsem se naposledy díval, ukazoval mi Origin 1287 hodin a teď mi ukazuje "jen" 1103, zatímco u Dragon Age II mi hlásí odehraný čas jen necelou hodinu, ačkoliv jsem už hru minimálně jednou dohrál. A teď mi ještě tvrdí, že jsem nikdy nehrál Mirror's Edge, ačkoliv jsem jej dvakrát dohrál. Origin je prostě nespolehlivý (pravděpodobně zahrnuje do statistik jen určitý časový úsek). :-(
@Ria Kon (08.07.2021 20:16): to mne přivedlo na myšlenku zkontrolovat stav na originu. Odehraný čas napříč Mass Effecty hází čtyřciferné číslo - 1236.

trochu mně děsí, že je to měsíc a půl života...ale potvrzuje to kvality her