Jednoduché to úplně není, příběh je nejklišoidnější japonský krinž (jak říkají dnešní mladí) a je to docela zábava, ještě dojet DLCčka.

Na rozdíl od Project Wingman je tu F-22 Raptor, což bych ale řekl, že je jediná výhoda oproti PW :))
@Jack_Dark (17.11.2021 13:20): Ok dík, dám na tebe. Na trápení nemám čas. Hraju to na PS4 a nemyslím si, že to na tom gamedu nedávám, ale ten časovej limit mě ničí. Mám to tak ale v každý hře, kde je nějakej limit.
@Cobot (17.11.2021 13:11):  Jestli máš problém v šesté misi tak dej kampaň znova na lehčí obtížnost protože ke konci je to mnohem těžší než co popisuješ teď. Tohle je čajíček proti poslední třetině.
Tak jsemn to konečně rozehrál a je to na mě nějaký těžký. Zasekl jsem se v šestý misi, kde mám na normál zničit cíle za 17000 bodů do 15 minut. Nedávám to v časovým limitu. Nejvíc jsem měl snad 15000. Pak mi dojde čas. Sice se v ovládání letadla zlepšuju, ale tu misi jsem opakoval už snad desetkrát a přestává mě to bavit. Bllbý je, že obtížnost nejde změnit a musel bych restartovat celou kampaň. I když možná lepší teď než potom kdy to náhodou udělám a přijde mise kde bude ještě hůř. Jinak ta kampaň mě připadá těžce ulítlá a ty vide a ty kecy do toho jsou tak hrůza. Ale to lítání a střílení zábavný je.
To je dobře, protože pro mě jakožto člověka co simulátory naopak vyhledává to byl lehký shock. :) Rakety se po chvíli doplňují sami, letadla dělají manévry že by se za to nestyděl ani X-Wing.
Jinak máš pravdu taky bych uvítal možnost free flight, prostě si jen nahodit podmínky, zvolit mapu, počty protivníků, cíle, zbraně a hurá na to.
To nečekám. Spíš jen koukání na letadylka. I proto jsem to bral na toustr, kam to podle mě hratelnosti právě sedne.

EDIT: jinak, mě teda přijde velka škoda, že tam není žádnej skirmish. Jen kampaň. Vybrat mapu letadlo a chvilku si zablbnout.
@Cobot (22.02.2021 09:15): Taky jsem na tuhle slevu před pár dny narazil a hnedka to vzal. Není to úplně to, co normálně hraju, ale je to prý arkádové a H.A.W.X se mi svého času docela líbil. A navíc to má prý i docela slušný příběh, tak uvidíme!
Tak jsem na tu arkadu zvědavej. Záměrně koupeno na PS4 . Teď to maj v akci za 260,- Kč což jde.
@sxg (03.06.2019 23:55): súčka jste sice nekoupili ale za to budete mít super moderní F-16 Viper. Takže za mě dobrý. :) Na konzoli si to časem určitě pořídím. Jednoho tučňáka z nejmenovaného herního časopisu si pamatuji asi to bude ten Tukan. :)
@Rapier (03.06.2019 23:44): PC verzia a free editory /evidentne si jeden z mála ľudí, čo to vie rozoznať :D/.
- k raketám: presne
- tučňák = multiplajer - kedys to razili v jednom nemenovanom hernom časopise = šifra pre tých čo vedia
- samozrejme hrám to na K+M som predsa PC master rase
- evidentne tušíš, že Slovenská Republika nekúpila SU
- mne to za tie peniaze stálo viď: dp260728 = @sxg (03.06.2019 23:28)
@sxg (03.06.2019 23:07): pěkné záběry. PC verze nebo konzole, video je dost komprimované? Mimochodem ty AA rakety (Sidewinder a ASRAAM) odpalované na pozemní cíle sice vůbec neodpovídají reálnému použití ale tak kdo by to od letecké arkády čekal, že? :)

Definuj pojem hrát tučnáka. Dojmy z hry celkově? Stojí to za ty peníze? Hraješ to na ovladači nebo joysticku (jakém)?

PS: gratuluji ke zničení Spišského nového hradu.
Prvá hra, čo ma donútila hrať "tučňáka" Naozaj bych to nigdá neurobil, ale MP sa hrá ľahko, a aj keď prehráte, zarobíte viac ako v SP, a chcem si odomknúť všetko.
Všetko odomknuté 105 hod, možno sa to zdá veľa, ale obrovsky tomu pomáha ten pocit, že hráte rally: https://www.youtube.com/watch?v=c-LUqcU2dN4
@mazar1234 (20.01.2019 19:20): to tam řekl? Tak to jo :)
BTW Prášek skoč do pole také proletěl Himaláje tunelem. :) Fakt, viděl jsem to nejméně 10 krát na vlastní oči! :) A to ani nebyl stíhač od Pirátů! :)
@Korbitch (20.01.2019 17:31): chvíli jsem se na něj díval, ze zvědavosti jak se ten AC7 vlastně hraje. Hrozná škoda, že nehrál z kokpitu. AC na mě působil spíše jako CoD střílečka. O nějakém náznaku realismu se nedá ani hovořit a to ani šeptem. :) Ale na konzole fajn, tak nečekám letecký simulátor i když bych uvítal propracovanější letový model a avioniku.

Nicméně, a teď budu fantazírovat, kdyby tvůrci série AC 7 přinesli na konzole (a nově i PC) avioniku a letové modely z Jane's Combat Simulations: Israeli Air Force a Jane's Combat Simulations: USAF nebo Jane's Combat Simulations: U.S. Navy Fighters '97 a Jane's Combat Simulations: Advanced Tactical Fighters - NATO Fighters, které nebyly nijak složité na učení a ovládání, tak by jim nejen PC master race utrhli ruce. Ale zná to. Kdyby ... Přesně tohle na trhu chybí už skoro dvě desítky let. No jo, vykládejte to vývojářům.

BTW Riki je v CZ/SK letecké komunitě oblíbený to byla samozřejmě ironie"odborník" na letecké simulátory. :)

@Charllize (19.01.2019 18:11): Safra, budu na sobě muset zapracovat, abych dostál takové pověsti! :)

50+ hodin je hodně přestřelený číslo, kampaň je tak na 15, zbytek je o tom, kolik má člověk vůli nalétat v multiplayeru nebo opakovaným procházením kampaně. Gameplay a mise jako obvykle (vesměs) super, odemykání letadel je pitomě vyřešené. VR netuším, hrál jsem PC verzi (port kvalitní, optimalizace hodně dobrá, jen by to chtělo lepší AA).

Je to dobrá hra, ale průměrnej Ace Combat. Hodně momentů a misí kopíruje ze starých dílů, občas působí jako takový "best-of" bez vlastní identity. Poslední mise stály oproti jiným dílům za prd.
@Charllize (19.01.2019 18:11): máš pravdu, měl jsem to risknout. Nikdy jsem žádný AC nehrál (dobrá s výjimkou nějakého dílu na PS1 krátkou chvíli tak min. 15+ let zpět). Kdybych věděl, že tvůrci nedají digitální kopii na store v rámci zpětné kompatibility asi bych to nakonec koupil (nevím kde teď tu placku seženu, snad časem v bazaru). Teď za plnou cenu a bez Ace Combat 6 ne leda, že by šlo u prodejce dodatečně koupit předobjednávku s AC6. Škoda, že nebylo demo na konzoli aby člověk mohl zkusit před koupí.
@Rapier (19.01.2019 09:50): prekvapuje mne ze ty jako letecky fanda tu hru nepodporil. Pak si stezujte ze vam nic nevychazi kdyz to pak stejne nechcete koupit. Mimochodem MT udava 81 hodnoceni a prumerna herni doba je 50+ hodin.
https://gamefaqs.gamespot.com/ps4/184015-ace-combat-7-skies-unknown/critic a dle tohohle tam vidim spis 8 a 9.
Loads of content
Great mission variety
Air combat is immensely satisfying
VR mode is exceptional

PS: i Redfield tomu dal 75, to bych povazoval za dobre znameni, obvykle dava hram pod 40 :))
@Crash (16.01.2019 17:28): dojmy nebudou, den před vydáním jsem před-objednávku zrušil. Zdálo se mi, že přeci jen dát těch 1600 Kč za hru od které si nejsem jistý jak moc bude dobrá a jak moc mě bude ve skutečnosti bavit je moc.

Mám z toho lehce rozporuplný pocit.

Na jednu stranu teď po přečtení recenzí se zdá, že jsem o nic nepřišel (průměrná známka 7/10). Single player kampaň má max. 10-12 hodin. Multiplayer ehm, jen pro nízký počet hráčů. Počkám si na slevu.
Na druhou stranu mě mrzí, že ke hře dodávaný (v rámci zpětné kompatibility) 12 let starý ale dobrý Ace Combat 6: Fires of Liberation nebude digitálně dostupný na store ale musíš si někde sehnat fyzickou placku z Xbox 360. Což nebude úplně snadné. Dosud jsem to štěstí neměl, ta hra v bazarech moc nebývá.
@Rapier (15.01.2019 23:16): Jo docela to teď před vydáním dobře hypujou, jsem zvědavý na tvé dojmy. Assault Horizon sice mám, ale ještě jsem ho nehrál, a tohle určitě za plnou cenu kupovat nebudu. To u mě nemá cenu. Ale jsem rád, že to jde na PC.
Crash: ten Opening Cinematic Trailer je pecka. Lepší letadlo než legendární rouru F-104 Starfighter na kterém si zalétal i Chuck Yager (na speciálu pro kondiční lety NASA pilotů, tzn. NF-104A) a s pomocí raketového motoru takřka překonal výškový rekord MiG-25 (Chuck Yager dal 104,000 Feet =31.6992 Kilometers) a pak havaroval si nemohli vybrat!

No budiž útěchou toho MiGu 25 že on to dal jen s proudovým motorem. MIG-25 in 1977 flew to an altitude of 123,524 ft (37,650 m).

Note: NF-104A During the test program, the maximum altitude reached was more than 120,000 feet (36,600 m). :)

Objednáno u Xzone.cz
@Bodkin (14.01.2019 23:40): jsem zvědav na prodeje na PC platformě, tam bych řekl že to nebude tak horké ale kdo ví. Vypadá to dobře, chtěl bych to vidět na VR osobně. Řekl bych že nejvíce toho prodají na PS4 a v závěsu s Xbox One.

@Redfield (14.01.2019 23:16): nikdy jsem neměl možnost si AC 6 zahrát, Xbox 360 nevlastním ale máš pravdu, podle wiki tam skutečně už byl!. Těším se, že si to na konzoli zahraji.

To mě vede k úvaze si nakonec někde v bazaru ten Xbox 360 koupit, jen kvůli tomu že by mě moc zajímalo jak se hraje na konzoli s ovladačem IL-2 Sturmovik Birds of Prey. Doufám, že to MS vydá v programu zpětné kompatibility. Začínám tomu věřit, že jednou by se tak mohlo stát.
@Cobot (14.01.2019 12:28): níže jsem psal pořádná letadla na konzolích. :) V současnosti totiž prakticky žádná letadla na konzolích nejsou, tak možná War Thunder (na XBox zatím nejsou letadla, nevím jak na PS4). Kdysi dávno na PS3/Xbox 360 byl takřka regulérní letecký simulátor (snad poprvé a naposledy v historii) a to IL-2 Sturmovik Birds of Prey alias pozdější PC verze Wings of Prey.

Klasika cena za konzolovky. Já to beru tak, že díky předobjednávce získám možnost zalétat s v Ace Combat 6 zdarma. Tedy za cenu jedné hry dvě hry.

PC verzi Ace Combat Horizont jsem nikdy nezkoušel. Celou sérii Ace Combat beru jako arkádové polétáníčko v kokpitu. Je mi jasné, že to není ani zdaleka PC simulátor. Ale na konzolích budu rád za cokoliv co má křídla. :)
@Rapier (09.01.2019 18:38): z tvej komentů tě beru jako někoho kdo lítá letecký simulátory. Jak můžeš tuhle casual sérii (CoD s letadlama) označit za "pořádná letadla"? Já teda nehrál ani jeden díl. Na PC mám Ace Combat Horizon což je prej špatnej díl a hrál jsem to asi deset minut, ale mechaniky má asi stejné.

A to nemluvím o ceně za předobjednávku, která je celkem mimo a o tom, že tahle hra bude mít asi bambilion DLC.
Pro všechny zájemce o létání pár výrobců má HOTAS i pro Xbox One a PS4:

1. Thrustmaster T-FLIGHT HOTAS 4 Ace Combat 7 Edition, existuje verze pro PS4 a verze pro Xbox One, za ty 2 tis Kč mě to přijde trochu drahé, protože se fakticky jedná o starou a dobrou kopii Thrustmaster T.Flight Hotas X na PC která stojí 1,5 tis.
Ale zase nekupte to s nápisem Ace Combat 7 Skies Unknown. :) Pochopitelně použitelné i na PC.

2. mě osobně zaujal spíše tento nový HOTAS HORI Ace Combat 7 Hotas Flight Stick za cca 5,2 tis Kč je docela dost ale zdá se že to mu odpovídá provedení. Na PS4 dokonce stick má vibrace. Těžko říct zdali půjde používat na PC. Provedení mě připomíná Saitek X-45.
Kdo má před objednáno? Na Xbox One k tomu dostanete pravděpodobně nejlepší Ace Combat vůbec zdarma, a to Ace Combat 6: Fires of Liberation. Tohle bude podruhé od vydání Battlefield 3, co si nějakou hru předobjednám a poprvé na konzoli. :)

Jdu do toho, pořádná letadla na konzolích chybí a na rozdíl od konkurenční PS4 si starší díly na zahrajete pouze na Xbox. Podobně je to s auty, Forza Horizont 1-4 + Forza Motorsport 6/7 versus Gran Turismo Sport a Drive Club.