Last Epoch

21.02.2024

Last Epoch je další z řady akčních hack 'n' slash RPG, v němž se svým hrdinou putujete temným fantasy světem, kosíte nepřátele a nakupujete a sbíráte různé vybavení, od obyčejných až po unikátní. Tentokráte máte ovšem možnost cestovat nejenom prostorem, ale i časem.

Zemí pojmenovanou Eterra budete procházet v celkem čtyřech epochách. Začínáte v té poslední, v níž takřka celý svět ovládla Nicota a zbytky lidstva přežívá v podzemí. Vy, coby poslední naděje, se vydáváte do minulosti přijít na to, proč se věci takhle zvrtly a jak tomu zabránit. Čeká vás Starověká éra, kdy civilizace byla v plenkách a většinu území pokrývá nepropustná divočina, Božská éra, v níž lidstvo prosperovalo pod vládou bohů, Imperiální éra, kdy živé pronásledovali nemrtví a nakonec poslední éra Zániku, v níž vše spěje do neodvratné záhuby. Do většiny lokací se tak budete moci podívat v každé z epoch.

Ve hře se vyskytuje celkem 5 tříd, které se nadále dělí do dvou specializací pro každou. Zahrnuté jsou klasické povolání jako mág, druid, paladin, nekromant nebo lučištník. Na základě povolání hráč při levelování dostává různé dovednosti, každé s vlastním vývojovým stromem, díky čemuž si postavu můžete dle svého specializovat. Svůj vlastní vývojový strom mají i vaše pasivní skilly. Hrdinu si lze samozřejmě vybavit spoustou nalezených předmětů, zbraní, amuletů a brnění, do kterých lze vkládat krystaly, jež mohou přidávat mocné vlastnosti, ovšem s rizikem, že může dojít i k nevratnému poškození předmětu.

Hru je možné hrát jako singleplayer v offline režimu nebo přes online multiplayer ať už v kooperativním nebo v soutěživém režimu. K dispozici jsou i soubojové arény a online žebříčky.

@Caiiiczech (27.02.2024 19:55): jako ja ani nahodou neobhajujem blizzard...zasluzia si veskeru kritiku..rovnako ako ludia co ich stale podporuju...
ale nebudem obhajovat ani last epoch...proste to zoslonili a nezaobstarali servery pre europu...aspon maju to velke plus za offline rezim
kazdopadne si ho rad zahram raz, ked sa mi podari dohrat vsetko co mam teraz rozohrane

Výborné ARPG s obrovskou variabilitou.
Ano, po vydání verze 1.0 jsou problémy se servery. Jenže tuhle hru můžete hrát offline zcela bez problémů a až se podaří vyřešit problémy se servery, hurá do online. Kde jsou všichni ti křiklouni, co se vztekali u Diabla 3 a 4, že nemá offline možnost? Tady je a dokonce full offline bez nutnosti se na začátku lognout na servery. Někteří hráči jsou prostě rozmazlení uplakánci a budou nadávat jen proto, že nemají vše hned. My ostatní si užijeme zábavu, na kterou v Blizzardu dávno zapomněli a vidí jen naše peněženky. S chutí do hry a nenechte se odradit rozmazlenými děcky. Tahle hra v hodnotě půlky koně do D4 za to rozhodně stojí!!!