Grand Theft Auto III

Počtvrté dohráno. Misí splněno 66, skrytých balíčků objeveno 75, postup ve hře na 75 procentech. Vyděláno přes dva milióny dolarů. Dost jsem si se hrou pohrál, měl ji hodně modifikovanou. Nefunkční byly jen dvě mise, ale vyřešeno. Více zde.
@PRIVATE MARTIN (16.02.2019 19:53): Poměr stran, FoV, grafika, dohlednost a tak. To ten LibertyCity patch řeší. Teď zkouším nějaké další úpravy, ale musím dávat pozor, ať se to nezkazí.

Jestli myslíš míření se zbraní, tak to je samozřejmě ok. Rozlišení mám 1920x1080, na vyšší jsem stále nepřešel. Dal jsem tam akorát toto, nekoliduje s jinými úpravami.

Garáž - Otevře se, i když už v ní je auto, jakmile se s dalším přiblížím ke garáži. A i když se tam dvě menší auta vejdou, po zavření je tam jen jedno.

Ukládání - Lze ukládat i mimo bydliště, stiskem klávesy F4. Ale reaguje dosti zmateně, chce to opakovaně mačkat. Mimo jiné tatáž klávesa vypíná a zapíná to pěkné nasvícení z Reborn modu.
Diskuze mě přiměla to znovu nainstalovat. Reborn verze pěkná. Další zkrášlující mody asi už netřeba. Je i novější čeština, která opravuje tu z dřívějška. Plynulost mám na 60 snímcích. Ta poloviční byla dost nedostatečná.
@666joxer (komentář): GTA je kultovní modla. Sám jsem hrál všechny, ale do konce odehrál jen Vice City, San Andreas, GTA IV a GTA V, Za dohranou hru nemusíš považovat každého sestřeleného holuba nebo přestříkaný nápis. Jde o příběh jako takový. Život je krátký na to, aby jsme odehrály všechno do puntíku. Stačí kampaně. Ale je pravda, že některé hry prostě stojí za to prošmejdit do posledního kousíčku. Jednou jsem tady narazil na profil hráče, který měl odehranou hru každé cca tři dny. Ten člověk prostě nemůže spát. Třeba Falout 4 za tři dny? WOOO? A pak hned další a další hry. A do toho ještě stíhá psát recenze ( komentáře ) dlouhé jak účet z nákupáku ! :D Mrkni na www.gamecomputer.cz tam si dělám bloček toho co dohraju, dám mírnej komentík a to je vše. Život není jen u PC. I když to občas to člověk potřebuje. Sám mám jako druhý koníček Motorku. Malou, ale hlavu si tím člověk vyčistí a i někam se podívá :)
@Luďa (10.02.2019 10:56): Tiež som dal tú misiu na 1. krát, nemyslím si, že bola ťažká, len idiotská :)

@PRIVATE MARTIN (10.02.2019 10:48): Trik na Espresso-2-Go bol v tom, že čas sa ti začal odpočítavať až pri zničení 1. stánku. Čiže, čo si mohol spraviť je, oscoutovať celu mapu a až následne ich začať ničiť. IMO, najhoršia misia v 3 je S.A.M.. Častokrát tam máš len veľmi malé časové okno, kedy môžeš zostreliť to lietadlo z vody a ak netrafíš -> reštart. Samozrejme, pri reštarte musíš znova čakať, kým to lietadlo ku tebe doletí, tldr "zábava".

Edit: Heh, teraz pozerám nejaké videjko na alternatívne riešenie S.A.M a je to úplne triviálne.

:themoreyouknow:
@emxd (09.02.2019 23:02): meh, na tydle misi taky nevidim nic tupeho...naopak je to genialni napad. Ja mam pocit ze jsem to snad dal hned napoprve, jen si nejsem jist, zdali jsem predtim uz nebyl rozcvicen ze San Andreas.
A jak pisete espreso2go byla dost tezka, jelikoz jeste v gta3 neexistovala mapa, na ktere byste videli ty body na jednotlivych ostrovech a museli jste tak jet "naslepo" a az po nekolikatem opakovani jste prisli na to spravne poradi, se kterym to lze zvladnout. Stejne tak tezsi mi prisla treba ta mise v SA pro Zera s letadylkem na ovladani a sestrelovani dodavek nebo ceho to bylo.
Je tezke hodnotit dnes III, kdyz uz je to tak dlouho, presto, pokud ji nekdo hral po vydani v tech letech (mne bylo treba 12 let), tak to pro nas tehdy byl velky zazitek, ktery uz se hned tak necim neopakoval...ikdyz VC bylo lepsi, tak bylo az potom a 80 leta jsou mi take blizsi.
@emxd (09.02.2019 23:02): Když si člověk aspoň někdy hrál s RC vrtulníčkem, nebo lítal v něčem v jiné hře, dá to s prstem v nose. Sice je to lítání hrozně arkádový, ale podle mne to trošku ten cit pro ovládání vrtulníku vyžaduje, protože člověk potřebuje zkoordinovat naklánění a kormidlo dohromady při manévrování. Není to auto, člověk potřebuje trošku jinej mindset. Já jako malej měl RC vrtulník, takže jsem to dal asi na druhej pokus, když jsem to hrál poprvé. Brácha si nikdy s tím nehrál a trvalo mu hodně dlouho, než tu misi udělal. Mezitím ale asi získal ten cit pro létání (i když arkádové) a ani legendární letecká škola v San Andreas nebyla větší problém.
@rikuhahl (10.02.2019 08:11): Presne tak. Chce to len trochu cviku a hlavne si poriadne naplánovať postup. Naposledy som to dal na prvý raz. Ale za starých čias som sa tú misiu naopakoval.
Horšia bola podľa mňa misia v trojke - ESPRESSO-2-GO!, kde musíš zničiť 9 stánkov po všetkých 3 mestách s tým šibeničným časovým limitom. Ale keďže v návode som našiel tip na ideálny postup ničenia, sfúkol som to ľavou zadnou.
Sakra, mám chuť si dať celú "3D Trilógiu" ešte raz. Tie hry sú strašne chytľavé. Je to ako keď započujete obľúbenú pesničku. :D
@emxd (09.02.2019 23:02): co je na tom tupýho? Člověk se sice chvíli vztekal jak mu to nešlo, ale mise je to nakonec dobrá a vtipná. Jak líp vyhodit budovu do vzduchu a nenechat na místě důkazy? :)
@666joxer (09.02.2019 18:49): @666joxer (09.02.2019 18:51): Vice City nemá "tupý" mise a hlavního hrdinu, obsahuje plno aktivit navíc, osmdesátky jsou pro mě víc cool než "současnost", soundtrack je bezkonkurenční a mohl bych ještě chvíli pokračovat. Trojka byla revoluce a když jsem jí v roce 2002 hrál, tak jsem byl na vrcholu blaha, ale má plno much daných tím novátorstvím a když jsem ji někdy v letech 2006-2008 zkoušel znova, tak mě to prostě už vůbec nebavilo, oproti tomu si VC i SA zahraju s chutí i dnes :) Neumim to moc popsat proč, ale prostě to tak je.
Za těmi 100% si stojim, v roce 2002 to pro mě prostě bylo super a bylo to na 100%, stárnutí hře odpouštím :) Ale je pravda, že to je asi moje "nejslabší" stovka, protože svoje ostatní si rád zahraju i dnes,
Ja týmto syndrómom našťastie netrpím a 3 zahrám bez problémov aj dnes :). Aj keď je pravda, že už to je pár rokov. Jediná záhada ohľadom GTA3, tzv. GTA conundrum (sic!), je pre mňa, či Kate McKinnon, ktorá pre hru naspievala Life is but a Mere Supply, je Tá Kate McKinnon z SNL.

Asi by to šlo vygoogliť, ale radšej ostanem v sladkej nevedomosti :)
@Kwoky (komentář): Úplně se v tvym komentáři vidim :) První 2 města jsem poslouchal Rise FM a pak nasadil MSX, který si tak jednou za rok pouštim furt :) Taky už to nikdy hrát nebudu, narozdíl od Více City, nebo SAN Andreas zůstala ta hra v roce 2002 a dnes už nemá co nabídnout. Super koment.
Tak nezní to taky nijak špatně, UT šlo ale dost mimo mně, hrál jsem jen okrajově 2004 snad a to ještě proti PC mam dojem.
@Kwoky (19.03.2018 17:09): Tak to seš dost pomalej teda :D 14 dní, mně to trvalo tak hodinu meh.
Ale jsem rád, že jsem probudil nostalgii u více jedinců. Já v té době poslouchal tak možná Scooter z jiného žánru než rock/metal...o nějakém dnb jsem slyšel poprvé až tak v roce 2008, že se to takto nazývá.
Jó, starý zlatý časy. Kdysi jsem taky pár setíků odehrál, ve virtual dj pak doma v posledních letech taky něco poskládal...Ještě je někde mám.
@koudy_cz (19.03.2018 16:56): Abych řekl pravdu, tak mi to trvalo asi 14 dní, než mi docvaklo, proč je mi to krucinál tak povědomý :) A pak ten moment, kdy mi kolečka zapadla a já prozřel... :)

Jo jo, mixem myslím ten první odkaz. Ta písnička totiž v této podobě jinde než v tomto mixu neexistuje (je to dílo přímo uploadera). Originál je bez toho "hjůe hjůe" :) odkaz
@Kwoky (19.03.2018 16:48): eheh, meheh :D tak to jsem rád, že nejsem sám, který si toho všiml.
Stejně se divim, že se mi už tehdy (2001?!) líbil styl D'n'b, když jsem v té době ujížděl v 99% na rocku a metalu.
A tím mixem myslíš ten první odkaz? :) já na něj narazil až min týden, zas tak často tento styl nepočůvam... ale na GTA3 vzpomínka pěkná každopádně.
@koudy_cz (19.03.2018 16:36): Na tomhle konkrétním mixu už ujíždím hodně dlouho. A to mixnutí MSX FM mi tam neskutečně sedí.

Jak se vůbec opovažuješ tady takhle zveřejňovat mix, který jsem objevil já? Taková drzost :)
@PRIVATE MARTIN (01.11.2017 09:47): Heej, ano Stallion, tak ten driftoval jak svina, ale jinak byl fakt "cool" ten air intake z kapoty čouhající, ale moc dobře ovladatelný nee. Ale už nikdy nic takového v dalších dílech nebylo, jen "čistý" Stallion, nic víc.
@PRIVATE MARTIN (01.11.2017 11:07): Však Mafia Sentinel jsem mel na mysli, ten mi nejvíc připomínal Mitsubishi Lancer EVO a BMW 5, a taky to tak jezdilo, sedělo to dobře a jelo to dobře.
@MarezCZE (01.11.2017 17:24): Yakuza Stinger, vubec nebylo spatne auto, rychle a dobre ovladatelne, podobne jako Cheetah, jenze ten byl az na 3. ostrove spis k videni. Takze to odpovida i zabave v rychle jizde az od 3. ostrova.
Infernus chytal dost smyk oproti Cheetah např. ale tak dalo se to.
Bobcat zas byl takový klasický americký pick-up z 90. let, pomalý, ale vděčný autak, co doveze cokoli kamkoli. Do Chinatownu nebo Italy quarter ne uplne vhodný no...
Tak já měl nejradši asi Sentinel, protože měl nejépe vyvážené jízdní vlastnosti rychlost x ovladatelnost. Kuruma byla všude, takže jsem jí asi jezdil nejčastěji, ale k mým oblíbencům nepatřila. Ze sporťáků jsem měl nejradši asi Cheetahe s Infernusem, ale pamatuju si, že jsem v prvním městě pořád krad Banshee z autosalonu kousek od baráku. Na pláž bylo nejlepší BF Injection a hrozně se mi líbil Bobcat, ale jen kvůli super názvu.
@David_Cravford (31.10.2017 22:53): Na to něco je, přeci jen je to auto uz na prvnim ostrove v "autosalonu" a da se s nim poradne radit, taky snad jedine auto, se kterym jde jet ten prvni zavod, to byval taky celkem adrenalin, hlavne aby to dojelo pohromadě :D
Kuruma zas uplne prvni auto co ridite, taky nebyla spatna, dobre ovladatelna urcite!
Heh, jak píšete, GTA III byl předlouho můj nej díl, Lips one o six, to je jak kdybych to zapnul dnes. Jo a ty trance MSX nebo Rise byly taky fajne, ikdyž to nebyl úplně můj šálek, tak jak se projíždíte v tom mafiánském sentinelu po městě, tak to k tomu prostě sedí...
Nej díl proto, že VC mi bůhvíproč nešlo spustit a to snad ještě v době, kdy už mi šlo i San Andreas. Dlooouho trvalo, než jsem se VC dočkal, abych si jej zahrál. A SA mělo zpočátku takovou dost divnou grafiku a styl hraní.
Ten styl v 3D najednou byl vůbec dost zajímavý, na tehdejší dobu, když všichni pařili v PC hernách CS 1.3, Medal of Honor, RedAlert atp, a najednou tam někdo jezdil po městě s na tu dobu celkem pěknou grafikou, mohl vystoupit z auta a rozhlížet se po okolí, poslouchat rádia, střílet, dělat co se mu chtělo, tak to bylo fakt NĚCO. Samozřejmě něco z toho šlo už v GTA 1 a 2, jen ten pohled shora to prostě bylo úplně něco jiného.
Já se zase ptám, jaké bylo Vaše nej auto? Moje asi Cartel Cruiser, páč jsem v té době (asi 13 let) ujížděl na všech možných pick-upech a džípech všeho druhu, jen škoda, že neměl pohon 4x4...
@Kwoky (29.10.2017 12:39): Lips, Head i Flashback jsou pecka. A i chatterbox, Lazlo je frajer. Jsem jediný koho štve, že v GTA 5 z Lazla udělali úplnýho kreténa? V ostatních dílech působil jako jedinej normální v tom GTA světě. Jinak jsem netušil, že Lazlo je skutečná osoba... chtěl bych sehnat jeho box set :)
@rikuhahl (29.10.2017 12:27): Já taky bych nijak neposlouchal rise, přeci jen trance není můj oblíbený žánr, ale možná je to písničkama, které maj prvky house z 80's (SF-UR a celkově 80's house miluju) a hlavně se mi líbí klubová atmosféra, kdy DJ vyřvává a lidi tam s nim šílej. Jinak já se musim přiznat, že moje první GTA bylo až san andreas.

Tehdy u kamaráda jsem byl v san fieru pod mostem a říkal jsem si, že to kurva ani prostě není možný, jak jsem rozklikl mapu v menu.
@rikuhahl (29.10.2017 12:27): Přesně :) MSX FM bych si v životě nikdy nepustil, znechuceně bych to vypnul (hlavně jak do toho ten moderátor FURT MELE!). Ale dneska už mi to přijde super :)

Taky hlasuju za Rise FM. Jen mě vždycky mrzelo, že ty songy nemají větší basy.

Užíval jsem si ale i ostatní rádia. Teda kromě K-Jah, to jsem fakt nedával :)
@David_Cravford (29.10.2017 12:23): Byla to bomba no, odehrál jsem hru jedním dechem, ale pak se hned pustil do Mafie a pohledem zpět už nebylo GTA tak super, to napravilo až Vice city ;)

Jinak Rise FM jsem měl taky rád. Druhý hraní jsem však projel s MSX FM, to je taková zvrácenost, kterou bych normálně nikdy neposlouchal, ale do GTA světa se to fakt hodilo ;)