Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Grand Theft Auto V

89

Diskuze

« Novější Starší »

@David_Cravford (18.05.2017 02:57): na Mirror Park se shodneme no :)
Včera jsem to pustil po delší době a:
http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=927180822
pěkná narážka tam, málem jsem si toho nevšiml, v zápalu sledování děje.
Ale toto mně sere snad už od GTA3:
http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=927180779
auto má jasně 4 sedadla, ale jen 2 dveře a prostě víc jak 2 lidi se tam nenarvou... WTF? To jako když chci jet na nějakou akci se 2+ lidmi, tak si vždycky musím brát ten pomalý sedan???

PS: Jako je super, že tam mluví, ale přijde mi, že tam mluví snad celou misi a úplně všechno nepochytím jen z poslouchání a tak vlastně celou misi jen čtu titulky... celkem k prdu pro ty, co až tak úplně plynule nepochytí vše z těch dialogů...

@Korbitch (16.05.2017 03:11): Ty rádia tam jsou jako dobrý, (krom výjimek, newschool hip hop a ty mexikánský hovna jsou hrozný), třeba chillwave s worldwide, mirror park alternative, ale moderátoři jsou úplný dementi a nemaj žádnou osobnost. Nejlepší rádia má SA a Vice city stories. Plno jich je v pětce zbytečnejch

Jak nyní poslouchám zpětně ty rádia z V.. tak špičkové tracklisty to má a tak na hovno moderátoři. Jaké rádio se vám líbí nejvíc?

U mě vede Mirror Park, hlavně co se týká žánrů a moderátor George je velkej pohodář. Líbí se mi i Space 103, ale ten moderátor je teda strašnej a mele tam hrozný sračky. A takhle bych mohl pokračovat dál... chybí mi v týhle hře Hanz, Sage, Tommy z KDS-T...

@Paul (12.05.2017 11:52): A o co jde? Právě si myslím, že zrovna když je to teda film v Gta V enginu, tak si mohli dát větší práci s modelem hlavního hrdiny. Ale jo, jinak jako dobrý, práci to asi dalo.

@Walome (06.05.2017 09:46): Přesně! A nebo ti vocasové, co chtěli zneužívat své pozice šprta a drze začali žrát svačinu uprostřed hodiny před celou třídou hladových krků, aby si to pak obhájili stylem "já jsem se doma nestihl(a) nasnídat!" To dokázalo vytočit ne jednoho slušného studenta.

@Kwoky (05.05.2017 12:46): noo moc toho o dyslekticich nevím, ale nemají mít spíš hrubky a překlepy (a ty čárky treba)? Toto je spíš nesmyslná věta jako celek... Ale tak jako chápu no, lidi jsou různí a různě (ne)schopni se vyjadřovat.

@TheHofi (komentář): "příběh který díky třem hlavní postavám je výborný a k tomu dopomáhají pravě již zmíněné tři postavy" WUT? Dává někomu smysl tato "věta"? Jako celkově by to chtělo si to po sobě aspoň jednou přečíst a člověk přece hned zjistí, že to je maglajs bez čárek, takže se to čte dost špatně.

A tak on by spíše potřeboval někoho, kdo mu to bude pomáhat upravovat. Jako myšlenku ponechá a jen opraví chyby. Raz jsem mu pomohl, tak možná jak se mi bude chtít, tak to poupravím a pošlu mu to poštou. Uvidím, jestli se mi bude chtít.

@TheHofi (komentář): Občas by nevadilo si komentář po sobě přečíst, opravit hrubky a zkultivovat.
GTA V je hra , která si to zaslouží.
Promiň, tvůj komentář mi připomíná slovní salát lecjakého, rádoby vtipného youtubera....

@CrocoRay (14.04.2017 02:37): Žádná jiná hra mi problémy nedělá. Prostě šílený, chvíli jsem to nehrál a najednou náser takovejch hovadin. Ramky si kontroluju, měl jsem cca 30% plných... já fakt nevím kámo, co s tim mám dělat. Launcher jsem ani nevim jak vyřešil, to snad samo....

@David_Cravford (14.04.2017 02:30): Jakým způsobem jsi to vyřešil? Aby hra padal ke 2 fps není normální, pokud ti předtím běžela normálně. Za to by podle mě neměl moct žádný update. Nežere ti tam nějaký virus nebo proces příliš hodně RAMky nebo nezatěžuje procesor? Nebo tenhle problém máš teď čistě u GTA V a žádné jiné hry?

EDIT:

"People are saying it helps to download this faff: http://support.amd.com/en-us/kb-articles ... st-windows-beta.aspx

Apparently has GTA specific enhancements or something."

Zkus pohledat i sám. GTA V fps drops apod.

Takže launcher vyřešen, a přes ty všechny problémy nemám pokoj, hra mi padá ke 2 fps. Úžasný, tleskám, výborný. Hru jsem na notasu hrál opravdu dlouho, dohrál jsem i příběh atd atd.... občas to škublo,ale tohle je vrchol. To mám fakt takovou smůlu? Určitě za to může uptade jinak si to neumim vysvětlit....

Nic, kašlu na to. Zkoušel jsem uptady launcherů, socialu, promázat něco, atd atd.. nefunguje nic, furt to zamrzává. Ať si rockstaři strčej to svinstvo do nepěknejch míst, už toho mám plný zuby, jak nic nefunguje...

@David_Cravford (12.04.2017 18:25): Já se o to tolik nezajímám, ale ono to furt něco updatuje a řekl bych, že GTA V má doboru ochranu a moc dobře si to piráti nezahrají, ale nejsem si jistý. Oni třeba ochranu prolomí, ale pak jim hra spadne a už nejde spustit a pořád se tam něco mění, takže to i pirátům hraní dost znepříjemní. Ale kupujícím bohužel někdy taky.

@David_Cravford (12.04.2017 18:07): Se Social Clubem jsem míval taky dost problémy, ale už ani nevím, jak jsem to přesně řešil. Podle mě, když ho přeinstaluješ, tak o samotnou hru bys neměl přijít a není to jako Steam nebo U-play (i když i tam si jde hry zálohovat), ale raději se na to mrkni. Přeinstalace Social Clubu by mohla pomoct anebo čas, pokud tam jsou teď nějaké problémy. Mě to taky dost odhlašovalo, i když jsem měl nastavené trvalé přihlášení. Nebo mi to hlásilo špatné heslo apod.

Jinak oni chápou, že jsou jedinci, kteří chtějí hrát sami offline, akorát na to serou a mají to jako ochranu proti pirátům. Takže jednou za čas to chce furt něco kontrolovat.

další problém u social club. když se chci přihlásit, tak nemůžu napsat heslo, nic prostě, nereaguje to, nefunguje. A proč mě to vůbec odhlašuje? mám tam daný trvalé přihlášení... nevím jestli to tvůrci nechápou, ale jsou jedinci, co chtěj hrát offline, sami, nikdy nepochopim proč to nemůže bejt oddělený. Hlavně, že jsem za to dával tisícovku fakt....

U toho GTA V to vypadá luxusně. Řekl bych, že je to druhý nejhezčí mód, co jsem viděl. Je jich víc a už se v tom tolik nevyznám, ale někdy to vypadá fakt skoro jak ve skutečnosti. Ale tamten mód zavařil týpkovi v SLI dvě 1080ky :-))

Každopádně škoda, že takhle některé hry nevypadají už v základu. Vždyť technologie to jasně zvládají a je vidět, že to prostě jde.

@David_Cravford (02.04.2017 01:50): To štve určitě více lidí včetně mě. Zabíjení v tichosti by člověku mohlo procházet a byla by to větší sranda, když po tobě v takovém případě vždy nepůjdou fízlové. Ale co naděláš. Hra už vyšla a je taková, jaká je.

@CrocoRay (01.04.2017 22:12): Mě to potkávalo často. Majkl přišel k postavě, zmáčkl jsem "e", slušně pozdravil. Bylo mi to opětováno. Majkl se zeptal, jak se má. Osoba mi řekla, že cajk. A napotřetí okamžitě urážky "vše špatné je s tebou spojeno, měl by jsi hledat pomoc s tvojí povahou, stojíš za hovno" prostě wtf?
S tim jak na mě postavy volaj cajty, to bylo dost časté.

Mě se celkově ani nelíbí ten GTA systém s policajtama. Zabiju někoho v tichosti a stejně se mi za chvíli jedna hvězdička ukáže. Tlumiče tim pádem postrádaj smysl. Já si třeba hrál na hitmana, v obleku a se zbraní s tlumičem, jsem šel do FBI budovy. Oddělal jsem dva týpky za počítačem a pak hlídače u vchodu. Okamžitě hvězdičky. Lidi si ničeho nevšímaj, nešílí z toho.

Štvalo mě to v Gta san andreas. Kde jsem jel v poušti a tucet cajtů za mnou. Štve mě to i v Rivals, kde si cajti vypomáhaj respawnem a cheatama. Já jako vím, že jsem moc kritický, ale nemůžu si pomoct, mě to pije krev.

@JohnCZ (01.04.2017 17:54): Jenže já stál daleko od těch lidí, na chodníku a chtěl si je vyfotit, jak se mi líbí ten život v GTA. Pak na mě čumí 2 minuty a volaj poldy. A když je zelená, tak ať kurva týpek jede a nedává nikomu přednost :D a lavičky? Na to má snad každej právo. Pokud je místo vedle mě, at si sedne kdo chce.

@David_Cravford (01.04.2017 16:44): Tak kdyby mi někdo cizí vlezl na pozemek a pozoroval mě, jak se cpu, tak bych taky asi volal poldy. To samé s lavičkama - jakmile si ke mě někdo sedne, odcházím, páč to nesnáším a troubení od netrpělivých idiotů mě taky štve. Já bych naopak řekl, že je to docela reálné - na GTA... :D

@CrocoRay (01.04.2017 12:08): WTF? Když je zelená a já troubim na týpka, vystoupí a chce se mnou bitku. Rodina žere u stolu na zahradě, přijdu k nim a vstanou a volaj poldy. Jen tak z ničeho nic... mě se to stává pořád :D Majkl řekne dvě slova a po třetím už každýho uráží... mi to přijde prostě v mnoha věcech nedodělané. Vše řeší mody, ale né každej funguje. Třeba si sednout na lavičku, to jde v traineru. Sedl jsem si vedle týpka a nasraně odešel.. proč?

@David_Cravford (31.03.2017 19:51): Watche nerozjedeš vůbec nebo se ti hodně seká nebo jen předpokládáš? Náročné je to tedy o dost více než GTA V a zatímco pětku jedu na ultra se vším všudy v pohodě, tak WD 2 mám sice též na ultra, ale když dám vyhlazování a pak ještě nějaké položky jako extra detaily a lepší stínování, tak hra jede 15 fps.

Každopádně ty problémy s voláním poldů jsem nikdy neměl. To máš nějaký mód nebo cheat či co? Na tohle jsem totiž nikdy nenarazil.

Prosím vás chtěl bych se zeptat kdys mám v motorkářském klubu koupenou pestirnu tak jestli funguje(jestli travička roste) i když sem zrovna v iluminatech(securoServ) Díky moc za odpovědi moc by mě to zajimalo.Jelikoz se teď věnují spíše iluminatum tak jestli má vůbec smysl se starat o travicku

@David_Cravford (31.03.2017 18:08): A tak mně přišla v tomhle v sérii zase nejlepší a bylo tam podle mě toho nejvíce, ale časem mě taky omrzela. Jinak easter eggy tam jsou a některé vedlejší skryté mise mě pobavily, ale je fakt, že tam toho mohlo být více.

Takový Watch Dogs 2 mě bavil, že tam měl hodně náhodných situací po městě a přišel mi v tomhle na tom lépe než GTA, i když ty situace kolikrát byly přehnané a spíše to byla taková parodie. Ale i tak by si z toho mohli vzít tvůrci GTA příklad a třeba v šestce přijít s něčím lepším a už by ten svět mohl opravdu hodně žít.

Různé piknikové tábory v lese, přičemž by hráč s těmito lidmi mohl mít různé interakce, což by vedlo k řadě dalších náhodných situací apod. Prostě ne jen samotný příběh, ale i živoucí město.

Ale neříkám, že GTA V na tom bylo nějak špatně.

@David_Cravford (31.03.2017 17:05): Jo však v pohodě. Já jsem rád pokecal a nějaké důvody tě urážet jsi mi nedával. Teď už můžeme přenechat debatu zase ostatním, kteří budou chtít pokecat o různých věcech týkajících se více GTA V.@CrocoRay (31.03.2017 16:57): Aspoň že tak no. Jsem rád, že se neurážíme za odlišné názory jak to maj češi zapotřebí a diplomaticky jednáme :D hele, jinak to neber tak ,že to co říkám, je pravda. Ber to jako můj subjektivní pohled na danou věc. Pokud tě to potěší, to s tim IQ mě donutilo se i zamyslet ;-) takže si něco z té debaty vezmu.

@David_Cravford (31.03.2017 16:00): Jenže právě jde o to, že u soudu, když se vrah bude hájit svou poruchou, tak soud na to ohled brát může a taky bude, pokud to určí psychiatři, kteří ho vyšetřovali a má dobré právníky. Ale porucha není žádná výhra a ten trest naopak může být horší, že ho zavřou do ústavu pro duševně choré. Já neříkám, že to trest musí snížit, ale rohodně na to budou brát ohled a celkově to celý proces ovlivní a trest může být úplně odlišný. Každého vraha zkoumá psychiatr a duševní stav vždy ovlivňuje výšku a způsob trestu. A ty furt říkáš, že ne a to je naprostý nesmysl, co tvrdíš a proto říkám, že nemáš zkušenosti, protože tvrdíš něco, co absolutně není pravda a kdyby sis přečetl nějaké zákony nebo alespoň něco okolo toho, tak to víš.

A mně přijde, že ty nechápeš mě. Já ty vrahy neomlouvám a trochu mi přijde, že mě ani nečteš. Už jsem jednou napsal, že kdyby mi někdo někoho zabil nebo něco mně osobně udělal, tak tomu člověku jdu po krku. Nenapsal jsem to přesně takhle, ale v pár větách jsem to víceméně už zmínil nebo alespoň naznačil či nepřímo řekl. To, že má někdo poruchu by mě samozřejmě nezajímalo, protože mně nikdo nic dělat nebude. To je jasné.

A co se týče předpokladů, tak ty to bereš všeobecně, že každý má talent na něco. Já tím chtěl říct, že jak má někdo špatnou psychiku a je tedy kokrétně v téhle oblasti na tom špatně, tak pro něj bude vždy všechno složitější. A přirovnal jsem to k určité oblasti jako třeba zvedání. Ten člověk má na to fyzické předpoklady a i kdyby někdo jiný trénoval pětkrát více než on, tak se nikdy nedostane tam, kde je ten držitel světového rekordu. Tím jsem chtěl říct, že jak je ve sračkách někdo, kdo má špatnou psychiku, tak je pro něj mnohem obtížnější se z toho dostat, než někdo, kdo má psychiku v pohodě a je schopnější. A lidé si nejsou rovni. Někdo vyniká ve více věcech a někdo skoro v ničem. Není to tak, že každý má talent na něco. Někdo má smůlu a narodí se postižený. V čem člověk s IQ 50 může vynikat? On si ani neuvědomuje vlastní existenci pořádně. A takhle to je všude. Někdo je lepší ve více věcech a někdo prostě celkově nemá talent skoro na nic. Ano, pak může být autista a být blbý na všechno a v něčem být excelentntí. Lidé jsou různí, ale rovni si nejsme.

Ale už bych toho nechal. Já mám takovou obsesi, že ti poslední slovo nenechám :-) Ukončím to jako ty, že mě Trevor bavil a tebe ne. Každý máme na to jiný názor a svět by měl být plný odišných lidí a ne být takový stereotypní, že všichni budeme stejní a mít na všechno stejný názor. Jsem rád, že existují lidi jako ty a pak, že jsou i ti psychopati, protože jsme alespoň měli téma, o kterém jsme si mohli pokecat :-)

EDIT: Ale už bych se na to i vykašlal z toho důvodu, že potom asi někam půjdu možná a ty příspěvky bych asi nečetl, jak tady nebudu, takže bych tu debatu už zakončil :-)

@CrocoRay (30.03.2017 17:46): Mě přijde, že mě vůbec nechápeš a na základě toho tvrdíš, že se o to nezajímám, nebo mám s tim nulové zkušenosti. Prostě podívej. U soudu kdyby se ten vrah hájil tim, že má psychickou poruchu, ten soud na to brát ohled nebude. To je to samé, jako kdybych hrál hry kde zabijím lidi a řekl bych, že mě k tomu navedlo GTAčko. A já zas neříkám, že ty říkáš, že dělaj správnou věc. Mě jde prostě o to, že kdyby se něco špatnýho stalo tvým blízkým, tak ztratíš veškeré omluvy pro tyhle parchanty a nebudeš to vnímat tak, jak mi to nyní píšeš. Bys mě poslal do prdele úplně, pač bych se snažil omluvit jejich čin na základě těch poruch :)
jinak já si o sobě myslim, že jsem trošku slaboch. taky to nemám nejrůžovější, stranim se lidí a jsem dost stresovej. nemám na nic předpoklady. :) ale to neznamená, že tim slabochem mám zůstat. i ten člověk, kterej drží v něčem světovej rekord, to neuměl v dětství. učil se to, trénoval to. každej člověk má v sobě skrytý talent. je to jako sochař, co z prostého kamene udělá nádhernou sochu. tvrdou prací otesá přebytečné kusy. Takhle si to představuju já, takže i ten slaboch pod tvrdým tréningem a bez pochybností, se může dostat na vrchol. Nechci říct, že jsou si všichni rovni. Ale zároveň nepovažuju ty kulturisty za nic víc, než obyčejného člověka. Se všemi se snažim vycházet "rovně" a s respektem. Může to bejt i ten nejvíce obyčejnej člověk a můžu k němu chovat víc respektu, než k nějakým sportovcům či jiným významným osobnostem.
Je jinak vidět, že o mě fakt nic nevíš. Vůbec nevíš, co například v hudbě vyhledávám, jaká témata mě zajímaj. Například Majk Spirit před pár lety vydal výborné album Nový Človek kde právě řeší smysl existence a má tam výborné filozofické texty. Nebo staré alba Řezníka, kde řeší rovnováhu mezi životem a smrtí. Mě psychologie právě baví, naneštěstí když vidim co se ve světě děje, tak to vidim prostě povrchně a černobíle. Jsou lidi,co přemýšlí jinak a maj určitej přesah (my dva například) ale spousta jedinců myslí povrchně a ta většina co se týče mého vnímání, přemorduje těch málo jedinců, kteří vidí do hloubky. Ale to si myslim, že jsme zašli někam dál, než jsme chtěli. Každopádně to berme tak, že gta 5 má podle mě (i když cíleně) stupidní scénář a hráče omezuje, mise nedávaj smysl a motivace postav se vytrácí. U trevora to platí dvakrát tolik. Tebe možná bavil, mě ne z toho jak byl přehnanej. Byl to účel, ale já nerad účelové věci :)

@David_Cravford (30.03.2017 16:37): Trevor si sice začínal s určitými lidmi, ale on byl tak narušený, že si to spíše namlouval, že je má rád, ale zabil by ty lidi při jakémkoliv podrazu. On magor byl a neříkám, že jeho chování bylo vždy logické, ale to bylo právě kvůli tomu, že to byl narušený magor a místy to bylo trochu přehnané a svým způsobem v tomhle má Shoggot pravdu, že v určitých momentech to tvůrci hry nadlehčovali a dělali si z toho srandu. I když i v reálu by takový člověk mohl existovat, jen by asi moc na svobodě neběhal.

A samozřejmě, že mám pro takové lidi omluvu, dokud něco neudělají mně. To je snad jasné a nikdy jsem opak netvrdil. Ale mně osobně na lidech moc nezáleží a taky mám určitou poruchu osobnosti. Ale nenazýval bych to přímo omluvou. Já se těch lidí nezastávám a neříkám, že jsou to dobří lidé a to, co dělají, že je správné. Jsou narušení a klidně můžou pro mě za mě dostat trest smrti. Však ať jsou potrestaní, ale svým způsobem je k takovému jednání pořád vede ta jejich porucha osobnosti. Je to jako když má pes nádor na mozku a napadne vlastního pána. Nemůže za to, ale nebezpečný prostě je. Jediný rozdíl je ten, že psychopat si to více uvděomuje a měl by to mít tak nějak i více pod kontrolou.

Já je neomlouvám a neříkám, že jsou správní, a že není nic špatného na jejich chování. A kromě toho jsi mě přesvědčil, že ty nulové zkušenosti opravdu máš. Tou větou, že se nedá vymlouvat na psychický stav. Takhle to v praxi běžně funguje a ty jsi dokázal, že o tom vůbec nic nevíš. Na tom opravdu není nic absurdního. Po každé vraždě každého vraha zkoumá psychiatr a soudí, zda jde člověk do blázince nebo do kriminálu. A kromě toho blázinec je mnohem horší místo než kriminál. Je to kriminál, kde máš mnohem menší práva a můžou si s tebou dělat, co chtějí a klidně tě týden nechat zfetovaného a připoutaného k posteli. Když si budeš stěžovat, tak řeknou, že jsi neklidný a nestabilní, takže nebyla jiná možnost. Takže tady léčebna není žádná výhra a mnohem lepší je kriminál. Ale záleží od případu. Někdy deprese nebo psychické poruchy zase pomůžou k mírnějšímu trestu.

Takže nulové zkušensti opravdu máš a vážně tomu nerozumíš a o lidskou psychologii ses nikdy nezajímal, i když tvrdíš opak. Svým posledním příspěvkem jsi to dokázal a je vidět, že na nic nebereš ohledu a všichni jsou si podle tebe rovni a všichni mají stejné předpoklady řešit určité životní problémy.

Tudíž podle tebe člověk trpící sociální fobií a endogenními depresemi je stejně silný jako zdravý člověk, který má v mozku normální hladinu serotoninu. Takže když půjdou žádat o stejnou pracovní pozici, tak ten první je prostě slaboch a lenoch, který se dostatečně nepřipravil na pohovor a ten druhý byl prostě ten, co se sebou něco dělal a byl schopný, ale šanci měli oba stejnou a byli to rovnocenní soupeři. To spíše tohle zní absurdně. To, že je podle tebe někdo slaboch, tak to ještě neznamená, že slaboch opravdu je. Jak má člověk lepší genetické předpoklady, tak se dokáže dostat z horších sraček, než někdo, kdo ty předpoklady nemá. Ale to ty nechápeš. Světový rekord na bench je více než půl tuny. Dokážeš to s tréninkem překonat nebo jsi jen další slaboch? To není o síle, ale o genetických předpokladech. To se ti tu snažím vysvětlit.@Shoggot (30.03.2017 17:02): Přehnaní být mohou, ale to nevadí. My se bavíme částečně o nich a částečně o realitě a porovnáváme.

@CrocoRay (30.03.2017 16:14): Všecko to by bylo naprosto hezké, kdyby si Trevor nezačal s ženuškou mafiána. Ty jejich románky naprosto nedávaj smysl a vůbec, to že pomohl tomu týpkovi, kterého mučil a nepomůže Majklovi... chápeš? Říkáš, že trevor neumí milovat akaždá by od něj utekla, což ti hra vyvrátila. A týpka, co mučí a nezná, tak mu pomůže a Majkla by nechal umřít, prostě lol... jinak si myslim, že právě ty máš pro takové lidi omluvu, dokud se to nebude týkat tebe osobně. Dokud ten psychouš neublíží někomu z tvých blízkých (né že bych ti to přál) tak budeš tvrdit, že ta jejich porucha je omlouvá. Tak to by je měli pustit z vězení a zavřít do blázince. Omlouvám se pane soudce, ale za to může moje porucha né já... víš jak absurdně to zní? Stejně jako slaboch, co se vymlouvá na špatné zázemí. Eminem slaboch není a měl katastrofální dětství a byl v koncích. Někdo se s tim popere, někdo ne. ...

@David_Cravford (30.03.2017 15:10): No dobrá. Říct, že máš nulové zkušenosti bylo možná moc silné, ale přesto si myslím, že se v lidské psychologii zase tak moc nevyznáš a v určitých věcech lidem křivdíš a kvůli několika negativním zkušenostem odsuzuješ více globálně.

Většina lidí neuznává pokrytectví, nenávist apod. Všechno není černobílé a samozřejmě každý člověk dokáže nenávidět a řekne něco pokrytecky, ale to neznamená, že celkově je ten člověk pokrytec a plný nenávisti a rozhodně bych takhle neodsoudil celou společnost. Tohle platí opravdu tak leda na psychopaty nebo šílence, kteří mohou být plní nenávisti a uvědomují si, že do lidské společnosti nepatří. Většině z nich to nevadí a pak je i pár těch, kteří si to vyčítají. Oni se různě dělí a teď už se tento termín ani tolik nepoužívá. Prostě se řekne, že má ten člověk určitou poruchu osobnosti a ty se pak různě dělí, ale do detailů se mi to vysvětlovat nechce.

Ale i když možná bylo silné tvrdit, že máš nulové zkušenosti s lidskou psychologií, tak pořád si musím stát za tím, že tvé zkušenosti jsou malé a zase tak moc tomu nerozumíš, protože ani nechceš a nemáš zájem se do toho moc vcítit. Tvrdíš, že Trevor mu měl odpustit, což se dá říct, že máš sice pravdu a morálně by to bylo správné, ale na druhou stranu on měl určité poruchy osobnosti a psychopati prostě hážou vinu na druhé. Taková osobnost nejde jen tak lehce ovlivnit a léčit se to prakticky nedá. Jen v případě, že se člověk opravdu chce změnit a začne se sebou něco dělat. Ale pro člověka jako je Trevor je to prakticky nemožné a málokterý psychopat chce na sobě něco měnit a většinou je spokojený takový, jaký je.

Navíc psychopatům chybí učité neurotransmittery nebo jak to nazvat a mají to už od narození, takže jako omluva by se to dalo brát. Pro něj by odpuštění v takové situaci bylo stejně složité jako pro tebe bez výčitek zničit někoho, na kom ti hodně záleží. A pak by se mohl objevit psychopat, který by tě označil za slabocha a řekl, že fakt, že jsi vyrůstal v normální rodině a vyrostl z tebe slušný člověk není omluva pro to, že jsi slaboch a nedokážeš to. Je to sice trochu debilní přirovnání, ale myšlenkou je to, že lidé jsou různí a každý věci bere jinak a pro každého může nastat určitá situace, kdy něco nedokáže udělat a je to pro něj prostě nemožné. Pokud by ti nevymyli mozek, tak bys nikdy rodině neublížil a stejně tak je nemožné pro člověka bez špetky citu a empatií chtít, aby někomu odpouštěl. Ty to furt bereš tak, že každý se může měnit a jednat podle toho, co považuješ za správné a poruchu osobnosti nepovažuješ za omluvu. Jenže já tvrdím, že s tvou osobností a tím, co ti výchova a lidská společnost vštěpila do hlavy by pro tebe spáchání určitých činů bylo taky nemožné.

Já tím jen chci říct, že respektuji tvůj názor a fakt, že ho nesnášíš, ale nelíbí se mi tvůj jednoduchý pohled na věc, kde si myslíš, že jsme si všichi rovni a všichni máme stejnou možnost volby rozhodování, aniž by nás naše psychika a osobnost neovlivňovala.

Navíc furt tvrdíš, že Trevor neví, jaké je to mít rodinu. To pořád dokazuje, že tomu nerozumíš, protože i kdyby Trevor nějakou rodinu měl, tak jeho porucha osobnosti by mu bránila to vnímat stejně jako Michael. Navíc on byl tak narušený, že někdo jako on by nikdy v životě žádnou rodinu mít nemohl, protože by od něj každá utekla. Už jsem jednou řekl, že psychopati se se svou poruchou rodí. A teď ti řeknu ještě jednu věc. Správný psychopat ani nedokáže mít nikoho rád, i kdyby sebevíc chtěl. Jemu prostě nefunguje ta část mozku, která cítí empatie apod., takže mu ani na nikomu nemůže záležet a je to pro něj absolutně nemožné. A ty mi furt tvrdíš, že být psychopat není omluva. Jako do společnosti nepatří a není to dobrý člověk, ale pro něj je nemožné mít kohokoliv rád. Takže on vždy bude řešit věci jinak než normální lidé.

A to ty nechápeš a proto jsem tvrdil, že máš nulové zkušenosti s lidskou psychologií. Dobrá, nějaké možná máš, ale pořád tomu moc nerozumíš. Ale možná je to dobře a pořád si o tobě myslím, že jsi normální člověk. Jen máš trochu jednodušší pohled na věc, ale nic proti tobě nemám a rád si o tom pokecám. Alespoň nepíšeš, jak ten magor pod tebou :-)

Ale už bych toho možná nechal. Lidská psychologie je dost složitá věc a je vidět, že zase tak moc tomu nerozumíš a ani já nedokážu vždy člověka odhadnout a nejsem jasnovidec, co by vše přesně určil. Svoje názory vzájemně známe a ta debata už se asi bude točit kolem dokola, taže bychom si mohli podat ruce (teda ty virtuální) a ukončit to :-)

@CrocoRay (29.03.2017 17:47): Sám se rád zajímám o mentalitu lidí, ale ty mě nechápeš co se snažim říct. Mě normální lidi děsí. Pokud bych se měl řídit podle většiny, tak by mě mrdlo. Většina lidí totiž vyznává pokrytectví, nenávist a tak podobně. Víš co je pro mě definicí lidskosti? Nenávist. Hele takhle, dobrý lidi pro mě osobně neexistují, existují jen dobrá rozhodnutí. Určitě máš pár lidí, které máš hodně rád, co kdyby jim někdo ublížil? Odpustil bys tomu člověku? Vůbec ne, mám za to že bys mu to měl za zlé, pohrdal by jim a logicky mu přál špatný. Logicky. Je to lidské. Platí to od doby, kdy neandrtálec vzal klacek a umlátil jim druhého. ALE!! Člověk jako takovej se může vyvinout. Mít tu empatii, odpouštět atd. ale to je dost hard. Mě se nelíbí jak mi píšeš, že mám nulové zkušenosti. O tom nevíš prakticky nic. Vůbec mě neznáš :) a k tomu, abych o něm říkal, že je nelogickej, nepotřebuju mít s pychopatem zkušenosti. O sér. vrazích jsem toho dost četl, jejich citáty, co sami o sobě říkali, ale o to nejde. Jde o to, že z morálního hlediska to žádnej frajer není. Je to šašek, co před svejma problémama utíkal. Místo toho, aby se sám postavil asiatům, tak si prostě řeší obchody. Já to nechápu, co je na tom frajerskýho? Majkl udělal frajeřinu, a víš proč? Pač on sám věděl, že jakmile se objeví Trevor, vypuknou problémy a fakt se to stalo. Trevor má jen pár debilních kámošů, co kolem něj skáčou jak poskoci. Vůbec neví, jaký to je mít rodinu. Vůbec neví, jaká to musela bejt zátěž. Trevor dělal, jako kdyby to takhle sám Majkl chtěl. Majkl neměl moc na výběr. Měl děcka, ženu. Musel se posunout dál. Logicky. Logicky sice za to Trevor Majkla nenáviděl, ale měl mu odpustit. A to, že to je psychouš, není žádnej alibismus, to žádnej jeho čin neobhajuje. Neměl jsem absolutně žádnej důvod s nim soucítit, když se k lidem choval, tak jak se k nim choval, kolikrát bez nějakýho důvodu. Dokážu s lidmi soucítit, ale potřebuju mít k tomu důvod a mít k nim určitý vztah. Majkl měl prostě pech. Nechtěl dělat banky jako za mlada, cítil se starej. Měl ale debilní ženu, takže musel mafiánovi nějak vrátit prachy. Pak se pochopitelně objevil Trevor a už to jelo samo. Navíc Trevor je takovej ten, co na všechny hází vinu a sám se nad sebou nezamyslí... já jsem např. nepobral, proč Franklinovi nadával, když ho chtěl Frank oddělat. To měl čekat po tom všem. Každej tam Trevora měl už po krk a já taky. Ze začátku mě to s nim bavilo, ale je to jak deadpool. Nemá čim jinym než násilím a nadávkama zaujmout. Majkl se aspoň vyvíjel a Frank byl hodně zajímavá sonda a přišel mi dost dospělej. Každopádně nebudu tvrdit, že ty nemáš pravdu. Jsem skeptický. Každej to vnímáme subjektivně. Proto to tak vnímej ty a nic mi nevyvracej.

@Korbitch (30.03.2017 14:50): Já u SA vydržel více než 600 hodin a taky to bylo asi moje nejoblíbenější GTA, i když Vice City jsem taky kurevsky žral. Ale graficky na svou dobu bylo určitě horší než GTA IV a V na tu svoji. Ale osobně jsem byl za to rád, protože jsem měl tehdy slabý počítač a věděl jsem, že hru s lepší grafikou na novém enginu bych prostě nerozjel a zatímco ostatní grafiku kritizovali, tak já si hru užíval.

Ale pětka mě taky hodně bavila, i když u ní jsem strávil tak okolo 100 hodin. SA mě tehdy táhlo k PC mnohem více. Dnes už by mě asi nebavilo, ale tehdy to byla bomba a žral jsem to. Byly to super časy. Teď už to všechno stojí za hovno.

@rikuhahl (30.03.2017 09:14): Přesně tak. Čekal jsem, kdy se tam objeví třeba CJ nebo někdo prostě. NIC. Naprosto nevyužité tohle. Přitom SA je odkazů na jiné díly plné, hlavně na trojku. Prostě pětka po grafické stránce luxusní, ale to SA ve své době taky vypadalo dobře, že jo. Grafika není vše, alespoň je to častá hláška "ostřílených" gamerů. Zbytek už prostě tolik nevybočuje. Když tě ještě kdo ví jak nechytnou charaktery a příběh, není se čemu divit, že je pro mě pětka až na třetím místě.

@Kotoktok (30.03.2017 10:14): On alespoň psal k tématu a psal víceméně normálně, i když se mýlil. Ty jsi evidentně pouze dement, který tu napsal za účelem provokace.

Jeho názor na věc jsem mu nejspíš nevyvrátil a ani jsem jeho pohled na věc měnit nechtěl. Akorát jsem mu chtěl říct, že se v řadě věcí mýlí a nemá pravdu. Takže by se dalo říct, že jsem ho poupravil a v textu napsal, v čem se mýlí. To ale člověku, jako jsi ty, nemohlo dojít. Ale já se nebudu hádat s člověkem, který mi napíše tak trapný příspěvek a ukazuje mi tím svou nízkou inteligenci.

A ne, nemusíš mi ironicky psát, že jsem ti to nandal. Já se o to ani nějak nesnažil. Akorát mě naštval tvůj pitomý příspěvek, který tu je tak za účelem vyvolání konfliktu, což o tobě něco nasvědčuje. Takže pokud nemáš něco inteligentního, co bys k tomu chtěl dodat, tak už na mě prosím nereaguj a běž si radši mezi sobě rovné, se kterými si alespoň budeš mít co říct.

@rikuhahl (30.03.2017 09:14): Přesně! A co se týče protagonisty, nebo vedlejších postav, tak VC nejlepší z celé série GTA!
Pětka je povedená, ale co se týče hlavních postav, tak za mě to vidím jako velký fail. A co se týče Trevora, tak by ani tak nevadilo jeho zařazení mezi totální psychouše (takových už bylo), ale když on je tak hrozně přehnanej a otravnej. Už doslova přehrával. :)

@Korbitch (29.03.2017 18:49): Souhlasim, pětka je dobrá, ale už mě to tolik nebavilo. Vypadá krásně, něco tomu chybí, neumim říct co, ale ač je relativně hodně možností vyžití, tak mi přijde ten svět dost prázdnej. Taky mě naštvalo, že tam neni snad žádnej odkaz na původní SA, mapa úplně jiná, rádia všechny jiný (nemyslim písničky, ale stanice), jestli jako za 20 let všechny zkrachovaly, nebo co :) Teď si nevybavim, byla tam vůbec nějaká postava (vedlejší), která byla už v SA? Prostě je to takovej uzavřenej svět a nemá to ten náboj jako dřív (pro mě), možná už ale stárnu :D Btw. nejlepší je stejně Vice City a basta ;)

@David_Cravford (29.03.2017 17:08): No zamýšlení není špatná věc, ale opět ti tvé argumenty musím vyvrátit a poupravit tě :-)

Podle toho, co píšeš, tak normální lidi nejspíš rád máš, ale slovo "normální" nechápeš tak, jak je myšleno. Normální znamená většinový a určuje to společnost. Není to nějaká poučka, co by vystihovala přesné vlastnosti normálnosti. Co je v nějaké společnosti normální, tak může být nenormální někde jinde a naopak.

Trevor je blízko reálnému chování člověka, pokud je ten daný člověk psychopat a takoví lidé jsou v menšině a jsou odlišní. Kdyby byl psychopat považován za normálního člověka, tak by společnosti vládla anarchie a neexistovaly by žádné zákony. Představ si třeba svět Šíleného Maxe a další podobné postapokalyptické světy. Ale takový dnešní svět není a za normálního člověka je považován ten, který má nějaké city, empatie k druhým a dokáže v lidské společnosti fungovat tak, aby druhým neubližoval a snažil se dobře zapadat. Není to přesná poučka, ale zhruba tak nějak to funguje. Takže tady si vyloženě protiřečíš. Raz uznáváš, že je to psychopat a pak píšeš, že kdyby odpovídal reálnému chování, tak by byl normální.

To je obrovská hloupost, co jsi napsal. Znamenalo by to, že na světě neexistuje žádný psychopat a všichni lidé jsou dobří. Ta věta byla absolutně nelogická.

Další věc, ve které se absolutně mýlíš a je vidět, že nerozumíš ani trochu lidské psychologii a neměl jsi nikdy žádnou zkušenost s psychopatem. Psychopat dokáže mít rodinu a nemusí mu na ní vůbec záležet. Jsou různé druhy psychopatů a vůbec to neznamená, že jim na rodině musí záležet. Většině psychopatů nezáleží na nikomu jiném než na sobě. Takže když nějaký psychopat nikoho nemá, tak to neznamená, že by se rozhodl tak, jak ty říkáš. V reálu je spousta situací, kdy člověk vlastní rodinu zabil bez výčitek apod. Přijde ti to nereálné? Tak proč se to stalo? Kdyby se to stalo ve hře, tak bys řekl, že v reálu nic takového existovat nemůže a zase bys jen dokázal, že se mýlíš.


Jako řeknu ti to tak. Je vidět, že s lidskou psychologií nemáš žádné zkušenosti a oponuje ti tu člověk, který se v ní docela vyzná a má řadu s hromadou lidí s poruchami osobností a dokážu se do nich vžít a chápat jejich myšlení. Navíc mám o tom dost nastudovaného a znám hromady reálných zločinů a určitou dobu mě to dost zajímalo, takže já tuhle debatu vždy vyhraji :-)

Ale jestli chceš, tak můžeš klidně zase napsat nějaký názor. Rád pokecám, ale vždy ti ho vyvrátím, pokud s ním nebudu souhlasit :-)