Moorhuhn: Winter Edition

Crazy Chicken: Winter Edition

25.12.2001

freeware

Kompletní přepracování druhého dílu známé série Moorhuhn do zasněženého prostředí, s několika novými unikátními možnostmi. Vykukující slepice za vrbou zmrzla, děti na ledu rybníku postavily sněhuláka a ve výhledu vám zaclání otravný ptáček a jeho budka. Pro umělecké duše lze hrát za rytmu kulek na rampouchy, rozstřelovat větve, vyzvat krtka na souboj, nebo si jen tak zahrát piškvorky. Celý hon se odehrává v noci, kdy je hráčovým úkolem nahnat co největší možné skóre střílením všudypřítomných slepic na dvourozměrné herní ploše, se kterou lze omezeně scrollovat do stran.

Tak u téhle hry jde doslova o život!!! Samozřejmě že slepičkám. Vám jde jen o vaše zdraví, kdy si můžete zlomit prst, překousnete jazyk a zlikvidovat nejméně dvě počítačové myšky. Neuvěřitelně návykové, a také pokud máte kámoše, co budou s vámi soutěžit o nej score. Tenhle díl je asi můj nejoblíbenější. Snad z důvodu neskutečně zavražděného času u kompu. Nejdříve jsem se snažila sestřelit pár slepiček, ale postupně jsem přicházela na různé vychytávky, kdy si můžete nabrat trochu času, nebo vyhnat větší množství slípek z vesničky. Téhle hry se zbavíte, jen když vám ji nikdo jiný odinstaluje. Delete…

Pro: unikátní možnosti,

Proti: návykové :-)

Zimní edice Moorhuhnu je v podstatě jen zasněžená verze druhého dílu, kde den nahradila noc, strašáka sněhulák a na stromech se objevily rampouchy. Přesto, že jde o skoro stejnou hru nebo jakýsi datadisk se stejnými principy a časovým limitem, zážitek z ní mám zcela jiný.

Nějak mě to zasněžené prostředí učarovalo a já se při střílení slepic bavil o něco více, než u předchozích dílů. Na této sérii je vidět neustálý vývoj, když ne v lokaci, tak alespoň v jejím vzhledu a sestřelitelných objektech. Na odreagování je to ideální kousek, stejně tak, jako jeho předchůdci.

Pro: zasněžené prostředí, zábavné, rychlé, spousta sestřelitených objektů

Proti: po čase stereotyp

Winter Edition mi vychází, jako nejlepší díl celé série. Byl to první, který jsem poznal a též má z nich nejlepší atmosféru. Když se nad konceptem Moorhuhn zamyslíte, je to vlastně pustá hra. Tu a tam prolétají sice slepice, dají se nalézt speciální místa, jejichž sestřelení vám dává body, ale celkově je to prázdné. A k té pustině se zasnězené krajina hodí.

Model zůstává stejný, jako u předchozích dílů - těžko překonatelný, tak se o to vývojáři ani nesnažili. Ze všech hudeb je také ta v menu Winteru nejlepší - v ostatních jsem jí snad ani nezaregistroval (nebo nebyla tak dobrá/výrazná). Též zvuky, i když není jich moc.

Nejvíce snad exceluje grafika. Kouzelná tam, kde jsou ostatní díly křiklavé.

Můj rekord je zhruba 1500. Existuje spousta návodů a rad jak dosáhnout lepšího skóre, ale nikdy jsem je moc nevyužíval. Jedu si svojí taktiku: Zmrzlá, měsíc, světla, slepice, rozhledna, piškvorky do toho kolem-letící slepice a ono to na minutu a půl vystačí.
Jednoduchá dvourozměrná střílečka, jejíž zasněžená krajina se vleze tak na čtyři klasické 4:3 obrazovky vedle sebe. Nic zvláštního, o žádný průlom se nejedná, ale... ...ale v rámci možností z toho autoři vytřískali maximum. Vysoká zábavnost a množství ukrytých možností, prostřednictvím kterých jste si mohli hru zpestřit a nakopnout tu zábavnost ještě trochu výše - tady si dovolím i přes určitou triviálnost dát trochu vyšší hodnocení.

Pro: hratelnost a zábavnost, řada ukrytých "easter eggs"

Proti: jednoduchost, spíše malá hříčka

Podle mého nejlepší z celé Moorhuhn série proto 85%. Hodnotím z (1,2,3 a X)... Výborná odreagovačka se spusty ukrytých bonusů :-)

Pro: jednoduchá, zábavná blbinka na odreagování :-)

Proti: nenapadá mě nic, čím mě ta hra vadila... asi nejlepší hra toho žánru :-)