@DEU (12.06.2023 01:53): Tak ja mam v planu to zahrat pouze pro pribeh. Jak jsem tu zminoval, hru bych nejspis stejne koupil, ze zvedavosti, a nakonec ji nejspis stejne nedohral. Takhle s grafikou se mi to vlastne dost hodilo, takovy idealni titul jako bonus ke grafice. Ve trojce jsem take za ty leta od vydani dohral jen prvni akt. :)
@Jab (11.06.2023 15:17): O které hře je řeč?

@marwel (12.06.2023 01:24): Ano, V Rising je jiná hra než Diablo. Je výrazně těžší a doplněný o realistické prvky, které mi v ostatních H&S delší dobu chybí. Navíc je ve hře ještě složka prvek těžby, stavby a vylepšování, důraz na tvorbu předmětů a hra proti ostatním hráčům. Na druhou stranu, pořád jde primárně o H&S.

Já bych si Diablo IV příběh i zahrál, ale u toho bych i skončil. Proto se mi za hru nechce dávat 70€, když nevyužiju ani desetinu hry.
@Jab (11.06.2023 15:17): Nebudu hodnotit výhrady stran connectivity nebo bugů (to je, mám temné podezření, docela loterie), ale třeba tamní stížnosti na 0 mobility a nízkou dmg u nekra jsou pro mě z ranku Trololo. Mám nekra už v T3, s mobilitou nemá nejmenší problém (většinu času ve fightu běhám nebo dodguju) a když správně protáčím skilly, tak na jednu ránu ubere i bossovi celkem viditelné množství HP. K tomu je dost hard to kill, moc neumírám.
Nicméně, asi nejrozbitější věc, co se mi tam podařilo potkat; jeden !sidequest! končí totálně OP mobem, který dává poison, summoní si moby, je vampiric a je v podstatě nezabitelný.
@DEU (10.06.2023 19:18): Jak uz jsem rikal, V Rising je jina hra, dost tezko se s Diablem srovnava. Osobne take mohu rict, ze mi neni Diablo uplne po srsti po hrani treba Darksiders Genesis, ale take si uvedomuji, ze jsou to hry zamerene trochu na neco jineho. Diablo IV mam kvuli porizeni grafiky, ale jeste jsem ho nespustil. Nejak se mi nechce se srat znovu s tim zacatkem po hrani bety a bety 2.
Slušný review bombing teď na metacriticu. Ale co jsem koukal, tak není bez argumentů.
@Mendoza (10.06.2023 10:43): Wolcen byl před třemi lety vyloženě kopií třetího Diabla. Jak vypadá dnes, netuším. Undecember neznám, ale grafika mi inklinuje spíš k Path of Exile. Last Epoch mě připomíná spíš Grim Dawn. Třetí Diablo bylo v mých očích nejvykreslenější z těch co jsem hrál. Co mi ještě chybí k porovnání, je Titan Quest a Lost Ark.

Ale co jsem rozjel V Rising, pochybuji, že se ještě vrátím k modelu zabíjení bezbranných mobů po tunách. V Rising je výzva i proti obyčejnějším monstrům. Některé je nutné raději nechat být. Vycházím samozřejmě ze základního nastavení hry.
@DEU (10.06.2023 03:50): Zrovna Grim Dawn ma, imo, dusi, rekl bych. Ale do te petice bych ho zapocital. Kazdopadne kdyby nekdo udelal screeny bez ui z takovejch her jak Wolcen, Undecember, Last Epoch, Diablo IV, Grim Dawn, tak bych na prvni kuk asi mel problem rozpoznat, co je co. Proste genericky temny fantasy.

Treti Diablo mam prave rad, ze je svoje. A neni pravda, ze neni temny a atmosfericky. Je. Jen lidi po dvojce byli nasrani, ze to neni Diablo 2.1.
@Mendoza (09.06.2023 09:10): Mně čtyřka hodně připomíná Grim Dawn, zejména jeho část k prvnímu bossovi a následně akt Ashes of Malmouth. Nicméně v GD je mnohem lépe znázorněna ona temnota, zmar, smrt a zkáza. Čtyřka ve srovnání s trojkou i přes temnější atmosféru a temnější zpracování pořád působí neslaně-nemastně.
@Flyer (08.06.2023 23:51): Mně třeba přijde čtyřka hodně jiná než trojka. Ne ve smyslu gameplaye, tady si ovšem říkám, co na tomhle modelu lze vymyslet, diablovky (minimálně ty, co znám, což pravda, nejsou všechny a nejspíš ani většina) jsou v tomhle dost přes kopírák, ale z hlediska story.
Je tu antagonista, který má konečně i nějakou jinou agendu než "hurr durr, Prime Evil, hurr durr."
Dialogy (míněno zadávání questů, kecání u uzlových bodů story a tak), jakkoli typicky blizzardovsky přímočaré, jsou oproti trojce rozhodně lépe napsané, s výrazně nižším procentem trapnosti. Samozřejmě, nelze to srovnávat s něčím jako je DA:I nebo Pathfinder: WotR, ale na diablovku nadprůměrné.
Totéž sidequesty; mají na Diablo nevídaný level propracovanosti a jasně, úkoly jsou "jdi tam a tam a přines mi pět démoních očí/vymlať tenhle dungeon" - ale od tohoto typu her nečekám složité diplomatické mise, že. V pár případech si dokonce hráč může vybrat ze dvou možností a výsledek questu je různý (ne z hlediska odměny, ale z hlediska toho, co se pak stane).
Chápu, že tenhle rozměr asi neocení každý, ale čtyřka v některých chvílích velmi slušně pracuje s různými symbolickými vzorci či narativy.
Celkově mi ta hra přijde z dějového/obsahového hlediska mnohem bohatší (nebo jak to říct) než předchozí díly, ačkoli, surově řečeno, hráč zase jenom jde a kosí potvory.
Samozřejmě, po grafické stránce (jakkoli mně se trojka graficky zamlouvala a ten častý odpor vůči jejímu barevnému ladění nesdílím) je čtvrté Diablo velice hezká hra s mile makabrickou stylizací, zejména ta kombinace organické hmoty a chrámových prostor je luxusní.
A speciální bonus pro mě byl, že si tu můžu vyrobit nekra, co vypadá jako Stefan Ackermann z Das Ich zamlada a že na rozdíl od trojky nekro nemluví, jako kdyby snídal obzvláště tvrdé kusy křemene a zapíjel je sklenicí písku.
@Fatality (09.06.2023 00:05): a boomer se vyznačuje především tím, že zná předchozí díly, je schopen jejich srovnání, je schopen kritiky a není nadšen ze všeho, jakoby to viděl poprvé v životě?
čili být boomerem je zjevně v pořádku
Hraju za rogue (momentálně level 25), kampaň ještě hotovou nemám, přesto jsou moje pocity smíšené. Třeba mě hra v pozdějších fázích něčím překvapí, ale zatím mi to přijde jako Diablo 3 přes kopírák, akorát s lepší a temnější grafikou. Kroutím trochu hlavou na tím všeobecným jásotem, jak je Diablo 4 super, protože hratelnostně to je prostě proklínaný třetí díl, a to včetně hodně podobných herních mechanik.
@rikuhahl (08.06.2023 12:09): Těch lidí, kterým to vadí/snižovali by hodnocení bude asi méně, než nových dušiček, které to přiláká a pak je tu asi docela dost hráčů, kterým je to jedno, I guess? On to totiž prakticky není žádný problém třeba z hlediska lootu (nikdy se nestane, že by někdo někomu mohl lootnout drop) a to lagování bude asi taky různé - když porovnám současnou situaci a early access, kde bylo méně hráčů, tak teď se to sem déle načítá při přechodu mezi lokacemi, ale to je tak všechno.

A celou dobu potkávám jenom minoritní glitche typu levitující mrtvoly, kůň točící se na šutru (kůň je btw. massivní debil), žádné čekání ve frontě, žádný bug, hraju od pátku a ani jednou mi to nespadlo. Na druhou stranu, na internetech čtu hrůzostrašné storky o connection lost, epileptické obrazovce a rozbitých nightmare dungeonech (kam mě ještě nenapadlo strčit čumák), takže se mi nejspíš podařilo tentokrát vylosovat v PC loterii kliku a je samozřejmě otázkou, jak dlouho ještě vydrží.

EDIT: Hehe, stačilo slabých deset hodin a servery leží v křečích a chroptí.
@Zoltan (08.06.2023 12:12): Souhlasím, mám to úplně stejně. Tohle mě odradilo.

Ale po tom, co jsem tady četl, jak je to nejúspěšněji prodávaná hra, kolik lidí si to koupilo za plnou palbu, kolik za ještě víc, aby mohli hrát o 4 dny dřív a kolik stojí všelijaký ty oblečky, tak si myslím, že je těch pár oveček, co to má jinak, Blizzardu úplně jedno.
@rikuhahl (08.06.2023 12:09): Hlásím se jako ten, kdo je odrazený úplně. Stačily dva screeny od Sadako a vím, že si hru v této podobě nikdy nezahraji, jakkoliv je nejspíš fajn :) Zkrátka u her hledám něco jiného, co už :)
@Charllize (06.06.2023 20:15): Takhle - nevím, co se stane, když je člověk na konzoli a vypne si crossplay, tj. jestli tam nejsou nějaká další nastavení, ale obecně platí, že nejde nijak hrát offline ani bez ostatních hráčů. Je to shared world, sám je člověk jenom na úplném začátku + ve story instancích a dungeonech (není-li v partě), ve zbytku lokací prostě běhají lidi (a mně je to po těch letech hraní MMO vlastně úplně jedno).
Takhle to vypadá třeba u world bossů:
world event
po world eventu
@DEU (08.06.2023 07:42): Nerfovat = upravovat různý schopnosti a kouzla, někde přidaj, někde uberou. Prostě se snaží narovnat obtížnost pro všechna povolání podobně.
Opravit zasekávání při opouštění lokací .. to se vyřeší, až nebude meganápor na servery. Je to jen daň za to, že se hra nelaguje jako celek, takto dali na delší "loadingy" mezi lokacema. I loadingy z dungů trvají déle.
Ale furt je to lepší, než nějaké pády hry nebo celkově vyšší latence apod.
V dungu to nejde ani poznat.
@Mendoza (06.06.2023 21:46)
ty seš dobrej :D zasmál jsem se.

Jinak moje dojmy jsou po xx hodinách hraní zatím velmi pozitivní, prozatím dávám 95% a uvidíme, jak to bude dál se startem Sezony 1 atd :)
Aktuálně Necrouš lvl 71 a drtím WT4 a objevuju svět na achievy a i na renowny.
Škoda, že mi nevyšlo volno v práci, už bych byl 100 :D
Docela pěkně shrnuto:

Není to dlouhý, shrnuje všechny pro mě důležitý aspekty a je to v češtině.

Bohužel informace jsou aktuální z bety, takže to teď může být jinak.

Ale jak říkám, remaster Diabla 2 se jim fakt povedl, takže nemám problém zůstat u něj.:-)
Tak zatim mi prijde loot na prd, grafika jak kdyz se pobleje v predsini, pobihaj tam cizi capci, open world jako proc... Ale hraje se to pekne, no. I kdyz trojka se hraje tak nejak prijemnejs a lip se na ni kouka. No uvidim po prvnich 500 hodinach, jestli me to bude bavit.
@veselykralicek (06.06.2023 19:49): Jako není to jistý. Protože pokud by ta hra skutečně nepotřebovala v případě konzoli PS plus ( dle toho co postoval Wolf ) tak by to znamenalo ze to JDE hrát bez ostatních hráčů. Ale nevím jak na pc teda, tam by to fakt muselo asi být nekde v menu nebo odpojit internet, nebo já nevím co :)

Na PS storu i píšou offline multiplayer pro dva hráče. Ale u pc to bude jinak..

Stejne, ta hra stojí 2100 korun a je zamořená mikrotransakcema kosmetikou. Oblecek za 25 euro a podobne. Čtyři takové oblečky mají hodnotu cele hry, demence, ani se mi to koupí nechce podporovat moc …
Navic kovaný hraci diablovek tvrdí ze to není hra dělaná pro fanoušky ale hra dělaná pro masy/všechny. Nevím. Působí to hezky ale určitou plytkost z toho cítím taky.
@Jab (06.06.2023 15:07): rozumím, díky. To jsem čekal, mě jen zajímalo, jestli je nějaká možnost to nějak vypnout nebo třeba zaškrtnout, že to nechci. Ale tak asi není.

Třeba Sniper Elite 5 se taky chlubil super fíčurou invazního snipera (živého hráče, co se připojí k Vám do hry) a jak je to super a mění to hratelnost a jakej to je posun. Ale naštěstí to jde v nastavení vypnout a pohoda.:-) Chceš singl? - Hraj si singl.
@Charllize (06.06.2023 13:54): Aha, tak díky. Always online mi nevadí, na to jsme si už, myslím, všichni zvykli. Ale že mi po hře budou běhat další hráči, to opravdu není nic pro mě.:-) Trojku jsem dohrál se skřípěním zubů a jen jednou, kde bylo to konverzační okno, do kterýho furt někdo psal, někdo se připojoval a odpojoval a nešlo to vypnout. A už to mi vadilo.

Ale díky za odpověď.:-) Aspoň ušetřím.:-D
@DEU (06.06.2023 08:55): Hraju to od 2.6. v předběžném přístupu a zatím jsem s nějakými lagy jako byly v betě nesetkal. Jediný bug na který jsem narazil je, že občas nejdou skipnout rozhovory či cutscény a hra se musí restartovat aby to fungovalo. Za mě zatím velká spokojenost.
Jaká je hra? Jsou servery stabilní nebo padají? Jsou ve hře nějaké zásadní bugy? Errory jako ve trojce nebo nic z toho?
@SilentWolf (31.05.2023 14:02): Je to trochu divný ale myslím ze potřeba bude. Na storu píšou ze PS plus 2-4 hráči ake zároveň píšou on-line play required. Na krabičkách je jen internet required. A četl jsem i par webů kde tvrdí ze PS plus je třeba ale nikde není jestli i když to hraješ sám. Vlastně to dohledat moc nejde. Šance ze to půjde sólo bez PS plus tu asi je nakonec.
Jestli někdy bude hra tak za 20€, pak si ji kvůli příběhu pořídím. Zatím zůstávám u V Rising.