Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

V Rising

V Rising: Secrets of Gloomroth

Nehotová verze
17.05.2022
85
1 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

V Rising je survival hra, ve které se vžijete do role upíra. Vydejte se hledat krev do okolních osad, abyste získali zpět svou sílu a unikli spalujícímu slunci. Abyste přežili! Postavte a postupně zvelebujte svůj hrad a prosperujte v neustále se měnícím otevřeném světě plném tajemství.

Hra vedle zaměření na přežívání nabízí dále prvky RPG/Hack and slash, stavění, vylepšování a craftování. Budete podnikat výpady proti lidem či démonickým silám. Lze se dokonce proměňovat na různá zvířata, vhodná například pro rychlý útěk nebo dokonce na člověka. Toto oceníte v případě obchodování. Lze hrát sám jako vlk samotář, v partě, PvE i PvP a toto všechno dohromady. Hlavním cílem bude vylepšování postavy skrz nalézání lepšího vybavení a lov unikátních bossů.

Hra není klasickým Hack and slash, kde kosíte tuny bezbranných mobů. Zde vám dokáže zatopit i jeden nepříjemný protivník, zvláště, je-li krytý. Zážitkem bude i nutnost manuálně mířit - ve hře totiž není automatické míření jako například v Diablu. Vše bude na vás.

V květnu 2023 byla hra rozšířena o DLC Secrets of Gloomroth. Mapa herního světa byla obohacena o novou steampunkovou lokaci Gloomroth plnou futuristických mechů připomínajících průmyslovou revoluci. Rovněž byli přidáni noví bossové a tři uber bossové, po jejichž zabití dostane váš upír velké bonusy. Před oficiálním vydáním hry jsou očekávány ještě 1-2 větší aktualizace.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 85
V Rising je hra, která může být víc než dobrou volbou pro hráče, které už nebaví bezduchým způsobem chodit dopředu a mydlit nebohé moby. Hra, která je stále ještě v předběžném přístupu, nabízí překvapivě mnohem víc. Vedle klasického putování po mapě a boje s nepřáteli budete totiž i těžit suroviny, stavět obydlí, craftit a spoustu dalších věcí. A toto vše buď sám, v partě, proti mobům, proti hráčům a toto vše dohromady ve velkém otevřeném světě.

Probouzíte se jako upír v podzemní kryptě a vaše putování začíná. Nejprve je potřeba dostat se na povrch a natěžit suroviny pro stavbu alespoň základního hradu. Tedy dřevo, kamení a podobné. Poté je na místě najít vhodné místo pro váš hrad. Začnete palisádami s vchodem a postupně přidáváte další věci jako budovy na zpracování surovin v podobě pily, pecí, vylepšujete hradu zdi na kamené, přidáte střechu a další. A střecha je velmi důležitá, jelikož jako upír si musíte dávat pozor na sluneční světlo. Tomu se budete muset vyhýbat i během putování krajinou, čili vaším nejlepším kamarádem bude noc. Smrt je zde něco, čemu je dobré se snažit vyhnout. Ztráta pracně získaných věcí totiž může notně zabolet.

Nepřátel bude celá řada v podobě místní fauny vlků, medvědů, dále lidí, nemrtvých a například elementálů v podobě stromů nebo kamenných golemů. Výhodou bude, že protivníci budou bojovat i mezi sebou. Můžete tedy například potkat lidi bojující s nemrtvými nebo se zvěří, elementály bojující proti všem a podobně. Jakožto upír se budete muset starat o pravidelný přísun krve sobě i vašemu hradu. K tomu budou sloužit zejména lidi a dle kvality krve bude vaše postava buď velmi silná, nebo celkem slabá a nevhodná zejména pro boje s bossy. Těch jsou ve hře více než čtyři desítky a zejména souboje s nimi notně zabolí. Lze se během nich jen velmi těžko uzdravovat a každý zásah vám ubere vaše maximální životy. Bude se opakovaně stávat, že souboje s bossy skončíte například s několika jednotkami HP. Útěkem se navíc boss okamžitě uzdraví do plna a vy můžete začít celý souboj od začátku.

Vysokou obtížnost hry ještě umocňuje nutnost manuálně mířit. Vaše postava se totiž pohybuje pomocí kláves WASD a myš slouží k míření a útočení primárním útokem. Budete tedy muset i předvídat, co protivník chce udělat a kam se třeba pohne, abyste si dobře předmířili. A i nepřátelé si budou předmiřovat, takže uhýbání bude chtít i trochu improvizace. Upíra, kterého si můžete detailně vypiplat, navíc levelíte pouze kvalitou brnění a zbraní. Hru, která atmosférou hodně připomíná třetí akt Grim Dawn, zdobí správně temný hudební doprovod. Výhodou je, že si můžete založit vlastní server a vyhnout se v začátcích během poznávání zejména soubojům s ostatními hráči. Navíc si server můžete uzpůsobit jak vy chcete - od výdrže nepřátel a jejich síly po délku dne, rychlost údržby hradu, množství získávaných surovin a podobně. Hra je kombinací her na způsob Hack&Slash, survivalu, craftingu a stavění. Ve hře se nacházejí pouze drobné nedostatky jako občas mizející nepřátelé, kteří projdou do skály a zůstanou v ní. Osobně bych uvítal filtr na sběr spadaných věcí a někoho může odradit chybějící endgame jak jej známe z arkádovějších Hack&Slash. Ale chceme, aby se hra ubírala tímto mainstreamovým směrem? Já tedy rozhodně ne. Pokud by zejména bojové mechaniky byly evolucí žánru H&S, vůbec bych se nezlobil. Autoři slibují do oficiálního vydání hry, které je odhadováno někdy na rok 2024, ještě jednu nebo dvě větší aktualizace. Máme se tedy snad na co těšit.

Pro: veliký otevřený svět k prozkoumávání, souboje a chování nepřátel, tuzí bossové, nutnost řešit počasí a krev, faktor ztráty a zisku, obtížnost a nutnost manuálně mířit

Proti: nevhodné pro oblíbence arkádovějších Hack&Slash, obtížnost, ztrácení věcí, drobné bugy jako mizející nepřátelé nebo složité třídění komponentů

+10