Moc hezkej blog bývalého technical directora Rockstaru, kde píše o vývoji Rockstar her od 1999 - 2009.
Píše k věci a nerozkecává se o kravinách. Konečně jsem se dověděl, kam se poděl Agent. Řešení problému s propadáním mimo mapu v GTA4 taky paráda.
@Walome (29.07.2022 19:00): Od 13 let jsem umýval schody v 4. patrovém baráku za peníze od SVJ a taky jsem na Vánoce a narozeniny chtěl peníze místo dárků, protože jsem si právě na ten upgrade šetřil.
@Strady (15.11.2021 14:02): Tak já samozřejmě vím, že outsourcing je běžná záležitost. Já se pozastavuju nad tím, že to někdo bere jako omluvu za výsledek, a brání Rockstar, jako že ta to nemůžou. A já právě píšu, že můžou. Jejich rozhodnutí, jejich výběr, a jejich selhání kontroly kvality.
Já jsem se fakt těšil, no teď hledám jak získat legálně původní verzi.
@RXQ79rudax (15.11.2021 18:50): Hm, to je fakt hrozné, koukám, že Warcraft III Reforged má konkurenta. Ty první věci bych ještě oželel, ale nejhorší je ta absence mlhy, úplně se z toho prostředí vytratila atmosféra, najednou je to vše takové podivné, jak z plastelíny. Druhá nejhorší věc je ta fake doprava a jak mizí, když se hráč přibližuje. Fuj.
Má někdo ještě důvěru v Rockstar, když společnost opustili mnohí klíčoví lidé jako Benzies, Houser a Lazlow?
@ajne (15.11.2021 13:51): Spousta firem si nechává vyrobit určité části něčeho od jiných výrobců, to je úplně normální jako příklad můj zdroj Seasonic nevyráběl Seasonic ale mají tam svou značku, takže kdyby byl na bobek což není, stejně to půjde na triko Seasonicu protože ho prodávájí pod svou značkou.
Těch věci je mnoho.

Když těm lide nevadí dát 60euro a nemít o víkendu možnost hrát, používat licenci hry, kterou si koupili, je jejich věc.
@S4TW (15.11.2021 11:10): :-D To nebylo cílem. Ale tušil jsem, když ví, že mám sérii GTA rád, tak mi bude chtít "novinku" koupit. Tak jsem naštěstí ten úmysl odhalil a zatrhl. Jak mi jinak nevadí dát za díla Rockstaru plnou cenu při uvedení her, protože vím, že si kupuju vrchovatou zábavu (RDR2 jsem měl i předprodej), tak tohle mi přijde zlodějina. Ten remake je prostě hnus. Zabugovaný a vůbec nepřinášející zásadně vylepšený technologický zážitek.

A nejvíc mne těší ty pokusy lidí o obhajobu Rockstaru, že na tom vlastně nedělali. Ale to mne jako zákazníka vůbec nezajímá, tak to neměli dát do rukou nýmandům, nebo to neměli pouštět z ruky. Podepsali se pod to, jde to za nima. Účtovat si patnáct kil za tři staré hry v tomhle technickém stavu a úrovni zlepšení je prostě kopanec do tváře hráčům.
GTA III mám stále připraveno hrát. Co jsem si tam v roce 2019 dal, to by mělo zůstat. A je to i adekvátně podložené stohy textu a obrázky. Obecně remastery fakt nemusím. U nich by mělo platit, více než kdy jindy, že mají být dělány s opravdovou pečlivostí. A pokud mi na nějakých re-edicích jiných her záleží, tak byly bohužel ostatními vyhodnoceny jako nepodstatné. Ve skutečnosti to jsou zásadní záležitosti. Half-Life Source, Hard Reset Redux a Quake 1 Remastered. Že nezvládají dnešní vývojáři svou práci, jíž jim už dávno přebrala mod komunita, to je klasická ukázka povrchnosti doby. San Andreas by si nějaké vymazlení zasloužilo, např. Původní 2005 verze je technicky hrozná. Největší oříšek asi bude fungování fyziky při vyšších snímcích.
@Bosper (10.11.2021 19:25): Jo tak jasně že co umí moderská komunita to je něco neskutečnýho. Oni ale máji to, co nikdy mít žádná větší společnost nemůže. Nejde jim hlavně o penize (alespoň většinou) ale o vylepšení své milované hry.
Já samozřejmě vůbec neřikam, že z grafického hlediska by hra být lepší nemohla to určitě jo. Ale jsem vděčný upřimně i za tohle, když vidím čemu se dnes dá říkat AAA titul. Hold žijeme v době remasterů a i já jsem ten, který často na PC kde mám 6 nejnovějších her hraju hru 10 let starou.
@Wettek98 (10.11.2021 18:49): No jako nic proti, ale ono se dá například San Andreas nebo Vice City namódovat tak, aby to vypadalo mnohem líp než to co nám zatím ukázali Rockstar. V traileru navíc bylo vidět, že například u Vice City úmyslně stáhli textury a dohled při náhledu na původní vizuál aby to vypadalo hůř než jak Vice City ve skutečnosti vypadalo. Na youtube si můžeš dohledat co se z těch módů dá všechno vytáhnout a to nemluvím o modifikaci San Andreas pro GTA IV. Celkově to na mě prostě působí tak nějak o něco víc shiny a to je všechno.
Já si myslím, že tomu zatím neni moc co vyčítat. Jasně, že se uvidí až ve hře. Ale vybavte si jak vypadá remaster u her jako Alan Wake, Skyrim: Special Edition nedejbože věci jako Assassin's Creed 3. Nelze čekat zázraky od něčeho co je popsáno remaster a obsahuje to 3 hry. Ve výsledku to odpovídá 500,- za díl, který musíte uznat prokoul. Remake se asi bohužel nnedočkáme, nebo možná bohudík. Ačkoliv já si třeba Mafii: DE užil, vzpomeňte si kolika lidem to aboslutně do noty nepadlo. Já dostanu nejspíš to co jsem roky chtěl, funčkní trilogii nejelpších GTA plně funkční na dnešních systémech ve vysokém rozlišení s modernějším gameplay, který ale zůstává věrný originál. Pokud někoho z té řady haterů napadá lepší způsob jak trilogii vylepšit, poraďte i RG, věřím, že to ocení... A ačkoliv jsem si hru předobjednal ,,opět tu stejnou hru,, věřím že budu pořád litovat daleko méně než u super mega high-tech cool pecek jako Assassin's Creed: Valhalla nebo Cyberpunk 2077, která přes svuj technický stav byla naprost ale naprosto hra o ničem. Každému hold sedí něco ;-)
No videa nic moc. Těšil jsem se na ovládání ve stylu GTA V, tedy i systém střelby a krytí. A ve videu to prostě není. Smutné. Další věc co mě zarazila jsou nehody. Docela podivné přejetí lidí (proč to neudělali jako u V?). Rag doll by se k tomu hodil.
@AlieN (10.11.2021 14:08):ovládání má být jako v pětce. Což by bylo super.

Já bych si představoval to co píše Paul. To by mi stačilo. Za dvacet babek OK. Ale fakt to nevipada jako v tom traileru. No kouknu na to doma.

Jen teda jsem si všiml, že ve Více se dá stále utopit. Ale to je asi dobře no, že do toho nesahli.
Jaké tam má být ovládání? Původní, a nebo sjednocené s moderními díly? Tohle je pro mě největší lákadlo, grafiku starého GTA 3 snesu, ale jeho ovládání mě už irituje.

Tady tohle vypadá... prostě stejně jako originál ve větším rozlišení a s HD texturami, a lepšími odlesky a nasvícením. Asi nic co by nedokázaly přidat mody, holt klasický mor většiny remasterů. Hlavně aby to nebylo horší než původní hra jako u remasteru W3, pak by to bylo snesitelné. A ta cena... $60 je hodně, ale ne až tak velký průser jako u zmíněného W3, je to za přecejen tři hry s tím že originální San Andreas se pořád prodává za $15.
@Paul (10.11.2021 14:00): Ovládání vypadá úplně stejně, aim zbraní a tak podobně. Věřím že jsou módy na ten aim co to nějak zafixují. Asi byl důvod proč ten gameplay vyšel teprve pár hodin před vydáním..

otázka je jak se to bude vůbec hrát na pc.
@David_Cravford (10.11.2021 12:31): souhlasím s tím že cena je WTF a přál bych si, aby to nikdo za tyhle prachy nekupoval a museli to hezky rychle zlevnit. Ale jinak mi celkem vyhovuje že je to fakt jen remaster. Prostě decentně vylepšená grafika a upravený ovládání, podpora gamepadu na PC..zachovává to tu nostalgii a zároveň se to dá hrát, a nevyžaduje to sraní se s módama. Ale mělo by to prostě stát max dvacet babek za celou trilogii (nebo ideálně bejt free update pro vlastníky původních her).
Místo tohoto divného remasteru mohli raději vydat na PC a konzole verze pro Android.
Mě dostala ta nazdemka ve trojce jak projíždí tu zatáčku jak nezahyba podvozek. Ale jinak to nevypadá zle.
No evidentně se tomu tím snažili dát nějaký vlastní ksicht, protože jinak to vypadá stejně jako fanouškovský grafický mody. Hlavním omezením modu bylo mizení aut, z toho důvodu nešlo vytvořit pořádný dohled, který by nevypadal blbě.
Za mě dobrý. Na první zkouknutí zklamání, ale když jsem si to dall pomalu a porovnal, tak je to fajn. Asi to dám díky tomu někdy znovu. Doufám, že nic nevystřihnou. Hodně důlležitý pro mě budou rádia. Snad obnoví všechny licence.
@Kwoky (22.10.2021 19:12): Ve trojce by snad většina bejt mohla, ale v těch dalších to nepochybně bude všelijak osekaný. Ikdyž..Take2 má prachy na to si to znovu licencovat, tak uvidíme.
Toto je jediné GTA, kde lze lidem amputovat končetiny. Myslíte, že to půjde i v připravovaném Remasteru? :D Já o tom pochybuji.
@H34D (12.08.2021 22:02): Mafia měla komplet remake, z toho co píšou by tohle měly být remastery, takže příběh by měl být zachován. Upřímně, já bych ani nečekal nějaký velký změny v grafice..sice to překlopí do Unrealu, ale všechny assety nejspíš předělávat nebudou. Ale i třeba lepší model osvětlení, nějaké nové shadery, podpora gamepadu na PC, nenutnost řešit mody a kdesi cosi aby to fungovalo všechno jak má...snad to bude supr.