Tohle bylo o parník lepší než Legand, ale vlastně furt docela špatný. Prima bylo, že to přímo navazovalo dějově. Že děj byl jeden velkej guláš, to je věc další. Nicméně hodně věcí, co mi u Legend vadilo, tady zlepšili. Hra nyní při hraní s gamepadem ukazuje nápovědu pro gamepad, takže člověk netápe. Grafika už není zabugovaná, nemá propady výkonu a vypadá adekvátně roku vzniku. Ovládání Lary už není tak strašný, ale přesto jsem nadával dost.

Každopádně největší problém hry je, že prostě není moc zábavná. Musel jsem se přemáhat to vůbec zapnout a vlastně jsem to dohrál jen proto, že jsem chtěl vědět, jak to dopadne.

Pokud jsem dal Legend ale 60 %, tak tady asi celkem zasloužených 70 %.
Potřebuji pomoct.- Jsem v novém Mexiku, jsem v chrámovém komplexu, mám otočenou jedno polovinu majského kalendáře--- problém mi dělá ta druhá polovina- ta co se k němu leze tak, že se nejprve pověsím na tyčku vedle dveří...
Chybí mi tyčka (nebo něco takového) co bych strčil do díry ve vnějším kruhu.
Díky za případné odpovědi..
[neexistující komentář]: Řek bych, že je problém někde mezi klávesnicí a podlahou. Nebo si zkus najít co japonsky znamená slovo baku baku
[neexistující komentář]: nechceš se vysrat na hraní a třeba... já nevím, začít chytat ryby?
(čerstvě po rage quitu) Ten zasranej dement, kterej vymyslel ten závěrečný "souboj", by měl dostat Mjolnirem do držky. Fakt.
tak jsem to dohrál, zjistil, že tam nebyly některý videa z youtubka, že existujou nějaký datadisky, kde si zahrajete i za její dvojče, a že asi nejsou na PC a nevím, co znamená to Hon za pokladem jako další mise, ale tipuju, že jsem něco vynechal, protože mám v dodatcích zamčený scénáře a další bonusy...
@Fg (27.08.2014 07:32): Tak to jsi tomu nemusel hned dát 40 % :-D Ten začátek je takový netradiční na TR, než jsem si zvykl na pohyb, taky to chvíli trvalo, ale že by to bylo nějak zabugované, to ne :)
škoda, že jsem to nehrál v době vydání, takhle to působí jako budgetová zabugovaná shajze hra....a to vyšlo až po Uncharted OMG! Věškeré pohyby jsou výsměch! Legend mi ve své době nepřišel tak tupý. Teď vidím ten skok, co udělali s novým TR.
Nie, to sú najhoršie Tomb Raidery, za pozornosť stojí len Anniversary, UW a reboot
Na steamu jsou zrovna jen tak mimochodem všechny díly tomb raidera kromě toho poslední s 91% slevou. Tak kdo je nemá si může doplnit kolekci skoro zadarmo :)
@MCZ (11.07.2012 20:13): +1 Přesně to jsem miloval na Core dílech - samy o sobě kvalitní příběhy, které ale byly pořád pouze na pozadí, přičemž většina pozornosti se kladla ten parádní gejmplej a tu úžasnou exploraci. Legend a Underworld na to šli přesně naopak, mno.
@Fg (11.07.2012 19:36): Legend je kratoucky klidne si ho projdi (cca 6-7 hodin). Ale nijak zvlast dulezity to neni. Osobne mi nikdy neprislo, ze by pribeh byl na Lare nejak zajimavy.
Anniversary s tim nema nic spolecnyho.
jak moc je třeba znát u této hry události z Legend, která příběhově navazuje? Mám sice trilogii, ale Legend se mi moc hrát znova nechce popř. Anniversary
MCZ: Je to prosté - Anniversary nebyla nová hra, ale remake (ale i v něm byly ty původní "hádanky" z TR přepuštěné přes "retard filter" :)
j.calling.2bad: Yop, Guardian of Light mám taky, tak uvidím. Ono je to celkově fajn, jen to chtělo pořádný betatest a třicet patchů :)
Zoltan: Jestli správně čtu mezi řádky, že by ses možná chtěl pustit do Crystal's Tomb Raiderů...ser na ně! Zahrej si Core klasiky! *otřepává se z fanboyovského stavu*. Popř. se pusť do Guardian of Light, tam žádný problém s kamerou není (místy ale zlobí ovládání). Jinak z těch Crystalových TR jsem největší problém s kamerou měl s Anniversary.
Uf, dohráno. První Tomb Raider který jsem hrál od dob hraní prvního dílu u kamaráda. Stálo mě to ale vztekání :) Komentář asi psát nebudu, tak aspoň dotaz: To mají všechny tyhle novější Lary tak pochybnou kameru a tolik bugů? Dost často mi to také spadlo. Celkově se mi hra líbila, ale právě problémy s kamerou, ovládáním apod. mě velmi znechutily.
Jo, už si vzpomínám. Dík. Já si jen myslel, že ta Amanda jí řekla, ať ji tam Lara nechá a zachrání se, ale už jsem si to asi blbě pamatoval. Jinak Underworld má dva konce? U toho mého se právě Amanda s Larou rozešly a nic se nestalo.
když byly obě mladé, v Peru se šli společně s dalšíma kámošema proběhnout po nějaké podzemní jeskyni, tam se vyskytl ten ošklivej duch, no a když odtamtud utíkali, Amandě spadl na nohu šutr ale to už byla Lara dál od ní, chtěla se k ní vrátit ale zavřela se brána, Lara se jí snažila rukama otevřít (pod vodou zhola nemožné), a jakmile se na Amandu sesypala další hromada kamení, Lara se otočila a plavala pryč. Amanda si to vzala k srdci, že jí tam Lara nechala chcípnout, i když ten vedlejší účinek (zmocnění se onoho škaredého ducha) si nemohla vynachválit). Taky se dá celá záležitost chápat tak, že když se zmocnila toho ducha, prostě jí hráblo a stala se z ní jedna zlá mrcha. I když potom čert ví proč nás autoři nejdřív na normálním konci Underworld chtěli obalamutit a přimět nás myslet si, že už je to mezi nima "dobré", když alternativní konec zas ukazuje Amandu, jak se opětovně snaží Laru zabít, pročež Lara zabije bez mrknutí oka ji.
No nevím, ta skála tam skrytě a hráč na ni musel skákat přesně a opatrně a to hodněkrát Lara sklouzla. Nevím, jestli to tak přesně zamýšleli :-)

Každopádně už jsem to dohrál. Začátek hry mě bavil na 85-90, ale druhá půlka už byla horší, ale i tak mě celá hra pěkně bavila.

A ještě malý detail. Proč Amanda nemá ráda Laru? Co jí Lara tehdy udělala? Legend jsem hrál, ale už si přesně nevzpomínám, co se stalo? Bylo to kvůli té Bolívie nebo jak? Můžete někdo zaspoilerovat?
Já šel pravděpodobně úplně stejnou cestou a podle mě to chyba není. Když se snažíš, tak máš lehčí postup, když máš smůlu, tak to trochu bolí :)
No, tak dneska jsem to celé Mexiko dal a jsem rád, že už to mám za sebou. Jako level to byl celkem fajn, hlavně to podzemí - to je prostě pravý vykradač hrobek :-)

Ale dal mi hodně zabrat a ten bug se mi moc nelíbil. To, že jsem našel nějakou jinou cestu, byla docela náhoda a pochybuju, že s ní vývojáři počítali. Jinou cestu jsem nikde nenašel a ve všech návodech a videích byl pouze ten jeden postup, který jsem si zamezil.
No, obešel jsem to jinou cestou, ale myslím, že vývojáří s ní nepočítali, protože ten skok mi vždy ubere 3/4 života. Horší bude, jestli se dostanu zpátky navrch. Všechny walkthrough ukazují pouze jeden postup a jestli je jediný, tak při cestě navrch budu možná v pytli. Obě plošinky jsem totiž shodil - jedna nejspíše slouží pro cestu dolů a druhá pro cestu nahoru. Kdyžtak budu muset někde sehnat savy, ale ty se asi budou blbě shánět, protože zatím jsem viděl pouze ty na 100% dohrání a to já nechci. Já bych chtěl ten před ostrovem Jana Mayhema.
Dam krk na to, že tam existuje i jiná cesta. Nebo jsi někde něco zapomněl zmáčknout. Tohle je asi nejzapeklitější level ze všech :P