Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Call of Duty


Zajímavosti

Ostatní

Tvůrce Quake 3 enginu, na kterém Call od Duty běží, a zakladatel id Software, sám John Carmack, veřejně pochválil Infinity Ward za to, co z jeho technologie dokázali vymáčknout.
V roce 2004 vyrobila společnost Plan B Toys akční figurku řádového nacistického vojáka, což sklidilo ohromnou vlnu kritiky a nakonec musela být figurka stažena z pultů. Byla to tak nejkontroverznější herní figurka v dnešní historii.
U herních sérií je téměř pravidlem a logickým vyústěním, že se s hlavním hrdinou z prvního dílu setkáváme v dalších pokračování. Tato skutečnost se samozřejmě týká i některých vedlejších postav. Ale to však neplatí u jedné z nejvýdělečnějších sérii, Call of Duty. Hlavní hrdina je zde vždy někdo nový, jen jediná postava a jakýsi prodejní artikl a znak se objevuje v každém díle s pravidelnou přesností. Tou, ne méně důležitou, postavou je právě John Price. Price je kapitánem, v prvním díle poručíkem, britského armádního sboru, později jednotek SAS a Task Force 141 s volacím znakem "Bravo Six", jehož předobrazem byl nejspíše skutečný válečný veterán John Thomas McAleese. Projde s hráčem všechny důležité mise jako mentor a rádce. V prvních dvou dílech propůjčil svůj hlas Priceovi Michael Gough, jenž není hráčům neznámým pojmem a má na svém kontě spousty herních postav (Deckard Cain - Diablo, Osmund Saddler - Resident Evil 4 nebo Elder Lyons - Fallout 3 a mnoho jiných), v dalších pokračováních namluvil Price svým bodrým hlasem anglický herec Billy Murray. Též je tato fiktivní postava zapsána ve videoherní verzi knihy Guinnessových světových rekordů na 17 místě z 50 v kategorii nejoblíbenější charaktery. Jediným filmem s Call of Duty v názvu je Call of Duty: Operation Kingfish, kde Price ztvárnil herec David Kinsman.
Doposud se hru podařilo nejrychleji dohrát za 1 hodinu, 43 minut a 36 vteřin.
V multiplayeri je možné napísať svoje meno tak, aby bolo farebné. Všetko, čo je na to potrebné je stlačiť ALT, 9 a 4 (nie naraz, ale za sebou). Potom sa objaví znak "^". Vtedy je potrebné stlačiť SHIFT+(číslo od 1 po 9), pričom každé číslo reprezentuje inú farbu (napr. 1 je červená farba, 4 je modrá farba...). Je možné využiť aj viacero farieb v jednom mene, napríklad Carl^4CJ^1007 bude vyzerať tak, že "Carl" bude napísané bielou, "CJ" modrou a "007" červenou farbou.