Hmm. Nefunguje (aspoň out of the box) gamepad. A už jsem z hlavy úspěšně vypustil jak ultra dementní to má proceduru vypnutí hry. A jak otravnej je úvodní tutorial. A že tady hraje Kristen Bell :)
Ale graficky je to tedy furt dost solidní a líbí se mi jak důkladně tady vytěžujou ten základní koncept. V nových hrách už je ten Animus taková znouzectnostní blbůstka (v Mirage dokonce už nehraje roli praktický žádnou), ale tady ten svůj nápad bral Patrice Desiletes fakt vážně.

edit - gamepad už funguje, instalace fanpatche to řeší. Nevypadá to zle na 17 let starou hru, tehdy to byl slušnej nextgen.
@Sasakr (06.01.2024 11:04): Modern Combat serie není uplně špatná. Mě FPS hry nebaví většinou, ale ty je hraješ často a líbí se ti i ty béčkové, tak by ti to mohlo sednout. Minimálně dvojku jsem tehda i dohrál a netrpěl jsem u toho. :D
@Fritol (06.01.2024 08:14): Tak jsem to vzdal. Šílený ovládání a bezprecedentní množství bugů... zkusím něco dalšího. Rozjel jsem BF BC2 :-D To taky vypadá na pěknou chujovinu teda.
...mám trochu strach, aby mezi těma Android hrama vůbec opravdu bylo něco dobrého.
@Neelixx (05.01.2024 18:45): "vejdete do historie! Budete slavní, postaví vám pomník. I města ponesou vaše jména." :-)

@Fritol (05.01.2024 19:04): No prostě na mobilu :-D Zjistil jsem, že všechny tyhle abandonwary jsou upravený, aby šlapaly na současných OS (teda, mám Android 11). Takže si to chci postupně projet. Poslední rok hraju intenzivně v PPSSPP, což je na závody v klidu, ale FPS/TPS se hrajou blbě i na normálním PSP, natož pak na dotyku. No a tak mě napadlo pogooglit po těhlech starejch věcech, protože tehdy jsem je nehrál (to jsem ještě drtil Nokii E5 se Symbianem). A začal jsem tímhle, protože jsme to tenkrát zkoušeli na Xperii Play (byla to exkluzivita), když ji měl Michal Pavlíček na test.

Jediný, co je pitomý, že to jede v 16:9 s pruhama po stranách. Za to to jede locked 60, ne na 15 FPS, jako kdysi na tý Xperii :-D

@Malignus (05.01.2024 18:13) : Ale dobrej typ. Takovej Black Flag PS2 demake :-D
@Tolister (22.06.2023 00:39): Ako píše @adam.kulhanek: na GOG je to momentálne za necelé 3€ (necelých 100 korún) a s podporou win7 + bez DRM by si mal po probléme.

Inak ako už Ti bolo poradené, na toto by si musel kupovať hry bez DRM, alebo zohnať starší Uplay a neupgradovať, alebo upgradnúť windows (a zrejme aj HW).
@Tulareanus (20.06.2023 21:31): Jo ale dyť to jsou staré hry, které jsem si koupil, roky je hrál, a najednou, kvůli tomuhle zvláštnímu claudovému programu, který to celé zaštiťuje, to najednou nejde. Ne, že by někam posunuli ty hry, ale neustále upgradujou program, který ty hry spouští, o který se vůbec nezajímám. Jen si chci zahrát ty hry, tak jak je znám z minulosti. Když bych si koupil nějaký remake,nebo remaster a nemohl ho rozjet, ještě bych to dokázal pochopit, ale tu stejnou hru že nerozjedu, to je to.
A hlavne, ak chce ktokoľvek vyvíjať nový software a využívať nové postupy a technológie, tak tie samozrejme mnohé staré OS nebudú podporovať, lebo vtedy tie technológie a postupy neexistovali. Nehovoriac o tom, že nové OS sú potrebné aj na plnohodnotné využitie možností hw a driverov (pre nás hráčov napr DirectX 12). Nehovoriac o tom, že staršie systémy sú pomalšie a tým pádom treba na ne viac optimalizovať. A optimalizovať a vyvíjať pre OS, ktorého vývoj a podporu už dávno ukončil aj jeho vývojár Microsoft, z toho je viac problémov ako úžitku.
@Red (19.06.2023 21:18): Když chci pustit hru, nebo Ubisoft Connect, píše mi to: Vstupní bod procedury DiscardVirtualMemory se nepodařilo v dynamicky propojované knihovně KERNEL32.dll nalézt.
@Tolister (19.06.2023 18:45): A ten problém je ve hře samotný nebo ti nejde spustit Ubisoft connect? Podle mě by mohlo buď spouštět přes windows kompatibilitu/správce. Nebo možná bych zkusil sehnat Uplay a neupgradovat.
@Tulareanus (19.06.2023 15:48): Já mám starý. Sedmičku. No za starý Windows se to považuje už asi nějakou dobu, ale teďka zrušili podporu na hry přes Ubisoft Connect nebo co. Takže si asi musím koupit nový Windows. Jen je bizarní, že zaplacené hry si prostě jinak asi nezahraju.
Otázka: Opravdu si Assassiny nezahraju dokud neupgraduju Windows? Má to někdo stejně? Že mu nejde pustit přes Ubisoft Connect žádný díl? Díky
@Brasikona (28.05.2023 20:35): Marná věc, zasazení blízkého východu raného středověku sedí nejvíc. Otázkou je jestli se u Mirage zopakuje to revoluční nadšení vývojářů z kroku do neznáma nebo rutina a kalibrace dle nějakých grafů. V tom jsem trochu skeptický..
Tak jsem se znovu pustila do AC, svého druhého nejoblíbenějšího dílu... A utvrzuji se v tom, že to opravdu není jen nostalgie, ale pořád skvělá pařba. Tahle hra mě prostě baví. A o to víc se těším na Mirage, pokud to bude opravdu takové, jak to zatím vypadá.
No jak říká Red, Já mám strach z toho, že to bude jen převlečený Far Cry, a tudíž dám díl, max. dva a už to nebudu chtít nikdy vidět :-D Tak ok, zkusím to vzít od jedničky. Díky, pánové.
@Sasakr (07.11.2022 22:37): Minimálne Eziovu trilógiu je dobré hrať chronologicky, pretože je to príbeh tej istej postavy, hlavne teda Assassin's Creed 2 a Brotherhood. Revelations nie je už tak priame pokračovanie, ale ide chronologicky po nich. Assassin's Creed 3 je už z hľadiska hlavného príbehu v minulosti iný, ale ten príbeh na pozadí v súčasnosti vlastne v AC 3 kulminuje. Jednotka je asi najslabší Assassin a má aj najmenej príbehu.

Osobne mi ako najlepšie hry do AC: Syndicate (pretože Origins, Odyssey a Valhalla som ešte nehral) prídu Assassin's Creed 2 a 4.
@Sasakr (07.11.2022 22:37): Z mého pohledu je nejlepší je hrát v pořadí podle vydání. Dává to smysl jak z pohledu technologií aby ses graficky nevracel, tak i příběhově příběhově vždy následující díl má nějaké odkazy na ty díly předchozí (ten hlavní příběh v pozadí jde přesně od jedničky po trojku) a do té novodobé rpg série Origins+ to drží celkem i historickou chronologii a žánr. Otázka je, jestli na to máš energii, aby tě to neutavilo. Ono totiž to má i pomalý rozjezdy, takže to není úplně dělaný na jen vyzkoušení na 5h a jít na další díl, zároveň je ta hratelnost napříč díly do té zmiňované Origins+ v základě pořád stejná a jsem rád, že jsem si to přirozeně čekáním na další díl dávkoval.

Určitě jednička (pokud by tě moc štvala tak jenom vyzkoušet)+Ezio trilogie je dobrý začátek, potom už toho budeš mít asi plný zuby:)
Já bych řekl, že u AC taky trochu záleží, pro jaké období má kdo slabost… ale za mě také je zatím nejlepší Ezio trilogy.
@ripper (komentář): Doporučuju určitě si zahrát Assassin's Creed II. Ta je obsahově mnohem zábavnější než jednička. A to i oba dva jeho datadisky. A má velmi dobrý děj. Assassin's Creed III mi už tak dobrá nepřišla. Assassin's Creed IV: Black Flag je podle spousty lidí skvělá a rozhodně je lepší než trojka. Mě tolik nenatchla. Z těch dalších jsem hrál Assassin's Creed Unity tu jsem ani nedohrál. Ale třeba Assassin's Creed Origins byla podle mě dost dobrá.
@Red (19.11.2021 00:12): Nie, lebo ti to kvalitu nezaručí, naopak sa môže stať, že to bude zas niečo už xkrát videné len v bledomodrom. Btw: ja som nemal na mysli len neukončené seriály, aj pri tých už skončených nevieš, či je to (pre teba) dobré, kým to nepozrieš. Lebo ako by si si zisťoval viac, tak si to len zbytočne vyspoiluješ.

Tak áno, ja si pamätám, že keď som to hral, tak som bol tiež uchvátený z tej grafiky a spracovania miest. To malo atmosféru, ale nebolo tam čo robiť, okrem tých otravných stereotypných úloh v hlavnej línii, kým hráč dostal misiu so svojim cieľom. Hlavne tie úlohy, kde musel človek špehovať a odpočúvať rozhovory boli otravné.
@Tulareanus (18.11.2021 23:26): No vidíš, není lepší být v něčem konzerva a dívat se na něco už ukončeného a prověřeného časem? :)

Jinak u prvního AS si právě vzpomínám, jak jsem to hrál doma na mámině novém počítači už jako 20+, máma přišla z práce tak jsem musel padat ke svýmu kompu, ale nemohl jsem přeskočit monolog Vidice, co popisoval o čem je Abstergo a máma milovnici scifi to jen tak z dálky zaujalo a přivábilo. No a potom později jsem hrál Damašek, šel kolem táta a čuměl na to "To je fakt hra?". První díl tehdy zaujmul na první dobrou... i když jsem si užil i dvojku a piráty.
@stepankoby1 (18.11.2021 22:37): Tak to je strašný fail. Syndicate bol vlastne posledný AC, ktorý som zatiaľ dohral (prešiel som všetky, ktorý vyšli na pc dovtedy vrátane Liberations, okrem Chronicles). A presne táto linka, ktorá spájala hry po ukončení Desmondovejj línie mi prišla paradoxne celkom zaujímavá a oni urobili toto... Akože toto mi už pripomína dôvody, prečo ma znechutila kopec amerických seriálov, naťahujú to na toľko sérii a epizód, že postavy sa chovajú už úplne inak, alebo niektoré poumierajú a nahradia ich nové a príbeh je tak nielen rozriedený, ale ani tie dejové linky, kvôli ktorým človek zabil toľko času nie sú vyriešené uspokojivo alebo vôbec....
No mne hlavne príde, že ten lore v minulosti bol len v úplne poslednej misii/kapitole v jednotke. Takže by som rozhodne netvrdil, že to nejak vytvorilo lore. Vytvorilo to len otázku "wtf is Apple of Eden?" A práveže to bolo pomerne prázdne s tým, že až ďalšie diely vlastne riešili nejaký kontext, význam a podobne. Ja si pamätám ako som tú hru najprv hral na xbox360 u kamaráta a tá prvá misia, kde je obliehaný hrad ma uchvátila (vtedy aj graficky), že wow toto vyzerá veľmi iné a pekne storybased. No a skončila prvá misia a hra bola v podstate takmer celá ako generický prázdny sandbox, až na poslednú misiu, ktorá bola zasa odlišná a príbehová. Celkovo mi to príde, že to pôsobila ako ani nie beta, ale hrateľnostne alfa, kde sami autori ešte nevedeli, ako by to presne malo fungovať, ak chcú, aby to dávalo zmysel a aby sa to aj predávalo.

@stepankoby1 (18.11.2021 19:58): LOL, to s tým komiksom ani neviem, že bolo. Toto je strašný megafail, keď sa to v tých herných značkách deje, že zoberú niečo relatívne dôležité, na čom hráč "makal" niekoľko dielov série a potom mu to odpracú do iného média... Aj Mass Effect mal niekoľko takých chvíľ, ale nakoniec som mávol rukou, že to nie je až také podstatné, Kedy sa to vlastne časovo akože stalo, medzi ktorými hrami je ten komiks, nevieš?
@Brasikona (18.11.2021 16:07): "ten lore doslova rozehrál neskutečně zajímavou hru" ...kterou bohužel nikdy nedokončili při propadu do komerčnosti. Největší fail byl, když Juno zabili v komiksu, který nikdo nečetl. :D Poslední dobou máme nějak moc propadů skvěle rozjetých sérií. Game of Thrones, Star Wars, Westworld. u her báječný reboot Wolfensteina... Už jsem pomalu rád, když vidím "prosté" uspokojivé zakončení. Asi je alespoň čas koukat na kompletní, již zakončené projekty.
U mě je jednička výš než zbytek. Těch divných je očividně víc :D
Já mám k AC 1 speciální vztah, protože jsem to hrál hned v době vydání a bylo to pro mě zjevení, něco, co jsem od hry vždycky chtěl a to přenesení do nějaké historické doby, kde se využívají reálné historické postavy a události, ačkoliv je to s dávkou fantasy, to bylo pro mě ve své době něco úžasného... Ezio trilogy jsem hrál už pak s nějakým časovým odstupem a i když je hra ve všech ohledech lepší, tak už to pro mě nemělo úplně ten prvotní ty vole wow efekt :)
Já jsem divná, ale mám AC1 hned za AC2. Ta repetitivnost mi ani moc nevadí, hra má pro mě ideální délku i tempo, ráda se zamýšlím nad těmi myšlenkami (které jsou zde podávány trochu jinak než v dalších dílech, více stroze), ba co víc – každý další díl se mohl přetrhnout s výstavbou světa, úžasným soundtrackem, možnostmi (a jde jim to, ne že ne), ale podle mě už žádný další díl nedokázal vybudovat tak silnou atmosféru jako první díl. Můžeme mít i úchvatný benátský karneval, ale ani ten mě už nedokázal plně pohltit. Jednička je v tomto podle mě unikátní a já ji naopak považuji za silný start série. Možná ne úplně herně, protože lidé už ty možnosti chtěli, ale jako základ ten lore doslova rozehrál neskutečně zajímavou hru.
Pro doplnění: Jako první jsem hrála (pár minut ACBH, ale nevěděla jsem, co to je) AC2, až pak AC1.
@stepankoby1 (18.11.2021 15:17): Třeba budu ten lore z přítomnosti vnímat jinak po dohrání dalších dílů. Moje game queue stále více a více bobtná, takže letos je už skoro určitě nestihnu, ale dřív nebo později na ně určitě dojde a pak napíšu i comment.
@adam.kulhanek (komentář): Jednička je imo nesnesitelně nudný setup výborné Eziovy trilogie. Vlastně takový pilotní díl, který testuje, jestli by něco takového vůbec fungovalo. Problémem u ní je pro mě nejen repetitivnost a nedějovost, jak říkáš, ale i plochost postav. Teprve ve dvojce Desmond dostane osobnost a teprve v Revelations se něco zajímavého stane s Altairem. Jedničku si rád zahraju kvůli gameplayi a loru přítomnosti (u které budu koukám pořád sám, který tvrdí, že je boží a série dojela právě na to, že na ni začala srát :D), ale vždycky se nudím k nesnesení u úkolů a pobíhání po městě. Plus debilní vlajky, na které radši seru už od začátku hry. Určitě napiš koment i k dalším dílům. Jsem zvědavý, jak série působí na nově příchozí po tolika letech. :)
Sranda je, že Vávra říkal, že když chcete do hry něco přidat, tak se to musí schválit alespoň půl roku dopředu a ne chvíli před vydáním (viz. zajímavost o vedlejšácích). Takže koukám, že seriál Mythic Quest, který kritizoval, zase nebyl až tak daleko od pravdy (ještě navíc, když vychází v koprodukci s Ubisoftem). :D
@Sadako (17.05.2019 00:58): Mě vždycky přišlo vesele jak rad nejakych vrahů pobíhá v těch bílých mundurech, zřejmě aby je nikdo nepoznal. A ještě víc mě překvapuje že plno těch debilnich mechanik co tam je přežilo dodnes.
Super. Překvapilo mě, jak to maj vypiplané.
Ale hlavně motivace - postavy mluví ne jako karikatura padoucha, ale jako lidi. Skvěle tam představují přemýšlení nad využitím moci.
@M.a.t.t. (05.12.2018 10:30): Nevim jestli manipulace s číslama je důvod k nahlášení, zdroj tam je, každej si to může přečíst celé, tak třeba autor té zajímavosti změní názor a aspoň jí zkrátí o tu druhou část.
Psal jsem mu, ale mazat ani upravovat se mu to nechtělo i když uznal, že takhle nad tím článkem nepřemýšlel.