Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Diskuze

@MCZ (11.07.2021 15:25): Mě to prostě zklamalo. Kdyby to byla samostatná hra, dejme tomu. Ale tím, že Longest Journey byl v podstatě epický příběh s jasným uzavřením, navíc s happyendem a v Dreamfall z toho udělali totální depku, ve které šlo všechno do háje... a na konci nic nevyřešili. A ještě ten styl "vizuální novela" kde se v podstatě skoro nehraje.

@Red (11.07.2021 15:39): Atlantis se mi líbila. Jednak úžasná grafika a pro tyhle staré báje mám slabost. Ale je fakt, že herně se do toho dostat bylo taky docela za trest - časované akce, neustále opakující se puzzle. Dohrál jsem celou sérii, něco bylo lepší, něco horší, ale fanda 3D adventur se ze mě asi nestane, ani mě to neinspirovalo k shánění podobných her jako Egypt či Versailles. Grim Fandango znám, ale tam mě děsně odpuzuje ta podivná grafika, někdy tomu možná dám šanci.
@Han22 (11.07.2021 15:06): To máme stejný. Myst a Atlantis, zkoušel jsem a nebavilo. Z těch dobrých starších adventur jsi myslím vynechal Grim Fandango. Ta je super, ale taky se tam naběháš:)
@Vurhor (10.07.2021 20:28): Taky to vnímám jako osobní kánon, kdy Dreamfall stojí úplně bokem a TLJ považuju za kompaktní a uzavřený.

@Han22 (10.07.2021 20:40): Mně se třeba první Dreamfall líbil hodně, ale Chapters jsou scenáristický hnůj a všechna rozuzlení v něm jsou strašně pitomá/neuspokojivá/líná atd. Nejvíc zarážející je ale ta absence smyslu pro kontinuitu - mezi oběma Dreamfally je více rozporů/nelogičností než mezi TLJ a prvním Dreamfallem. Chapters je jedna z mála her, u kterých lituju, že jsem je dohrál.
@Red (11.07.2021 10:27): Co na to říct :) Přebytek volného času a nedostatek financí na jinou zábavu. Jinak mě po pravdě teď nic nenapadá co bych si chtěl zahrát. Možná série Myst, ale vím že jsem se kdysi pustil do prvního dílu a naprosto ukrutně mě to nebavilo.

@John Mirra (11.07.2021 11:11): Četl jsem si také no, jednou možná po upgradu si to zahraju a uvidím. Ale úpřimně co udělali s April, tak z toho se mi chtělo brečet i v Dreamfallu.
@Han22 (10.07.2021 22:00): To je neuvěřitelný maraton dohraných her a komentářů. Jsem zvědavý, jaká hra bude další. K sérii Longest Journey mám rezervovaný vztah, nikdy mě nějak nebavilo to hrát.
@Paul (10.07.2021 21:48): Tak zkusil bych to o tom žádná, nesnáším nedohrané série, vždyť i toho Simona 3D jsem nakonec projel. A rád bych si prožil jak to dopadne, ne si to jen přečíst.
@Han22 (10.07.2021 21:29): Někdy až budeš mít po upgradu si ty Chapters zahraj, minimálně postavy, soundtrack a skvělý zasazení za to stojí.

(pro mě je to i nejlepší hra trilogie, ale už jsem akceptoval že jsem s tímto názorem osamocen na celém širém světě :))
Já myslím, že kdo to na konci jedničky vypráví je zcela jasné už právě díky epilogu a rozhovoru s Crowem. Chapters jsem si přečetl systémové požadavky, došlo mi že to nerozjedu ani omylem, takže jsem si celý příběh dočetl na wikipedii a mám jasno.

Ale řekl, že bych, že tvůrci Dreamfallu na epilog jedničky prostě zapoměli, nebo se na něj vyprdli aby měli šokující zvrat no a pak to složitě v Chapters překopávali.
@Han22 (10.07.2021 20:40): Myslím, že v Chapters to nějak překopali tak, že to vlastně celou dobu byla zcela jiná postava a ne April. (To ať mě ale případně někdo opraví.) Dle mého to je ale neuvěřitelnej bullshit. Před nedávnou dobou jsem znovu rozehrál jedničku, ty vodítka tam prostě jsou.
- Koment mladší April o tom, že jí Lady Alvane přijde povědomá (částečně poznala samu sebe ve starší podobě).
- V epilogu se zmíní, že už má slabé nohy, čímž odkazuje na úraz, který April v dětství prožila, po kterém si její rodiče mysleli, že už nikdy nebude chodit.
- A vlastně celkové pojetí té epilogové scény dávalo hráčovi zcela jasně najevo, že to byla celou dobu April. Já jsem vlastně i přesvědčený, že to byl tehdy i původní plán. Ale pak z nějakého důvodu došlo k těmhle blbým překopávkám.
@Vurhor (10.07.2021 20:28): No ano! to mě vlastně vůbec nedošlo že na konci jedničky to zestárlá April vypráví a ve dvojce umře. Řekněme, že by to možná dávalo smysl po dohrání Dreamfall Chapters, které ale na 100% nerozjedu a úpřimně čekat 8 let jak dopadne příběh to si můžou strčit...
@Han22 (komentář): Obsah toho spoileru je přesně důvod, proč si to odmítám zahrát. Pro mě April prostě v Arcadii zestárla a společně se svým parťákem Crowem vyprávějí příběhy mladším generacím. Tečka. Konec zvonec. Žádný překopávání.
@rikuhahl (komentář): Navíc jsem nesplnil její jediný přání, který celou hru opakovala. - Splnil, na konci říkala, že za ní přišla bílá paní a říkala, že April je zachráněna :)
Jsem fakt hodně zvědavý, co řekneš na Chapters :)
Potrebuji pomoct, uz jsem googlil, ale nic.

Hraju na Win 10 posledni GOG verzi. Hra se spusti, vsechno OK, dostanu se do hry. Jenze, jakmile s nejakym predmetem mam zacit interagivat, hra spadne s nic nerikajici hlaskou.

Ma nekdo podobnou zkusenost?
Já jsem svoje pocity ohledně Chapters popsal v komentáři k poslednímu dílu (Reborn). Ale docela bych souhlasil s MCZ.

Ale zase mám kámoše, kterýmu přijdou Chapters výborné. Přitom je to jinak chytrej kluk :))
@včelka (28.09.2020 12:12), @Red (28.09.2020 13:53): Tohle je na věčnou diskuzi - já třeba vlastně lituji, že Chapters vůbec vznikly.

Podle komentářů mi připadá, že je to tak půl na půl, zda se člověku budou líbit. Každopádně je jenom jeden způsob, jak to zjistit.

On příběhově není žádné veledílo ani jeden díl, ale stručnou charakteristikou bych je ohodnotil takto: TLJ - kompaktní a funkční, DF - odvážný a nedodělaný, Ch - nelogický až pitomý.
Tak dohráno. A musím říct, že jestliže po dohrání Longest Journey jsem měla pocit, že bych si měla zahrát Dreamfall, tak teď po dohrání Dreamfallu mám pocit, že si Chapters zahrát prostě musím. I když někteří to tady nehodnotí moc dobře...
@Atreides (19.07.2020 13:31): Helejme se, tohle jsem minul, dávám plusko :).
Opakovaně mě v minulosti překvapovalo, kolik lidí o avatarovi, kterého jsem používal už před DH, psalo jako o fialové opici. Děsná neznalost :)!
Tak už to mám, zdá se, že to funguje :) Ještě teda trochu nechám uležet předešlý díl a pak se do toho pustím.
@MCZ (16.04.2020 22:41): Tak já jsem ji chtěl nejdřív namotivovat k napsání komentáře ;-) Ale jinak jsem chtěl napsat víceméně to samé - je to kus od kusu. Já jsem to na W10 rozjel, ale znám lidi, co s tím měli problémy.
@včelka (16.04.2020 21:53): Zřejmě se to nedá garantovat a záleží třeba i na konfiguraci, takže to bude potřeba vyzkoušet (mám za to, že jsem to naposledy hrál na W7 a bez problémů). A pokud vím, tak v případě nefunkčnosti se dá hra v nějaké lhůtě vrátit.
Hrál jste to někdo na Windows 10? Dokončila jsem Longest Journey, tak bych se ráda vrhla na tohle, ale co jsem koukala na nějakou diskuzi na steamu, tak s tím můžou bejt problémy... I když většina lidí tam píše, že jim verze ze steamu na desítkách funguje. Tak by mě zajímala vaše zkušenost, nerada bych koupila něco, co nerozjedu, tak potřebuju trochu pošťouchnout odpověďma, že to je v pohodě :)
@Paul (28.11.2016 22:24): Vím, že reaguju pozdě ( o víc jak dva roky :)), ale ta melodie, která ti naznačí, v jakém pořadí stisknout ty symboly v jeskyni, hraje při spuštění toho obrovského kola. Dohrál jsem to před pár hodinami, takže vím, o čem mluvím :)