V článku Úžasná fakta - Assassin’s Creed 10x jinak, což už podle nadpisu je kvalitní čtení, mě trošku zarazila zde zmíněná zajímavost že AC "Je úspěšnější série než FIFA"
Ok, řikám si, že to je možný i když se mi to nezdá a čtu dál "Jasně, může to vypadat, jako míchání jablek a hrušek…Faktem ale je, že mezi lety 2007 a 2015 se prodalo už 93 milionů kopií Assassin’s Creed, zatímco FIFA potřebovala na 100 milionů 16 let."

Že je to porovnání jiných žánrů by mi vůbec nevadilo, to že rozdíl 7 miliónů není zanedbatelný bych asi taky nějak přešel, ale samozřejmě mě zarazilo, že u AC je přesné rozpětí od-do a u Fify jen 16 let. Neznám sice čísla prodejů, ale předpokládám, že to počítají od roku 93 a to už mi přijde jako porovnání úplně mimo a jen manipulování s číslama aby to nějak vyšlo pro AC. A úplně zbytečně, protože AC je prodejně úspěšná.

Je to jako by teď Bethesda přišla s tvrzením, že Fallout 76 je mnohokrát úspěšnější než třeba první Doom nebo Half-life, protože dokáže prodat víc kopií za týden než tyhle hry za celý rok :) To by byl na netu zase poprask :) No nic, jen za takovej článek bych redaktora nakopal do ř...!
@Indian (27.11.2017 01:33): Není to už zmíněné v popisku?

Verze pro PC s přídavkem Director's Cut Edition obsahuje oproti konzolovým verzím detailnější grafiku včetně podpory DirectX 10 a čtyři dodatečné způsoby vyšetřování, které předchází vlastnímu atentátu. Informace lze nově získávat běháním po střechách v časovém limitu, likvidací lučištníků, ničením stánků trhovců nebo eskortou spřáteleného asasína.

Jestli je potřeba zmínit něco víc, tak pošli edit a podívám se na to :) Nebo by možná bylo lepší to úplně přesunout do Zajímavostí? Pro tyhle případy ještě není zcela ustanovený protokol.
@Gordon (01.10.2017 14:07): Ale mezi těmi městy byly velké rozdíly. Každé mělo trochu jiné budovy a celkově bylo i položené v jiné oblasti, což se také celkově projevilo na tom zpracování města. Tím kopírákem podle mě trpěly spíše první 4 díly. Samozřejmě tam byly speciální stavby podle historické předlohy apod, které měly jediné zastoupení, ale celkově zbytek měst byl hodně generovaný. Svým způsobem to má každý Asasín, ale novější díly jsou na tom stejně o něco lépe a používají více druhů staveb.

Jinak beru, že jde o osobní pocit, ale čtyřka používala menší města a vesnice, takže na tom logicky byla lépe a určitě to jako přes kopírák nebylo. Pokaždé jiná urbanistika a celkové zpracování.
@Gordon (29.09.2017 15:13): @CrocoRay (29.09.2017 15:47): Mě přišli nejhezčí ve dvojkách Benátky, protože prostě prostě jízdy na gondolách po kánálech Benátek jsou úžasné. A pěkná je i atmosféra Benátského karnevalu. Florencie je fajn, hlavně Dom Santa Maria del Fiore (ta nejznámější katedrála ve Florencii) a její vnitřek kde hledáte pečetě k Altairově zbroji ale to je podle mě všechno.
Jinak čtyřku jsem teť začal take nemůžu posoudit. Zatím jsem viděl jenom Havanu.
@player (29.09.2017 15:07): No mně právě ještě ty starší díly přišly prostředím takové generované a nudnější. Tedy hlavně co se týče měst, takže venkovní oblasti mi přišly takové lépe zpracované.

Čtyřka je právě na tom v tomhle mnohem lépe. Má spoustu dobře zpracovaných venkovních oblastí a ostrovů v Karibiku a městě jsou menší, takže i lépe zpracovaná a podle mě i lépe zapadají do mapy.

Co se týče samotné náplně, tak ta mě bavila ještě o něco více než u dvojky a Brotherhoodu, ale možná je to rovnocenné, kdybych měl mluvit nezaujatě. Ve čtyřce mi to možná více sedlo.

Jinak zpracováním města celkově je na tom asi nejlépe Unity a jako jediný díl nabízí obří davy lidí apod. Syndicate podle mě na tomhle trochu ubral, ale taky má celkem pestré město v porovnání s jinými díly. Ne, že by to byl Watch Dogs 2 nebo GTA V.
@CrocoRay (27.09.2017 01:09): Mě se ve dvojkách hrozdě líbilo prostředí Benátek,Florencie a v Brotherhoodech Říma. Jízda na gondolách v Benátkach a šplhání na monumenty jako je Koloseum v Římě a dalších památek.
@player (27.09.2017 00:31): Trojka mě bavila asi nejméně, i když netvrdím, že je opravdu špatná. Mě bavila nejvíce ze všech dílů asi čtyřka, i když uznávám, že za dost mohlo pěkné exotické prostředí a zasazení do pirátské tématiky.

Ale i tak sidequesty a vylepšování lodě mě hodně chytlo. Jde tam hledat speciální poklady, lovit různou zvěř a celkově to bylo mnohem více chytlavější než trojka. Ve trojce mě ty věci nudily a loď jsem prakticky vůbec nevylepšoval, ale tady to všechno bylo nějak propojené s těmi questy, že jsem plnil vše a bavilo mě to.

U mě je čtyřka nejlepší. Dvojka a Brotherhood jsou fajn a dost jsem je žral, ale to prostředí mi ještě přišlo takové hodně stereotypní a generované.
@Red (26.04.2017 22:00): Nejlepší je asi Assassins Creed II a Brotherhood. Čtyřku jsem nehrál, protože mě trojka dost zklamala. Ale slyšel jsem říkat hodně lidí že prý Assassins Creed IV Black Flag je velmi dobrý.
@Machan (komentář): Pěkný komentář. Pokud ti vadí repetivnost tak další díly jsou v tomhle lepší, pokud ti vadí assasíni celkově tak je fajn pirátská odbočka Assassin's Creed IV: Black Flag. Jednička je ale pořád mým favoritem a jediný díl který jsem dohrál dvakrát, i přes jeho zjevné neduhy:)
Je to normálně ještě ke stažení, třeba na ulož.to? Ted' se mi to nechce hledat :-D
@Isair (07.11.2016 22:11): To máš pravdu. Ono to asi ani jinak nejde ( musí se hledat cestičky, co nejméně nápadné). Třeba mám rád rpg, ale poslední dobou..stále a to samé dokola. Takže se ted snažím to něčím ochutit adventury, co nemám rád, střílečky, hopsačky.

Borderlands jsem hrál první díl a přišel mi tenkrát dobrý. A třeba GTA mě moc nebaví, i když vlastním až na 5 díl všechny , tak jsem to vždy jen zapnul a šel zabíjet. Na úkoly jsem kašlal, nebavilo mě to. Zase Far cry 1 mě nebavila byla moc dlouhá, dvojka měla dobrý multák, trojka byla taková vyrovnaná. Tam byl problém, že po obsazení stanovišt se vlastně už nic nedělo a hra umřela.

A tak jsem si řekl zahraji si tedy 1 díl AC, který dost lidí vychvaluje no..Přátelé, co už dohráli všechny díly mi řekli, že jsou všechny díly stereotypní, ale každý novější díl má něco na víc..+ Nové lokace a příběh.

Mirrs Edge jsem ještě nehrál a Mafie 3 mi přijde hlavně špatná po fyzické stránce, jak nefunguje a fungovat by měla. To, co funguje u starých her a v nových ne.. Mě docela drásá a to platí o všech žánrech.

PS:Jinak hra mi běžela na max detaily fps 22 klesala až na 17 nejvíce 40 při lezení na rozhledny :)
@FildasCZ (07.11.2016 21:41): Jakože jo, AC 1 je v tomhle extrémě okaté, ale i veškeré jiné "sandboxy" (nebo jak se tomu dnes říká) jsou na tom principiálně v podstatě stejně (to samé platí i pro pokračování téhle série), možná to jen trošičku více maskují (i když se taky kdovíjak nesnaží).

Já jen, že mi to přišlo takové vtipné, protože dneska se v podstatě všichni inspirují buďto Borderlands, GTAčkem nebo právě Ubisoftem a jejich AC či Far Cry sérií a všechno to jsou imo naprosto stejné generické stereotypní sračky:).
O to hůře, že se to týká i sérií, které tímhle herním konceptem nezačínaly (viz. Mirror's Edge Catalyst či Mafia III).
@Isair (07.11.2016 21:29):To ano. Tohle je snad první hra, kde mě ten stereotyp totálně odrovnal, ale totálně.
Hraji ted staré hry, a tak jsem si řekl, že si dám něco novějšího :D a první díl zabijáků zkusím.

U jiných her to není úplně, tak okaté. Tady hned v Damašku mi došlo oč asi půjde :( .. Jako grafika krásná o tom žádná i animace.. Zbytek tu popsali uživatelé.
Dohráno na pc.. Ten ultimátní stereotyp opakující se trapně dokola prostě hru zabil.
@Blackhand47 (05.11.2016 09:59): Kompatibilita xp servis pack 2,3 vista, windows 7.
Je divné, že když snížím rozlišení, tak se celé obrazovka oseká tudíš se to nezmenší do rozlišení, ale je tam černý čtvercový kraj.
Absolutně to nereaguje na grafiku podle mě to bere jen tu integrovanou. I když v nastavení grafiky mám nastavenou hlavní, a když to přepnu nic se neděje.
V intru mám 250 fps přepne se to do menu a 5-6 fps.

Na gogu a nikde jsem zatím nenašel řešení.

@Gordon (04.11.2016 23:03): Nejdřív googlím potom se ptám :) . A na verzi jsem byl zmatený a blbě si to přečetl.
@Gordon (04.11.2016 15:52): Google ? V čem mi má pomoc ? S padáním directx 10 s nefunkčností directx9 ?! .

A nebo tam mám najít wtf demenci, kdy dám menší rozlišení mám 60 fps, ale nejde se vrátit do menu po druhé mám jen 23 fps. A je jedno zda přepnu integrovanou, nebo primární.

A hlavně zmenším rozlišení a obraz mám osekaný po stranách černý. Občas tě nechápu pokud nechceš pomoc, tak nevím, co to mělo znamenat.

PS:0,1; Už jsem hledal nenašel. Na notasu si to prostě nezahraju.
Kdybych našel řešení nebudu taková lama a už to sem hážu pro ostatní ;)

PS:S cutem jsem to blbě přečetl :)
Tak po sto letech si jdu zahrát konečně první díl cut :D, tak uvidíme, jak dlouho to vydrží.
@DuDu008 (31.08.2016 20:15): Měl by ses to trochu naučit rozlišovat. Spoiler je nějaké prozrazení děje či zápletky. To, že zabíjíš templáře je v této sérii naprosto známá věc asi jakože šplháš po barácích nebo že někoho vůbec zabíjíš. Jasně, občas se objeví vyšinutý magor, který se vzteká, že jsi nedal do spoileru něco takového, jakože se jedna mise odehrává v lese apod., ale takové lidi můžeš ignorovat.
@DuDu008 (31.08.2016 20:01): daváš do Spoileru i věci které spoiler nejsou a je jich mnoho a komentář tím ztrácí smysl protože je celý zaspoilovaný, komentovat jde i bez nich nebo komentování příběhu.
Mně to napoprvé taky přišlo šíleně těžký, ale ono stačí používat ve správnou chvíli správnej protiútok, úskok nebo přerušení nepřítelova útoku a je to v klidu. Pobíhání okolo by mi přišlo nedůstojný.
@M.a.t.t. (24.11.2015 18:20): V dalších dílech už jde ta obtížnost hodně dolů. Někdy mi přijde, že je to docela škoda. Alespoň ty bossové by mohli představovat nějakou větší výzvu, aby měl hráč pocit, že to nejsou jen další figurky na řezničinu, ale důstojní soupeři. Ještě horší je, když pak bossfight zcela nahradí jen nějaká animace.