Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Mili

Mili

41 let • Ostrov (ČR - kraj Karlovarský)

Komentáře

Moorhuhn: Winter Edition

 • PC 75
Tak u téhle hry jde doslova o život!!! Samozřejmě že slepičkám. Vám jde jen o vaše zdraví, kdy si můžete zlomit prst, překousnete jazyk a zlikvidovat nejméně dvě počítačové myšky. Neuvěřitelně návykové, a také pokud máte kámoše, co budou s vámi soutěžit o nej score. Tenhle díl je asi můj nejoblíbenější. Snad z důvodu neskutečně zavražděného času u kompu. Nejdříve jsem se snažila sestřelit pár slepiček, ale postupně jsem přicházela na různé vychytávky, kdy si můžete nabrat trochu času, nebo vyhnat větší množství slípek z vesničky. Téhle hry se zbavíte, jen když vám ji nikdo jiný odinstaluje. Delete…

Pro: unikátní možnosti,

Proti: návykové :-)

+15 +16 −1

Catacomb 3-D: The Descent

 • PC 65
Hra Catacombs 3D je mojí úplně první dohranou hrou. Pamatuju si dodnes, jak jsem se těšila k tetě a strejdovi na prázdniny. V té době jsme ještě nevlastnili PC a nejblíže byla tetka ( 100 km). Pamatuju si doteď na ty zelené nestvůry, kterých jsem se hrozně bála a zažívala tak svoje první herní „lekačky“. Dnes když se podívám na tu primitivní kostičkovou grafiku, jsou příšery úsměvné. Si říkám, jak jsem se mohla tohohle vůbec někdy bát :).
Tuhle hru bych asi už nikomu přímo nedoporučila, tahle hra byla aktualní před X lety, snad jen zahrát si ji jako“ starou vzpomínku“ na první herní časy ve 3D. Nevím taky, jestli budu objektivní v hodnocení, snad mi i odpuste, ale byla mou první dohranou hrou, za kterou jsem se trmácela přes sto kilometrů. :)
+16

Tomb Raider: Underworld

 • PC 95
Tak jsem dohrála novou Laru, hlásím hrdě svým bráchům. A co, dobrý? Vyzvídají. Chvíli přemýšlím.
Určitě jsem plná dojmu. Když mám začít, co mi na hře vadilo, tak už níže okomentovaná kamera. Při soubojích vám náhle sjede kamerka na Lařiny půlky a pak vám nezbývá jen doufat, že aspoň sama Lara ví co děla. Ale opravdu málokdy se stalo, že jsem při souboji zemřela. Snad jen, když jsem bojovala na kraji mostu, nebo římsy.
Samozřejmě že velké plus dostala grafika a nové ladné pohyby postavy. Lara probíhá větvemi a odhrnuje je, dělá stojky, přeskakuje překážky. Když Lara najde nějaký předmět, může ho sebrat i při běhu (kdy udělá vydařenou hvězdu). Lokace jsou rozlehlejší, ale opět se vám nemůže stát, že zabloudíte (což je pro mě malé zklamání, v recenzích psali o tom, jak můžete zabloudit). Nadchla mě však příroda, která je zase o něco „živější“ :).
Hádanky nebyly tak těžké (snad aby si hraní užily i děti). Nestalo se mi, že bych nevěděla co dělat. Secretů je ve hře požehnaně a tak můžete nejenom hledat cestu a řešit puzly, ale i vesele hledat „drahokamy“.
Jak ohodnotit tuto hru? Je to Lara v novém grafickém kabátku, tady v šortkách. Běhá, leze, skáče po úžasných lokacím. Střílí a kope na všechny strany. Je čím dál tím více sexy. Dala bych ji 100, ale pro tu kamerku dám méně. (Lařina zadku jsem si užila dost) :)

Pro: grafika, lokace, nové pohyby

Proti: kamerka

+22 +23 −1

Atlantis II

 • PC 100
Tahle hra se mi doslova vetřela pod kůži a po dohrání se mi dostala až k srdci. Nevím proč, ale ze všech tří dílů, které jsem dohrála se mi Atlantis II nejvíce zamlouval. Ano První díl byl zcela jistě v herním světě s jeho úžasnou grafikou (opovážím se napsat) unikátní, ale až druhý díl byl naprosto geniální. Hádanky byly propracovanější a co více, opravdu nás nutili myslet (mě). Celá hra mě do sebe opravdu vtáhla a tak jsem cestovala od Tibetu přes Střední Ameriku a Irsko. Mimochodem v části kde s hrdinou řešíte záhady v Irsku, mě ohromila hudba. A ať to byla možná samotná hudba ve hře, atmosféra různých částí světa, nebo přímo hláška ze hry„ tento formulář je špatně vypsaný“. Tuto hru prostě hodnotím 100%.

Pro: hudba, hádanky, grafika

+14 +15 −1

Atlantis: The Lost Tales

 • PC 85
Když jsme poprvé spustili tuto hru, nevěřícně jsem s bratry zírala na monitor. Jaká je to krása. Tahle hra opravdu byla pastvou pro oči (i pro duši). Hlavní gardista Seth má za úkol najít unesenou královnu. Pamatuju si do teďka, jak jsem se s bratry nasmála v jednom levelu. Když už jste našli královnu. Musí se převléknout, aby byla nenápadná. Náš hrdina se má otočit, ale jak to tak bývá, chlapy (bratři) to nevydrželi, zvědavost byla silnější, a otočili se. Následovalo to, co by udělala každá ženská (já) a jednu našemu milému hrdinovi, vyčinila :).
Hra je opravdu úchvatná, ale bohužel, při samotném hraní vám to zdlouhavé běhání po ostrově začne trochu lézt krkem a tak za chvíli místo kochání se krajinou, klikáte rychle myší, jen aby jste byly z jednoho obrazu venku. Hádanky byli propracované a některé i zábavné, hlavně když musíte ulovit v lese kance.

Pro: úchvatná grafika, hádanky

Proti: zdlouhavé běhání

+8

World of Goo

 • PC 95
Ke hře World of Goo můžu říci, že mě na doslova dostala. Představte si, ve světě kdy se stále zlepšují grafické enginy a vývojáří se předhánějí ,kdo co levpšího vytvoří, bombastickou "realistickou" 3D akci. Příjdou Kluci z 2D Boy a usadímě na pár hodin do křesla. (doslova). Hra je naprosto originální, levely jsou plné vždy nových nápadů a naprosto úžasná je hudba.
Jediným nepřítel ve hře je gravitace. :)

Pro: originální zábavné levely, hudba,

+20

Tomb Raider: Legend

 • PC 100
TR Legend je mezi tombraiderovkami revoluční co do zpracování hry. Po neuspěchu předchozího dílu, se autoří zmátožili a odledli skvělou práci. Lara vypadá zase o něco přirozeněji. Hlavně pohybově je zase o pomyslnou třídu lepší (možná o dvě:) Moc mě bavilo s Larou dělat různé stojky, hvězdy, šipky atd. Ve hře se také poprvé ojevuje tzv. bulet time, který umožňuje se rychle a prakticky bez šrábance vypořádat se "smečkou" vojáků. Takový souboj je brnkačka. Souboje nejsou tak frustrující, raději řeším hádanky. A tak se pro mě TR Legend stala hrou s velkým H.
Jediné co bych mohla vytknout, že hra byla koncipována jako "jednoduché" procházení levelů. Nemohli jste praticky zabloudit.( nevím asi ráda bloudím a hledám cestu jak a kudy dále :))

Pro: atmosféra, pohyby

Proti: jednoduché procházení levelů

+14

Need for Speed: Hot Pursuit 2

 • PC 85
Konečně hra, kde s policii byla zábava. Hlavně když jsem je měla ve zpětným zrcátku, nebo na mě vyhlásili doslova a do písmene lov. :) Jo, jo bohužel mě taky občas chytili. Se ale divim, že mě za mou rychlou, dravou jízdu přes vesnice, rovnou po zatčení nepopravili.!!!
+10 +11 −1

Gruntz

 • PC 85
Hru Gruntz budete buď milovat, nebo nenávidět. Zamilujete si je pro jejich roztomilost a hravost. Opravdu legrace když vám jeden gruntík přeplouvá bazén na gumové kačence, nebo umlátí nepřítele tím co má po ruce, třeba brčkem?!?!?!A budete je nenávidět, že některé hádanky, úkoly jsou zákeřné!!

Pro: zábava, gruntí legrácky

+5 +6 −1

Stupid Invaders

 • PC 75
Nevím jak jinak ohodnotit tuto hru, snad slovem crazy. Tahle hra mi přišla pod ruku, zrovna když už jsem nechtěla hrát a nebavili mě střílečky a RPG. Opravdové komické nebo kosmické osvěžení. Hrajete buď za mimozenšťana Buda(líneho závisláka na TV), za Etna (vědec a vynálezce), za Sterea (dvouhlavého), Gorgiuse (sežere na co přijde) a nebo za Candyho (má problémy s pohlavím).Poslední jmenovaný Candy byl opravdu k sežrání :)

Pro: mimozamšťané

Proti: zdlouhavé běhání

+5

Bermuda Syndrome

 • PC 85
Tahle 2D adventura má co do sebe. Opravdu by to byla pecka, kdyby se autoři rozhodli tuto jinak skvělou hru předělat do 3D. Musím říci, že je také dosti těžká ( pro mě!!). Ve hře je několik záludností se kterýma musíte počítat, co se týče použití zbraně , když jste se zrovna koupali, ne každá podlaha je pevná a chlupatí opolidé nejsou vašimi přáteli. Na 2D adventuru, jsou postavičky až nečekaně pěkně rozpohybováné.

Pro: hádanky, rozpohybované postavičky

Proti: snad nic

+7

Tomb Raider III: Adventures of Lara Croft

 • PC 85
Ve hře Tomb Raider III konečně Lara využila při svých dobrodružství také dopravního prostředku, čtyřkolky, ale také kajaku, což hru zpestřilo. Poprvé také bylo využito možnosti vybrat si další lokaci po první dané misi v Indii. Jinak samotné levely byly opět rozsáhlé a zábavné. I po několika letech je tato hra pro mě stále zábavná. Jen jsem si myslela, že už se s dinosaury z prvního dílu nepotkám. A ejhle !!!

Pro: čtyřkolka, kajak

Proti: jinak nic nového

+9

Diablo II

 • PC 90
když si bráchové koupili Diablo II, a milosrdně mě pustili si tuto hru také zahrát, měla jsem jasno o postavě Kouzelnice. Upřímě je mi milejší kosit nepřátele pomocí ohňostrojů a ledových polibků, než sledovat sekerový masakr.
Jedinou nevýhodou postavy byl, věčný nedostatek božské many. Musíte si už od začátku uvědomit, jak rozdělovat body na dovednosti. Opravdu vám bude na nic silné kouzlo, když vám uprostřed čarování dojde mana.
Hru jsem začala hrát jako Kouzelnice, co měla skoro holý zadek, ale před samotného Diabla jsem předstoupila jako mocná Kouzelnice. Diablo se mě ani nedotkl. Nedala jsem mu šanci!!!!
+23 +24 −1

Call of Duty 4: Modern Warfare

 • PC 90
Asi by to do mě nikdo neřekl, ale také jsem si tuto skvělou hru zahrála a pokosila pár nepřátel. Jak už zde bylo řečeno jde o linerní střílečku, ale ne tak ledajakou. Přistihla jsem se v jednom levelu převlečena za křoví :), že ani nedýchám. Ležela jsem v trávě a kolem projížděla kolona tanků a kolem ještě procháleli pěšáci.
Opravdu úchvatné. Takových momentu jsem měla několit. Poslední mise byla strhující!!!

Pro: atmosféra

Proti: snad to mohlo být delší

+11 +15 −4

Drakan: Order of the Flame

 • PC 90
Další hra která u mě našla místo, a kterou jsem několikrát dohrála. Rynn, o která se mluvilo jako o možné nastupnici Lary Croft. Bohužel v pomyslném souboji nakonec prohrála (možná o ty prsa). Jenže Rynn má něco co Lara nikdy mít nebude. A tím je překrásně rozpohybovaný drak Arokh. Nejsilnějším zážitkem pro mě byla chvíle, kdy jsem potřeboval v boji pomoct. Stačilo zapískat a dráček byl u mě. Mít drak na zavolanou je opravdu něco, co jsem ještě u jiné hry nezažila.
Jediné co mi ve hře vadilo, byl nedostatek místa v inventáři a následné přeorganizování (bordelu), jen aby se mi tam vešlo třeba nové brnění.
Drak a jeho letání je opradu velký zážitek. Přistihla jsem se v jednom levelu (na ostrůvkách), že si jen tak létam a těším se ze samotného létání.

Pro: drak , který na zavolání přiletí

Proti: nedostatek místa v inventáři

+10

Tomb Raider

 • PC 90
Tomb Raider, na svojí dobu to byla opravdu revoluční hra. Konečně se také objevila v hlavní roli žena a ne tak ledajaká. Musím říci že jsem si konečně užila hraní a atmosféra hry mě opravdu dostala. Nejsilnějším zážitkem se pro mě stal souboj s T-rexem. O té doby jsem pro velká prostranství měla hlášku,(ta se mě drží až do teď)
" moc prostoru, moc vzduchu, smrt přichází".
Co se týče pohybů samotné Lary, byla opět na svoji dobu skvěle rozpohybována. Hlavně se mi líbyla, když tlačila kvádr, anebo skákala šipky z vodopádu.
Lara je protě fenomén, a ať si říká kdo chce, co chce. Pro mě je tato hra srdcová záležitost.

Pro: atmosféra prvního dílu

Proti: v další dílech je lara lépe rozpohybovana

+19