Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Broforce

15.10.2015
01.03.2016
06.09.2018
kompatibilní
77
63 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Pixel-artová plošinovková střílečka vzdává hold klasickým akčním filmům z 80. a 90. let, ve kterých hráli hlavní roli svalnatí hrdinové - jednočlenná komanda - bojující proti obrovské přesile nepřátel a zachraňující své blízké ze zajetí. Hráč má na výběr z více než desítky takových "bros" parodující legendy, jako např. Rambro, Brominator, MacBrover, z nichž každý má unikátní zbraň, schopnost i vlastnosti. Velitelem týmu Broforce není nikdo jiný než sám Nelson Brodela.

Herní prostředí je téměř kompletně zničitelné, plné hord nepřátel a vybuchujících barelů. Každá úroveň pak samozřejmě končí porážkou zlého bosse, vztyčením americké vlajky a odletem ve vrtulníku.

Kampaň nebo deathmatch hry lze hrát až ve 4 lidech přes online nebo lokální připojení. Broforce dále nabízí různé módy hry pro jednoho či editor úrovní.

"YOU CAN'T ESCAPE FREEDOM!"


Poslední diskuzní příspěvek

Tak ten final boss v podobě toho démona byl fakt pekelný! Málokdy pamatuji tak silného final bosse!

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 95
Broforce, jeden z úspěšně dokončených projektů v early access na Steamu, stojí aktuálně v době sepisování tohoto komentáře bez centu 14 Euro. Zdánlivě vyhlíží jako jedna z četných plošinovek v retro grafice, jež se v hojné míře vyskytují na internetu zdarma nebo na Steamu za drobný peníz. Vyplatí se investice do této zdánlivě drahé akční hry? Jak napovídá mé hodnocení, podle mého názoru určitě stojí za to, do této akční pecky vložit svůj pracně vydělaný kapitálek.

Broforce přináší festival akce a dobré zábavy na obrazovky našich monitorů. Komando hrdinů pod hlavičkou Spojených států se nedrží Obamovy zbabělé politiky, nýbrž pod záštitou té staré dobré Reaganovské doktríny armádních jestřábů (konec konců je tento dravec také ústředním symbolem hry) vyráží do akce “amerikanizovat” svět. Pod kontrolu klávesnice či ovladače dostanete početnou squadru bratrů ve zbrani, převzatých z kultovních filmů. Od Terminátora, Robocopa, Ripleyovou, Univerzálního vojáka, rangera Walkera až po Statečné srdce či Barbara Conana. Sice se jmenují trošku jinak než ve filmech, ale jejich identita je přes “bratrsky” deformovaná jména snadno rozpoznatelná. Fanouškovi akčních filmů 80. a 90. let srdce musí zaplesat radostí, já tedy některé borce ani neznám.

Po přeletu nad zeměkoulí a výběru lokace vrtulník vysadí naše komando přímo do víru akce. Hra nabízí frenetickou řež ve 2D pohledu, kdy v krásné pixelartové grafice s občasným nádechem modernějších grafických efektů likvidujete záplavy nepřátel v různých koutech světa. Střely, exploze a totální destrukce provází hráče po celou dobu a herní obrazovka je jeden obrovský berserk, kdy se mezi kulkami proplétá figurka hráče, uhýbající útokům a raketám.

Postavičky i bojová technika jsou pečlivě animované a nechybí kompletně zničitelný terén, či četné výbušné barely či bomby s plynem, což nabízí možnost volby taktického postupu. Postřílet vojáky tváří tvář ? Nebo se jim do zad prokopat pod zemí ? Smést je pumou z povrchu zemského ? Musíte ale dát pozor, občas se mi stalo, že v záchvatu palby jsem si zlikvidoval jedinou možnou cestu dalšího postupu, což vedlo k nucenému restartu.

Předností hry je zejména její variabilita. Na začátku levelu nedostanete pevně daného hrdinu, ale začínáte s náhodným bojovníkem. Tak jak si v průběhu hry odemykáte nové a nové postavy jejich osvobozením ze zajetí, stává se ze hry úplná loterie. Každý hrdina disponuje nejen svým primárním útokem, ale jedním či několika sekundárními (a početně limitovanými) útoky, které jsou pro každého specifické. Na začátku každého levelu tak nikdy nevíte, jak se bude akce rozvíjet. A jak budete zachraňovat své uvězněné přátele z klecí, vtělíte se do těla právě osvobozeného muže či ženy, což často náhle mění situaci. Místo Arnolda s kulometem kupříkladu dostanete Barbara s mečem, který se na daleké postřelování nehodí a záleží na vaší hbitosti a důvtipu, zdali se vám podaří ze situace vybruslit. Za záchranu bratra ve zbrani sice dostanete o život navíc, ale mnohdy jsem se rozhodoval, zda pokračovat s novým hrdinou, nebo si nechat toho osvědčeného se schopnostmi, které se mi v dané situaci zrovna hodily.

Záplavu řadových vojáčků a ječících kamikadze s bombami doplňují obrnění kulometčíci, pancéřování mechové, které nelze konvenčními zbraněmi sejmout, a musíme je zničit podkopáním terénu. Pokud nepropadnou někam do hlubin podzemí, dají se použít a můžeme pak natropit velkou kalamitu v řadách imperialistů. Raketomety, vozidla či raketové střílny také rozšiřují pestré spektrum protivníků. Pestré akci napomáhá i inteligentní level design, mnohé nástrahy se dají vyřešit třeba slaňováním nad obtížnými úseky nebo postupem přes budovu. Občas můžeme osvobodit místní obyvatele a po vyzbrojení kalašnikovy nám mohou pomoci v našem boji za svobodné USA.

A aby akce nebyla monotónní, střídají se i prostředí a přibývají noví nepřátelé.Přes vietnamskou džungli, pouštní terén či městské aglomerace se dostáváme do hlubin podzemí, kde na nás čekají vetřelci klubající se z podzemních tunelů a v pozdních fázích čistíme Zemi od invaze z pekla. Levely jsou prokládány boss fighty, takže se opravdu nuda nedostavuje. Jakkoliv budete často umírat, obtížnost je nastavena tak akorát a i když občas můžete díky vaší neschopnosti opakovaně procházet zapeklitou oblast, proměny postav nečiní tyto opakované boje jednotvárnými. A pokud se vám podaří dohrát kampaň, máte možnost pokračovat na obtížnost Hard, nebo v Arcade módu, kde po smrti vašich postav končíte bez možnosti oživení. Samozřejmostí je multiplayerový mód, který jsem ovšem nezkoušel.

A co mě na hře baví nejvíce, je její odlehčenost. Počínaje vyjevenými gesty nepřátel, jejich animacemi, zábavným pixelovatým násilím, zejména při explozích nebo útocích nablízko. A konče dokonalými pohyby vašich hrdinů, jež věrně zachovávají své originální vzory. Prostě ústa se mi neustále při hraní roztahovala do úsměvu. A naprosto mě dostala závěrečná animace po ukončení kampaně, kdy tým hrdinů navštívil samotného presidenta v Bílém Domě.

Jestli existuje hra, vzdávající hold akčním plošinovkám ze starších dob, a přitom je přístupná modernímu hráči bez nadměrné frustrace a zachovávající přitom humorný nadhled, tak je to Broforce. Autoři se o hru pečlivě starají a nový obsah dodávali nejen v rámci early accessu, ale updaty hry jsou velmi časté i nyní. Svými trailery a doprovodným videoklipy vytvořili o hře alespoň pro mě velice příznivý a lákavý mediální obraz, který nelhal a hraní Broforce bylo excelentním zážitkem.

Pro: Zběsilá akce, násilí, zábava, chytrý level design

Proti: Možnost likvidace cesty z levelu

+29
  • PC 80
Hrál jsem jen hru jednoho hráče.

Vynikající 2D střílečka viděná z boku, v níž lze hrát za mnoho hrdinů filmového plátna, přičemž každá postava má svá vlastní specifika (Rambo střílí ze samopalu a háže granáty, Leon střílí pistolí z tlumičem a záda mu kryje odstřelovačské děvče, Terminátor střílí z rotačního kulometu, Blade rychle utíká a šermuje mečem, atd. atd.). Postav je obrovské množství a každá postava je vždy uvedena kratičkou stylovou animací, a je zábava už jen rozpoznávat jednotlivé hrdiny (ve hře jsou jména zkomolena Rambo = Rambro, apod.) a zkoušet jejich dovednosti.

Hra je zábavným mixem Terrarie, Contra, Worms, Liera, Soldat, Hotline Miami a Boulder Dash. Každou mapu lze efektně rozstřílet na kusy (zůstávají jen políčka v blízkosti checkpointů a žebříky), prostředí jsou plná výbušných barelů, které lze chytře využívat v boji. Hra je vcelku variabilní, častým cílem je dostat se jen na druhý konec mapy (naskočit do vrtulníku a za mohutných explozí odletět do bezpečí) či zlikvidovat bosse. Jsou zde ale i mise speciální: útěk před helikoptérou apod.

Grafika: pixelovatá, efektní, plynulá, plná explozí, ohňů. Fajn.

Líbí se mi, že hra obsahuje velké množství drobností. Prostředí je velmi živé. Oheň se šíří a spaluje dřevěné bedny, výbušné barely lze tlačit před sebou (skulit je na protivníky), přes část mapy se lze podkopat, apod. Protivníci nejsou zcela hloupí - utíkají např. před granáty. V některých mapách lze ovládat bojové stroje či lze bojovat po boku počítačem řízených spojenců.

Potěšilo mne, že většinu misí lze hrát téměř jakkoliv - pomalu a skoro až takticky; či zběsile a s prstem na spoušti.

Hra obsahuje humor a editor úrovní.

Pro: hratelnost, fyzika, hrdinové

Proti: poslední levely jsou slabé

+15
  • PC 80
Broforce.

Parádní akce v retro grafice se stylovou hudbou a nazvučení, přeplněná klišé a hrdiny ze všech možných akčňáku, které v letech minulých jsme mohli vídat na tehdy nové TV NOVA a nebo na VHS z půjčovny.
Hraje se opravdu v rychlém tempu, které nikomu neodpustí ani chybu. A to obzvlášť v soubojích s bossy, kterých si tu zde opravdu užijete. Obzvlášť ten poslední trojboj, který ale vyústí v krásném zadostiučiněním a nápaditým koncem, který jsem ještě nikde neviděl.

Ohromným plusem hry je parádní level design a takový trademark a to je kompletně zničitelné prostředí, které můžete využívat ve svůj prospěch, taktizovat, ale zároveň vám může kolikrát zadělat na velké problémy
Doba průchodu kampaně na normal: 15 hodin

Pro: zničitelné prostředí, grafický vizuál, rozmanití hrdinové a hrdinky

Proti: někdy zdlouhavé boss fighty

+12
  • PC 80
OMG!!! WTF!!! Fuuuckk Asssss!!!! Booom ....
Musel jsem začít netradičně, protože první řádek vystihuje kompletně a nekompromisně tuhle gamesu...
Přirovnal bych to ke staré dobré "Contre" (ze SEGA her), ale je nutní doplnit, že přirovnání je to trefné no ne 100%tní.
Tady máme víc možností, víc akce, víc krve, víc výbuchu a víc hráčů (Až 4ry na jednom kompu) Spolupráce s kamarádem je zábavní a hratelnost dostává jiné grady. (Je možné použít aj online multiplayer přes Steam)

Obtížnost se mi více líbila: "Hard" protože tedy se dějí fakt hustý věci a Bossové vyžadují jistou dávku obezřetnosti a "skillu" a co mě více baví jako výzvy v krvavě-akční střílečce ? No NIC... Takový Hatred anebo Postal 2 kde najdete upokojení duše v krásné idey všechno zabít co se pohne, není nad to. Proto tenhle počin od Free Lives Games hodnotím velmi pozitivně, jsem našel něco co jsem už dávno hledal...

Děkuji!!!

Pro: Dynamika prostředí, různorodé postavy, hodně akce, krve, výbuchů

Proti: nic jsem nenašel, ani mě fakt nenapadá co by se dalo ještě vylepšit...

+8 +10 −2