Gruntz

28.02.1999

Zajímavý mix logické hry a real-time strategie, kde má hráč za úkol pomoci gruntům, v pro ně novém a neznámém prostředí, najít vzácný artefakt zvaný Warp Stone, který jim pomůže navrátit se do svého původního světa, odkud byli násilně vyhnáni.

Většinu hry tak provádíte své hliněné roztomilé grunty řadou bludišť, puzzlů a jiných nápaditých překážek, snažíte se získat roztodivné nástroje, které vám mnohdy ulehčí postup vpřed, přičemž se zároveň musíte vyhnout nepřátelským gruntům, případně je i různými úsměvnými způsoby zneškodnit.

Hra je od začátku do konce nabitá humorem a pozdější úrovně dokáží pořádně roztočit mozkové závity nejednoho hráče. Mimoto nabízí i zábavný multiplayer a především editor úrovní, který umožňuje nekonečné vytváření nových map, hádenek a úkolů.

Vlastně nevím proč, ale můj druhý častý nick se vlastně jmenuje také Gruntz (hráči CS možná znají). Je to už léta. Hra je skvělá, dokáže pobavit, dokáže naštvat. Skvělé je ta hromada možností jak kolo dohrát. Vtipné je třeba, že zabitého Gruntíka můžete vypít :) Nejhorší je, že moje verze hry nejde napotovru dohrát (píše se to dokonce v návodu).

Pro: Humor, zpracování,

Proti: Někdy moc náročné, jakási verze hry nejde údajně dohrát.

Vtipné, roztomilé, a přitom to dá mozkovým závitům zabrat. Grafika vypadá dodnes dobře, stejně tak nezestárla hratelnost. Rozhodně jedna ze starších klasik, která stojí za vyzkoušení.

Pro: Grafika, vtipnost, logické hádanky.

Hru Gruntz budete buď milovat, nebo nenávidět. Zamilujete si je pro jejich roztomilost a hravost. Opravdu legrace když vám jeden gruntík přeplouvá bazén na gumové kačence, nebo umlátí nepřítele tím co má po ruce, třeba brčkem?!?!?!A budete je nenávidět, že některé hádanky, úkoly jsou zákeřné!!

Pro: zábava, gruntí legrácky

Zdravím,tato hra se mi velice líbila všude bludiště,nástrahy,mise je to velice,velice dobrá hra bohužel se mi asi před 3-5 lety rozbila což mě opravdu mrzí ale asi jako nejlepší bylo když jste osvobodil grunty a musel jste se těžce přepracovat přes bludiště co vám je může rozmačkat :D poté byla obří bitva :D pak když vaše grunty v jiné misi oslepilo světlo začal zpívat ale pak se počůral a propadl kamsi do tmy :D ale je to i o logice v jedné misi jsem nemohl zjistit kam protože kde byla mezera tam byla šipka a když na ni grunt šlápne jde tím směrem kam ho navádí a to bylo vždy zpět.Až jsem zjistil že grunt vystřelí z pistole bublinu a než dopadne na šipku pošlu grunta a ta bublina ho žduchne a je dál ale asi nejzapeklitější bylo pokud bylo bludiště šipek a vy jste se musel snažit trefovat se a dávat ho na různé šipky aby došel do konce to bych asi bral jako nejzapeklitější záhadu:D je to supr hra :-))

Jinak dá se odsud nějak stáhnout či koupit??Velice rád bych ji zase dostal :-)

Pro: Bitvy,mise,legrace apod.

Proti: Zapeklité mise