Project Xenome : First Day, to je Part 1 z roku 2010.

V roce 2017 k dispozici Project Xenome : Interloper, což je Part 2.

Dohromady 24 singleplayer map.

Další linky:

V roce 2009 vyšla první verze modu, ta se ale komunitě nelíbila, protože bez dovolení používala cizí práce. Autor následně celej projet přepracoval. Výsledkem tak jsou dosavadní dvě novější části.
@H34D (23.03.2015 13:32): jj, Q3 je vyloženě adrenalinová arkáda, kdežto UT koketuje s taktikou (viz např. mód Assault) a výsledkem je odlišný styl hry (osobně bych řekl, že UT stojí někde na půl cesty mezi Q3 a Counterstrike).

Zrovna raketomet mělo smysl už v single původního Unreal používat spíše na obrovská a pomalá monstra než na mrštné a rychlé Skaarje.
@valcik (22.03.2015 20:16): Jo, ale to je v multi fakt nepoužitelné. Ten raketomet v UT je takový nemotorný, ve Q3 se ti běžně stane, že ti někdo vyletí před ksicht a ty ho během zlomku vteřiny napálíš a trefíš třeba i ve vzduchu. Něco takového v UT nastat nemůže. Každopádně, jak jsem naznačil v komentáři, není to vyloženě chyba, je to jen takový jiný styl hry.
@H34D (komentář): Raketomet v UT má aj režim navádzanej strely. Stačí pár sekúnd udržať zameriavací kríž na bežiacom súperovi, aktivuje sa zameriavací kurzor a vtedy vypáliš navádzanú raketlu. ^^
Přidejte to do odkazů, tady se to časem ztratí. Obé vypadá hratelně, třeba se k tomu někdy dostanu, spolu s Operation NaPali :)
@PavelU (17.03.2015 21:57): Nevím, zatím jsem to jen stáhnul. Vidím tam nějakých 27 map a borci o tom mluví jako o kampani. Nicméně tým se rozpadl a není úplně jasné, jestli je mod hratelný od začátku do konce (už se na to na moddb někdo i ptal).
tu alfu taky zkusim a tesim se jak svina :) dalsi ut díl sem si dlouho přál. snad to komunity based tvorba hry neznici. a snad tomu nedaj freemium model..
@LIUWIL (05.12.2014 22:22): Asi jo, času mají dost, žádný plán vydání není, co bych věděl. Zatím mi to přijde, že se nic moc neděje, jen fórum se tam plní a plní novými nápady a koncept arty, mapami, zvuky, hudbou... ale že by se to nějak promítalo do té hratelné alphy, to moc nevidím. Ale taky samozřejmě nevidím do pozadí děje :)
@MartinezZ (05.12.2014 21:04): Způsob vývoje hry je absolutní extrém a nemyslím si, že se kdy nějaká hra dostala takhle brzo do veřejné pre-alphy. A co se tak dívám na jejich Youtube kanál, tak tam postup rozhodně je. V tuto chvíli jsou ještě pořád ve fázi, kdy dávají dohromady concept art a popravdě mi přijde docela ujeté, že se to už teď hraje :D
@LIUWIL (05.12.2014 17:31): Pre-Alphu průběžně zkouším. S nastavením grafiky (max) ani nastavení tlačítek prblém nemám, ačkoliv je ale fakt, že ta tlačítka josu trochu zabugovaná. Nejprve je třeba klávesy u nějaké funkce odřadit a poté znovu nově přiřadit, pak je to už ok.

Nostalgi je to pěkná, ale hodně málo se hraje nějaká týmová hra, furt samé DM, ale kupodivu to docela dobře funguje i na těch pár mapách, hromada map se už dělá i je a docela to ani moc nepadá.

Taky se těším, co z toho vznikne, ale zase na to, jakou dobu je to už pre-alpha venku, tak se nějak moc s nějakými změnami a úpravami nepospíchá, čehož se bojím.
Tak jsem pre-alphu zkusil a moc líbí. Samozřejmě je to jenom kostra se spoustou place-holderů, pořádně nefunguje ani nastavení grafiky a tlačítek, ale po herní stránce to dobře zraje. Dal jsem pár her iDM a bylo to jako návrat do starých dobrých časů - žádná nostalgie která trvá pět minut, než si člověk uvědomí že ho hra taky kdysi bavit přestala - prostě špičková hratelnost a naprosto nelítostný boj o místo v žebříčku.

Rozhodně jedna z mých nejsledovanějších her. Vkládám do toho velké naděje nejen jako návrat arénových stříleček, ale taky jako revoluční byznys-model.
@mazar1234 (15.10.2012 13:20): Mě se Unreal taky líbil bodstatně víc než Quake 3. Ustřelování hlav to je snad u sříleček standart. :)

Sakru potřebuju ještě 3 hlasy u mého příspěvku k Unrealu abych získal ohnivou lázeň. Nemůžete mi je někdo dát.
Ty voe, ten poslední to je, ale č---k...., ale jinak asi nejlepší SP v MP zaměřené hře.
Jasně, nešlo mi o download :) Ale když už se tu u Call of Duty Eru rozjel s tím přidáváním linků na modifikace a SP mise, vzpomněl jsem si právě na Operaci NaPali - bohužel už nezbylo nic, na co by šlo linknout v dostatečnými informacemi i funkčním linkem v jedné... osobě.

PS: Jako první jsem hrát UT. K Unrealu se dostal až později. Poté jsem hrál právě Operaci NaPali a byl z ní naprosto nadšen. Zase až později se dostal k datadisku Unrealu a byl z něj skoro až zhnusen. Za skutečný datadisk k Unrealu tak považuji právě UT MOD Operation NaPali.
Pamatujete někdo na doslova boží SP modifikaci/datadisk Operation NaPali? Bohužel ofic. webovky na PlanetUnreal už neexistují, takže link nepřidám :(
UT není moc příběhu - kvůli agresivitě horníků se začaly pořádat turnaje, jako arény se využívají ta a ta místa, která předtím sloužila k těm a těm účelům. Co se týče postav, hráč si může zvolit pohlaví a za každé pohlaví tuším po dvou od různých skinů (voják ve dvou barvách, ještě jeden ve dvou barvách, jeden skaarj, žádného robota jsem nezaznamenal.
Všivák: V UT nebyli jen lidé. Byli tam, tuším, i Skaarj, zombie (sice jakože lidé, ale prostě v nekrostylu) a další. Navíc jsi zapomněl poznamenat, že z Unreal Tournamentu v tehdy multiplayerově zaostalých Čechách udělala legendu především relativně snadná modovatelnost hry.
Nemá někdo zkušenosti s nastavením serveru pro síťovou hru po internetu? Máme s kolegyní stejnou verzi (GOTY), stejný patch, oba jsme zkusili založit server pro deatchmatch a s boty, ale za boha tomu druhému nevyjel v seznamu serverů... není potřeba u jednoho nastavit dedikovaný server nebo tak něco? Strávili jsme nad tím asi hodinu, zkusili spoustu věcí, ale nic nejelo.
Kvôli UT sme si počas stredoškolského štúdia prenajímali cez víkend priestory na 20-člennú LAN párty. Drsná a nekompromisná rozkopávačka prdelí. :-))
(Quake sa neuchytil, oproti UT nám pripadal akýsi plastický a farebný.)
No já asi jo. Už tehdy jsem hry hrál a i v horší grafice a bavily mne více, ale 50% je slušné hodnocení, když to hodnotím na dnešní dobu ;-)
No, alespoň jsi to dohrál, já jsem skončil po prvním kole. Vždycky jsem souhlasil s těma kecama že hry se mění jen po grafické stránce atd. ale po UT3 mě nebaví už ani 2004
Jo, UT jsem hrál později, ale spíše bych řekl, že mé zkušenosti a náročnost u her byly na úrovni roku 2003/04.

Jop, ten začátek je trochu divně napsaný a tenhle komentář patří mezi ty, které bych chtěl smáznout, přestože obsah je objektivní a minuska si nezasloužím :-) Ale vzhledem k hodnocení a obsahu textu vím, že ještě beztak nějaké dostanu.
Pivo napsal:byl na tehdejší dobu fakt dobrý.
Pivo,kdy/v jakém období si hru hrál?
Vodny: Neustále updaty jsou ošemetné (mnoho her není aktuálních, u některých her se při updatu stahuje skoro vše znova, viz CoH), funkčnost je někdy na hranici (aplikace Steam není stabilní, obsahuje známé bugy, nonASCII znaky se jí také nelíbí, Steam jako takový poslední dobou poměrně často padá, stahování dělá problémy a často se něco stahuje stále dokola). Jinak souhlas, jako platforma na digitální distribuci nemá konkurenci, ale zlepšovat se dá ještě mnoho věcí. Good Old Games vynechejme.
Steam je po právu nejlepší digitální distribuční systém. Péče o hry, neustálé updaty, funkčnost, sociální služby atd. jinde nenajdete. D2D, Metaboli aj. se můžou jít vycpat. Navíc nabízí čím dál populárnější indie hry jako World of Goo, The Path, Braid atd. Jediným mínusem je tak cena her, která se neustále liší podle zemí a není jednotná. Jen bych poznamenal, že chystaný Killing Floor (přímý konkurent L4D) od tvůrců Red Orchestry je v našem regionu nejlevnější. Jinde stojí ještě o 3-4 Eura víc.
U mě také byly časy, kdy jsem měl Valve a Steam rád. I dnes jej hodně používám, ale maj to u mě hodně pošramocený. Třeba je to tím, že Steam je jedinná služba svého typu na PC, která aspoň za něco stojí (GfW Live u nás nejde a vlastně ona ani pořádně nefunguje a moc toho neumí).
Valve milovník, to se pozná :)

Edit: Kdo by nebyl po tričkách od samotného šéfa - pokud ti bloknou účet tak bych se nebál, napíš šéfovy, že se omlouváš, že si udělal chybu, a že si ten, kterýmu poslal ty "věcičky" a účet máš zpátky :-D