@Sasakr (24.01.2024 01:30): Ja dohral Vice City a San Andreas poprve pred peti sesti lety a dojmy jsem mel pozitivni. Tak pozitivni, ze kdyz jsem dohral petku, mel jsem pocit, ze krom audiovizualu se toho proti SA zase tolik nezmenilo. Ctyrku jsem bedohral, nebavilo me to. Uz si ale nepamatuji, jestli jsem rozehraval ctyrku po dohrani SA nebo az po dohrani petky. Mam ale pocit, ze az po petce.
@marwel (24.01.2024 01:27): Uvidíme, vůbec to u tý pětky nedokážu odhadnout. Čtyřka byla super a je super dodnes. Horší to bylo s původní triologií, kterou jsem hrál poprvé tak 3 roky nazpět a to tedy nezestárlo moc dobře. To bylo víceméně zklamání.
Tak že bych si to 10 let po vydání konečně zahrál? Zapadá to do výzvy #2? Určitě tam něco takovýho je, ne?
@borac555 (komentář): já to teď hraju po 10 letech a nevím jestli je to věkem nebo zvýšenou citlivostí (mám děti + události posledních týdnů), ale přijde mi to místy až moc drsný (znásilňující / mučící Trevor, střílení policajtů / armády jen tak pro radost atd.). Jakože je to spíš debilní než drsný.

Nicméně technicky je to famózní. To se fakt nestačím divit (hraju na ps5), nejde ani tak o grafiku (i když taky), ale hlavně jak to všechno dobře funguje. Jen škoda absence blinkrů a celkově silničních pravidel. Ale o tom asi GTA nikdy nebylo no.
A nevíte, jak to má Xbox udělaný s tím SSD ? Je OS separátně nebo na tom 500 gb uložišti. Kdyby ten disk odešel, bude konzola normálně fungovat a stačí připojit externí disk ? Kvůli dalšímu gtáčku další Xbox kupovat nebudu. Leda, že by vyšla další generace nebo tak něco.
@Charllize (11.12.2023 23:00): Jo tak. Popravdě, i mě osobně, bez vlivu komunity, přijde, že to je hlavní postava. Jako mě je to úplně fuk jestli to bude ta samá nebo ne, jen osobně mi trochu přijde, že jo. Ale tak to není důležité ;)
@BUMTARATA (11.12.2023 13:34): Sorry, ale můžeš to pls napsat znovu a trochu nějak, abych tomu rozuměl? (teď si nedělám srandu, já asi jsem už moc starej, ale fakt to nechápu přesný význam, co jsi napsal).
@themacs (09.12.2023 11:16): Debilita herní komunity par excellence. Mezi nadrženými týnejdžry panuje obava, že protagonistka není dostatečně hot, a tak se pro potřeby validace vytvoří konspiračka, že je to ve skutečnosti bikini girl, přitom jen dokonalá ukázka konfirmačního biasu a nevyspělosti. Nicméně způsoby, kterýma se tahle vybájená píčovina „dokazuje“, jsou kouzelný, to zase jo.
muze mi nekdo vysvetlit jak je mozne ze me hra ukazuje 70% odehraneho casu a najednou vidim titulky a konec?
@Walome (07.12.2023 09:57): Uvidíme, no, Vice City je co se postav týče taky ujetý a mám ho rád pořád... těžko říct, jak moc pracuje nostalgie, každopádně v nejlepším případě budu příjemně překvapený a v nejhorším nebudu zklamaný :)
Trailer dobrej. Má to pro mě ten wibe gta což mě příjemně potěšilo. Šance, že to nebude korektní vzrostla.

Zklamali mě ale nektere animace postav. Třeba ta holka na kabriolet jak roztahuje ruce. Nebo ta v otocka ty holky v bikinách. Připadá mi to prkenný. Ale celkově to působí dobře. Město je plné. Všude se něco děje. A je tam i vtip.

@Charllize (05.12.2023 20:08): souhlas. Ošklivý tlustý lidi moc ve hrach nebývají. Respektive ne v takovém množství. Za mě dobře. Působí to víc reálné.
Samo je to jen trailer ale pokud to pak takhle bude tak mi přijde dost next gen to kolik různých tvaru těl tam je k vidění. Viz třeba záběr na pláž. Mně teda nepřijde ze by to dnešní hry nějak moc měli, většina random panáku bývá proporčně dost stejná.
Já nevím, mě ta pětka bavila tak do půlky, ale pak už mě to hodně omrzelo a ztratilo to takový ten "drive". A za Trevora se mi hrálo dost blbě z hlediska vcítění do postavy, protože to už na mě byl už opravdu hodně velký magor (a ano, to říkám u GTA hry... zlatej Tommy Vercetti).

Jinými slovy, šestka mě zas tak moc netankuje a když nad tím tak přemýšlím, zahraju si Vice City :D
@Hitsuran (05.12.2023 17:02): Já jsem v klidu. Naposledy mám dohrané Vice City, takže si dám San Andreas, IV a V a vše pěkně na pohodu a v klidu. A šestku pořídím až mi bude tak 50. Plnou cenu jim za to rozhodně dávat nebudu.
Takže PC tak 2027. :D Třeba v tu dobu budou emulátory takže to bude  jasný YaRrr! & high seas.
@Walome (05.12.2023 14:22): Proč by ne? Je to pár hezkých polygonových dudáků. Zřejmě silikony, ale vkusně uděláné, žádný laciný zmetek. :) A ten zbytek, k němuž jsou ona prsa napojená, taky není vůbec k zahození :D
Teda to, že se tady u nového traileru budou řešit prsa, to jsem nečekal :)

Já to teda neviděl (není důvod, i tak vím co tam je, letadla, pláže, auta, honičky, palmy), ale ke hře se určitě dostanu (záleží, jaký bude za 2 roky hajp, u pětky mě dovedl dokonce ke koupi konzole, ale to byla jiná doba).

Jsem zvědavej, kam se to technologicky posune, jinak novinky asi nečekám (i když větší svoboda při misích by nebyla špatná, ale to by pak tak dobře nefungovalo).
@pajmič (05.12.2023 13:13): Jasný, ale vtip GTA bývá zpravidla v kontextu, kdy je vše nadsazeno, parodicky akcentováno. Takže se pak někdo může zeptat, proč zrovna tomuto se smějete? :-) Ale jak říkám, nepředpokládám, že by něco takového bylo za dva roky za hranou, spíš Rockstar bude pózovat kolem linie provokace, ale nepůjde nikdy za ni.
@Adieu (05.12.2023 13:03): Není twerkující afroameričanka v každém druhém hudebním rap videu nebo moderním seriálu? Mě se to zdá politicky/rasově korektní více než dost, all is good :D
@Adieu (05.12.2023 13:03): Zrovna jsem to chtěl napsat že z toho už hodně lidi má prdel a stává se z toho meme materiál takže to zřejmě může projít. Tedy pokud zase nezabiji někde nevinného afroameričana nebo někdo nezapáli vlak jedoucí na duha fest…

Nojo jsem jen obyčejnej chlap, co mu díky vládám uniká plno podstatných věcí :)
@Bursoft (05.12.2023 12:55): Tak už teď je woke tematika terčem vtipů a některé korporáty typu Netflix neustoupily a ukázalo se, že svět kupodivu nekončí, za dva roky snad snad bude čas ke kritickému ohlédnutí se a parodii. Ona ta twerkující černoška na káře skutečně úplně politicky korektně nepůsobí, tak mám naději.

@Charllize (05.12.2023 12:43): Nesmíš koukat pořád jen na ty kozy. :-) Povšimni si zlomených párků místo prstů a kubistického předloktí.
@Charllize (05.12.2023 12:43): Já bych si to taky přál, ale bojím se, že na to R* už nemá koule. V RDR2 jsem taky čekal nějakej pořádnej hampejz, s kozama ven a nejvíc erotiky tam je, když nahýho smradlavýho chlapa umývá holka ve vaně s pěnou.

Podle mě tam nějaký náznaky satiry budou, ale budou kolem toho opatrně našlapovat. A budu moc mile překvapenej, když to bude jinak.
Vypadá to tradičně jako super jízda a doufám, že to skutečně bude výjimečná hra. Ale jsem jediný, kdo si povšiml nekvalitních modelů postav? To už asi nebudou place-holdery. Jsou takové svalově rozbředlé a beztvaré jako figuríny, jako by umělci neznali skutečně anatomii člověka. V tomhle ohledu byl tedy Rockstar - snad s výjimkou mužských postav v RDR2 - vždy neschopný, ale u takového rekordního next genu bych čekal něco lepšího, zvlášť po solidní kvalitě modelů Cyberpunku.
Když si tak prochazim různe weby tak čím víc je web obsazen pc hráči tím je názor na ten trailer horší, lol :)
Malinko mě mrzí, že to nebude z osmdesátek jako Grand Theft Auto: Vice City ale to nějak přežiju :) Trailer vypadá celkem cool a už teď si myslim, že to bude lepší hra než Grand Theft Auto V která je fajn, ale stačilo mi jedno dohrání a už nemám potřebu se k ní vracet.

Těšim se na dovádění s aligátory, průzkumy bažin a hlavně na Vice City, nejlepší videoherní město v dějinách ;)
Rockstar prostě miluje ten double/triple dip. Viděl bych to takhle:

2025 - PS5/XS
2026 - PC / Switch 2 / PS5 Pro
2027/8 - PS6/XS2

Každopádně, dodnes lituju že jsem hrál RDR2 poprvé na konzoli, takže podruhý už tu chybu neudělám. In my defense, u RDR2 se dalo čekat že na PC nevyjde, vzhledem k absenci jedničky.
@Sasakr (05.12.2023 09:10): Tak spekuluje se, že GTA 6 vyjde spolu s PS5 Pro, takže ten rozdíl se zase trochu zmenší. Konzolisti to následně obetatestují a na PC vyjde proper verze o pár let později :D
@Gordon (05.12.2023 09:42): Tak hru desetiletí nedělá vizuál, že jo. RDR2 je pět let stará hra a stále nejuvěřitelnější simulace virtuálního světa, který se nám kdy dostalo, s mírou interakce, která nemá srovnání. Cyberpunk a jiný open worldy jsou v porovnání s ní úplně mrtvý. Z herního hlediska to bude prostě hra od Rockstaru, příběhově orientovaná akce v otevřeným světě s lineárníma misema, kde GAME OVER obrazovku uvidíš častěji kvůli tomu, že sis dovolil uhnout z vytyčený cesty, spíš, než že tě někdo zastřelil.
@SilentWolf (05.12.2023 08:14): Hra desetiletí? Možná tak v hype. To se budou muset hodně snažit, aby to byla hra desetiletí, ten trailer graficky nevypadá líp, než cyberpunk a z herního hlediska jsme neviděli nic.
Meh, takže to vyjde za dva roky a pouze na konzole. Za dva roky. Tou dobou bude rozdíl mezi konzolema a PC ještě propastnější. Takže PC verzi budou muset nechat dopéct ještě bůh ví jak dlouho, aby se PCčkáři tomu vizuálu nevysmáli.
Co je na tom traileru zlého? Mě to teda zaujalo od první vteřiny. Dobré prostřihy. Už teď je v tom vidět ta skrytá prča z té dnešní korektní společnosti schovávající se za soc. sítě. Luxus skladba. Nekompromisní. Za mě super.
Mě přijde, že Rockstar neumí dělat trailery. Už ten do RDR2 mě vůbec nezaujal.
Hra desetiletí to jako asi bude, ale prostě ty trailery... :D
Ten song je pěknej.

A i v tý potato kvalitě s dementním btc nápisem je znát že graficky a detailama je to zas solidní step up.
Tak nějakej leak traileru je venku. 2025 release date. Takže 2026.
@PRIVATE MARTIN (04.12.2023 12:54): jn, temer 2 tydny sem k tomu usedal den co den ale vzdy po cca 2-3 hodinach sem to vzdal a nemel sem v sobe to ze se tesim na dalsi pokracovani, ale vzdy sem k tomu sednul z donuceni a hral to jen proto aby ubihala stupnice v procentech celkove odehrane hry. Fakt sem vicemene porad sledoval jak pomalicku ubihaji procenta a rikal si - 'jenom 35%... jenom 38%....'? No protoze me bylo jen tak lito to zkoncit a mel bych spatny pocit ze sem to nedokoncil kdyz sem to rozehral. Stejne sem to mel pri hrani Far Cry 2, kdy sem to x dni hral a rikal si. tvle co to je za blbost, ale po par dnech me to chytlo tak ze se tesim az si to zas zahraju znova.

jenom nechapu proc me nefunguji ty garaze, kdyz si tam uschovam auto a chcu vyjet z te garaze tak se hra sekne (infinite loading) a musim hru na tvrdo ukoncit. Potom nema smysl cpat prachy do tuningu protoze kdyz zacnu nejakou misi tak po jejim ukonceni jiz auto zrtracim. Ale stejne sem porad jen hledal Lamborghiini a Mitsubishi Eclipse,, resp. jejich kopie vzhledem k tomu ze hra nezobrazuje originalni nazvy
zajimave po 40 hodinach v pulce hry me to zacina bavit :D zacinaji se me libit ty 3 hlavni postavy a ten absurdni humor kolem, hlavne co se tyce Trevor vs Michael. A uz sem si rikal tvle, tolik odehranych hodin a este ani nejsem v pulce a mel sem nutkani to vzdat a odinstalovat jak me to nebavilo v prvni pulce
@AlieN (29.11.2023 23:03): Přesně tak. KKK bylo v RDR2. Studia se ale chtěj vyhnout takový kontroverzi. Přitom jaká byla sranda zahrát "No Russia" v MW2. Je škoda, že jsme v původních CoD nikdy nehráli za nacisty. Já ale nevidím důvod, proč být kvůli tomu, co někdo dělá ve videohře takhle upnutej. Však metaironie.
@AuroN (29.11.2023 22:13): Zahrát si v nějakém hodně masovém průvodu v GTA na Carmageddon by mohla být sranda, ne že ne - ani to nemusí být pride, sraz KKK nebo cokoli jiného by vyšlo na stejno :)
@Vicclein (29.11.2023 15:22): Tak to bohužel nechápu. Nevidím v tom ten zábavný prvek, takže tohle jako negativum ani nevim jak akceptovat. Feministku z RDR si pamatuji, myslím, že ji u mě taky nepotkal dobrý osud.
@AuroN (29.11.2023 00:19): Proč ne? Jednak bych měl pocit, že to město žije vlastním životem. LS pride by byl odrazem LA pridu a mě jako hráči by to přineslo mnoho potencionální zábavy. Obdobně jako když v RDR2 můžeš svázat a unést ze Saint Denis tu feministku a nakrmit s ní za městem krokodýla. To říkám jako někdo, kdo podporuje práva menšin. Hra je ale hra.
tak po tom peckovem najezdu v bance to je uz nic moc,asi sem cekal to co ve videu nizee a ocekavani vetsinou zklamou....... vnimam tam ten San Andreas uz a treti dil a to ja nemusim

jinak teda stuttering je tu celkem dost, dival sem se na fora cim to je a melo by to byt tim enginem, ktery neumi pracovat s vyssimi framy, ale tohle me v te diskuzi rozesmalo :

...........'after 5 years and still the same sh**. some things never change. rockstart just took the money and the left it broken. ' ............
@themacs (08.11.2023 18:39): Jo však. Spousta webů na FB už suverénně píše, že Trailer na GTA6 reeeee!! Ale v tweetu je jasně napsáno Next GTA xD já bejt Rockstar, tak je vytrolim, udělal bych nějakej fake trailer na minutu dvě a hned za to dal už ten origo na šestku. Něco jako udělal třeba Goat Simulator 3 :D