@themacs (14.03.2021 16:28): Já ještě originálku mám i s datadiskem. Problém je, že z něj hra nainstalovaná na WIN10 nejede :( Takže teď chci zkusit STEAM verzi a doufám, že pojede. Máte to někdo odzkoušené? V diskuzi na Steamu si nikdo nestěžuje, tak snad je to OK.
@PRIVATE MARTIN (14.03.2021 14:07): :) mě nejde o hru samotnou, ale o krabicovku přímo do kolekce. Hru samotnou jsem měl kdysi dáávno ještě pálenou od kámošů, v době, kdy to bylo in ... momentálně, kdybych si chtěl zahrát, tak existuje steam, ale mám krabicovky dalších mých srdcových dílů a tenhle první mi právě chybí ...
Zdravím, chtěl bych se zeptat, dá se ještě někde (a popřípadě kde) sehnat krabicovka prvního dílu CoD a datadisku UO? Myslím nové. ne bazarové. Díky.
Zkouším ještě jednou, je tu nějaký aktivní (aspoň lehce) hráč této skvělé hry a chtěl by se připojit k jednomu nepříliš ambicióznímu týmu? Příští víkend hrajeme další turnaj, do budoucna bychom chtěl hrát i plánovaný ladder, ale rozhodně to nehodláme hrotit, spíš se jednou-dvakrát do týdne sejít a dát nějaké matche :-)
@PRIVATE MARTIN (21.04.2020 17:17): postup ze skupiny a pak dvě prohry v pavouku (bylo WB i LB), ale pozitivní bylo, že každý zápas to bylo o něco málo lepší... příští turnaj za 14 dní bude snad pocitově zase o něco lepší (nepočítám s lepším výsledkem, spousta týmů je tam fakt najetá)...
@S4TW (21.04.2020 13:23): Plne súhlasím. Aj preto, hoci už nie tak často, s prvým COD dokážeme na LAN party stráviť celú noc a neskutočne sa pri tom baviť. Mapy ako Carentan, Harbor, Pavlov alebo Neuville poznám naspamäť. A to už som to dosť dlho nehral. :D

Ako vlastne dopadol turnaj?

P.S. V multiplayeri sme používali jeden malý šikovný mod, ktorý ti dovolil vybrať si zo všetkých zbraní v hre, nielen z tých, ktorými disponuje daná strana. Prestrelky s Thompsonmi v Harbore tak boli ešte adrenalínovejšie. Aj keď v Harbore je asi najlepší PPSH... :D
musím přiznat, že hra po vizuální stránce neprošla zubem času úplně nejlépe... nicméně MP považuji stále za nejzábavnější MP, jaký jsem u FPS her hrál (a to jsem toho nevyzkoušel úplně nejméně)... pořád je to srdcovka, to už té hře nic neodpáře :-))
Jeste jednou tu... o vikendu je cup v teto hre, kdyby se chtel nekdo pridat do tymu bez ambic, co si to chteji v ramci moznosti uzit, tak mi napiste...
Tak dohráno. Vůbec jsem nečekal, že to bude s gamepadem tak krásně hratelné. Skvěle jsem si to užil. Ta hra je furt skvělá, dokonale vyvážená, s perfektní hratelností, pocitem ze střelby, všechno je tam prostě tip ťop. A ten prostorovej zvuk! Nechávám hodnocení na 90 %. V rámci výzvy jsem si jako GOTY hru nemohl vybrat nic lepšího :-)

Jinak teď už jsem na Rudém náměstí sice nebulel, ale husina byla. Prostě skvělá scéna.
Takže dvě hodinky a stejně to není dokonalé...
- Instalace z originálního CD. Instaluju oficiální patch 1.51. Hra nejde spustit ani v režimu kompatiblity, google radí, že je třeba crack. Fajn, hru spouštím.
- Zkouším rozlišení ve hře. 1600×1200 se zobrazuje zoomovaně, nevidím celý obraz. Tuším problém.
- Lezu do config souboru, abych upravil příslušné položky dle návodu. Rozlišení tam je, ale není tam možnost měnit FOV. Stahuji z netu jiný config, kde to je.
- Zkoušením zjišťuji, že nejvyšší použitelné rozlišení je 1366×768. Jakékoliv větší způsobí přiblížení obrazu a nejde volit v menu, natož to hrát. Google mlčí, jsem asi první člověk na světě s tímhle problémem. 1366×768 navíc funguje správně jen tehdy, když je systémové rozlišení nastaveno na FullHD, nikoliv výchozí 4K. Hroznej porod a stejně je tohle rozlišení na 55" celkem mazanina. Aspoň že to jede na 120 Hz.
- Prostorový zvuk. EAX aktivovat nejde, zjišťuji, že potřebuji Creative Alchemy, protože od Vist nahoru to nefunguje.
- Creative Alchemy nenachází zvukový HW. Zjišťuji, že musím stáhnout modifikovanou verzi, která funguje s libovolnou zvukovkou.
- Ve hře nastavuji prostorový zvuk a ten funguje. Hurá.
- Zprovoznění gamepadu. Emulace přes Steam nefunguje. Řeším, co s tím. Objevuji program AntiMicro. Úžasná věc, ale nefunguje.
- Po spuštění AntiMicro v režimu správce už hra reaguje na povely gamepadu. Hurá.
- Instaluji češtinu a po dvou hodinách konečně hraju, byť v mrzkém rozlišení.
- Kroutím hlavou a nechápu, že se na to nevys... Ale když mně se to hodí do výzvy, protože GOTY :-D

EDIT: Je to skvělý, stálo to za to... narozdíl od obdobnýho pr*ání s GTA 3...
@koudy_cz (27.01.2018 08:58): To je zaujímavé. Ja som si v tom .ini súbore nastavil 1920x1080 a vyšší FOV a hra išla v pohode, akurát sa nezobrazovali cutscény, išiel iba zvuk. Vraj to bolo kvôli tomu rozlíšeniu.
Ak to vyskúšaš, daj vedieť.
@Crash (komentář): "Taky mi trochu chybělo větší oslavovaní vítězství v závěru, které se vlastně vůbec nekoná"

Souhlasím, poprvé mě to hodně zklamalo, že si člověk neužije tu atmošku, že to poměrně tuhé Rusko má za sebou. A podruhé mi to přišlo už jenom líto :)
Taky mě překvapilo, že si vybrali zrovna COD, ale důvod k tomu si to znovu zahrát (pokolikáté už?) to rozhodně je.
Jj, vzdy som si hovoril ze naco dabovat chujoviny typu Planescape Torment, ked sa moze nadabovat zlozita, hutna, prepracovana a jazykovo narocna hra ako je call Of Duty, v ktorej bez dokladneho pochopenia tisicok stran textu/ desiatok hodin rozhovorov sa clovek nepohne dalej.
@Walome (22.06.2016 19:23): Přesně. Britské přestávky boji na šálek dobrého čaje chápu, ale ta neukojitelná touha nějakého velícího nýmanda v těch nejdůležitějších situacích chtít hrát Go jsem nikdy nepochopil.
@Danny 77 (komentář): Sežeň nějaké bližší info o těch dabérech a sepiš to do Zajímavostí. O tomhle totiž slyším prvně (a titulky jsem u hry nečetl, jen se kochal animací vojáčka :D )
To jsem ani netušil, že existují stažitelné kampaně. To mě celkem mrzí, že jsem žádnou nezkusil :-(
@Sasakr (19.04.2013 09:57): V jednicke je tam asi iba jedno miesto, ako treba zastrelit tych dostojnikov, tak tam donekonecna nabiehaju vojaci, ale veta "neustálý respawn nepřátel" je v suvislosti s prvym COD samozrejme totalny nezmysel.
No však, ty jsou ve dvojce a na pár místech i v UO (ale ne tak strašně okatý). V jedničce nejsou.
A zase... neustálý respawn nepřátel? Kde? Maximálně tak v misi v hotelu. A grafickou chybu bych tedy taky rád nějakou viděl :-O

A kterak že se z tanku daly ovládat kulomety?!
No, nebudu se hádat. Možné to je, ale zkrátka je to v jedničce udělané citlivě a pamatuju si, že pár misí jsem dokončoval osamocen. To ve dvojce budeš teprv koukat.
@Sasakr (16.03.2013 13:05): Dvojku jsem ještě nehrál, takže nevím, jak to tam vypadá. Stejně mě ale nezbavíš přesvědčení, že se vojáci doplňují. Tak třeba hned v první misi seskočí padákem celá skupina a následuje vyčištování domů. Během toho někteří vojáci zemřou a krátce poté přistanou na louce další výsadkáři, aby doplnili hrou daný stav. Počítám, že kdyby během přestřelek žádní spojenci nezemřeli, tak seskočí pouze první skupina a tím to skončí - přeci jen nebudou skákat pořád, to by se tam mohla kolem hráče motat klidně dvacítka spojenců.