GRID Autosport

Codemasters •  Feral Interactive (Switch, iOS, Android)
24.06.2014
27.06.2014
27.11.2017
26.06.2018
19.09.2019
26.11.2019
10.11.2020

GRID Autosport je v pořadí třetím dílem populární série GRID z dílny osvědčeného studia Codemasters. Hra má působit přitažlivě a kombinuje arkádové ježdění s plnohodnotnou simulací. Grid Autosport nabízí doposud nejvíce tratí ze série včetně všech známých moderních okruhů, klasických přírodních tratí nebo amerických oválů. Na výběr máte z více než 100 tratí a okruhů s 22 místy na startovním roštu. Hra obsahuje také doposud největší počet realisticky vyhlížejících vozů včetně skutečných lahůdek, supersportů a jedinečných prototypů. Oproti předchozímu dílu byl navrácen velmi oblíbený pohled z kokpitu jezdce.

Hra nabídne pět nových typů závodů, jako jsou například Dlouhé noční závody nebo pouliční výzva Street. V režimu kariéry se postavíte do role profesionálního pilota, jenž prochází jednu sezónou za druhou. Každá sezóna pak obsahuje celou řadu dostupných závodních podniků s volným výběrem jejich typu. V rámci multiplayer módu si můžete zazávodit s kamarádem v singlu po síti nebo ve split screenu. V online multiplayeru se můžete přidat k některé závodní skupině, kde počet jezdců v každém závodě je maximálně 12, případně se spolehnout na matchmakingový systém a čekat, který z náhodných závodů vám hra přiřkne.

Já jsem zatim spokojen. Graficky to hraju většinou na ultra, optimalizace problém není. Menu je hezký, písničky v něm takové "přátelské, přítulné" a neotravují. Jezdim na 15-20 kol, na easy, ale časem si obtížnost navýšim. AI zatim ani nejhorší není, rozhodně lepší než v stupidních Shiftech. Rámují jen chvilkově, ale pak třeba hoděj brzdu když je jasný že zatáčku nevyberou, pač si jí vykreju. Jízdní model je fajn, občas nevyberu zatáčku pač jedu jako prase. Graficky se mi to zdá solidní, víc než solidní. Atmosféra závodů je nádherná. Všude navrčený auta, fandové skandují, do toho mi něco radí týpek z boxů. Mám úplně plnou verzi, takže mě potěšila přítomnost Nissana GT-R. Optimalizace prvotřídní, splňuju doporučené nároky a to nejdůležitější (textury, vozidlo, trať, stromy, atd) na ultra. Prostě paráda :-) jen pohled zevnitř auta je fakt příšernej.