Stupid Invaders

15.12.2000
10.05.2001

Děj této klasické point & click adventury se točí kolem 5 mimozemšťanů, kteří ztroskotají na naší planetě. A protože oprava lodi se protahuje, tráví svůj čas mezi záchodem a čučením na televizi. Doslechl se o nich lovec ufounů a vám nezbývá než utíkat a přitom získat palivo pro svou loď. Budete hrát postupně za všech 5 postav. Každý ufounek vypadá jinak a odlišně se taky chová. Stupid Invaders je lehce praštěná adventura, která profituje hlavně z rozhovorů i úkolů. Hra se nevyhla častému umírání, kvůli čemuž je nutné často využívat funkci save game.

Jedna z nejzajímavějších adventur, ketré jsem kdy hrála. Tak svérázný humor jsem opravdu v adventuře nikdy nezažila. Tlupa mírně dementních mimozemšťanů různých barev a tvarů je prostě k sežrání. Pokud máte rádi adventury, určitě doporučuju. Jediná vada hry je umírání a to, že se hra sama neukládá. Snadno se pak může stát, že si hru zapomenete ulož a musíte dlouhé pasáže procházet znovu.

Pro: opravdu drsný humor

Proti: někdy trochu frustrující pasáže, umírání

Nevím jak jinak ohodnotit tuto hru, snad slovem crazy. Tahle hra mi přišla pod ruku, zrovna když už jsem nechtěla hrát a nebavili mě střílečky a RPG. Opravdové komické nebo kosmické osvěžení. Hrajete buď za mimozenšťana Buda(líneho závisláka na TV), za Etna (vědec a vynálezce), za Sterea (dvouhlavého), Gorgiuse (sežere na co přijde) a nebo za Candyho (má problémy s pohlavím).Poslední jmenovaný Candy byl opravdu k sežrání :)

Pro: mimozamšťané

Proti: zdlouhavé běhání